Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2011., 13:41   #41
Marić je već prglašen ratnim zločincem kod naših neoliberalnih dupelizačkih moralnih vertikala.


I sad ne vezano direktno uz pitanje podrške Mariću, zakaj nitko od vladajućih ne diže prašinu oko srbijanskih optužnica? Mislim od kud njima pravo suditi za zločine (i "zločine") počinjene na tuđem teritoriju?
Teodorik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 13:43   #42
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Ma čovječe čitaš li ti moje upise. Kakav vlast, kakvi mediji, mislim da je na to bespotrebno trošiti riječi. Ja se samo pitam zašto prije Purde nije bilo skupova podrške Mariću i njegovoj obitelji.
Zašto ta podjela, jedan je a drugi nije, jednom treba a drugom ne treba, kod jednog je čaša bila napola puna a kod drugog napola prazna...i slična opravdanja ili ti ga izvlačenja.
Branitelj je, nepravedno je zatočen, pakira mu se i montira.....kakve veze ima da li je omiljen u selu ili nije, da lu su frendovi u HVIDR-i ili u stranci zelenih, gdje su prosvjedi i zašto nema potpore njemu i obitelji u proteklih godinu dana.
Kopiram odgovor NINJA 7,odgovorio ti je ,a ti dalje po svom.Muti vodu za seficu i dalje,bok!


Zato što su mediji koji su popratili uhićenje Marića o Mariću pisali kao u Hrvatskoj već suđenom ratnom zločincu koji je pobio nevine srpske civile, članci pisani iz pera raznih teršelički, puhovskih pa i sava štrbavih, orkestrirano su ga proglasili zločincem, ista stvar se događala nebrojeno puta kad su u pitanju Hrvatski branitelji, jedan od takvih friškijih primjera je i ponovljeno suđenje Tigrovima u Sisku (koji su za sada oslobođeni) pisalo se kako su mučili civile, vadili oči, rezali prste itd. što nije imalo nikakve veze s istinom niti se bilo kakvo mučenje dogodilo, no to ponavljam nije smetalo raznim NGO da ih proglase ratnim zločincima, uostalom, to i ne čudi kad se zna da je direktno teršelička dogovarala s bajićevim pomočnikom prekvalifikaciju optužnice, a sve u cilju isplate novćane odštete srbima koji su tužili RH.

Nadalje, kada su prosvjedi krenuli, ( a krenuli su zbog Purde kao posljednje kapi koja je prelila čašu) na svakom skupu se spominjalo i Marića, isto kao i ostalih 350 branitelja koji leže po hrvatskim i haškim tamnicama.

Moje je mišljenje da su NGO i njihovi mediji uključujući i predsjednika RH zakasnili s pljuvanjem po Purdi, (kasnije predsjednikovo ""ako nije kriv"")a možda su bili i svjesni da bi im u uredništva mogli doletjeti i nekakvi "kokteli", uz to, u Slučaju Purda je prevagu odnijelo to što se radi i o žrtvi srbijanskih konc logora, a ne tek samo o još jednom branitelju kojem bi mogli samo tako napakirati.

I nemoj samo krivnju za "nečinjenje" svaljivati na prosvjednike, znaš ti jako dobro tko što čini ili ne čini, uključujući i najnovije optužnice, uključujući i najnovije uhićenje Merčepa (a za što sam ti govorio na tvojoj terasi još ljetos), pa uključujući i davanje stanova srbima "povratnicima".

Sve i jedan prosvjednik na bilo kojem prosvjedu branitelja, za Purdu je učinio više negoli "hrvatska" vlast, a to što se Purda zahvalio "vladi" on samo pokazuje pristojnost, možda im u dogledno vrijeme zahvali i na njihovoj "optužbi" kako je znao za potjernicu, vrijeme će već pokazati.
__________________
promatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 15:09   #43
Čini mi se da Casio pokušava reći kako organizatorima sadašnjih braniteljskih prosvjeda nije uistinu stalo do branitelja, nego su u pozadini drugi interesi...

