Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2013., 20:18   #5641
Quote:
pincica kaže: Pogledaj post
Trebam opet vas savijet i iskustva.

Prije 2tj sam ovdje pisala kako smo morali prijeci sa Aptamila comfort 1 na hipp combiotik 1. Razlog: jaki grcevi odmah nakon jela koji su trajali i po sat vremena, stolica svaki 3. dan.

Presli na hipp combiotik i prvih nekoliko dana je bilo sve super. Bebac nije imao grceve, lijepo je mogao podrignuti....sve 5.
Tjedan i pol kasnije: grci se u toku jela, ima snazne i ucestale vjetrove, bljucka u vodoskocima, nakon jela kada zaspe u snu stenje i grci se i po 30min, a nekada i do sljedeceg hranjenja. Po noci sam nakon sto ga nahranim ponekad budna jos sat vremena kako bi pripazila na bljuckanje jer mu se to dogadja i u snu.

Moram priznati da sam jako umorna i neispavana zbog cijele situacije. Cesto po noci nakon hranjenja ga stavim na sebe i jedino se tako smiri i zaspe....samo sto mu tada do cvrstog sna treba i do 20min. Ponekad ga tada stavim u krevetic, a njega odmah probude grcevi/vjetrovi pa smo opet na pocetku smirivanja i uspavljivanja. Evo i sada je na meni.

Sto mi je ciniti?
Na koji sada AD da predjemo jer ocito ni hipp ne odgovara, a to nam je vec 3. ad.

Dobili smo savijet da pedjemo na NUN Sensitiv.
Danas cu se cuti i sa pedijatricom, ali zelim cuti i vasa iskustva.
Pokušat ću ti pomoću sastava AM koja si koristila objasniti što se eventualno moglo dogoditi u probavnom traktu tvog djeteta.
Dakle, krenula si sa Aptamil Comfortom koji u svom sastavu ima "pocijepane" proteine kravljeg mlijeka (i to samo sirutke, bez kazeina) na taj način se olakšava probava odnosno lakše "sjeda" na trbuščić djeteta. OK, djetetu ti nije odgovaralo i ti prelaziš na drugo AM i to na Hipp Combiotik 1 koji u svom sastavu ima cjelovite proteine kravljeg mlijeka (plus kazein, koji je teže probavljiv) te škrob koji spada u složene ugljikohidrate (samim time teže probavljivo).
Sad upotrijebi logiku. Počela si davati lakše probavljivo mlijeko, dijete ti nije prihvatilo i umjesto da mu daš sastavom sličniju formulu, daješ mu AM koje je teže probavljivo. To se vidi iz bljuckanja koje ti se događa na Hipp-u ( pri čemu ne kažem da to mlijeko ne valja, ali ti djetetu očito ne odgovara ), a na Aptamilu ti se nije dešavalo. Također, nemoj miješati bljuckanje i GER (gastroezofagealni refluks).
Vidim da je to dosta moderno. Samo 5% djece stvarno ima pravi refluks, ostalo su klasična bljuckanja u smislu halapljivog gutanja, prejedanja i slično što može dovesti i do grčeva. Grčeve ćeš najlakše prepoznati po pravilu tri trojke (neprekidni plač minimalno 3 sata dnevno, 3 dana tjedno, 3 tjedna za redom).
Za preporuku si dobila Nan Sensitive koji u svom sastavu sadrži također "pocijepane" proteine sirutke (bez kazeina), koji nema škroba i , po meni, sadrži jednu ključnu komponentu koju Aptamil nema, a to je probiotik L. Reuteri koji ima vrlo učinkovito djelovanje baš kod ublažavanja grčeva. Taj probiotik je poznati jer ga ima u Biogia kapima koje su vrlo učinkovite za isti problem.
Evo, pokušao sam ti objasniti problem sa stručne strane, a ti odluči. Trebaš samo uključiti logiku i strpljenje jer se ništa ne može riješiti preko noći.
gamefreak1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 20:34   #5642
Quote:
Jelena1985 kaže: Pogledaj post
@dora, pa ja sam skontala da ne preferira "mainstream" formule tipa babylove, bebimil i sl. i da je bolje mlijeko koje sadrzi prebiotik, a po mogucnosti i probiotik. tako da bi najbolje ocjene dobilo mlijeko koje ima i pre i probiotik, i to neka super premium formula; H.A. npr., pa tako ostaju onda hipp, aptamil, novalac, nan. tako da je neko od tih. mozda novalac jer se kupuje samo u apoteci

