Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2016., 22:26   #21
Ta osoba je, kako čitam, poduprla Kordićkinu knjigu Jezik i nacionalizam u kojoj autorica niječe hrvatski jezik smatrajući da je on fašistička tvorevina i sada bi netko takav trebao štititi hrvatsku kulturu!? Uvjeren sam da će sigurno biti srušena, vjerojatno će se glavni posao odraditi iza kulisa ali oni koji će svoj dio odraditi javno su hrvatski branitelji, hrvatske udruge i saborski zastupnik, general Željko Glasnović. On će bez sumnje glasovati protiv ovakve vlade i uvjeren sam da će u svakoj prilici upozoravati birače tko je privremeno na čelu hrvatske kulture a i na neke druge stvari.
__________________
The name Croats gained among the Slavs the sacral importance since it was connected with the victory over the Goths and their yoke shaken off.
Майоров А.В., Великая Хорватия: Этногенез и ранняя история славян Прикарпатского региона, str. 187
Sajuuk is offline  
Old 18.10.2016., 22:35   #22
Quote:
Muljuzator kaže: Pogledaj post
Jadna li nam je budućnost u kojoj je najbitnije što će se učiti o prošlosti
obuljenka će osigurati kunsku budućnost za matanića, šerbeđiju, kćer od vesne pusić, hribara i ostalu klijentelu iz havc-a.
milko84 is offline  
Old 18.10.2016., 22:50   #23
Quote:
Muljuzator kaže: Pogledaj post
Jadna li nam je budućnost u kojoj je najbitnije što će se učiti o prošlosti
Nije najbtnije ali je bitno, zar nije? Ili ti mislis da bi povijest u skolama trebalo ukinuti?
labell is offline  
Old 18.10.2016., 22:53   #24
Hoće li desna struja glasovati za Obuljenicu ?

A što nebi? Mislim, koji krimen joj se stavlja na leđa? Jeli dokazano nekakvo antihrvatsko djelovanje? Da nije propustila obrijati noge? U čemu je kvaka?
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 18.10.2016., 22:57   #25
To vaše stremljenje k budućnosti izgleda ko hodanje naprijed s glavom okrenutom otraga. I prva spomenuta stvar o budućnost nije npr. da li će djeca umjesto krede i knjige imati i-padove i pametne ploče već da li će o prošlosti učiti ovak ili onak.
Muljuzator is offline  
Old 18.10.2016., 23:05   #26
Quote:
milko84 kaže: Pogledaj post
obuljenka će osigurati kunsku budućnost za matanića, šerbeđiju, kćer od vesne pusić, hribara i ostalu klijentelu iz havc-a.
očito mandatar to i želi!

__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Old 18.10.2016., 23:12   #27
Mise čini da je u Briselu dobil po prstekima pa mora sve vrnut na staro.
Muljuzator is offline  
Old 18.10.2016., 23:16   #28
Quote:
Sajuuk kaže: Pogledaj post
Ta osoba je, kako čitam, poduprla Kordićkinu knjigu Jezik i nacionalizam u kojoj autorica niječe hrvatski jezik smatrajući da je on fašistička tvorevina i sada bi netko takav trebao štititi hrvatsku kulturu!? Uvjeren sam da će sigurno biti srušena, vjerojatno će se glavni posao odraditi iza kulisa ali oni koji će svoj dio odraditi javno su hrvatski branitelji, hrvatske udruge i saborski zastupnik, general Željko Glasnović. On će bez sumnje glasovati protiv ovakve vlade i uvjeren sam da će u svakoj prilici upozoravati birače tko je privremeno na čelu hrvatske kulture a i na neke druge stvari.
kako točno je ta Obuljenka poduprla Kordićku?
a otkud pak ta kordićka izvlači da je hrvatski fašistička tvorevina???
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Old 18.10.2016., 23:44   #29
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
kako točno je ta Obuljenka poduprla Kordićku?
a otkud pak ta kordićka izvlači da je hrvatski fašistička tvorevina???
Kad su se ljudi pobunili protiv knjige ministarstvo je izdalo očitovanje koje je potpisala Obuljen da je knjiga poduprta jer se treba čuti drugačije mišljenje te da je problematika stručna i zanimljiva. Koliko znam i Šešelj ima neka drugačija mišljenja o nama i našem jeziku i kulturi, neka i njemu daju malo novca.

A o kordićkinoj knjizi a i o njoj samoj dovoljno je reći da postoji poglavlje koje se zove Hrvatsko kopiranje nacističkog purizma, tim više kad se zna da je hrvatski jezik uvijek imao purizam kao glavnu svoju odliku. Tko želi pročitati više evo mu. Ovo je bez sumnje trebala obilato podpomoći SANU i to meleonima.
__________________
The name Croats gained among the Slavs the sacral importance since it was connected with the victory over the Goths and their yoke shaken off.
Майоров А.В., Великая Хорватия: Этногенез и ранняя история славян Прикарпатского региона, str. 187
Sajuuk is offline  
Old 19.10.2016., 01:18   #30
Zanimljivo štivo, Sajuuče!