Ne dijelim takvo mišljenje, jer razlozi zbog kojih prosvjedi nisu organizirani još u vrijeme Marićeva uhićenja mogu biti vrlo različiti, a o njima možemo samo nagađati, pa nisu baš neki temelj za donošenje sigurnih zaključaka. Neke razloge je naveo Ninja, ali mogu biti i drugi, potpuno benigni, poput mogućnosti da se današnji organizatori (zapravo bi bolje bilo reći prosvjednici) u ono vrijeme još nisu čvršće povezali i osposobili za ozbiljnije javno djelovanje. Sve ima svoje vrijeme i ne treba u svemu vidjeti zavjeru i prijevaru.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 15:09   #44
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Ma čovječe čitaš li ti moje upise. Kakav vlast, kakvi mediji, mislim da je na to bespotrebno trošiti riječi. Ja se samo pitam zašto prije Purde nije bilo skupova podrške Mariću i njegovoj obitelji.
Zašto ta podjela, jedan je a drugi nije, jednom treba a drugom ne treba, kod jednog je čaša bila napola puna a kod drugog napola prazna...i slična opravdanja ili ti ga izvlačenja.
Branitelj je, nepravedno je zatočen, pakira mu se i montira.....kakve veze ima da li je omiljen u selu ili nije, da lu su frendovi u HVIDR-i ili u stranci zelenih, gdje su prosvjedi i zašto nema potpore njemu i obitelji u proteklih godinu dana.
nije bilo prosvjeda širih razmjera niti za gospodarski pojas na moru niti za prodaju ine, niti za pljačku u cestogradnji niti za farbanja u brodogradnji, niti za ucjene slovenije niti za krizni porez... nešto malo su izašli seljaci a još mizernije studenti...
i tako je bilo. zašto?
ali sad će ih biti.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 15:29   #45
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
nije bilo prosvjeda širih razmjera niti za gospodarski pojas na moru niti za prodaju ine, niti za pljačku u cestogradnji niti za farbanja u brodogradnji, niti za ucjene slovenije niti za krizni porez... nešto malo su izašli seljaci a još mizernije studenti...
i tako je bilo. zašto?
ali sad će ih biti.
Vraga će biti. Nema šanse za bilo kakve stvarno masovne prosvjede. To je već tisuću puta raspravljano ovdje, ali ipak treba uvijek ponovo reći, izgleda. Odgovor za sve slučajeve neprosvjedovanja je uvijek isti, svejedno jesu li razlozi branitelji, pljačke, nesposobnost političara, itd. Načelno gledano ne prosvjeduje se masovno jer su većina ljudi egoisti i nije ih briga za druge dok sami nisu neposredno ugroženi. Gledajući samo Hrvate uz egoizam je nacionalna svijest niža nego kod mnogih drugih naroda. I treći razlog je ropski mentalitet. Jedino ne znam koji je najvažniji kod nas. Iako najviše sumnjam na ovaj zadnji.
hevi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 15:42   #46
Evo ovako po sječanju prva informacija o uhičenju Marića je izašla u Večernjem listu i spomenuto je bilo jedan dan na txt HTV-a pa je dugo vremena bila opća medijska blokada i šutnja a mi smo spominjali i raspravljali o slučaju Marić na temi "objavljen registrar branitelja" Casio je bio nepobitno, što je jedan od najaktivnijih i najkonstruktivnijih forumaša na toj temi i u spominjanju slučaja Branitelja Marića i bilo nas je još na toj temi i spominjanju sudbine Branitelja Marića iako se u zadnje vrijeme razilazimo u mišljenjima o Braniteljskim prosvjedima i tko ih vodi o vođama ima negativno mišljenje na koje on ima pravo i argumentirao je svoje stavove, mada mislim da osobno debelo griješi u svezi generala Sačića u njegove dobre i časne namjere.
Što se tiće Braniteljskih prosvjeda ja dijelim potpuno identična razmišljanja i stavove sa NINJA-om.
Sa njima treba nastaviti i to bez nasilja i onaj veliki prosvjed u Zagrebu je dokaz tome, ma što tko mislio o tome odnosno koliko ga minozirali ili mu pronalazili mane i nedostatke.
Jednu činjenicu nitko nije spominjao a debelo se podcjenjuje i zanemaruje a to je koliko je meni poznato niti je bilo organiziranog odlaska na veliki prosvjed niti od jedne braniteljske udruge ili nekog drugog recimo neke političke stranke, več su svi prosvjednici samoorganizirali i o svom trošku došli u Zagrebu na prosvjed.
Znam da je ogroman broj Branitelja koji su se raspitivali ima li išta organizirano od neke braniteljske udruge ili bilo koga samo da idu u Zagreb pa su na njihovu žalost prvenstveno zbog financijskih razloga odustali, jer na žalost usprkos uopće raširenom mišljenju u javnosti o povlaštenim Braniteljima, realnost je sasvim nešto drugo.
Zato sam mišljenja da s prosvjedima treba nastaviti i dok se Veljko Marić ne vrati u Domovinu i dok srbija ne odustane u potpunosti od uplitanja u zbivanja u DR osim kad su u pitanju zločinci njihovog državljanstva i ti isti koji borave na njihovu teritoriju.
__________________
Teatar apsurda se nastavlja !
Ignore list; 1.card

