Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2016., 23:37   #1
Ponižavanje tuđih simbola

Stavljanje tuđih fotografija na donji veš, stavljanje tuđih nacionalnih simbola u tjelesne šupljine, prikazivanje tuđih vjerskih simbola unutar seksualnih, agresivnih, uvredljivih montaža...Zašto Isus u predstavi smije silovati ženu, a papa Benedikt ne smije pričati o tmini ateizma ? Ponižavanje tuđih simbola je ponižavanje ljudi kojima oni nešto znače. Ovoga nema u zakonicima, ovo ne pokriva politička korektnost, ovo generalizira, laže i stvara razdor.
http://narod.hr/kultura/njemacki-kri...-nije-potreban
Podržavate li Charlie Hebdo, Olivera Frljića, zamisao da je nemoguće zlorabiti umjetničke slobode ?
dr.laki is offline  
Old 10.10.2016., 03:49   #2
Mi se imigranata bojimo...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 10.10.2016., 08:46   #3
To što si ti krivo shvatio umjetnost nije kriv frljić.

Ako ti je kritika isto što i uvreda, onda se rađe bavi sađenjem paradajza, nije umjetnost za tebe
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Received Infraction
Old 10.10.2016., 09:53   #4
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
To što si ti krivo shvatio umjetnost nije kriv frljić.

Ako ti je kritika isto što i uvreda, onda se rađe bavi sađenjem paradajza, nije umjetnost za tebe
Umjesto da odgovoriš postoji li šansa da se umjetničke slobode zlorabe, ti sada napadaš mene bezveze.
dr.laki is offline  
Old 10.10.2016., 10:35   #5
Quote:
dr.laki kaže: Pogledaj post
Stavljanje tuđih fotografija na donji veš, stavljanje tuđih nacionalnih simbola u tjelesne šupljine, prikazivanje tuđih vjerskih simbola unutar seksualnih, agresivnih, uvredljivih montaža...Zašto Isus u predstavi smije silovati ženu, a papa Benedikt ne smije pričati o tmini ateizma ? Ponižavanje tuđih simbola je ponižavanje ljudi kojima oni nešto znače. Ovoga nema u zakonicima, ovo ne pokriva politička korektnost, ovo generalizira, laže i stvara razdor.
http://narod.hr/kultura/njemacki-kri...-nije-potreban
Podržavate li Charlie Hebdo, Olivera Frljića, zamisao da je nemoguće zlorabiti umjetničke slobode ?
Ne treba se sekirati oko toga...jednostavno prepustiti trzistu i rijesen problem...nemozes nitkome zabranjivati da se izrazi, to jedino oni koji placaju ulaznice na predstave mogu.


Glede pitanja zloporabe umjetnickih sloboda....moras shvatiti pricas sa licemjernim ljudima koji nemaju intelektualni kapacitet odgovoriti na takvo pitanje. Isti oni koji ce ti za Frljica kazati da je umjetnost umjetnost su prvi kada treba zabranjivati Thompsonove koncerte.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Received Infraction
Old 10.10.2016., 10:35   #6
Naravno kolega Laki da se zlorabe....
Po meni postoji crta preko koje se nesmije .....
to su vjerski relikviji,sveci, oznake I slicno....

Ako je meni kriz svetinja, a ti pravis doljnji ves di na qur..c stavis moj kriz...
Kako da to shvatim????

Bez potrebe...ima toliko tema I bez svetinja bilo kojih da se vrijedjaju......
realist is offline  
Old 10.10.2016., 10:39   #7
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
To što si ti krivo shvatio umjetnost nije kriv frljić.

Ako ti je kritika isto što i uvreda, onda se rađe bavi sađenjem paradajza, nije umjetnost za tebe
A mogao bi takvu kritiku recimo napraviti sa Izraelskom zastavom u znak podrške Palestincima.....

Ili bi to bilo nešto drugo?
BUFFET is offline  
Old 10.10.2016., 10:42   #8
Ne moze simbol biti svetinja. Svetinja moze biti nesto sto ti tvoja vjera znaci. Dakle, ako ti vjerujes da je abortus ubojstvo, nitko te ne smije natjerati na abortus. Tebe.

Simboli ne smiju biti svetinja jer su to samo stvari. Svetinja moze biti neciji integritet kao osobe.
lukarak is offline  
Old 10.10.2016., 10:44   #9
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Ne moze simbol biti svetinja. Svetinja moze biti nesto sto ti tvoja vjera znaci. Dakle, ako ti vjerujes da je abortus ubojstvo, nitko te ne smije natjerati na abortus. Tebe.

