Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2012., 12:21   #1
Hrvatski mediji i promoviranje seljaštva

Zašto nas naši mediji tolko teroriziraju sa svim mogućim glupostima sa istoka? Redoviti izvještaji o srpskim i bosanskim trash celebovima, Severina i njoj slične sponzoruše i Balkanofili, kurve, pištolji, tuče, silikoni, intervjui sa cajkaškim zvjezdama, svakakvim Cecama i Micama..

O svemu tome nismo niti mogli sanjat u najgoroj noćnoj mori prije svega par godina. Stalno smo se ismijavali ovima sa istoka zbog takvih stvari, a sad polako dolaze i ovdje. Zašto nameću odvratnu Balkanštinu i seljačluk kao nešto poželjno i cool?

Naravno, netko će spomenut da i na zapadu imaju takve stvari. Paris Hilton, Lindsey Lohan.. Ali to je sve sprdnja i nije niti upola užasno kao ovo sa istoka. Kome je u interesu poglupit Hrvate?

Inače, sličnu stvar su probali i u Sloveniji, al im to nije uspijelo. Slovenci sve te seljake zovu čefurima i daju im do znanja da nisu dobrodošli (inače, čefur može značit i ex-Jugoslaven, ali danas je to više jedna subkultura kojoj može pripadat svatko). Zašto se ne ugledamo na njih?
thatfeel is offline  
Old 24.01.2012., 12:32   #2
Možda zato što u Hrvatskoj ima i dijela "balkanštine" htio ti to ili ne.
MystSky is offline  
Old 24.01.2012., 12:37   #3
Ti mediji velikim dijelom nisu u vlasništvu Hrvatskih tvrtki ili pojedinaca,a poneki novinari i kolumnisti imaju vrlo zanimljive stavove o njoj, tako da mi se čini da je riječ "Hrvatski mediji",malo nategnuta, točnija definicija bi bila "Mediji u Republici Hrvatskoj".
ispravite me ako griješim...
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Old 24.01.2012., 12:42   #4
heh, bio sam u vojarni u Sloveniji služit vojsku. Za njih smo svi južnjaci. Slušali su i onda Hrvati narodnu muziku, ali onda je bilo boljih pjevača.
Matrix@ is offline  
Old 24.01.2012., 12:46   #5
I sami Slovenci kažu da su čefurji isključivo Srbi, Muslimani i Albanci. Hrvati se uglavnom i ne primjećuju u masi, zbog sličnih prezimena, iste vjere, sličniji smo dosta. Zato su Hrvati podložniji asimilaciji u SLO.
MystSky is offline  
Old 24.01.2012., 12:49   #6
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
točnija definicija bi bila "Mediji u Republici Hrvatskoj".

točno.
svekolikih se likova i "udruga" nađe, kao vlasnike tih medija.
tržište bi ih trebalo profiltrirati, ali nema njihove međusobne konkurencije i korisnik nema što drugo izabrati.
kriva je i državna politika ( nema je ).
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Old 24.01.2012., 12:49   #7
Quote:
Matrix@ kaže: Pogledaj post
heh, bio sam u vojarni u Sloveniji služit vojsku. Za njih smo svi južnjaci. Slušali su i onda Hrvati narodnu muziku, ali onda je bilo boljih pjevača.
U Zagrebu nije bilo toliko narodnjačkih klubova,a i u postojeće su išli doseljenici iz Srbije i Bosne, slušao se rock ili neposeljačena pop glazba.

