Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2017., 20:45   #4521
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
apis !

MDamir rijetko dođe ali kad dođe uvijek ima koju pametnu za reći !

4622 je najnovija verzija,
E nije, već 4623
Skidajte najnoviju verziju jer 4622 ima bug tj. pogrešno vuće joppd za plaću za 11/16 isplaćenu u 01/2017
__________________
Ponekad, nakon razgovora sa nekim ljudima, čovjek osjeti potrebu da prijateljski pomiluje kamen, osmjehne se drvetu i sa puno poštovanja skine kapu pred magarcem....
MDamir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 21:59   #4522
Quote:
MDamir kaže: Pogledaj post
E nije, već 4623
Skidajte najnoviju verziju jer 4622 ima bug tj. pogrešno vuće joppd za plaću za 11/16 isplaćenu u 01/2017
Eto vidiš uvijek imaš dobru info za podijeliti...sva sreća za 11mj su mi svi isplatili, a za 12mj nije bilo problema s joppdom.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 13:13   #4523
Radim u synesisu radni nalog T. Unesem količinu robe i umnožak cijene i količine mi ne bude točan. Probam ručno sama ispraviti i unesem ukupan iznos s pdv-om, idem na enter i on mi ponovno vrati onaj netočan umnožak.

Zna netko zašto to synesis radi?
nacca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 15:10   #4524
ja imam pitanje u vezi čuvanja podataka iz glavnih knjiga za program synesis

da li svake godine nakon njenog zaključka printate glavnu knjigu, dnevnik i slično ili pohranite na cd? na koji način to arhivirate?

predpostavljam da bi trebalo imati glavnu knjigu isprintanu? u slučaju inspekcije?
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 15:17   #4525
Quote:
iva0404 kaže: Pogledaj post
ja imam pitanje u vezi čuvanja podataka iz glavnih knjiga za program synesis

da li svake godine nakon njenog zaključka printate glavnu knjigu, dnevnik i slično ili pohranite na cd? na koji način to arhivirate?

predpostavljam da bi trebalo imati glavnu knjigu isprintanu? u slučaju inspekcije?
Ja nikad. Samo bruto bilancu. Ostalo arhiviram na vanjski i to je sve.
nacca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 15:18   #4526
Quote:
nacca kaže: Pogledaj post
Ja nikad. Samo bruto bilancu. Ostalo arhiviram na vanjski i to je sve.
tako i ja ali sam se zapitala da li je to dovoljno u slučaju da netko dođe.

tnx!
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 16:37   #4527
Quote:
iva0404 kaže: Pogledaj post
tako i ja ali sam se zapitala da li je to dovoljno u slučaju da netko dođe.

tnx!
Ako misliš na poreznu, onda je to ok, jer im možeš uvijek dostavljati isprintano iz programa ili skenirano mailom. Bitno je da imaš bazu.
nacca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 10:44   #4528
Ja isprintam ili snimim na CD ako baš puno toga ima. Spremim dnevnik knjiženja, konto kartice, knjigu URA i IRA i stavim uz završni.
Ne želim da me zovu u slučaju nadzora poduzeća koje više ne vodim. Sve imaju pa neka se gombaju sami
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 11:01   #4529
Sve snimam na cd u pdf formatu i prilažem uz temeljnice za tu godinu. Ako nekom nešto treba nek si ispisuje. Samo iz razloga koje je lili p. spomenula.
Imam firmi koje sam prestao voditi prije petnaestak godina pa mi i dan danas dolaze radnici s kojekakvim obrascima za mirovinu.
BlindDog is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 09:05   #4530
Koji je najbolji program za vodenje materijalnog knjigovodstva(6 restorana) i place?
linola is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 20:07   #4531
Pozdrav svima!
Molim pomoć. U PDV obrascu za 12.2016 prijavila sam ispravak pretporeza -9000,00kn (ne može se priznati) i povećala si obvezu za plaćanje PDV.
Kako u temeljnici to knjižiti?
Hvala!
veronika04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 21:40   #4532
Storniras pretporez i povecas obvezu i zatacunas kamate ako je potrebno
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 00:11   #4533
Quote:
veronika04 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Molim pomoć. U PDV obrascu za 12.2016 prijavila sam ispravak pretporeza -9000,00kn (ne može se priznati) i povećala si obvezu za plaćanje PDV.
Kako u temeljnici to knjižiti?
Hvala!
Vidjela sam tu rubriku, u kojim slučajevima to popunjavaš?
nacca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 18:18   #4534
Jel zna netko kako riješiti ovaj problem sa synesisom? Izbacuje mi grešku kod fiskaliziranja računa, traži da otvorim port 8449. U firewallu sam podesila da propušta synesis ... također sam u advanced (inbound rules) postavkama firewalla dodala synesis na taj port i opet mi ne fiskalizira. Jel ima još nešto što se mora napraviti?
nacca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 20:15   #4535
Quote:
nacca kaže: Pogledaj post
Jel zna netko kako riješiti ovaj problem sa synesisom? Izbacuje mi grešku kod fiskaliziranja računa, traži da otvorim port 8449. U firewallu sam podesila da propušta synesis ... također sam u advanced (inbound rules) postavkama firewalla dodala synesis na taj port i opet mi ne fiskalizira. Jel ima još nešto što se mora napraviti?
Pokušaj s ovim uputama ...