Da ti pomognem, dobro si krenula, ali Novolac sam stavio u premium formule tako da on otpada. Druga stvar, rekao sam da mi je bolja formula koja ima probiotik od one koja ima samo prebiotik. Za kombinaciju jednog i drugog nisam rekao ništa.
gamefreak1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 18:14   #5643
Pozdrav svima!
prije svega želim reći da sam ovdje našla više informacija nego od moje pedijatrice i patronažne skupa!
Ja imam bebu od 3mj, isključivo hranjenu ad-om (Nan1), rođen je s 3.3kg i 50cm dug. Sada jede svaka 3h po 150ml (to se odnosi na količinu vode), te ima cca 6.5kg (prema kućnoj vagi). Mislim da je narastao preko 60cm, jer je to bila dužina s 2mj.

Mene brine njegov prirast težine jer je on pravi lakomac, pojeo bi koliko god i kada god mu se nudi. Trenutno imamo ukupno 6 obroka dnevno, uključujući i 1 noćno hranjenje. Stolicu ima u pravilu svaki drugi dan, sada se više ne muči kao u početku (koristimo biogaia kapi).
kako su napredovala Vaša djeca, kojim tempom? kada ste započeli s dohranom; da li s navršenih 6mj ili i ranije?
Unaprijed hvala na odgovoru!
Nanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 00:02   #5644
Mojoj se malenoj od 3 mjeseca apetit mijenja. Trenutno je ovakva situacija: oko 8h 6 mjerica Novalaca, oko podne 5 mjerica, poslijepodne 5 mjerica, uvecer 6 mjeerica i u ponoc kako kad, ja joj napravim 5 mjeruca, ali puno ostane, pijede izmedju 50 i 90 ml. Ali ona je mrsavica s veeelikim obrazim. S tri mjeseca ima 5 kg, a rodjena je s 3 kg.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 01:24   #5645
Quote:
Nanda kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
prije svega želim reći da sam ovdje našla više informacija nego od moje pedijatrice i patronažne skupa!
Ja imam bebu od 3mj, isključivo hranjenu ad-om (Nan1), rođen je s 3.3kg i 50cm dug. Sada jede svaka 3h po 150ml (to se odnosi na količinu vode), te ima cca 6.5kg (prema kućnoj vagi). Mislim da je narastao preko 60cm, jer je to bila dužina s 2mj.

Mene brine njegov prirast težine jer je on pravi lakomac, pojeo bi koliko god i kada god mu se nudi. Trenutno imamo ukupno 6 obroka dnevno, uključujući i 1 noćno hranjenje. Stolicu ima u pravilu svaki drugi dan, sada se više ne muči kao u početku (koristimo biogaia kapi).
kako su napredovala Vaša djeca, kojim tempom? kada ste započeli s dohranom; da li s navršenih 6mj ili i ranije?
Unaprijed hvala na odgovoru!
Po centilima ti je u okvirima, čak bih rekao idealno
Što se tiče uvođenja dohrane, to ti je individulano za svako dijete. To procjenjuješ sama. Dohrana se uvodi ne prije 4 mjeseca i ne kasnije od 6. mjeseca djetetova života. Uživaj.
gamefreak1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 10:18   #5646
Quote:
Nanda kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
prije svega želim reći da sam ovdje našla više informacija nego od moje pedijatrice i patronažne skupa!
Ja imam bebu od 3mj, isključivo hranjenu ad-om (Nan1), rođen je s 3.3kg i 50cm dug. Sada jede svaka 3h po 150ml (to se odnosi na količinu vode), te ima cca 6.5kg (prema kućnoj vagi). Mislim da je narastao preko 60cm, jer je to bila dužina s 2mj.

