Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Koliko će ova Vlada trajati?
Cijeli mandat 22 66.67%
Imat ćemo opet prijevremene izbore 11 33.33%
Glasovatelji: 33. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2016., 22:51   #1
Exclamation Pregovori o sastavljanju Vlade 2016. na Forum.hr-u - UŽIVO #mosturbiranje

Prijevremeni parlamentarni izbori počinju u Australiji u 23 sata

Aktivno se registriralo oko 60 tisuća birača

Novi saziv Hrvatskog sabora, osim u Republici Hrvatskoj, bira se i u 49 država diljem svijeta, u inozemstvu se, u diplomatsko-konzularnim predstavništvima, glasuje u subotu i nedjelju.

Prva se birališta, ona u Australiji, otvaraju u petak u 23 sata po hrvatskom vremenu, glasovanje završava u Los Angelesu u ponedjeljak, u 4 sata ujutro, što znači da se zbog vremenske razlike izbori protegnu na četiri dana.

U Australiji se u petak u 23 sata po hrvatskom vremenu otvaraju birališta u Canberri, Melbourneu, Sidneyju, ono u Perthu otvara se u subotu u jedan sat.

Točno u ponoć po hrvatskom vremenu otvara se biralište u Japanu, sat kasnije biralište u Kini, u dva sata otvara se biralište u Indoneziji, u 3.30 u Indiji, sat kasnije u Afganistanu i Iranu.

U subotu u 6 sati otvaraju se birališta u devet država: u Rusiji, Kataru, Izraelu, Turskoj, Ukrajini, Bugarskoj, Rumunjskoj, Finskoj i Grčkoj.

U subotu u 7 sati svoja vrata biračima otvaraju birališta u 20-ak europskih država te u Egiptu i JAR-u.

Za glasovanje na prijevremenim parlamentarnim izborima na 115 biračkih mjesta u inozemstvu aktivno se registriralo gotovo 60.000 birača bez prebivališta u Hrvatskoj, što je za 23 tisuće više nego na izborima u studenom.

Naime, mnogim je biračima izdana nova osobna iskaznica, „a posjedovanje elektroničke osobne iskaznice već uključuje aktivnu registraciju tih birača“, objašnjava predsjednik Državnog izbornog povjerenstva Branko Hrvatin.

Kao i u studenom, najviše će se biračkih mjesta za izbore otvoriti u BiH i Njemačkoj.

U Bosni i Hercegovini ukupno ih je 34 (osam u Sarajevu, 20 u Mostaru, četiri u Tuzli, dva u Banjoj Luci), u Njemačkoj 17 (dva u Berlinu, pet u Stuttgartu, četiri u Muenchenu, tri u Frankfurtu, dva u Duesseldorfu te jedno u Hamburgu).

Na području BiH za glasovanje na prijevremenim izborima registrirano je oko 35 tisuća hrvatskih državljana koji imaju prebivalište u toj susjednoj zemlji. Najviše registriranih, oko 21 tisuće birača, na području je koje pokriva hrvatski Generalni konzulat u Mostaru, u Sarajevu ih je 5900, Tuzli 4700, a u Banjoj Luci oko 2500.

U Srbiji će se glasovati na dva biračka mjesta, u Beogradu i u Subotici, u Crnoj Gori u Podgorici i u Kotoru.

Birači u misiji potpore miru „RESOLUTE SUPPORT“ u Afganistanu moći će glasovati na dva biračka mjesta – u kampovima Marmal i Gibson u Mazar-e-Sharifu i u Kabulu.

Na prijevremenim izborima moći će se glasovati i u Iranu, odnosno u hrvatskom veleposlanstvu u Teheranu.

U inozemstvu, u posebnoj XI. izbornoj jedinici koju zapravo čini cijeli svijet, od 151 saborskog zastupnika biraju se tri, bira ih "dijaspora", odnosno hrvatski državljani bez prebivališta u Hrvatskoj.

U inozemstvu glasuju i birači s prebivalištem u Hrvatskoj koji se na izborni dan zateknu izvan države, glasuju za zastupnike svoje izborne jedinice, pod uvjetom da su se prethodno upisali, odnosno registrirali.
http://www.vecernji.hr/izbori2016/pr...3-sata-1112493
---------------------

Počelo je, počelo.


