Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2017., 10:51   #1
Greške koje ste napravili pri adaptaciji, a izluđuju vas

Nisam vidjela nigdje ovu temu, a kako me jako zanimaju tuđa iskustva odlučila sam je sama otvoriti.
Dakle, prošle godine smo nakon dugo traženja kupili stan u starogradnji koji nam je odgovarao i cijenom i rasporedom i lokacijom, a koji je bio za adaptaciju. Kako nam je to bila prva adaptacija, napravili smo (bilo bi bolje reći ja) puno grešaka koje sad bodu u oko. Dok moj muž ništa ne vidi i nije ga briga, ja svaki put kad uđem u prostoriju s greškom, ludim. Prijateljice mi kažu da ću to prestati vidjeti nakon nekog vremena, ali prošlo je već 15 mjeseci, a meni je sve gore. Zanima me jesam li samo ja tako luda i osjetljiva na greške u prostoru, ili nas ima više (meni svi u okolini kažu kako sam luda).

Riječ je o ovim greškama:

1. Loše centrirani lusteri u spavaćoj sobi i dnevnom boravku (pola metra dalje nego što bi trebali biti) - ja kriva jer nisam dobro izmjerila položaj kreveta i stolića u dnevnoj
2. Loše izabran luster u dnevnoj sobi (taj će se prije ili kasnije naći na njuškalu)
3. Tri slike koje su bar 15 cm više nego što bi trebale biti (kriva opet ja jer sam pustila muža da sam buši bez nadgledanja s moje stvari) - zidovi su u stanu betonski, pa je prava muka bušiti
4. Loše podrezana vrata od dječje i spavaće sobe (kriv muž 100 posto)
5. Ormar za televiziju s push vratima koje mrzim i za koje mi je žao što sam pristala da me stolar nagovori na njih - čak nisu ni dobro napravljena jer nisu potpuno ravna kakva bi trebala biti
6. Lijepa, ali nekvalitetna kuka na zidu za jakne koja je toliko loša da na nju može stati samo jedna torba i šal, ali dobro, bar lijepo izgleda
7. Stavila na krivo mjesto ormar u kupaonici i koji će se u slučaju kvara na veš mašini morati vaditi vani (i taj ide na njuškalo čim skupim nešto love).
8. Frižder koji je 30 cm kraći od elementa - to sam donekle riješila kupnjom jedne lijepe rustikalne kutije koja ide uz kuhinju, ali to nije to. Tad nismo imali novaca za novi frižder, pa nisam imala alternative

Ima toga i još, ali ovo su one koje me najviše živciraju.

Kakva je situacija s vama koji ste prolazili adaptaciju ili ste možda zeznuli nešto u novom stanu kod opremanja što sad žalite, a financijski vam nije lako ispraviti.
GWTW is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 12:19   #2
Super tema!!
1.Mi smo napravili jednu ogromnu gresku koja je iznimno financijski zahtjevna za popraviti. Ugradili smo kadu s onim povisenim dijelom za sjedenje. Kada je mala (120) i u njoj se nitko ne moze normalno tusirati. Isli smo na kadu da se mala moze kupati, ali ju je brzo prosla volja;sada ja stojim na tom povisenom, a muz sjedi kao u logoru. Mala stoji isto gore. Uglavnom, kada je ugradena i treba nam barem 1000 eura da to promijenimo😠.
2. Raspored ormarica pored televizora mi je prekaotican, ali je zid siv i sve je izbuseno za nosace pa ce cekati sljedecu godinu da to ispravimo.
Pirga is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 14:00   #3
1. Stavili smo sudoper ispod prozora a nismo išli za tim da smo trebali klizni prozor, sad jedno krilo ne mogu otvarati. Ne smeta mi previše ali eto.
2. Na balkon nismo izbacili vodu, tj stavili špinu, jako puno bi mi značilo a mogli smo utjecati na to u toku gradnje stana
3. Zafrkli su nam cijev od nape...zato je još nemamo
jagoda1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 15:08   #4
Quote:
GWTW kaže: Pogledaj post

