Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 24.02.2012., 20:56   #1
Zivot/Emigracija na Tajlandu

Pozdrav svima.

Nisam vise znao gdje da postavim ovakvo pitanje, pa evo i ovde, vidim da vec ima slicnih tema.. (trebao bih zvati ambasadu sad nakon vikenda, vjerujem da i oni imaju odgovor na ovo sve).

Prosle godine na jesen sam bio na Tajlandu mjesec dana, sad planiram da probam da zivim tamo na duze. Tih mjesec dana je vise bilo "turisticki", u smislu da ne radim nista vec da se provodim onako kako mislim da bih trebao, sad bi trebalo da bude malo vise organizovano, da iznajmim stan, radim (svoj posao, programer - znaci samo net mi treba, ne planiram tamo da nalazim poslodavce, vec ih imam dovoljno) i sve ostalo sto se podrazumjeva kao 'normalan' day2day zivot.

Plan mi je oko 6 mjeseci da ostanem, stim da ako mi se svidi da produzim na godinu dana u komadu, a onda da skontam sta dalje da radim, kad budem imao vise informacija i licnog iskustva s konceptom emigracije i u opste, zivotom u 'tudjoj' kulturi, zemlji, itd.

Ono sto me interesuje je:

1. Da li je neko vec imao iskustva s emigracijom (ukljucujuci i eksperimentisanje koje ja planiram) na Tajland ?
2. Papiri. Prosli put kad sam isao tamo, uzeo sam vizu na mjesec dana u konzulatu u Zagrebu. Da li je moguce uzeti vizu tipa na 3 mjeseca i produzavati je tamo prelaskom granice ? Inache, svi "stranci" koje sam upoznao tamo su to radili, a na nesrecu svih ljudi, ne vrijede ista pravila za recimo engleze i recimo bosance, sto sam ja.
3. Da li je moguce uzeti avio kartu u jednom pravcu i dobiti vizu ? Poenta je da ne budem ogranicen tamo dok sam, da imam tacan sat kad cu doci i otici, vec da to mogu da uradim kad sam ja raspolozen za povratak.

Bilo kakve informacije dodatne o ovome su dobrodosle, a i misljenja takodje.

Hvala svima.
Dr.Mr is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:48.