Ovdje ćemo pratiti izborna dešavanja i komentirati izlaznost i izborne rezultate.
DJTcro is offline  
Old 09.09.2016., 23:01   #2
http://icon.cat/util/elections - Dhondt računalo

Očekujem da će se u nedjelju mnogo spominjati taj Dhondt.
DJTcro is offline  
Old 10.09.2016., 00:02   #3
festival demokracije
__________________
MOSTobran zločinačke organizacije
"Rekao sam Petrovu da je upljuvak HDZ-a, a on je odgovorio da nikad ne bi s njima." - Stipe Petrina
MOSTobran is offline  
Old 10.09.2016., 00:20   #4
Ovako nisam bio uzbudjen vec 10 mjeseci.
I sigurno opet necu biti uzbudjen jos tocno 10 mjeseci
PETIT-BEURRE is offline  
Old 10.09.2016., 00:27   #5
Mene je muž pitao koliko da računa da su na hrenovkama i zamrznutim dinosaurima. Uputila sam ga na Petrova
KatarinaRi is offline  
Old 10.09.2016., 00:45   #6
Quote:
PETIT-BEURRE kaže: Pogledaj post
Ovako nisam bio uzbudjen vec 10 mjeseci.
I sigurno opet necu biti uzbudjen jos tocno 10 mjeseci
Pogledaj novi video Lidije Jebačić na Instagramu, pa onda ovo ponovi.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Old 10.09.2016., 00:45   #7
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Mene je muž pitao koliko da računa da su na hrenovkama i zamrznutim dinosaurima. Uputila sam ga na Petrova
Zeznula si se, Kate. Sad kad ti dođe muž i počne ti se postavljati s nekim jamstvima...
ViktorViktorija is offline  
Old 10.09.2016., 00:52   #8
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Mene je muž pitao koliko da računa da su na hrenovkama i zamrznutim dinosaurima. Uputila sam ga na Petrova
Ovo se odnosi na ovih par dana ludnice sto slijedi ili na 4 godine mandata?

Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Pogledaj novi video Lidije Jebačić na Instagramu, pa onda ovo ponovi.
Lidiju sam prestao pratiti nakon Kiše
PETIT-BEURRE is offline  
Old 10.09.2016., 01:05   #9
Ja još na tu Lidiju nisam kako spada bacio oko. Vidio jesam da ju se lajka na fejsu i naletio na poneki članak o njoj na random, samo preskačem takve stvari jer me ne zanimaju pol posto. No nju je teško ignorirati, imam osjećaj ko da se posvuda provlači

Nego, kakva uzbuđenost. Ko da će izbori donijeti nešto novo što dosad nisu. Samo mirno i samo staloženo, ionako se biraju ljudi koji će raditi majmune iz nas naredne 4 godine.
Ispravak, narednih pola godine.
__________________
Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike
Omega Phoenix is offline  
Old 10.09.2016., 01:22   #10
Ja se nadam još većem igrokazu nego u prošlom sazivu. Eh, još da je i Kerum tu.

Bar će nam biti zabavno.
Bilby is offline  
Old 10.09.2016., 06:57   #11
moj bratić iz Berlina neće glasati.
veli da mu je to glupo jer ne plaća porez u RH

kad su objavili u koliko zemalja će dijaspora glasati najmužić je rekao da je to peronospora
nepta is offline  
Old 10.09.2016., 07:31   #12
Quote:
nepta kaže: Pogledaj post
moj bratić iz Berlina neće glasati.
veli da mu je to glupo jer ne plaća porez u RH


kad su objavili u koliko zemalja će dijaspora glasati najmužić je rekao da je to peronospora
Kad bi svi bili tako pametni...
prac1X2 is offline  
Old 10.09.2016., 07:52   #13
Porezi, famozna tema danasnjice. U drugim drzavama cak ni porezni rezidenti ne mogu glasovati za predsjednicke ili parlamentarne izbore jer nisu drzavljani. Iako zive tu. Austrija.