1. Loše centrirani lusteri u spavaćoj sobi i dnevnom boravku (pola metra dalje nego što bi trebali biti) - ja kriva jer nisam dobro izmjerila položaj kreveta i stolića u dnevnoj
2. Loše izabran luster u dnevnoj sobi (taj će se prije ili kasnije naći na njuškalu)
3. Tri slike koje su bar 15 cm više nego što bi trebale biti (kriva opet ja jer sam pustila muža da sam buši bez nadgledanja s moje stvari) - zidovi su u stanu betonski, pa je prava muka bušiti
4. Loše podrezana vrata od dječje i spavaće sobe (kriv muž 100 posto)
5. Ormar za televiziju s push vratima koje mrzim i za koje mi je žao što sam pristala da me stolar nagovori na njih - čak nisu ni dobro napravljena jer nisu potpuno ravna kakva bi trebala biti
6. Lijepa, ali nekvalitetna kuka na zidu za jakne koja je toliko loša da na nju može stati samo jedna torba i šal, ali dobro, bar lijepo izgleda
7. Stavila na krivo mjesto ormar u kupaonici i koji će se u slučaju kvara na veš mašini morati vaditi vani (i taj ide na njuškalo čim skupim nešto love).
8. Frižder koji je 30 cm kraći od elementa - to sam donekle riješila kupnjom jedne lijepe rustikalne kutije koja ide uz kuhinju, ali to nije to. Tad nismo imali novaca za novi frižder, pa nisam imala alternative

Ima toga i još, ali ovo su one koje me najviše živciraju.

Kakva je situacija s vama koji ste prolazili adaptaciju ili ste možda zeznuli nešto u novom stanu kod opremanja što sad žalite, a financijski vam nije lako ispraviti.
Ja ne znam kud ovaj svijet ide NHF. Danas ljudi doslovno trebaju majstore za zarulju promijeniti. Da se razumijemo zato se stvari jako puno planiraju i to dugo traje, a sama izvedba onda ide brzo (dva puta mjeri jednom rezi).
Ali ti si 15 mjeseci u tom stanu i zivcira te sto su slike 15cm vise i to je poblem za korigirati

Da, neke stvari su opako skupe za poraviti, majstori kod punice u kupaoni komplet napravili krivi pad pa sva voda otice od tusa umjesto u tus. Ali za centrirati lustere treba jedan dan u vikendu, malo plitko ustemati, povuci kabel, poravnati pobrusiti malo i preci bojom.

Najcesce nije uopce stvar da se ne moze ili da kosta, vec se ljudima (najcesce tim famoznim muzevima) apsolutno nista neda
Mekto is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 18:34   #5
Mekto apsolutni potpis. Jos i prica da se beton tesko busi...ajmee.

S tim da bi nadodao da se cesto neda ni zenama. Nisam jednom naletio na situaciju tog tipa, "jao luster mi nije centriran". Pa kad sam se ponudio da cu to popraviti, uz napomenu da je moguce da ce se namjestaj i pod malo zaprasiti, najcesce je bio odgovor "ma pustite,pustite kako je".
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 20:52   #6
Quote:
Pirga kaže: Pogledaj post
a muz sjedi kao u logoru. .

ja bi to htjela vidjeti
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 21:08   #7
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
ja bi to htjela vidjeti
Ma uzas!! On jadan 185 visok u toj mini kadi sjedi na stengici. Grozno.🙃
Pirga is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 23:08   #8
Quote:
GWTW kaže: Pogledaj post
....
Riječ je o ovim greškama:
1. Loše centrirani lusteri u spavaćoj sobi i dnevnom boravku (pola metra dalje nego što bi trebali biti) - ja kriva jer nisam dobro izmjerila položaj kreveta i stolića u dnevnoj
2. Loše izabran luster u dnevnoj sobi (taj će se prije ili kasnije naći na njuškalu)
3. Tri slike koje su bar 15 cm više nego što bi trebale biti (kriva opet ja jer sam pustila muža da sam buši bez nadgledanja s moje stvari) - zidovi su u stanu betonski, pa je prava muka bušiti
4. Loše podrezana vrata od dječje i spavaće sobe (kriv muž 100 posto)
5. Ormar za televiziju s push vratima koje mrzim i za koje mi je žao što sam pristala da me stolar nagovori na njih - čak nisu ni dobro napravljena jer nisu potpuno ravna kakva bi trebala biti
6. Lijepa, ali nekvalitetna kuka na zidu za jakne koja je toliko loša da na nju može stati samo jedna torba i šal, ali dobro, bar lijepo izgleda
7. Stavila na krivo mjesto ormar u kupaonici i koji će se u slučaju kvara na veš mašini morati vaditi vani (i taj ide na njuškalo čim skupim nešto love).
8. Frižder koji je 30 cm kraći od elementa - to sam donekle riješila kupnjom jedne lijepe rustikalne kutije koja ide uz kuhinju, ali to nije to. Tad nismo imali novaca za novi frižder, pa nisam imala alternative

Ima toga i još, ali ovo su one koje me najviše živciraju.

