Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2011., 22:36   #61
Quote:
mau123 kaže: Pogledaj post
Treba raditi na gospodarstvu i na micanju križeva,ukidanju vjeronauka u školama i uvođenju crkvenog poreza.
Obavezno. Tko hoče gledati križeve neka ih potraži na mjestima predviđenim za to.Stavljati križeve u javne ustanove je diskriminacija.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 22:48   #62
HDZ kao stranka treba napraviti čistku. U tu stranku se zavukao toliki kriminal i korupcija koju će biti moguće jedino odstraniti čišćenjem svih onih koji su i malo uključeni u kriminal. Tj. HDZ bi se trebao vratiti onome što je i bit te stranke, a ne traženje dlake u jajetu u drugim strankama i pronevjerama...........
mladi_logicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 23:26   #63
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Obavezno. Tko hoče gledati križeve neka ih potraži na mjestima predviđenim za to.Stavljati križeve u javne ustanove je diskriminacija.
http://www.youtube.com/watch?v=twmr0tf35eA

+ Prevelika osjetljivost na križeve nije dobra za zdravlje. Cross wins! +

Sad mi molim te reci kako te diskriminira križ? Ne postoji nešto što se zove vjerska sloboda? I kako si ti kao "tolerantna" osoba ugrožena od dva komada drva spojena pod kutom od 90 stupnjeva. Znači pričamo sa stajališta da si anteist i da ti križ ništa ne znači.
A s jedne druge strane, tebi kao ateistu su više nego ispunjene tvoje "vjerske" slobode. Jer tamo gdje ne stoji križ na nekom zidu, 99,99999% drugog prostora zauzima zrak, odnosno "ništa" pa to zadovoljava i tvoje "vjerske" potrebe da ne postoji ništa.
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 00:20   #64
Ma pusti VDCOTO-a ocito je da tip nezna di je sve supalj a kamoli nesto drugo.
Ako ti mislis da to nije demokracija varas se, ajde napravi anketu pa vidi jeli vise ljudi za ili protiv kriza, to sto tebi kao pojedincu smeta to je tvoj problem.
 
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 00:31   #65
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Obavezno. Tko hoče gledati križeve neka ih potraži na mjestima predviđenim za to.Stavljati križeve u javne ustanove je diskriminacija.
Teoretski,ali ne vidim kome smetaju, dio su tradicije, čema tolika frka
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 00:31   #66
Quote:
sanja.d kaže: Pogledaj post
Vrlo jednostavan odgovor,desnica se vraća na vlast ako SDP ne napravi ništa u narednih godinu-dvije,ako naprave preokret kako najavljuju,Jadranka će biti dugo u mirovini
Jadranka će svakako u mirovinu, neovisno o SDPu
Zabranjeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 02:24   #67
Quote:
Tetragrammaton kaže: Pogledaj post
Hrvatska desnica je nakupina šovinista, rasista, neinteligentnih sileđija i oportunista. Tu se naravno ubraja i HDZ koji se pokušava zadnjeg desetljeća kamuflirati kao stranka centra. SDP je jedina stranka u RH koja odaje dojam da je dorasla voditi državu dok uđemo u EU, oni su političaari po mjeri za zapadnu Europu. Desničari su dobri jedino za prepucavanja tu na Balkanu, ukoliko ponovno dođe do rata svakako će nam trebati neka divljačka desna stranka na vlasti.
Nije točno da su svi na desnici šovinisti,sileđije i rasisti. Desnica je jako širok pojam,od umjerene desnice do ekstremista,isto vrijedi i za lijevicu,od udbaša i ekstremista do umjerene ljevice. HDZ nije nikad bio desna stranka,pa čak ni stranka. To je bio pokret u kojem su se okupljali svi ,od udbaša,bivših komunista i titovih generala do emigranata i ekstremnih proustaških elemenata.
Sve države imaju jaku desnu stranku osim Hrvatske,a i tu će prije ili kasnije takva nastati,Hdz bi se trebao pretvoriti u modernu stranku centra ili nestati.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 03:48   #68
U Hrvatskoj se nekako dobija dojam da su ljevica oni koji su skloni socijalnim programima i radnicima, koji blagonaklono gledaju na sve susjedne zemlje i koji poštuju prošlost.

Dok za desnicu ispada da se podrazumijevaju oni koji su za liberalni kapitalizam, za krupne bogataše i vlasnike svega i svačeg i koji pokazuju nešto manju brigu za srednji i niži sloj građana neovisno o njihovim primanjima a tu spadaju i oni nacionalisti/extremisti koji su često skloni NDH i nemiroljubivim rješenjima...

Ne mislim da je ijedna od ovih definicija sasvim točna iako često zaista njihovi pripadnici imaju mnoge ove elemente i na prvi pogled nas asociraju na navedene pojmove.

Trebalo bi to malo bolje razradit jer i jedni i drugi koriste slične pojmove kako bi ocrnili protivničku stranu.
Matst is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 04:37   #69
A di spadaju oni radikalni? Btw mi smo imali mlaki komunizam.Nego Kina je svjetska sila,a komunisti
Martianka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 09:34   #70
Quote:
Martianka kaže: Pogledaj post
A di spadaju oni radikalni? Btw mi smo imali mlaki komunizam.Nego Kina je svjetska sila,a komunisti
Bas me zanima da li bi ti htio/htijela zivjeti u Kini, ovako izvana to izgleda simpaticno ali kod njih sasvim druga pravila vrijede. Kao prvo nebi bilo takvog piskaranja po forumu i slobode kritiziranja vlasti
Belin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 10:20   #71
Quote:
Matst kaže: Pogledaj post
U Hrvatskoj se nekako dobija dojam da su ljevica oni koji su skloni socijalnim programima i radnicima, koji blagonaklono gledaju na sve susjedne zemlje i koji poštuju prošlost.

