Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2011., 10:11   #241
Quote:
Jung-fu kaže: Pogledaj post
Nikada nisam negdje pisao a da prethodno nisam, makar letimično, pročitao ono što je već napisano.
A toliko dokon nitko nije da svakom u prolazu ponovo piše ono što je već argumentirano...

Uostalom, ovdje nije cilj da se nekoga u nešto uvjerava, već da taj netko mućne svojom vlastitom glavom.
Ma sve pet...mene samo impresionira snaga tvojih argumenata!
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 10:45   #242
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Sory ali u tom tvom clanku nije rijec o multipliciranju novca...ne u pravom smislu te rijeci.

Ono sto si ti napravio u toj tablici je rekruzivna petlja....primjer ja deponiram kod tebe jednu kunu, ti meni das kredit na jednu kunu, koji ja opet deponiram kod tebe, pa ti meni ponovno das kredit na jednu kunu i tako u krug. Medjutim u cijeloj prici se masa novca nije promjenila...ona je i dalje jedna kuna iako fiktivno ja mogu imati deponiranih miljardu kuna i istovremeno dugovati miljardu.. A to se vidi kada dodje treca strana i pokusa dignuti kredit kod tebe.....ne ide...nemas novaca.. Ovakvo ponasanje naravno moze unijeti zbunjozu i kao takvo je slazem se stetno i pogodno za lovce u mutnom.......medjutim ono nemoze trigerirati inflaciju.


btw. znam da je 80% novca "fiktivno"....koji su ubiti samo brojevi na racunu....ali nema veze, i taj fiktivni novac moze stvoriti samo drzava.

Slušaj, nitko nije rekao da ti moraš razumijeti o čemu se tu radi, ali isto tako trebaš nekako shvatiti da nije lijepo čitati kad netko toliko stupidno pokazuje svoje nerazumjevanje.
Jung-fu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 10:48   #243
Quote:
Jung-fu kaže: Pogledaj post
Slušaj, nitko nije rekao da ti moraš razumijeti o čemu se tu radi, ali isto tako trebaš nekako shvatiti da nije lijepo čitati kad netko toliko stupidno pokazuje svoje nerazumjevanje.
Evo jos jedan pametni argument.....molim te prestani...ubijas me!
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 11:03   #244
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Evo jos jedan pametni argument.....molim te prestani...ubijas me!
..ne brigaj druškane, glupost je neuništiva.
Jung-fu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 11:06   #245
Quote:
Jung-fu kaže: Pogledaj post
..ne brigaj druškane, glupost je neuništiva.
cuj druskane, a da ti prestanes trolat?...zasrao si cijelu temu!
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 11:44   #246
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post

btw. znam da je 80% novca "fiktivno"....koji su ubiti samo brojevi na racunu....ali nema veze, i taj fiktivni novac moze stvoriti samo drzava.

Mislim da je više od 90 i kusur % nepostojeće (od 93-97, nisam siguran).

Jesi bacio pogled na ono "predavanje" Dixona koje traje cca 1 sat?
Imaš na početku teme negdje link(dosta i slajdova, grafinkona i priče....jednostavne)
__________________
Napravite REGISTAR STRANAČKIH ČLANOVA !!!
Darcuese is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 11:56   #247
Quote:
Darcuese kaže: Pogledaj post
Mislim da je više od 90 i kusur % nepostojeće (od 93-97, nisam siguran).

Jesi bacio pogled na ono "predavanje" Dixona koje traje cca 1 sat?
Imaš na početku teme negdje link(dosta i slajdova, grafinkona i priče....jednostavne)
Ma bacio sam pogled na Nostradamusove komentare i tabele koje pokazao. Prilicno trivijalne stvari. A buduci da se Nostradamus koliko vidim od starta naslanja na Dixona....cemu slusati njegovo predavanje kada mogu citati Nostradamusa.

Osnovna teza je da bi se povecavanjem obavezne rezerve na 50% dogodilo nesto posebno spektakularno jer bi se time rijesio efekt rekruzivne petlje koja nastaje kada bankar financira istovremeno one koji stavljaju depozite u njih....ali to zapravo nebi donijelo nista spektakularnog...jedino sto bi to olaksalo uvid u pravo stanje financijskog sektora...i nista vise. Ali bi istovremeno otezalo bankama plasiranje kredita...sada jeli to dobro ili lose..neznam.

Ono sto je meni bitno u cijeloj toj prici je da tu zapravo nema povecavanja novcane mase i cijeli se prica odvija iskljucivo u knjigama. A buduci da nema povecavanja novcane mase na trzistu...nema ni efekta na gospodarstvo.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 25.02.2011. at 12:02.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 12:29   #248
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post

Ono sto je meni bitno u cijeloj toj prici je da tu zapravo nema povecavanja novcane mase i cijeli se prica odvija iskljucivo u knjigama. A buduci da nema povecavanja novcane mase na trzistu...nema ni efekta na gospodarstvo.
Ne razumijem kako misliš da nema povećanja novčane mase na tržištu?
Svaka kamata je povećanje.