Mene brine njegov prirast težine jer je on pravi lakomac, pojeo bi koliko god i kada god mu se nudi. Trenutno imamo ukupno 6 obroka dnevno, uključujući i 1 noćno hranjenje. Stolicu ima u pravilu svaki drugi dan, sada se više ne muči kao u početku (koristimo biogaia kapi).
kako su napredovala Vaša djeca, kojim tempom? kada ste započeli s dohranom; da li s navršenih 6mj ili i ranije?
Unaprijed hvala na odgovoru!

ista stvar kdo i kod nas. ista porođajna težina i težina sa tri mjeseca (moj je imao 6800), isto mlijeko, isti probavni problemi moj je jeo točno po tablici, nije imao noćni obrok od nekih mjesec dana i uvik je htio jesti još pa smo mu davali dudu varalicu da izdrži. dobivao je puno, preko kg i govorili su mu da mu dajem manje jesti ali nisam jer što ću djete mučiti da bude gladno. ako mu dam manje jesti htjeti će opet za dva sata. šta sam stim dobila?
ugl sad ima 7 mj i kako smo počeli sa dohranom čini mi se da nije više bucko ko prije. tako da, moj savjet drži se tablice (nemoj mu baš davati više nego što piše u tablici) ali nemoj mu ni smanjivati doze...
__________________
31.10.2012. <3
iva_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 14:58   #5647
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Mojoj se malenoj od 3 mjeseca apetit mijenja. Trenutno je ovakva situacija: oko 8h 6 mjerica Novalaca, oko podne 5 mjerica, poslijepodne 5 mjerica, uvecer 6 mjeerica i u ponoc kako kad, ja joj napravim 5 mjeruca, ali puno ostane, pijede izmedju 50 i 90 ml. Ali ona je mrsavica s veeelikim obrazim. S tri mjeseca ima 5 kg, a rodjena je s 3 kg.
moja tek s 3 i pol mjeseca ima 5kg, rođena je s 3350, ali je zbog svega što je bilo tek sa 6 tjedana bila na porođajnoj težini...
al jede po 200ml hrane preko dana, a nekad prije spavanja ili ujtro 230 (spava po 9-10 sati)
__________________
M
RenataAL is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 09:28   #5648
Pozdrav svima!
Imam jedno pitanje, vidim da se puno vas kuži u Ad.
Ovak, moja beba će za 2 tjedna 5 mj, mi smo na Nan 1. E sad,
ima Nan1 i Pro Nan1 koji ima dodatak Bifidobacterium lactis.
Počeli smo sa Nan1, ali sve manje ga ima za kupiti, pa sam samo prešla na Pro nan.
Ostale su mi dvije vrećice "običnog " Nan-a, pa je moje pitanje,
da li smijem sad se vratit na taj nan, a nakon njega opet na Pro?
Kalorijska vrijednost im je ista, male su razlike u nekim sastojcima.
Tisya is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 11:48   #5649
Quote:
RenataAL kaže: Pogledaj post
moja tek s 3 i pol mjeseca ima 5kg, rođena je s 3350, ali je zbog svega što je bilo tek sa 6 tjedana bila na porođajnoj težini...
al jede po 200ml hrane preko dana, a nekad prije spavanja ili ujtro 230 (spava po 9-10 sati)
Mojoj pedijatar neki dan na istoj vagi, na kojoj joj je s tri mjeseca i tri dana izvagao 5 kila, s 3 mjeseca i 9 dana izvagao 5 i pol kila. Nije covjeku hasno, misli da se sestra zeznula na proslom vaganju. Ali ona je na proslo vaganje dosla gladna i obavljene velike nuzde, a sad sita i nije kakala. Mislim da sve to igra ulogu