Zadnje uređivanje DEFENSE : 04.03.2011. at 15:49.
DEFENSE is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 15:43   #47
Nikad nije kasno da se nešto dobro učini.
Ako se nije jučer učinilo, učinimo to danas!

Vjerujem kako su se mnoge stvari posložile u našim glavama nakon uhićenja g.Purde

Sad ne smijemo stati i nedaj Bože podjele!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 15:46   #48
Neki dan sam slušao Čička koji kaže da i hrvatsko pravosuđe vodi postupak protiv Marića. Ako je to istina, onda je to i odgovor zašto nema toliko buke oko njega.
skyline77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 15:54   #49
Quote:
promatrac kaže: Pogledaj post
Kopiram odgovor NINJA 7,odgovorio ti je ,a ti dalje po svom.Muti vodu za seficu i dalje,bok!


Zato što su mediji koji su popratili uhićenje Marića o Mariću pisali kao u Hrvatskoj već suđenom ratnom zločincu koji je pobio nevine srpske civile, članci pisani iz pera raznih teršelički, puhovskih pa i sava štrbavih, orkestrirano su ga proglasili zločincem, ista stvar se događala nebrojeno puta kad su u pitanju Hrvatski branitelji, jedan od takvih friškijih primjera je i ponovljeno suđenje Tigrovima u Sisku (koji su za sada oslobođeni) pisalo se kako su mučili civile, vadili oči, rezali prste itd. što nije imalo nikakve veze s istinom niti se bilo kakvo mučenje dogodilo, no to ponavljam nije smetalo raznim NGO da ih proglase ratnim zločincima, uostalom, to i ne čudi kad se zna da je direktno teršelička dogovarala s bajićevim pomočnikom prekvalifikaciju optužnice, a sve u cilju isplate novćane odštete srbima koji su tužili RH.

Nadalje, kada su prosvjedi krenuli, ( a krenuli su zbog Purde kao posljednje kapi koja je prelila čašu) na svakom skupu se spominjalo i Marića, isto kao i ostalih 350 branitelja koji leže po hrvatskim i haškim tamnicama.

Moje je mišljenje da su NGO i njihovi mediji uključujući i predsjednika RH zakasnili s pljuvanjem po Purdi, (kasnije predsjednikovo ""ako nije kriv"")a možda su bili i svjesni da bi im u uredništva mogli doletjeti i nekakvi "kokteli", uz to, u Slučaju Purda je prevagu odnijelo to što se radi i o žrtvi srbijanskih konc logora, a ne tek samo o još jednom branitelju kojem bi mogli samo tako napakirati.

I nemoj samo krivnju za "nečinjenje" svaljivati na prosvjednike, znaš ti jako dobro tko što čini ili ne čini, uključujući i najnovije optužnice, uključujući i najnovije uhićenje Merčepa (a za što sam ti govorio na tvojoj terasi još ljetos), pa uključujući i davanje stanova srbima "povratnicima".

Sve i jedan prosvjednik na bilo kojem prosvjedu branitelja, za Purdu je učinio više negoli "hrvatska" vlast, a to što se Purda zahvalio "vladi" on samo pokazuje pristojnost, možda im u dogledno vrijeme zahvali i na njihovoj "optužbi" kako je znao za potjernicu, vrijeme će već pokazati.
__________________
Slažem se
__________________
Teatar apsurda se nastavlja !
Ignore list; 1.card
DEFENSE is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 15:56   #50
Quote:
skyline77 kaže: Pogledaj post
Neki dan sam slušao Čička koji kaže da i hrvatsko pravosuđe vodi postupak protiv Marića. Ako je to istina, onda je to i odgovor zašto nema toliko buke oko njega.
Da, ali što ako se kod nas postupak pokrenuo samo zato da se od Srbije može zatražiti izručenje (ono što hrvatsko pravosuđe nije htjelo napraviti sa T. Purdom)? S obzirom da ne znamo ništa više o tom postupku, ni takvu mogućnost ne smijemo zanemariti.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 15:59   #51
Evo što kaže Purda danas.Obzirom da je kako sam kaže pratio sve u Hrvatskoj iz Zeničkog pritvora ne vjerujem da nije dobro upućen.