Najveći krivac za totalni debakl Hrvatske glazbe je Tonči Huljić,inače blizak HDZ-u,koji je drmao u 90-tima maltene cijelom pop scenom
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Old 24.01.2012., 12:51   #8
Quote:
MystSky kaže: Pogledaj post
I sami Slovenci kažu da su čefurji isključivo Srbi, Muslimani i Albanci. Hrvati se uglavnom i ne primjećuju u masi, zbog sličnih prezimena, iste vjere, sličniji smo dosta. Zato su Hrvati podložniji asimilaciji u SLO.
Ma daj pouči me. Zivjeo sam sa Slovencima. Svjet za sebe.
Matrix@ is offline  
Old 24.01.2012., 12:59   #9
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
U Zagrebu nije bilo toliko narodnjačkih klubova,a i u postojeće su išli doseljenici iz Srbije i Bosne, slušao se rock ili neposeljačena pop glazba.
A kako se veselit uz pop glazbu, rock i nekako, al je zamorno skakati. Svadbe, ispraćaji, veselja, zar Hr. ne smije imati svoju narodnu muziku?
Matrix@ is offline  
Old 24.01.2012., 13:05   #10
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
U Zagrebu nije bilo toliko narodnjačkih klubova,a i u postojeće su išli doseljenici iz Srbije i Bosne, slušao se rock ili neposeljačena pop glazba.

Najveći krivac za totalni debakl Hrvatske glazbe je Tonči Huljić,inače blizak HDZ-u,koji je drmao u 90-tima maltene cijelom pop scenom
Pa on je i danas jedan od rijetkih koji pravi hitove.
MystSky is offline  
Old 24.01.2012., 13:13   #11
Quote:
Matrix@ kaže: Pogledaj post
A kako se veselit uz pop glazbu, rock i nekako, al je zamorno skakati. Svadbe, ispraćaji, veselja, zar Hr. ne smije imati svoju narodnu muziku?
Imamo i mi našu turbo glazbu; Jole, Stavros, Rozga, Severina, Magazin itd.
MystSky is offline  
Old 24.01.2012., 13:14   #12
Pop scena Hrvatske je bila najbolja u YU, najljepse pjesme. No kad se smanji tržište gubi se i kvalitet, nije li tako. Svejedno, Fosili, Tereza, Oliver uvjek će napunit BG arenu. A ovo danas i nije prava narodna muzika, već mješavina.
Matrix@ is offline  
Old 24.01.2012., 13:16   #13
Quote:
Matrix@ kaže: Pogledaj post
A kako se veselit uz pop glazbu, rock i nekako, al je zamorno skakati. Svadbe, ispraćaji, veselja, zar Hr. ne smije imati svoju narodnu muziku?
Naravno da ima, al hrvatska narodna glazba nisu ona užasna čobanska zavijanja. Problem je što se često upravo na to misli kad netko spomene 'narodnu glazbu'.

Quote:
MystSky kaže: Pogledaj post
Imamo i mi našu turbo glazbu; Jole, Stavros, Rozga, Severina, Magazin itd.
Kao što sam i rekao, domaći Balkanofili su nažalost postali mainstream, umjesto da su ostali materijal za ismijavanje.
thatfeel is offline  
Old 24.01.2012., 13:23   #14
U YU uz hrvatsku pop glazbu zivot je bio doista zanimljiv. Na radiu te budi pjesma Moja Milena, a na poslu slušaš Valjak: Sve što poželim sve je tako daleko itd.
Matrix@ is offline  
Old 24.01.2012., 13:48   #15
Quote:
thatfeel kaže: Pogledaj post
Naravno da ima, al hrvatska narodna glazba nisu ona užasna čobanska zavijanja. Problem je što se često upravo na to misli kad netko spomene 'narodnu glazbu'.



Kao što sam i rekao, domaći Balkanofili su nažalost postali mainstream, umjesto da su ostali materijal za ismijavanje.
Možeš li mi samo ako ti nije teško objasniti ovaj boldani termin? Ukratko naravno...
Crospur is offline  
Old 24.01.2012., 14:18   #16
Quote:
Matrix@ kaže: Pogledaj post
A kako se veselit uz pop glazbu, rock i nekako, al je zamorno skakati. Svadbe, ispraćaji, veselja, zar Hr. ne smije imati svoju narodnu muziku?
Ja ne govorim o narodnoj glazbi nego o turbo-folku.

A osim za vjenčanja,meni je vani bolje ako je rock glazba,pa i dobar komercijalni pop ili techno
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Old 24.01.2012., 14:26   #17
Zagreb,naša "Atena" buhuhbhahahhh!!
Bark is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:29.