A kad bi placanje poreza bilo kriterij mnogi nikad zaposleni Hrvati ne bi mogli glasovati. Mnogi mnogi- vecinom skloni jednoj politickoj opciji. Ja placam porez u obje drzave, i glasat cu, danas za drzavu koje sam drzavljanin, drzave ciji drzavljanin planiram ostati, i rekla bih kojoj sam platila dovoljno poreza da dobijem pravo glasa. Druge ili trece generacije Hrvata u inozemstvu bi rekla da imaju manje spona s Hrvatskom, ali mi je nejasno da li oni mogu glasovati- drzavljanstvo and all.

Mozda jednom i udem u avanturu zvanu RH politika i tada se jako veselim diskusijama s mnogim privilegiranim porezno neplatnim segmentima hrvatskog drustva- tipa vjecnim studentima, vjecnim sjedacima po klupama, vjecnim uhljebima itd itd. Ili porezno platnim tatinim i maminim sinovima i kcerima koji lakiraju nokte na poslu.
Tutankhamon is offline  
Old 10.09.2016., 08:04   #14
Mostar je već pristupio glasovanju:

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net...88&oe=5885CB40 (arhivska slika iz 2015..)

Izađite i vi na izbore.
DJTcro is offline  
Old 10.09.2016., 09:00   #15
U Frankfurtu već red u konzulatu. Ljudima se mora objasniti novo glasanje i dok nađu stranku na velikom glasačkom listu prođe vremena...
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 10.09.2016., 09:00   #16
Opet vi o glasovanju dijaspore.Pa dijaspora glasuje i u drugim zemljama,a ne samo kod nas.Imamo brojnu dijasporu i mislim da im trebamo omogućiti da mogu glasati,a ne da imamo ogromne redove na biralištima i ulaske kroz prozor/balkon.A i sama dijaspora ne odlučuje izbore (presudni su bili tek za predsjedničke izbore 2015. i na zadnjim parlamentarnim izborima).
Tomo1972 is offline  
Old 10.09.2016., 09:02   #17
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
U Frankfurtu već red u konzulatu. Ljudima se mora objasniti novo glasanje i dok nađu stranku na velikom glasačkom listu prođe vremena...

Gesendet von meinem DMC-CM1 mit Tapatalk
Pa takvo glasanje je bilo i prošle godine i bilo je sve ok.Ljudi su shvatili kako se ispravno glasa (premda sam ja mislio da će biti problema).A redovi su zato što se glasa samo u konzulatu,a prije 2010. nije bilo tako.
Tomo1972 is offline  
Old 10.09.2016., 09:06   #18
Već se dugo samo glasa u konzulatima. Samo 2. Izbori su (barem u frankfurtu) glasalo van konzulata. Velika je procedura, jer se mora to mjesto barem za taj dan proglasiti hrvatskim teritorijem.

Gesendet von meinem DMC-CM1 mit Tapatalk
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 10.09.2016., 09:10   #19
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Opet vi o glasovanju dijaspore.Pa dijaspora glasuje i u drugim zemljama,a ne samo kod nas.Imamo brojnu dijasporu i mislim da im trebamo omogućiti da mogu glasati,a ne da imamo ogromne redove na biralištima i ulaske kroz prozor/balkon.A i sama dijaspora ne odlučuje izbore (presudni su bili tek za predsjedničke izbore 2015. i na zadnjim parlamentarnim izborima).
Nisu nikada još bili presudni.
Odnosno se nemoze točno znati, jer evo ja glasam u frankfurtu za X. Jedincu a ne za dijasporu, jer iman adresu u hrvatskoj.
Ali sam za ukidanje glasanja u konzulatima, nego da se uvede glasanje pismom.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 10.09.2016., 09:15   #20
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Nisu nikada još bili presudni.
Odnosno se nemoze točno znati, jer evo ja glasam u frankfurtu za X. Jedincu a ne za dijasporu, jer iman adresu u hrvatskoj.
Ali sam za ukidanje glasanja u konzulatima, nego da se uvede glasanje pismom.
Slažem se.Mislim da bi dijaspori trebalo olakšati glasanje (pa i nama ovdje u RH).
Tomo1972 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:03.