Kakva je situacija s vama koji ste prolazili adaptaciju ili ste možda zeznuli nešto u novom stanu kod opremanja što sad žalite, a financijski vam nije lako ispraviti.
Kuzim da te nervira, al mozes rijesit dosta toga, i nemoj samo trazit krivca.
Nadji nekog da izbusi nove rupe za slike, da premjesti lustere, popravi zidove nakon toga, ne cekaj muza, puno ces cekat
Frizider nije propust ako niste imali novaca, kad ti ode ovaj kupi drugi po mjeri.



Nasa najveca greska je bila sto smo uredjivali ne gledavsi dugorocno vec kakav je bio trenutak, pa smo te potrebe zadovoljavali. Etapno.
To je rezultiralo da danas opet moramo radit na vec odradjenom.



Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
ja bi to htjela vidjeti
Sta volis gleduckat tudje muzeve u kadi?
__________________
and guess what ... I'm just fine ... :lol:
↑ click ↑
malčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 23:15   #9
Quote:
Pirga kaže: Pogledaj post
Ma uzas!! On jadan 185 visok u toj mini kadi sjedi na stengici. Grozno.🙃
Ja umirem od smijeha na ovo! 😂Kakva je to tocno kada?

Ja isto buljim cesto u 'greske', muzu to sve ok. Sad uskoro selimo u novi stan, vec znam da ce ih biti.. "rofl:

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 23:22   #10
Quote:
GWTW kaže: Pogledaj post
Kakva je situacija s vama koji ste prolazili adaptaciju ili ste možda zeznuli nešto u novom stanu kod opremanja što sad žalite, a financijski vam nije lako ispraviti.
grešaka ko šalate.
neke ispravljamo u hodu, neke čekaju bolja vremena ....

Quote:
robertinoo kaže: Pogledaj post
Pa kad sam se ponudio da cu to popraviti
ako si još uvijek od volje nuditi se za popravke, javi koja su tvoja područja i angažman je zagarantiran.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 10:05   #11
Quote:
dixx kaže: Pogledaj post
Ja umirem od smijeha na ovo! ��Kakva je to tocno kada?
��Ovakva:

Zadnje uređivanje City : 04.07.2017. at 21:55.
Pirga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 10:31   #12
Piiiirgaaa! soooryyy!!

Mi nismo adaptirali jer smo kupili takoreći novi stan( 4 g. nakon izgradnje), ali mi se odmah u startu nije sviđalo što su po cijelom stanu pločice, keramika u velikoj kupaoni i mjesto na kojem se nalazi wc školjka( čim se uđe prva na udaru)Ali , budući da sam se u stan zaljubila na prvi pogled( još u fazi kada smo se spremali na gradnju kuće- duga petogodišnja priča oko građevinske dozvole), te na drugi pogled nakon dvije godine, odlučili smo ga kupiti, a nedostatke riješavati malo po malo.
Mogu reći da smo večinu riješili u ovih 7 g., još samo kupaonu da sredimo.
A ovako mi je interesantnije svake g. nešto napraviti jer je stan uvijek osvježen nečim novim.
Mislim da bi mi bilo dosadno da sve horuk napravim i živim 10 g. u istom. Blizanac, a što ću
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 12:50   #13
Ovo s kadom je zbilja veća greška. Ne bih vam bila u koži.