Quote:
'Premijerku obožavam i cijenim i nikada ne bih prosvjedovao protiv nje', izjavio je dan nakon izlaska iz zeničkog pritvora vukovarski branitelj Tihomir Purda
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 16:02   #52
Hrabra izjava čovjeka kojem je Vlada RH i ministri te Vlade pakirala da laže...

Ali,još uvijek s veseljem čekam Karamarkov dokument da je Purda obaviješten...

A zanimljivo mi je kako je Purda pljuno na one koji su prosvjedovali da se on izvuče van...

I ako je uredno pratio vijesti,kao što se implicira,onda izjava nema logike...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 16:05   #53
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Čini mi se da Casio pokušava reći kako organizatorima sadašnjih braniteljskih prosvjeda nije uistinu stalo do branitelja, nego su u pozadini drugi interesi...
Točno. I Iza toga stojim.
Boli njih savršeno urac za branitelje i dignitet Dovovinskog rata. Njima je cilj samo trasirati si put do fotelja u Saboru. Zašto? Zato jer su se sada i sami našli na margini na kojoj su branitelji već godinama.
Kao što rekoh doki je mali jastreb sjedio u kabinetu naćčelnika GSOSRH imao tajnicu, mobitel, vozača, čin, plaću.....bolio ga je urac za branitelje. Sada kad više nije tamo, nije s eupsio uguziti u Josipovićev ured e sada se on našao potlačenim ali ne on već njegov ego.
Da se uspio uguziti u Jospovićev ured savršeno bi ga bolio urac kao i do sada.

Isto je i sa Sačićem i drugima. Grade svoje političke karijere i trasiraju si put do sabora ili gdje su već zamisli, a sve ovo je njohova farsa. Tko želi da se njime manipulira i svrhu nečijih ciljeva ok. Svatko bira za sebe.
Ja sam rekao sa mnom više neće nitko.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 16:07   #54
Quote:
promatrac kaže: Pogledaj post
Kopiram odgovor NINJA 7,odgovorio ti je ,
Jak odgovor, a i na njega sam dao svoj odgovor.A ti ćeš biti svjedok da će ova tema za mjesec dana završiti na drugoj-trećoj.....stranici.
Pa ćeš vidjeti kakva korist od cpypastanja i sličnih tričarija.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 16:09   #55
Koje godine je Mladi Jastreb otišao iz Glavnog štaba?

Pa da vidimo opravdanost rečenice:..."Kao što rekoh doki je mali jastreb sjedio u kabinetu naćčelnika GSOSRH imao tajnicu, mobitel, vozača, čin, plaću.....bolio ga je urac za branitelje. Sada kad više nije tamo, nije s eupsio uguziti u Josipovićev ured e sada se on našao potlačenim ali ne on već njegov ego"....
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 16:09   #56
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Hrabra izjava čovjeka kojem je Vlada RH i ministri te Vlade pakirala da laže...

Ali,još uvijek s veseljem čekam Karamarkov dokument da je Purda obaviješten...

A zanimljivo mi je kako je Purda pljuno na one koji su prosvjedovali da se on izvuče van...

I ako je uredno pratio vijesti,kao što se implicira,onda izjava nema logike...
Nebi bio baš toliko oštar. On je čovjek iz naroda, "običan" čovjek s kojim je lako manipulirati. Vidi se da je bio fasciniran avionom koji je bio poslan po njega, dobio je čak i kavu u avionu, prema njemu su svi bili susretljivi. To je izgleda za njega sve previše, fasciniran je pažnjom koju je dobio.
skyline77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 16:10   #57
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Nikad nije kasno da se nešto dobro učini.
Ako se nije jučer učinilo, učinimo to danas!