Simboli ne smiju biti svetinja jer su to samo stvari. Svetinja moze biti neciji integritet kao osobe.
Sa ovim se slazem!!! Samo da vidimo jesmo li u istom taboru.... pitanje je dali to vrijedi za sve?

Sto ako npr. netko napravi predstavu u kome se prikazuje Hitlera kao spasitelja europe od zlih zidovskih kapitalista i crvene opasnosti a gdje publika freneticno pljesce i vice "Heil Hitler!! Heil Hitler!!"!!?

Jeli to isto umjetnicka sloboda?
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 10.10.2016., 10:47   #10
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
To što si ti krivo shvatio umjetnost nije kriv frljić.

Ako ti je kritika isto što i uvreda, onda se rađe bavi sađenjem paradajza, nije umjetnost za tebe
Po toj logici ja mogu isto kazat da si ti shvatio krivo kada netko nešto kaže, a ti to proglasiš govorom mržnje!

Sve se može izokrenut i tumačit na razne načine, ali svi mi dobro znamo što nekoga vrijeđa i gdje su granice. Ako poštuješ sebe poštovat češ i tuđe radi sebe samoga i time doprinjeti boljem stanju društvu, provokacije ne služe nečemu takvome!

A Frljić je ništa drugo nego obični provokator, niti "U" od umjenosti i gle čuda i umjenost tj. sam naziv i pojam se može napisati na provokativni način barem na ovim našim prostorima i dobiti drugačije značenje, smisao i poruku!
krekre is offline  
Old 10.10.2016., 10:47   #11
Thompsonovi koncerti se zabranjuju jer se radi o promociji idejno zlocinacke ideologije.
lukarak is offline  
Old 10.10.2016., 10:48   #12
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Ne moze simbol biti svetinja. Svetinja moze biti nesto sto ti tvoja vjera znaci. Dakle, ako ti vjerujes da je abortus ubojstvo, nitko te ne smije natjerati na abortus. Tebe.

Simboli ne smiju biti svetinja jer su to samo stvari. Svetinja moze biti neciji integritet kao osobe.
Nebi se bas slozio sa pocrnjenim....a evo jedan vrlo gadljiv primjer.
Samo kao primjer da ti pokazem da nisi u pravu.

Ausvic je logor bio, zgrade....zamisli neko ga oce iznajmiti za zabavne veceri???Oce zgradu!!! Prostor.

Bili se ti slozio sa tim??? Ja ne, nisam Zidov al prvi bi rekao SRAMOTNO I pomisliti...

Ili zamisli neku Arapsku svetinju, Meku da oces napraviti neku zabavu....
isto je zgrada, proctor....

Ljudi netreba se dirati u nicije stvari do kojih ti narodi drze....I postuju!!!
Ima tema za zajebancije I van toga...
realist is offline  
Old 10.10.2016., 10:49   #13
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Thompsonovi koncerti se zabranjuju jer se radi o promociji idejno zlocinacke ideologije.
Na stranu sto si napisao budalastinu o Thompsonu!!

Ali i Frljic promovira zlocinacku ideologiju...a uz to i otvoreno promovira vjersku mrznju!!
Dakle po tebi bi bilo opravdano istog zabraniti.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 10.10.2016., 10:55   #14
Simboli bez ljudi ne postoje...ljudi simbolima daju znacenje...ljudi su se zaklinjali u sfrj zastavu...himnu...petokraku...plakali kad im je tito umrao....da bi ti isti nekoliko godina kasnije....pljuvali po tim istim simbolima...
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Old 10.10.2016., 10:56   #15
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Ljudi netreba se dirati u nicije stvari do kojih ti narodi drze....I postuju!!!
Ima tema za zajebancije I van toga...
Nije pitanje dali se treba...ili ne!! Naravno da je stvar kucnog odgoja da se postuje tudje.

Pravo je pitanje...dali se neke stvari trebaju sprijeciti zakonom?
Ja drzim da ne!
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 10.10.2016., 10:59   #16
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Nebi se bas slozio sa pocrnjenim....a evo jedan vrlo gadljiv primjer.
Samo kao primjer da ti pokazem da nisi u pravu.

Ausvic je logor bio, zgrade....zamisli neko ga oce iznajmiti za zabavne veceri???Oce zgradu!!! Prostor.