Nego, ljudi moji, ja tek sad skuzila koji smo zajeb md i ja napravili. Kad je malaa patila od refluksa, a grcevi joj prosli, htjeli smo preci s Novalac AC na Novalac AR. I kupio moj dragi u ljekarni AR, apotekarka, ocito ne bas pametna, mu dala kutijicu Novalaca, lijepo pise AR. UCudno mi sto je tolika razlika u cijeni izmedju AC i AR, ali jebiga, za nadu curku samo najbolje, nije problem. Iako je duplo skuplji, mora se vise davati od AC- a jer je manje hranjiv. Racunali mi 160 kuna svaki treci dan, nema problema. Ali prvo cemo postupno uvoditi. Davali maloj tri dana po bocicu, maloj nikad gore, doslovno uzsa, i mi lijepo odudtali od AR i ostali na AC. I ja sad, dva mjeseca poslij, vidim u apoteci da je AR crvena kutija, a md je kupio svijetloplavu na kojoj isto pise AR, ali ispod AR stoji Allernova, za djecu alergicare..Bemti. Mozda smo mogli naskoditi djetetu. Mislim, iscitala sam ja kutiju, ali sam mislila da tp tako treba biti, da su AR formule i za alergicare. Jos nas ped cudno gledao kad smo mu rekli da je njoj od AR formule refluks pogorsan, hehe.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 13:01   #5650
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Mojoj pedijatar neki dan na istoj vagi, na kojoj joj je s tri mjeseca i tri dana izvagao 5 kila, s 3 mjeseca i 9 dana izvagao 5 i pol kila. Nije covjeku hasno, misli da se sestra zeznula na proslom vaganju. Ali ona je na proslo vaganje dosla gladna i obavljene velike nuzde, a sad sita i nije kakala. Mislim da sve to igra ulogu
pa da...mi doma imamo vagu pa ju važemo uvijek u isto vrijeme svakih tjedan dana, prije prvog hranjenja...
nadam se da će sad u nedjelju imati oko 5 i pol
__________________
M
RenataAL is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 15:15   #5651
Quote:
Tisya kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Imam jedno pitanje, vidim da se puno vas kuži u Ad.
Ovak, moja beba će za 2 tjedna 5 mj, mi smo na Nan 1. E sad,
ima Nan1 i Pro Nan1 koji ima dodatak Bifidobacterium lactis.
Počeli smo sa Nan1, ali sve manje ga ima za kupiti, pa sam samo prešla na Pro nan.
Ostale su mi dvije vrećice "običnog " Nan-a, pa je moje pitanje,
da li smijem sad se vratit na taj nan, a nakon njega opet na Pro?
Kalorijska vrijednost im je ista, male su razlike u nekim sastojcima.
Ovo mi se čini da ti je samo promjena ambalaže. Sama kažeš da Nana1 ima sve manje za kupiti, a nema razlike u sastavu između Nan-a1 i Nan-a Pro, tako da ti se najvjerojatnije radi o promjeni ambalaže. Potroši stare zalihe i prijeđi na Nan Pro 1.
gamefreak1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 15:27   #5652
imam i ja pitanje. moja pije nan ha 2. i jede mlijecne kasice od hippa i humane, koje su prakticno od tog hipp2 ili humana2 mlijeka. to je prakticno mijesanje 3 vrste mlijeka ja bih joj pokusala dati neko drugo mlijeko, npr. hipp2. jel smijem to tako promijeniti "na svoju ruku"?
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 15:31   #5653
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Mojoj pedijatar neki dan na istoj vagi, na kojoj joj je s tri mjeseca i tri dana izvagao 5 kila, s 3 mjeseca i 9 dana izvagao 5 i pol kila. Nije covjeku hasno, misli da se sestra zeznula na proslom vaganju. Ali ona je na proslo vaganje dosla gladna i obavljene velike nuzde, a sad sita i nije kakala. Mislim da sve to igra ulogu
Nego, ljudi moji, ja tek sad skuzila koji smo zajeb md i ja napravili. Kad je malaa patila od refluksa, a grcevi joj prosli, htjeli smo preci s Novalac AC na Novalac AR. I kupio moj dragi u ljekarni AR, apotekarka, ocito ne bas pametna, mu dala kutijicu Novalaca, lijepo pise AR. UCudno mi sto je tolika razlika u cijeni izmedju AC i AR, ali jebiga, za nadu curku samo najbolje, nije problem. Iako je duplo skuplji, mora se vise davati od AC- a jer je manje hranjiv. Racunali mi 160 kuna svaki treci dan, nema problema. Ali prvo cemo postupno uvoditi. Davali maloj tri dana po bocicu, maloj nikad gore, doslovno uzsa, i mi lijepo odudtali od AR i ostali na AC. I ja sad, dva mjeseca poslij, vidim u apoteci da je AR crvena kutija, a md je kupio svijetloplavu na kojoj isto pise AR, ali ispod AR stoji Allernova, za djecu alergicare..Bemti. Mozda smo mogli naskoditi djetetu. Mislim, iscitala sam ja kutiju, ali sam mislila da tp tako treba biti, da su AR formule i za alergicare. Jos nas ped cudno gledao kad smo mu rekli da je njoj od AR formule refluks pogorsan, hehe.