Kod mene:
1. prvo smo kupili aparate za kuhinju, a onda počeli planirat kuhinju
2. posljedica prvog je da smo uzeli samostojeću napu. Kako nismo imali novaca za neku lijepu, onda smo uzeli onu najobičniju vulgaris. Niti dan danas nismo riješili spoj nape s dimnjakom. Mislim, napa je spojena s dimnjakom, ali kako se radi o starijoj gradnji, rupa u dimnjaku je manja od cijevi nape. To je riješeno nekim plastičnim nastavkom koji spaja manji promjer na veći... Međutim, to je sve skupa vidljivo jer je metalno kućište koje je dobiveno uz napu premalo da pokrije cijev nape. Otvor u dimnjaku je skoro skroz kod stropa.. i tako i danas to izgleda nedovršeno. Palo mi je na pamet promijenit napu, ali je to sada puno veća investicija jer trebamo kupiti trećinu ploče kakve su fronte od kuhinje... Druga stvar je što su gornji kuhinjski ormarići riješeni na način da su sva vrata istih nestandardnih dimenzija, u potpunosti prilagođena prostoru. I kad bismo stavili ugradbenu napu, ta fronta bi odskakala... A da ne govorimo o tome da nisam sigurna da li bi ta napa uopće stala po dubini u ormariće kakve mi imamo. Ostaje nam obuć lijepo tu cijev od nape, ali nikako da se primimo posla.
3. hladnjak koji smo kupili volim izgledom, ali bi bilo funkcionalnije da smo na mjesto gdje nam stoji hladnjak stavili ugradbeni hladnjak u visokom elementu do stropa te prostor iznad hladnjaka koristili za skladištenje kuhinjskih uređaja ili sl.
Emeralda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 13:17   #14
Sjetila sam se da ih imam jos: 😂
3. Kuhinjski elementi nam nisu do stropa
4. U hodniku smo stavili epoksi smolu koja je jako lose postavljena pa je nakon kratkog vremena vec izgledala koma. Sada imamo tepih i planiram staviti microtopping.
Pirga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 15:06   #15
Quote:
malčica kaže: Pogledaj post




Sta volis gleduckat tudje muzeve u kadi?
ma ne to, ne. ali mogu pogledati
nego nikad nisam bila u logoru i ne znam kak se kupaju


Pirga, pokaži taj microtopping, molim!
link sada i slike kad bude gotovo

edit: našla! nije to za moj hodnik, muž bi mi pop..... kad bih opet nešto započela
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 15:13   #16
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
ma ne to, ne. ali mogu pogledati
nego nikad nisam bila u logoru i ne znam kak se kupaju


Pirga, pokaži taj microtopping, molim!
link sada i slike kad bude gotovo

edit: našla! nije to za moj hodnik, muž bi mi pop..... kad bih opet nešto započela
😂nisam ni ja bila u logoru, ali tako to zamisljam.
Micrtopping ce jos malo pricekati. Dosta je skup. Ovaj epoksi je super za odrzavanje, ali ima rupice, fleke i ogrebotine pa izgleda koma. Jednostavno je lose postavljen.

Edit: a zasto nije za tvoj hodnik? Zbog muza ili? 😁
Pirga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 15:30   #17
1. kupili smo fensi smensi portafon bez slusalice, ugradili veca protuprovalna vrata i pri montiranju portafona shvatili da ga ne mozemo spojiti na sustav zbog neke 4 zice, a ne dvije. zvali hrpu majstora, nitko nista ne zna. onaj sa slusalicom ne mozemo staviti jer se vrata ne mogu otvoriti onda. zakljucak: nemamo portafon

2. mrzim kanalice. sve smo utukli u zid i onda je stigla klima. sigurno cemo to nakon ljeta rijesiti jer me strano zivcira ta kanalica od stropa do poda.

3. jedan ikein sudoper. svaka se tockica vidi. nije u planu koro mijenjanje jer nas je radna ploca od 90 cm kostala pravo bogatstvo.
__________________
napokon, mamax2 :srceko:
titulus_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 17:10   #18
tiiiituluus, ma jel' to opet Halviken? Ako je, ja uopće nemam problema sa njim.
Nego, nešto drugo Ikeino sam ja požalila. Sistem za montiranje fronte na ugradbenu neIkeinu perilicu.
Prvo, namučili smo se dok smo montirali, onda sam ja przopletošću tresnula u vrata prilikom čega je jedan klizni nosač pukao. Svaka čast Ikei, kroz 7 dana je iz Švecke stigao novi. I evo jučer mi se otkači nasač sa pante i ponovo mi pukne ovaj klizni.
Ne kužim zašto su to izradili od plastike??
Ugl. , nema više, pričvrstiti ćemo vidama frontu direkt na sama vrata perilice i gotovo sa tom pričom.

Ne kupujte taj sistem bar dok ga ne usavrše!
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 18:32   #19
Quote:
free spirit kaže: Pogledaj post

ako si još uvijek od volje nuditi se za popravke, javi koja su tvoja područja i angažman je zagarantiran.
Ima i ljudi koji ne zive u Zagrebu..
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 21:38   #20
mislila sam na područje expertize, a ne na mjesto stanovanja, ali nema veze.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:35.