Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2016., 17:03   #1
Sto se oporezuje

Pozdrav, ne znam gdje bih stavio ovo pitanje pa sam otvorio novu temu nadam se da se nece zakljucat prije nego dobijem odgovor.

Pitanje je ovakvo , slucajno sam braticu dao iban ziro racuna a ne tekuceg i on mi je uplatio 9600 kuna da dam njegovoj mami, ugl samo transfer.
Problem je sto je to ziro racun i sad mene zanima racunaju li oni tih 9600 pod prihode ili to nece ni gledat, jer ako ce gledat morat cu platit porez.

U slucaju da bi oni to gledali mogu li ja s njim otici kod javnog biljeznika i da da izjavu da je krivo uplatio ili nesto, imate li kakve ideje?

Unaprijed zahvaljujem
glava111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 23:32   #2
Quote:
glava111 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ne znam gdje bih stavio ovo pitanje pa sam otvorio novu temu nadam se da se nece zakljucat prije nego dobijem odgovor.

Pitanje je ovakvo , slucajno sam braticu dao iban ziro racuna a ne tekuceg i on mi je uplatio 9600 kuna da dam njegovoj mami, ugl samo transfer.
Problem je sto je to ziro racun i sad mene zanima racunaju li oni tih 9600 pod prihode ili to nece ni gledat, jer ako ce gledat morat cu platit porez.

U slucaju da bi oni to gledali mogu li ja s njim otici kod javnog biljeznika i da da izjavu da je krivo uplatio ili nesto, imate li kakve ideje?

Unaprijed zahvaljujem
Žiro od d.o.o.a ili?
BILANCEDIN is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 02:35   #3
Hmm ako mislite na firmu, ne

Studentski ziro racun
glava111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 12:20   #4
Quote:
glava111 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ne znam gdje bih stavio ovo pitanje pa sam otvorio novu temu nadam se da se nece zakljucat prije nego dobijem odgovor.

Pitanje je ovakvo , slucajno sam braticu dao iban ziro racuna a ne tekuceg i on mi je uplatio 9600 kuna da dam njegovoj mami, ugl samo transfer.
Problem je sto je to ziro racun i sad mene zanima racunaju li oni tih 9600 pod prihode ili to nece ni gledat, jer ako ce gledat morat cu platit porez.

U slucaju da bi oni to gledali mogu li ja s njim otici kod javnog biljeznika i da da izjavu da je krivo uplatio ili nesto, imate li kakve ideje?

Unaprijed zahvaljujem
Zavisi što ti je brat stavio u opis plaćanja. Ako je stavio posudba neće biti nikakvog problema jer se posudba ne oporezuje. Dakle, prvi korak ti je da vidiš što piše kao svrha uplate, a onda dalje.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 15:55   #5
Piše "prijenos"
glava111 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:06.