Bili se ti slozio sa tim??? Ja ne, nisam Zidov al prvi bi rekao SRAMOTNO I pomisliti...

Ili zamisli neku Arapsku svetinju, Meku da oces napraviti neku zabavu....
isto je zgrada, proctor....

Ljudi netreba se dirati u nicije stvari do kojih ti narodi drze....I postuju!!!
Ima tema za zajebancije I van toga...
Očito razmišljamo isto!

A neki misle da se sve može i da je sve dopušteno. Može se sve, samo treba malo razmišljati kako bi se ti osjećao da si na drugoj strani i što bi to onda za tebe značilo.

I s te strane treba shvatiti i Muslimane i provokacije koje im neki rade tako da ih po tom pitanju podržavam. Što dobivaš sa takvim provokacijama osim zla unutar ljudi, ne služe ničemu dobrome. A onaj tko to radi što onda reč o njemu nego da je provokator. E sada zašto i u čije ime je pitanje i s kojom namjerom?
krekre is offline  
Old 10.10.2016., 11:02   #17
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Sa ovim se slazem!!! Samo da vidimo jesmo li u istom taboru.... pitanje je dali to vrijedi za sve?

Sto ako npr. netko napravi predstavu u kome se prikazuje Hitlera kao spasitelja europe od zlih zidovskih kapitalista i crvene opasnosti a gdje publika freneticno pljesce i vice "Heil Hitler!! Heil Hitler!!"!!?

Jeli to isto umjetnicka sloboda?
Naravno da nije, radi se o najznacajnijoj osobi, gotovo tvorcu ideologije koja je upravo to sto sam naveo o integritetu osobe pogazila.
lukarak is offline  
Old 10.10.2016., 11:03   #18
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Naravno kolega Laki da se zlorabe....
Po meni postoji crta preko koje se nesmije .....
to su vjerski relikviji,sveci, oznake I slicno....

Ako je meni kriz svetinja, a ti pravis doljnji ves di na qur..c stavis moj kriz...
Kako da to shvatim????

Bez potrebe...ima toliko tema I bez svetinja bilo kojih da se vrijedjaju......
Po meni umjetnički prikaz smije koristiti i religijske simbole. Ne mogu pronaći problem u tome. Treba razlikovati umjetnost te politički aktivizam pod krinkom umjetnosti. Frljić je čovjek čvrstih političkih stavova i sve svoje političke neistomišljenike u svojim predstavama povezuje sa tjelesnim izlučevinama i šupljinama. On je kao svećeik koji s oltara, pok krinkom vjere, odrađuje kampanju za sebi drage stranke i opcije, sam je Frljić puno vulgarniji. Takve treba prokazivati, a ne ih još štiti kao vjernike i umjetnike.
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Ne moze simbol biti svetinja. Svetinja moze biti nesto sto ti tvoja vjera znaci. Dakle, ako ti vjerujes da je abortus ubojstvo, nitko te ne smije natjerati na abortus. Tebe.

Simboli ne smiju biti svetinja jer su to samo stvari. Svetinja moze biti neciji integritet kao osobe.
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Thompsonovi koncerti se zabranjuju jer se radi o promociji idejno zlocinacke ideologije.
Simboli ne mogu biti problem - simboli su probleme i predstavljaju promociju zločiničake ideologije ?!
dr.laki is offline  
Old 10.10.2016., 11:03   #19
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Naravno da nije, radi se o najznacajnijoj osobi, gotovo tvorcu ideologije koja je upravo to sto sam naveo o integritetu osobe pogazila.
Dakle za tebe ipak postoji granica umjetnicke slobode!!
Stvar je samo da bi ti htio drugima nametati gdje se nalazi ta granica!!!
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 10.10.2016., 11:04   #20
Quote:
JAWS kaže: Pogledaj post
Simboli bez ljudi ne postoje...ljudi simbolima daju znacenje...ljudi su se zaklinjali u sfrj zastavu...himnu...petokraku...plakali kad im je tito umrao....da bi ti isti nekoliko godina kasnije....pljuvali po tim istim simbolima...
Naravno da su pljuvali, ali tek onda kada im je netko drugi pod tim istim voljenim simbolima nanio zlo, razaranje i smrt, zar si očekivao nešto drugo?

Da se to nije dogodilo, teško bi maknuo te simbole i njihovo primarno značenje iz svijesti i sječanja ljudi!

Ista je stvar sa primarnim simbolom Nacizma kukastim križem ili kako ga ono zovu u Indiji?
krekre is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:02.