Ne mogu ocjenjivati znanstvenu podlogu tog rada i korist koju je od njega imala/mogla imati hrvatska kultura, no zar državni dužnosnici, dakle i Obuljen na tadašnjem mjestu u ministarstvu kulture, ne bi u svom djelovanju morali sagledavati širu sliku od isključivo stručne/znanstvene, kako bi mogli kvalitetno zastupati državne interese!? Da je tako postupila, Obuljen je mogla lako uočiti da teorija policentričnih jezika koja se zastupa u radu može biti iskorištena/zlouporabljena u političke svrhe, protiv hrvatske samostalnosti i neovisnosti, a za korist još uvijek aktivne velikosrpske ideologije i njenih aktera, pa da stoga hrvatska država, s obzirom na politički trenutak, nema interes financijski podupirati knjigu.

Dakle, ili je u svom znanstvenom žaru zaboravila svoju ulogu državnog dužnosnika ili joj nije stalo... Po meni, velik minus.
saurus is offline  
Old 19.10.2016., 02:11   #31
Quote:
Sajuuk kaže: Pogledaj post
Kad su se ljudi pobunili protiv knjige ministarstvo je izdalo očitovanje koje je potpisala Obuljen da je knjiga poduprta jer se treba čuti drugačije mišljenje te da je problematika stručna i zanimljiva. Koliko znam i Šešelj ima neka drugačija mišljenja o nama i našem jeziku i kulturi, neka i njemu daju malo novca.

A o kordićkinoj knjizi a i o njoj samoj dovoljno je reći da postoji poglavlje koje se zove Hrvatsko kopiranje nacističkog purizma, tim više kad se zna da je hrvatski jezik uvijek imao purizam kao glavnu svoju odliku. Tko želi pročitati više evo mu. Ovo je bez sumnje trebala obilato podpomoći SANU i to meleonima.

Meni je bilo zanimljivo njeno branjenje neopranjivog Hribara i malverzacija u HAVC-u.
Plenković je ispao budala.
Zamjerio se braniteljskim udrugama.
__________________
ubadam a ne boli...
Knixus is offline  
Old 19.10.2016., 05:40   #32
u zemlji nezaposlenosti, dugova i kredita, katastrofalne demografije i odlazeće mladosti "domoljubnim" snagama najvažnija stvar je mjesto za jednog čovjeka i to u Ministarstvu Kulture i idu toliko daleko da već prvog dana nakon formiranja zovu mandatara HDZa udbašem.

ovo je sad već lagano patologija
DobroJutro is offline  
Old 19.10.2016., 06:08   #33
Quote:
Knixus kaže: Pogledaj post
Ministrica kulture po Plenkoviću bit će Nina Obuljen, protiv koje su braniteljske udruge ali i Glasnović, Culej, Hasanbegović....
Pa da vidimo koko će glasovati !
Odlično.

Nek se paraziti pojedu od muke.
Smotani2 is offline  
Old 19.10.2016., 09:32   #34
Nije dugo desnici trebalo da stvori novu fiksaciju. U nedostatku boljševika, partije, milanovića i milanovićevog brata, dobar je i unutarnji neprijatelj. Habemus fixatorum!

Povucimo liniju bijelog i nastavimo kolektivnu mentalnu masturbaciju. ŠMRK! Do pobjedeeee!
IceClimber is offline  
Old 19.10.2016., 09:53   #35
Quote:
MaurS kaže: Pogledaj post
Niti sam desničar nit kog vraga, glasovao sam za SDP ali stavit ovakvu spodobu koja je isla na stetu jednom Praljku stvarno je sramota. Kao da nisu mogli nekog drugog nać...
cilj plenkovića i je da preko obuljen jasno pokaže što misli o bh hrvatima i hrvatskim generalima općenito. puno podrška generalu praljku i svim hrvatskim generalima gdje god bili. hrvatski narod je uz njih, a ne uz obuljen i ostale ekstremne ljevičare.
plavi pas is offline  
Old 19.10.2016., 10:01   #36
Quote:
DobroJutro kaže: Pogledaj post
u zemlji nezaposlenosti, dugova i kredita, katastrofalne demografije i odlazeće mladosti "domoljubnim" snagama najvažnija stvar je mjesto za jednog čovjeka i to u Ministarstvu Kulture i idu toliko daleko da već prvog dana nakon formiranja zovu mandatara HDZa udbašem.

ovo je sad već lagano patologija
Naravno da je patologija kad se protiv ministrice kulture bore uglavnom oni koji ne idu u kazalište na predstave, nisu bili niti na jednom koncertu osim možda MPT-a, u godini dana ne pročitaju niti jednu knjigu, a iskaznicu knjižnice niti nemaju.