Detaljni opis

Ako se ne možete spojiti na server Porezne uprave, a spojeni ste na internet, tada je moguće da vam na vatrozidu (firewallu) nije otvoren port 8449.

Windows Firewall obično ne blokira izlazni promet, ali mnogi "smart" vartozidi (firewalli) koji dolaze uz antivirusne programe, znaju blokirati apsolutno sav promet osim na http port 80.

Ako imate neki o tih "smart" vatrozida, probajte ga isključiti i pokušajte se spojiti na server Porezne uprave.

Provjerite da li ste možda na routeru zatvorili taj port.

Moguće je i da vam davatelj internetskih usluga blokira taj port, te ih nazovite da ga otvore
__________________
Ponekad, nakon razgovora sa nekim ljudima, čovjek osjeti potrebu da prijateljski pomiluje kamen, osmjehne se drvetu i sa puno poštovanja skine kapu pred magarcem....
MDamir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 22:40   #4536
imam orig.wind.10.
slučajnost ili ne, nakon instalacije nove verzije sinesys, računalo ništa ne printa, apsolutno ni dok.u wordu, niti zvode s e-bank., ništa...
printer je u redu...dokumenti na čekanju pa pretpostavljam da je do softvera...
jel netko imao sličan problem...?
latica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 23:18   #4537
Quote:
latica7 kaže: Pogledaj post
imam orig.wind.10.
slučajnost ili ne, nakon instalacije nove verzije sinesys, računalo ništa ne printa, apsolutno ni dok.u wordu, niti zvode s e-bank., ništa...
printer je u redu...dokumenti na čekanju pa pretpostavljam da je do softvera...
jel netko imao sličan problem...?

Problemi s ispisom

Objavljeno: 16.08.2016

Dosta korisnika je nakon zadnjih nadogradnji Windowsa 7 i 10 javilo da ima problema s ispisom više kopija dokumenta na pisač.

Koliko smo uspjeli saznati, dosta korisnika Windowsa u cijelom svijetu ima ovakvih problema, a za sada nema informacija kada će Microsoft popraviti grešku.

Problem možete pokušati riješiti deinstalacijom problematične nadogradnje.

Za Windowse 7 potrebno je deinstalirati nadogradnju KB3177725, a za Windows 10 deinstalirajte KB3176493
__________________
Ponekad, nakon razgovora sa nekim ljudima, čovjek osjeti potrebu da prijateljski pomiluje kamen, osmjehne se drvetu i sa puno poštovanja skine kapu pred magarcem....
MDamir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 01:31   #4538
Quote:
MDamir kaže: Pogledaj post
Pokušaj s ovim uputama ...

Detaljni opis

Ako se ne možete spojiti na server Porezne uprave, a spojeni ste na internet, tada je moguće da vam na vatrozidu (firewallu) nije otvoren port 8449.

Windows Firewall obično ne blokira izlazni promet, ali mnogi "smart" vartozidi (firewalli) koji dolaze uz antivirusne programe, znaju blokirati apsolutno sav promet osim na http port 80.

Ako imate neki o tih "smart" vatrozida, probajte ga isključiti i pokušajte se spojiti na server Porezne uprave.

Provjerite da li ste možda na routeru zatvorili taj port.

Moguće je i da vam davatelj internetskih usluga blokira taj port, te ih nazovite da ga otvore
hvala MDamir!
nacca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 09:45   #4539
Molim pomoć.

Nakon instalacije nove verzije modula Plaće, ne mogu taj modul pozvati u tekuću godinu.

Odem na Podaci o knjizi - Grupe i kada zelim kliknuti na Plaća javi mi porukicu "Ne mogu otvoriti baze ekskluzivno xy"

Zna li netko u čemu je problem i što radim krivo?

Pokušala sam i u 2017 godini, isto.
Ako što znači, sve ikonice sa desne strane svih modula u Grupe su mi otvorene knjigice, jedino je ova plava i zatvorena.

Hvala unaprijed.
tika-taka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 10:16   #4540
Quote:
tika-taka kaže: Pogledaj post
Molim pomoć.

Nakon instalacije nove verzije modula Plaće, ne mogu taj modul pozvati u tekuću godinu.

Odem na Podaci o knjizi - Grupe i kada zelim kliknuti na Plaća javi mi porukicu "Ne mogu otvoriti baze ekskluzivno xy"

Zna li netko u čemu je problem i što radim krivo?

Pokušala sam i u 2017 godini, isto.
Ako što znači, sve ikonice sa desne strane svih modula u Grupe su mi otvorene knjigice, jedino je ova plava i zatvorena.

Hvala unaprijed.
Jesi li prekopirala novu licencnu datoteku u folder synesisa ?
Pretopstavljam da nitko ne radi na tom klijentu dok pokusavas ucitati novi modul plaća.
__________________
Ponekad, nakon razgovora sa nekim ljudima, čovjek osjeti potrebu da prijateljski pomiluje kamen, osmjehne se drvetu i sa puno poštovanja skine kapu pred magarcem....
MDamir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:29.