To što se "priča odvija isključivo u knjigama" je jedan i od problema o kojem se ovdje priča jer ne postoji zamjenska vrijednost za iznose u knjigama. A knjige su bitne jer se knjigama vjeruje
__________________
Napravite REGISTAR STRANAČKIH ČLANOVA !!!
Darcuese is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 12:52   #249
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ma bacio sam pogled na Nostradamusove komentare i tabele koje pokazao. Prilicno trivijalne stvari. A buduci da se Nostradamus koliko vidim od starta naslanja na Dixona....cemu slusati njegovo predavanje kada mogu citati Nostradamusa.

Osnovna teza je da bi se povecavanjem obavezne rezerve na 50% dogodilo nesto posebno spektakularno jer bi se time rijesio efekt rekruzivne petlje koja nastaje kada bankar financira istovremeno one koji stavljaju depozite u njih....ali to zapravo nebi donijelo nista spektakularnog...jedino sto bi to olaksalo uvid u pravo stanje financijskog sektora...i nista vise. Ali bi istovremeno otezalo bankama plasiranje kredita...sada jeli to dobro ili lose..neznam.

Ono sto je meni bitno u cijeloj toj prici je da tu zapravo nema povecavanja novcane mase i cijeli se prica odvija iskljucivo u knjigama. A buduci da nema povecavanja novcane mase na trzistu...nema ni efekta na gospodarstvo.
Dovoljno je pročitati osnove ekonomije (monetarni dio) i pogledati statistike HNB-a. Stvarni keš (mada je i on dobrim dijelom kredit) je primarni novac M1. A nakon toga pogledajte plasiranu aktivu banaka (otprilike puta 5). Pa sad sami zaključite koliko ima novca i tko bere kamatu na čemu.

Ispada da se na osnovu primarnog novca bere ogromna apsolutna kamata. Usporedite primarni novac i čistu dobit banaka. Isto tako, kad taj novac iznosite iz zemlje, faktički ga iznosite iz bankovne rezerve koja je veća od obavezne rezerve. Tj. Od novca građana koji je uplaćen. Mašala.
To doslovce izgleda kao Ponzijeva shema samo sa proširenjem krugova kredita/pologa. U zemlju se plasira dug i nepostojeći novac, a profit uzima iz glavnice jer drugog novca ne postoji.

A oni koji su pali na reklamu da će dobiti kamate od banke i izvukli novce iz madraca, sad su omogućili bankama da stvore višak rezerve i da si iznesu veliku dobit u inozemstvo. A pri tome su nas riješili i dijela deviznih rezervi. Možemo svi njakati Iaaa, iaaa.

Živi i pametni bili!
__________________
Istina će nas spasiti! Tražite li je na pravom mjestu?
sites.google.com/site/financijskisustav/home/
=>Prijedlog 1. ostvarivog programa za izlaz iz krize

Zadnje uređivanje Nostrađurus : 25.02.2011. at 13:01.
Nostrađurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 13:03   #250
Quote:
Darcuese kaže: Pogledaj post

To što se "priča odvija isključivo u knjigama" je jedan i od problema o kojem se ovdje priča jer ne postoji zamjenska vrijednost za iznose u knjigama. A knjige su bitne jer se knjigama vjeruje
On nekako vjeruje da taj novac kojeg proizvedu banke nije pravi novac, zapravo on je u pravu, to nije pravi novac već je to nominalni novac, ali taj nominalni novac, koji kao zapis postoji u bankarskim knjigama, itekako djeluje, jer se njime trguje na taj način da u konačnici, na društvenoj razini, donosi profit samo onima koji ga stvaraju a dugove onima koji ga uzimaju u kredit.

Ono što je Nostrađurus pokazao je činjenica da unutar takvog ciklusa dolazi do dužničke krize i inflacije koja obezvrjeđuje pravi novac, dolazi do zatvaranja firmi, nezaposlenosti...odnosno obezvrjeđivanja općeg društvenog standarda. Bankarski sustav je tako dizajniran da se ti nominalni dugovi (ako isključimo prodaju srebrnine ili prirodnih resursa) ni na koji način ne mogu vratiti.
Jung-fu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 13:12   #251
Priznajem, prije 2 godine i sam sam mislio da banke ne mogu stvoriti novac, nego pozajmljivati postojeći. Međutim, udžbenici ekonomije kažu drugačije i tu su u pravu. Banke multipliciraju bezgotovinski novac. Sve je u knjigama, a pri tome crpe dobit od realnih uplata (dotoka). Zbog toga, što je banka veća, može lakše skupiti dovoljno rezerve da bi plasirala kredite i isplaćivala dobit iz realnog dotoka novca. Za dobit štediša joj ne treba rezerva jer štediše i dalje imaju povjerenje u banke (kao magarci da će dobiti mrkvu na štapu - Iaaa, Iaaa).