Da je kandidat umjesto Obuljen bio bilo tko drugi, tko nije otvoreni desničar jasnih stavova poput Hase, opet bi se "domoljubi" bunili. Našli bi već neki razlog zašto ne valja i zašto Haso mora biti ministar kulture.
Oberon1 is offline  
Old 19.10.2016., 10:09   #37
Quote:
plavi pas kaže: Pogledaj post
cilj plenkovića i je da preko obuljen jasno pokaže što misli o bh hrvatima i hrvatskim generalima općenito. puno podrška generalu praljku i svim hrvatskim generalima gdje god bili. hrvatski narod je uz njih, a ne uz obuljen i ostale ekstremne ljevičare.
Ne, cilj Plenkovića je da pokaže ekstremnim desničarima da konačno zašute i prestanu se ponašati kao da o bilo čemu odlučuju. Ekstremisti, i lijevi i desni, su manjina među Hrvatima ali su zato nažalost najglasniji. I zato je ovako otvoreno sjeban Hasanbegović! Da se shvati da je gotovo!
Oberon1 is offline  
Old 19.10.2016., 10:11   #38
Quote:
Oberon1 kaže: Pogledaj post
Ne, cilj Plenkovića je da pokaže ekstremnim desničarima da konačno zašute i prestanu se ponašati kao da o bilo čemu odlučuju. Ekstremisti, i lijevi i desni, su manjina među Hrvatima ali su zato nažalost najglasniji. I zato je ovako otvoreno sjeban Hasanbegović! Da se shvati da je gotovo!
da sam u pravu pokazat će vrijeme. već drugostupanjska presuda hrvatskoj šestorki.
plavi pas is offline  
Old 19.10.2016., 10:24   #39
Quote:
Knixus kaže: Pogledaj post
Ministrica kulture po Plenkoviću bit će Nina Obuljen, protiv koje su braniteljske udruge
"Braniteljske udruge"?
Tih udruga ima jako puno, valjalo bi ovo precizirati.

Quote:
ali i Glasnović, Culej, Hasanbegović....
Pa da vidimo koko će glasovati !
To su obično dobre preporuke.

Quote:
Muljuzator kaže: Pogledaj post
Kratka biografija:
Nina Obuljen Koržinek rođena je 1970 godine u Dubrovniku. Njen otac bio je dubrovački gradonačelnik Nikola Ćićo Obuljen koji je vladao u mandatu od 1993. do 1997. godine. Nina je u Dubrovniku završila osnovnu i srednju školu, a u Zagrebu 1988. godine u isto vrijeme upisuje i Muzičku akademiju i Filozofski fakultet u Zagrebu što je i završila.
Doktorirala je 2013. godine na Fakultetu političkih znanosti, a ima i završenu Diplomatsku akademiju Ministarstva vanjskih poslova. Obuljen Koržinek radila je kao znanstvena suradnica u Institutu za razvoj i međunarodne odnose, a bavila se područjima kulturnih i medijskih politika. Objavila je tridesetak znanstvenih i stručnih radova u domaćim i međunarodnim časopisima te kao dio tima radila na različitim projektima za UNESCO, UNDP, Vijeće Europe, Europsku kulturnu fondaciju, Europski parlament i sl.
Od 2006. do 2011. godine obnašala je dužnost pomoćnice ministra i državne tajnice u Ministarstvu kulture RH gdje je bila zadužena za područja kulture i medija. Od 2012. do 2014. godine bila je Predsjednica Programskog vijeća HRT-a. Dobitnica je visokog odličja francuske vlade za kulturu – Red viteza umjetnosti i književnosti.
Kratka biografija:
Stevo Culej Rođen je 10. kolovoza 1964. u Vinkovcima. Završio Srednju strukovnu školu u Vinkovcima (SSS - bravar; policajac).


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 19.10.2016., 10:56   #40
To je to.... Tek se sada vidi svo zlo tog HDZ-a koji je i svoj dolazak na vlast tamo 2003. i 2011. , gradio na podjelama, lažima, manipulacijama, dijeleći namjerno ljude umjesto da gradi budućnost. Sada mu se to obija o glavu (ali ne previše), i ja razumijem zašto su mnogi frustrirani - zato jer uopće nisu shvatili da je to HDZ (Karamamarko i kamarila najviše) radio samo da se dočepa vlasti, usput bacajući razne optužbe, gnjusne laži, na maltene sve strane, i onda je to obuhvatilo toliko širi spektar ljudi da više jadni sami ne znaju tko je jugoudbaš a tko nije

Meni ih je iskreno žao, jer ti frustrirani zapravo samo iskreno vjeruju u ono što im je ta stranka govorila, a sada naravno očekuju da ta stranka eto i napravi sve što je govorila da će napraviti kada je na vlasti.

Nije im lako, ja ih razumijem. Najgore je kada te kljukaju sa mržnjom godinama, kada ti lažu, pa ti počneš mrziti i vjeruješ u laži, a onda se ona strana koja je lagala i širiila mržnju naglo vrati u neku normalu i odustane od toga. Jasno je da treba proći neko vrijeme da se ti zbunjeni ljudi vrate isto tako u normalu, da im je izmaknut tepih pod nogama, jer sada više ne znaju što su, jesu hdz-ovci, jesu desničari, možda su i ljevičari.

Evo, ja sam uz Vas, drž'te se..
ecobarbarus is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:19.