Mislim da si ovim postom odgovorila na večinu tvojih problema koja su te mučila ovih tjedana. Naime Allernova je AM koje se daje djeci koja imaju DOKAZANU alergiju na proteine kravljeg mlijeka i inače ti se daje na recept. Veliki minus takvih formula je njihov okus koji je blago rečeno bljutav i veliki su problemi djeci da ih prihvate. To ti je možda razlog dugotrajnog hranjenja kojeg si imala sa svojim djetetom. Što se tiče škodljivosti, nemaš razloga za brigu osim što si, eto, više vremena ( i love ) trošila na hranjenje.
gamefreak1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 15:43   #5654
Gamefreak, hvala, tak ću i napraviti, samo sam htjela čuti još nečije mišljenje
Tisya is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2013., 15:44   #5655
Quote:
Jelena1985 kaže: Pogledaj post
imam i ja pitanje. moja pije nan ha 2. i jede mlijecne kasice od hippa i humane, koje su prakticno od tog hipp2 ili humana2 mlijeka. to je prakticno mijesanje 3 vrste mlijeka ja bih joj pokusala dati neko drugo mlijeko, npr. hipp2. jel smijem to tako promijeniti "na svoju ruku"?
Što ti nije jednostavnije uzeti kašice koje se miješaju sa AM?
gamefreak1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2013., 16:28   #5656
moze prijedlog za neke?
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2013., 17:02   #5657
Quote:
Jelena1985 kaže: Pogledaj post
moze prijedlog za neke?
ako uzmeš hipp rižine ili babylove prosene to možeš umiješati s ad-om koji koristiš...mislim da nema veze koji se ad umuti
matijacip is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2013., 19:04   #5658
meni su ruzne same zitarice sa ad-om. a da dodajem svjeze voce u takvu kasicu isto mi je ruzno ukusnije su mi ove instant..
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2013., 17:00   #5659
Quote:
Jelena1985 kaže: Pogledaj post
meni su ruzne same zitarice sa ad-om. a da dodajem svjeze voce u takvu kasicu isto mi je ruzno ukusnije su mi ove instant..
sorry, ali ne praviš sebi pa da ti mora biti ukusno i lijepo
__________________
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.
cheril is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2013., 13:19   #5660
Quote:
gamefreak1 kaže: Pogledaj post
Mislim da si ovim postom odgovorila na večinu tvojih problema koja su te mučila ovih tjedana. Naime Allernova je AM koje se daje djeci koja imaju DOKAZANU alergiju na proteine kravljeg mlijeka i inače ti se daje na recept. Veliki minus takvih formula je njihov okus koji je blago rečeno bljutav i veliki su problemi djeci da ih prihvate. To ti je možda razlog dugotrajnog hranjenja kojeg si imala sa svojim djetetom. Što se tiče škodljivosti, nemaš razloga za brigu osim što si, eto, više vremena ( i love ) trošila na hranjenje.
Eh, da je barem tako jednostavno. Allernovu je jela tri dana po jednu bocicu kad je inala mhesec i pol i kad je bila u nezasitoj fazi. Cak je i to smrdljivo, gusto mlijeko jela bez problema. Problemi su poceli mjesec dana poslije...
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:12.