Realni dotok novca je onaj koji se unosi u sustav - vanjskim kreditom, državnim obveznicama, dotacijama iz vana, investicijama, novcem iz madraca, itd.

Držanjem nepotrebnog keša kod banaka se pogoduje izvlačenju profita. Stoga je svako povlačenje keša iz banaka korak kojim se banke onemogućava da isplaćuju dobit.
__________________
Istina će nas spasiti! Tražite li je na pravom mjestu?
sites.google.com/site/financijskisustav/home/
=>Prijedlog 1. ostvarivog programa za izlaz iz krize
Nostrađurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 13:22   #252
Quote:
Darcuese kaže: Pogledaj post
Ne razumijem kako misliš da nema povećanja novčane mase na tržištu?
Svaka kamata je povećanje.

To što se "priča odvija isključivo u knjigama" je jedan i od problema o kojem se ovdje priča jer ne postoji zamjenska vrijednost za iznose u knjigama. A knjige su bitne jer se knjigama vjeruje
Nema povecanja novcane mase jer je preduvijet da uopce dodje do rekurzije da novac ostane u zatvorenom krugu i ne izlazi van na trziste...zapravo ne moze ni izaci, jer je preduvijet da uopce dodje do efekta zatvoreni sustav izmedju kreditora i onoga kojeg se kreditira.

To je onaj moj gore primjer kada ja imam kunu deponiram je u tebe a ti mi tu kunu plasiras kao kredit...na to ja taj plasman ponovno deponiram kod tebe a ti mi ga ponovno plasiras. Ja i ti tako teoretski mozemo do u beskonacno jedan drugome zaracunavati depozite i kredite....ali ukupna slobodna masa novca...tj. onoga koji se nalazi na trzistu i koji bi mogao djelovati inflatorno je jedna kuna.

I sada nakon takvih miljardu transakcija bez obzira sto ja tvrdim da imam miljardu kuna depozita a ti tvrdis da si plasirao miljardu kuna kredita. Nas utjecaj na ostatak svijeta...tj. na trziste je 0.


Ovaj moj model je naravno cisto idealani teoretski bez kamata.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 25.02.2011. at 13:29.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 13:32   #253
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post

To je onaj moj gore primjer kada ja imam kunu deponiram je u tebe a ti mi tu kunu plasiras kao kredit...na to ja taj plasman ponovno deponiram kod tebe a ti mi ga ponovno plasiras. Ja i ti tako teoretski mozemo do u beskonacno jedan drugome zaracunavati depozite i kredite....ali ukupna slobodna masa novca...tj. onoga koji se nalazi na trzistu i koji bi mogao djelovati inflatorno je jedna kuna.

I sada nakon takvih miljardu transakcija bez obzira sto ja tvrdim da imam miljardu kuna depozita a ti tvrdis da si plasirao miljardu kuna kredita. Nas utjecaj na ostatak svijeta...tj. na trziste je 0.


Ovaj moj model je naravno cisto idealani teoretski bez kamata.
Pa kamata je to što stvara problem u praksi, lol.

Da novac samo kruži u krug, ne bi bilo problema

I tome ti pojedinci govore ovdje
__________________
Napravite REGISTAR STRANAČKIH ČLANOVA !!!
Darcuese is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 13:34   #254
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Nema povecanja novcane mase jer je preduvijet da uopce dodje do rekurzije da novac ostane u zatvorenom krugu i ne izlazi van na trziste...zapravo ne moze ni izaci, jer je preduvijet da uopce dodje do efekta zatvoreni sustav izmedju kreditora i onoga kojeg se kreditira.

To je onaj moj gore primjer kada ja imam kunu deponiram je u tebe a ti mi tu kunu plasiras kao kredit...na to ja taj plasman ponovno deponiram kod tebe a ti mi ga ponovno plasiras. Ja i ti tako teoretski mozemo do u beskonacno jedan drugome zaracunavati depozite i kredite....ali ukupna slobodna masa novca...tj. onoga koji se nalazi na trzistu i koji bi mogao djelovati inflatorno je jedna kuna.

I sada nakon takvih miljardu transakcija bez obzira sto ja tvrdim da imam miljardu kuna depozita a ti tvrdis da si plasirao miljardu kuna kredita. Nas utjecaj na ostatak svijeta...tj. na trziste je 0.


