Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2016., 12:47   #1
J.d.o.o. - klasifikacija NK 4791 za net prodaju

Imam J.d.o.o. a glavna djelatnost je "Proizvodnja ostale vanjske odjeće".
Želim otvoriti internet stranicu (osim Fb profila) preko koje bi prezentirala i prodavala svoje torbice i odjeću koje sama proizvodim.Prodavala bi u Hrvatskoj ali hoću otvoriti i Etsy (to je slično Ebay,ide preko PayPal),znači prodaju po cijelom svijetu.U firmi imam registrirano osim proizvodnje odjeće i odjevnih predmeta 1.kupnju i prodaju robe
2.promidžba (reklama i propaganda)
3.obavljanje trgovačkog posredovanja na domaćem i inozemnom tržištu
I još svašta ali to nije tu sad bitno...
E sad: knjigovodstvo mi kaže da ne mogu prodavati preko interneta jer nemam registriranu klasifikaciju NK 4791-trgovina na malo preko pošte ili interneta,dok mi javni bilježnik kaže da ne moram to imati.

Šta sad?Tko je u pravu?
Meow6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 12:57   #2
mislim da moraš to imati registrirano kao i usluge informacijskog društva... probaj nazvat više javnih bilježnika i pitati isto pitanje.

btw, ako se smijem nadovezati, jer si spomenula etsy... koliko sam vidjela, ne primaju se uplate preko paypala, nego kupci mogu platiti preko paypala, ali tebi sjeda na broj računa koji uneseš (pretpostavljam da bi trebalo unijeti devizni žiro račun?)... zanima me kako ide priča s porezom, jel znaš možda?
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 13:00   #3
http://www.poslovni-info.eu/sadrzaj/...tem-interneta/
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 11:53   #4
Hvala za informacije.Proučavam sve sada.Mislim da ne treba imati devizni otvoren,ja recimo imam privatno i poslovno otvoren ebay i preko PayPala kupujem sa normalnom karticom.Oni sami sebi na PayPalu pretvore HRK u dolare ili ovisi već u kojim je novcima izraženo to što kupujem.Za porez ne znam točno još,ali ako idem za firmu tržiti sigurno ima poreza.
Meow6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 21:07   #5
Za etsy bas moras upisati iban i novci sjedaju na racun; prodavac nema nikakve veze s paypalom. Planiram pitati knjigovodju za etsy pa cu javiti kad saznam


Sent from my iPhone using Tapatalk
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:36.