Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2011., 12:42   #161
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Za mene demokracija nije neprijateljska, Tuđman je demokratski došao na vlast i tako nekoliko puta. Zahvaljujući demokraciji HR je napustila SFRJ.
Rekao sam da je Tuđmanova politika bila: homogenizacija naroda. Demokracija, međutim, čini upravo suprotno, ona dijeli narod na više stranaka.
Homogenizacija je moguća samo u specifičnim, a time i ograničenim okolnostima, a to je: pod prijetnjom rata, u ratu, i još neko vrijeme poslije.
Prema tome, vrijeme Tuđmanove politike je prošlost. Danas više nema potrebe za homogenizacijom naroda. A oni koji misle drugačije su u manjini pa im poput Mladena Schwartza ne preostaje ništa drugo nego zagovarati diktaturu jer se u demokraciji kao manjina mogu slikati.

Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Ono što je za zajednicu bitno je da se donose kvalitetne odluke koje će zajednicu činiti uspješnijom. Mi smo zajednica, htjeli to ili ne. Srbi nisu htjeli, pa smo im objasnili da nema tu hoćemo-nećemo, jeste i zdravo.
Odvajanje od Srba nije konačan cilj, već samo međukorak. Jer i u našoj zajednici jedan dio društva vlada nad ostalim dijelom.
Dakle, vladajući će donositi odluke koje odgovaraju prvenstveno njima (i njihovim biračima s kojima čine jednu interesnu skupinu), a ne cijeloj zajednici.

Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Zato ja znam gdje ti spadaš, a gdje ne spadaš i nismo mi samo dva različita mišljenja, mi smo dvije potpuno različite političke pozicije, jedna državotvorna, druga antidržavotvorna, antihrvatskodržavotvorna.
O tome ti govorim – ti ne shvaćaš da u demokraciji svi građani imaju pravo glasa pa i oni koji s tobom nemaju istu "političku poziciju".
Svi građani mogu birati ili biti birani, a ne samo oni kojima je državotvornost važna ili čak najvažnija?
Je li Kukuriku koalicija državotvorna, je li predsjednik Josipović državotvoran? NISU, ali su DOBILI izbore.

Zadnje uređivanje okvir : 12.12.2011. at 13:07.
okvir is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 14:24   #162
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Nikakva detudmanizacija nije provedena. Hrvatska je bas onakva kakvu je "on stvarao", zemlja prepuna politicke korupcije i vecinom siromasnih gradana.
A gle čuda on je mrtav 11 godina, i vladali su nam europejci...
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 14:36   #163
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Nikakva detudmanizacija nije provedena. Hrvatska je bas onakva kakvu je "on stvarao", zemlja prepuna politicke korupcije i vecinom siromasnih gradana.
O u svakom slučaju nije "stvorio" zemlju prepunu korupcije i siromašnih građana jer je takva, i još gora, bila SR Hrvatska kad ju je preuzeo.
Kako možeš stvoriti nešto što već naveliko postoji? Totalna nebuloza...
Nikolitsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 14:38   #164
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Ne pretjerujmo, Tuđman nije stvorio Hrvatsku,nije ni Tito, ona je kao nekakav oblik postojala stoljećima prije...

Napadi na njega neće uništiti Hrvatsku, neće ni ove regionalne inicijative, niti planovi nekih krugova u Europi.

Mi uskoro ulazimo u EU, i zauvijek smo sigurno od nekakvih federacija i kondederacija s Balkanom
...ali fulavaš poantu. Nije bitna Hrvatska državnost jer je postojala i postoji već jako dugo, već je bit hrvatske samostalnosti. Upravo za to je najzaslužniji Franjo Tuđman i upravo zbog toga je on iznad Starčevića, Radića, Mažuranića i ostalih. Zato jer je uz svoju državničku naraciju izrazio i u zbilji i postao državnik samostalne Hrvatske, dok napraojani to nisu bili. Udaranje na Tuđmana je udaranje na samostalnost, a ne na Hrvatsku. Hrvatska će tu biti, ali kakva to je pitanje. Da li će biti regionalistička kao do prije dvadeset godinu i dugo kroz svoju povijest ili samoslatana kako-tako?

Zadnje uređivanje DeDominis : 12.12.2011. at 14:53.
DeDominis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 15:27   #165
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
A gle čuda on je mrtav 11 godina, i vladali su nam europejci...
Europejci ?
Mani se ucinilo da je osim kratkog intermeza na vlasti bio Tudmanov HDZ.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 15:42   #166
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Europejci ?
Mani se ucinilo da je osim kratkog intermeza na vlasti bio Tudmanov HDZ.
Da Sanader, veliki nacionalist,kojem ne bi palo na pamet uhičivati generale, uvesti SDSS u vladu,pokloniti teritorij Slovencima i ZERP Talijanima...
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 16:49   #167
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Mudro zboriš!
Ako lažem ne volim Tita, volim Hitlera...
Dali ti volis ili ne volis Hitlera tvoja stvar. Imas pravo da ga volis ili ne, to nije moja briga.
Abakan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 19:53   #168
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Da Sanader, veliki nacionalist,kojem ne bi palo na pamet uhičivati generale, uvesti SDSS u vladu,pokloniti teritorij Slovencima i ZERP Talijanima...
Sanader nije nacionalist ali nije ni europejac. Nacionalizam je koristio da bi dosao na vlast, a europejstvo da bi ga izvana pustili na miru. On je prvenstveno lopov.
Uostalom HDZ je bio na vlasti, a ne samo Sanader. Svi ovi koji su danas u HDZ-u bili su HDZ i za vreme Sanadera, a velika vecina i za vrijeme Tudmana.
Demagoski je spominjati generale, HDZ i Sanadera ... sjeti se samo Splitske rive ili kad se Milinovic lancima vezao radi Norca.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:09.