Ovaj moj model je naravno cisto idealani teoretski bez kamata.
Samo zaboravljate da stih milijardu kuna možete kupiti avion od drugog bedaka koji je kod iste banke. Banka ne radi razliku između fake love i prave.
__________________
Istina će nas spasiti! Tražite li je na pravom mjestu?
sites.google.com/site/financijskisustav/home/
=>Prijedlog 1. ostvarivog programa za izlaz iz krize
Nostrađurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 13:35   #255
Quote:
Darcuese kaže: Pogledaj post
Pa kamata je to što stvara problem, lol.

Da novac samo kruži u krug, ne bi bilo problema

I tome ti pojedinci govore ovdje
Nije problem u kamati, nego u tome sto oni koji posudjuju novac ne oplodjuju istog.

U mom teoretkom modelu da ja nakon prve iteracije umjesto da deponiram tu lovu natrag u banku, za tu kunu stvorim visak vrijednosti....nikada nebi moglo doci do rekruzije. Rekruzija nastaje onda kada i kreditor i kreditirani umjesto da rade hvataju zjake! ( da se tako izrazim )
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 13:38   #256
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Nije problem u kamati, nego u tome sto oni koji posudjuju novac ne oplodjuju istog.

U mom teoretkom modelu da ja nakon prve iteracije umjesto da deponiram tu lovu natrag u banku, za tu kunu stvorim visak vrijednosti....nikada nebi moglo doci do rekruzije. Rekruzija nastaje onda kada i kreditor i kreditirani umjesto da rade hvataju zjake! ( da se tako izrazim )
Gdje je rečeno da tu nema stvaranja vrijednosti? Od kuda ovi silni stanovi? Od kredita. Kao i sve ostalo. Svaki kredit se troši kod nekog davatelja usluge ili za kupnju robe. Nitko ne uzima kredit da bi ga položio u banku 20 puta.

Banke rade isto što bi radila i država, samo uz to stvaraju dug koji se ne može vratiti.
__________________
Istina će nas spasiti! Tražite li je na pravom mjestu?
sites.google.com/site/financijskisustav/home/
=>Prijedlog 1. ostvarivog programa za izlaz iz krize
Nostrađurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 13:39   #257
Quote:
Nostrađurus kaže: Pogledaj post
Samo zaboravljate da stih milijardu kuna možete kupiti avion od drugog bedaka koji je kod iste banke. Banka ne radi razliku između fake love i prave.
Ako to pozelim napraviti, u tom slucaju se cijeli sustav urusava. Jer nakon sto banka prebaci mojih fiktivnih miljardu kuna na racun bedaka....ja ostajem sa miljardu kuna duga i bankrotiram.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 13:41   #258
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ako to pozelim napraviti, u tom slucaju se cijeli sustav urusava. Jer nakon sto banka prebaci mojih fiktivnih miljardu kuna na racun bedaka....ja ostajem sa miljardu kuna duga i bankrotiram.
Točno. I banka vam plijeni avion, kuću, djedovinu i sve ostalo, jer nitko nema te novce u državi da bi platio vaš avion.

Možda samo onaj bedak. Samo, čim ih proba dići iz banke naći će smo jednu kunu?!
__________________
Istina će nas spasiti! Tražite li je na pravom mjestu?
sites.google.com/site/financijskisustav/home/
=>Prijedlog 1. ostvarivog programa za izlaz iz krize
Nostrađurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 13:42   #259
Quote:
Nostrađurus kaže: Pogledaj post
Gdje je rečeno da tu nema stvaranja vrijednosti? Od kuda ovi silni stanovi? Od kredita. Kao i sve ostalo. Svaki kredit se troši kod nekog davatelja usluge ili za kupnju robe. Nitko ne uzima kredit da bi ga položio u banku 20 puta.

Banke rade isto što bi radila i država, samo uz to stvaraju dug koji se ne može vratiti.
U mom teoretskom modelu nema stvaranja vrijednosti...ali to nije bio ni cilj modela...nego da pokaze da iako je fiktivno na racunima miljarde kuna....stvarni novac koji moze utjecati na trziste je minimalan...tj. jedna kuna.
Moj zakljucak je da banke ne mogu povecati masu novca na trzistu.
Ali svakako da u praksi odnosi nisu bas takvi i da tu cirkulira i poprilicno stvarnog novca.

Medjutim, uspio si me uvjeriti da je cijela stvar stetna....ako nista, omogucava lov u mutnom prema recimo trecem licu koji u tu istu banku donese novu svjezu i pravu kunu.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 25.02.2011. at 13:47.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 13:43   #260
Quote:
Nostrađurus kaže: Pogledaj post
Točno. I banka vam plijeni avion, kuću, djedovinu i sve ostalo, jer nitko nema te novce u državi da bi platio vaš avion.
Možda samo onaj bedak. Samo, čim ih proba dići iz banke naći će smo jednu kunu?!
Da...sustav se urusava. Sustav funkcionira sve dokle se ta fiktivna lova ne pokusa zapravo upotrijebiti.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:52.