Vjerujem kako su se mnoge stvari posložile u našim glavama nakon uhićenja g.Purde

Sad ne smijemo stati i nedaj Bože podjele!
Na žalost, podjele postoje, neki su uz vlast i HDZ ma što oni poduzeli ili bolje reči nepoduzimali, neki drugi a mislim da je to ogromna večina Branitelja svega više dosta ne samo radi Purde ili Marića, nego općenito stanja u državi gdje je sve rasprodano i opljačkano od materijalnih vrijednosti i bogatstvava pa do ponosa i dostojanstva.
Ova država umjesto nakon 20 godina postojanja u nekim segmentima kao da se ništa nije odmakla naprijed u pozitivnom, umjesto da naši ribari ribolovom zarađuju milione eura, mi smo prepustili to Talijanima koju na oru po našoj polovici jadrana, poljoprivreda nam propada umjesto da mi izvozimo i zarađujemo mi uvozimo sranje od voća i povrća.
I ima jedna manjina Branitelja oko Zvonimira Trusića koja je sklonija radikalnijim potezima.
Dakle imamo tri struje među Braniteljima.
__________________
Teatar apsurda se nastavlja !
Ignore list; 1.card
DEFENSE is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 16:11   #58
Quote:
skyline77 kaže: Pogledaj post
Nebi bio baš toliko oštar. On je čovjek iz naroda, "običan" čovjek s kojim je lako manipulirati. Vidi se da je bio fasciniran avionom koji je bio poslan po njega, dobio je čak i kavu u avionu, prema njemu su svi bili susretljivi. To je izgleda za njega sve previše, fasciniran je pažnjom koju je dobio.
Priznajem,bio sam malo preoštar...moje isprike...

Ali u situaciji u kakvoj je bio,te u kakvoj je sada država,pa davati takve izjave,meni nije logično...

Ovo što si ti napisao je meni od početka na pameti,ali to nisam htio napisati,da mi netko nebi "bacio" školovanje u lice i rekao da se postavljam sa visokoga spram čovjeka...

Vidim da je ekipa i po NINJI počela pljuvati,samo je problem što je taj čovjek prošao malo više sranja od ovih koji započinju s pljuvačinom...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 16:12   #59
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Hrabra izjava čovjeka kojem je Vlada RH i ministri te Vlade pakirala da laže...

Ali,još uvijek s veseljem čekam Karamarkov dokument da je Purda obaviješten...

A zanimljivo mi je kako je Purda pljuno na one koji su prosvjedovali da se on izvuče van...

I ako je uredno pratio vijesti,kao što se implicira,onda izjava nema logike...
Ljudi moji, prestanimo preuveličavati, na bilo koji način.

T. Purda je odrastao čovjek i ima pravo na svoj politički stav, pa tako i privrženost premijerki. Gospođa Kosor je u prošlosti napravila dosta za branitelje (sjetimo se samo potpunog kaosa sa braniteljskim mirovinama, neujednačenost s obzirom na datum umirovljenja, koji je ispravljen tek njezinim dolaskom na dužnost ministrice branitelja). Činjenica je da ima i propusta ne umanjuje to pozitivno djelovanje. Čemu onda čuđenje nad Purdinom izjavom? Ne vrednujemo svi na isti način nečije pluseve i minuse u obnašanju dužnosti.

Sa druge strane, na nikoga T. Purda nije pljunuo, posebno ne na branitelje koji su prosvjedovali zbog njegovog uhićenja, već se i njima zahvalio, jednako kao i Vladi.

Predlažem da pustimo T. Purdu na miru i ne izvlačimo mu riječi iz konteksta da bi obranili neke svoje teze.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 16:13   #60
Quote:
skyline77 kaže: Pogledaj post
Nebi bio baš toliko oštar. On je čovjek iz naroda, "običan" čovjek s kojim je lako manipulirati. Vidi se da je bio fasciniran avionom koji je bio poslan po njega, dobio je čak i kavu u avionu, prema njemu su svi bili susretljivi. To je izgleda za njega sve previše, fasciniran je pažnjom koju je dobio.
Baš to.Mislim,drago mi je da je Tihomir slobodan i da se vratio obitelji ali ovo je pljuska narodu od njega za koju ga ja ipak ne krivim.Vidim da je covjek istraumatiziran i da ga je ovo totalno ubilo,ko zna sta uopce smije reci.Ko zna kakve se tu igre kriju...

Problem u svemu ovome je da on obozava premjerku ciji ljudi su rekli da on laze i da je za ovo sam kriv dok su desetci tisuca ljudi izasli na prosvjede i jebali joj zbog toga mater pa se ona nakraju kad se dokazi nisu nasli udostojila poslat avion koji placamo mi,hrvatski gradani pa i sam Purda.Šteta...al jebeš ga sad,ova vlada nema granice niti dostojanstva.
dr.no1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:56.