Dok za desnicu ispada da se podrazumijevaju oni koji su za liberalni kapitalizam, za krupne bogataše i vlasnike svega i svačeg i koji pokazuju nešto manju brigu za srednji i niži sloj građana neovisno o njihovim primanjima a tu spadaju i oni nacionalisti/extremisti koji su često skloni NDH i nemiroljubivim rješenjima...

Ne mislim da je ijedna od ovih definicija sasvim točna iako često zaista njihovi pripadnici imaju mnoge ove elemente i na prvi pogled nas asociraju na navedene pojmove.

Trebalo bi to malo bolje razradit jer i jedni i drugi koriste slične pojmove kako bi ocrnili protivničku stranu.
Ovo drugo mozda i je, ali prvi dio u obje definicije je potrebno okrenuti. Ono sto se naziva desnicom u Hr je puno socijalno ljevije nego ovi sto su sad dosli na vlast. Konacno mozda necemo imati nekoga tko uspije izjaviti da je najvaznije da drzava isplati place i mirovine. Takva drzava ide u propast.
__________________
Triput mjeri, jedanput rezi.
MučkoĐubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 11:56   #72
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Obavezno. Tko hoče gledati križeve neka ih potraži na mjestima predviđenim za to.Stavljati križeve u javne ustanove je diskriminacija.
zato ih britanija, švicarska i skandinavske zemlje imaju na zastavi...silni diskriminatori, ne...
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 12:04   #73
Desnica sa vlasti u Hrvatskoj nikad nije sišla, samo što ljudi kod nas žive u svojevrsnom političkom autizmu.

Zapamtite svi, sve "lijeve" stranke u RH zapravo su desni centar, dok su stranke desnice ekstremna desnica.

Država u kojoj su Tuđmanovi batinaši puškama dolazili manjinama pred vrata i tjerali ih da glasaju za HDZ, država koja je rahabilitirala ustašluk iz II. svjetskog rata, di su ljudi početkom devedesetih pod pritiskom Tuđmanovih ekstremista prodavali automobile samo zato što su bili crveni, ili su trgali Y s jugića kako bi vozili Ugo, takva država nemože biti ni centar ni lijeva, u toj državi je duboko ukorijenjena tuđmanistička, NDH-rehabilitacijska baština.

Bez brige, RH nije lijeva, u njoj se desničarski ekstremizam samo malo pritajio i poprimio lice desničarskog poltrona Milanovića.

Nanashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 12:13   #74
@Nanashi
Ti si stvarno ekspert za laganje, ne bi bilo loše da se zaposliš u neku faramceutsku tvrku, kao šef marketinga.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 12:16   #75
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
@Nanashi
Ti si stvarno ekspert za laganje, ne bi bilo loše da se zaposliš u neku faramceutsku tvrku, kao šef marketinga.


Ppppffffttttt, a ti dokaži da je laž, meni su tako pričali, ja u to vjerujem.



Ovo o tome kako je Yugo postao Ugo sam čuo u društvu, ali ovo o crvenom kadetu je provjereno istina, dogodilo se doduše među dijasporašima.
Materin ujak iz Osnabruecka i njegova ekipa su toliko sprdali jednog Bosanca iz ekipe da je ovaj na kraju stvarno prodao crvenog kadeta.

Rekao je poslije ujak: "Ajme, koje smo pijane budale bile, pa nismo mislili ozbiljno, a on stvarno na kraju prodao auto."

Nanashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 12:20   #76
Quote:
Nanashi kaže: Pogledaj post
Ppppffffttttt, a ti dokaži da je laž, meni su tako pričali, ja u to vjerujem.
I meni su pričali kako se je američki predsjednik Eisenhower tamo 50-ih godina sastao sa Zeta Reticulli izvanzemaljcima u vojnoj bazi Edwards.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 12:27   #77
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
I meni su pričali kako se je američki predsjednik Eisenhower tamo 50-ih godina sastao sa Zeta Reticulli izvanzemaljcima u vojnoj bazi Edwards.
Martok, tebi kao desničaru selektivno primanje informacija ne bi trebalo biti nepoznato.



Tako je i u nas levičara, samo šta smo mi druga strana medalje.

Nanashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 12:36   #78
Quote:
Nanashi kaže: Pogledaj post
Martok, tebi kao desničaru selektivno primanje informacija ne bi trebalo biti nepoznato.



Tako je i u nas levičara, samo šta smo mi druga strana medalje.

Pa nije, desničari žive u nekom paralelnom svemiru koji se djelomično preklapa sa našim, pa tako npr susrećemo se na ovom forumu. Taj njihov svemir ima iskrivljeni vrijeme- prostor kontinum zbog goleme svegutajaće crne rupe. Točnije rečeno, desničari se nalaze na horizontu događaja i zbog toga imaju iskrivljenu sliku o stvarnosti, uskoro upadaju u crnu rupu
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 15:02   #79
Između HDZ-a i SDP-a nema nekih bitnih razlika u programima,zato jer HDZ nije desna stranka,već stranka centra sa nacionalističkim imidžem(domoljubne pjesme i poruke,a s druge strane masovna uhićenja branitelja,isporuke generala u Haag,koalicija sa Srbima,itd). Za SDP se može reći da je jedna umjerena stranka lijevog centra i kao takva prihvatljiva većini Hrvata.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 15:14   #80
Jedino je prvotni HDZ bio desna stranka. Ovo danas je strava. Bojim se da desnica može doći na vlast jedino ako nam bude gore kroz ove 4 godine, a Srbi se povampire.
Kojiro Izawa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:35.