Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2006., 16:54   #21
Quote:
voronin kaže:
nisam..mislio sam na intro muziku..indijsko pjevušenje..
Uvodna muzika na spici Galaktike je zakon: nekakvi budisticki napjev, kolko sam shvatio sa Wikipedije.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2006., 22:42   #22
I dalje se ne zna kad počinje prikazivanje? Jedva čekam!
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 13:32   #23
Quote:
Enchantress kaže:
I dalje se ne zna kad počinje prikazivanje? Jedva čekam!
savjet..bolje nabavi dvd-e od nekog..kad bude na telki i svi budu gledali i komentirali,jednostavno, to neće biti to..znam da će drugi složiti sa mnom..
__________________
..and if sometimes dreams come true, then what about our nightmares.
voronin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 15:49   #24
Quote:
glupinickname kaže:
Uvodna muzika na spici Galaktike je zakon: nekakvi budisticki napjev, kolko sam shvatio sa Wikipedije.
Da...tamo takodjer pise da su koristili drugaciju, tradicionalniju, muziku na americkom trzistu. Kad smo vec kod toga, jesu li ti Ameri zaista toliki mentoli da im se sve mora prevoditi i pojednostavljivati? Od milion primjera, pao mi je na pamet slucaj sa Harry Potterom. Originalni naslov prve knjige je HP and the philosopher's stone, dok je u SAD glasio HP and the sorcerer's stone

Mislim WTF, jesu li tolike budale da im nije jasno sto znaci filozof?
GaelGarciaBernal is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 18:35   #25
Danas nabavio prvih 16 epizoda!
Eomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 08:21   #26
Ja imam prvu sezonu na DVD-u vec par mjeseci i nikako da to pogledam.
To je zato sto nemam DVD plejer.
__________________
Moj dan je okončan; napuštam Evropu. Morski vazduh sažeći će mi pluća, preplanuće me izgubljena podneblja. Plivati, gnječiti travu, loviti, nadasve pušiti; piti pića žestoka poput kipuće kovine - kao što činiše oni dragi preci oko vatri. Vratiću se gvozdenih udova, tamne puti, oka besomučnog: po mojoj obrazini, ceniće da sam soja jaka. Imaću zlata: biću dokon i surov.
Tyler is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 09:13   #27
Quote:
GaelGarciaBernal kaže:
Mislim WTF, jesu li tolike budale da im nije jasno sto znaci filozof?
Food for thought: da su amerikanci zbilja takve budale, kaj bi mogli napravit seriju poput Battlestar Galactice?
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 14:03   #28
Pa - prije bi rekao da su im ljudi za odnose sa javnošću budale prije nego što bi cijelu naciju optužio za idiotizam.

Koliko se sjećam, oni su zatražili izmjenu naslova jer bi spominjanje filozofije u naslovu moglo odbiti gledateljstvo

A da ne spominjemo pizdarije koje izvode sa američkim obradama britanskih serija (Office npr.)
__________________
...YOU'RE TOO LATE, WE'RE EVERYWHERE...

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
gabal is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 15:09   #29
A naslovnice pratchettovih knjiga? Uzas!!!1
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 15:17   #30
Lightbulb

Ok jel ovo tema o budalastim Amerima ili o Battlestar Galactici?
Jucer sam pogledala jos onu jednu epizodu koja mi je preostala. Sad vise nemam nista za gledat ... Nego jel dolazi netko od vas ko ima BSG stare serije na Istrakom da mi to donese pa da i to pogledam?
Amidala is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 15:20   #31
razocarat ces se. u originalu, starbuck je *musko*
ljetopisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 11:05   #32
Quote:
Tyler kaže:
Ja imam prvu sezonu na DVD-u vec par mjeseci i nikako da to pogledam.
To je zato sto nemam DVD plejer.
to ti je kao da imaš miljun kuna u banci, ali ti se ne da otići do nje..obavezno pogledati..kad budeš, žalit ćeš što nisi ranije.. ..
__________________
..and if sometimes dreams come true, then what about our nightmares.
voronin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 15:46   #33
Quote:
ljetopisac kaže:
razocarat ces se. u originalu, starbuck je *musko*
Znam.
Ali mi je isto fora sto tip koji je glumio Apolla u orginalnoj seriji glumi i u ovoj. Probajte pogodit koga
Amidala is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2006., 02:02   #34
Quote:
glupinickname kaže:
Food for thought: da su amerikanci zbilja takve budale, kaj bi mogli napravit seriju poput Battlestar Galactice?
BSG je kanadska produkcija

Uostalom, htio sam reci da u SAD izgleda postoji izrazita sklonost patronizirianju publike/potrosaca - sve sto se moze pojednostaviti, obicno se i pojednostavi bez neke preke potrebe. Ja ne znam ni jednog Amera pa ni ne bi donosio zakljucke, ali cini se da oni sami sebe smatraju povelikim idiotima.
GaelGarciaBernal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2006., 08:37   #35
Quote:
GaelGarciaBernal kaže:
Uostalom, htio sam reci da u SAD izgleda postoji izrazita sklonost patronizirianju publike/potrosaca - sve sto se moze pojednostaviti, obicno se i pojednostavi bez neke preke potrebe.
E, to mi se vec cini puno blize istini. S obzirom da su americke kompanije tolko uzasno maksimalno orijentirane na trziste i profit, cesto se medju njima nadje ljudi kaj ne vole ni najmanje riskirati pa sve pokusavaju maksimalno pojednostavniti i pribliziti publici. Bradbury je to primjetil jos u 1950ima i to je jedna od stvari kaj ga je inspiriralo na "Farenheit 451". Al onda opet, nisu ni amerikanci vise jedini u tome. Ziherastvo ljudi kaj nude zabavu ljudima mozes vidjeti vec sam ak okrenes program na RTL i pogledas... Zapravo, ak pogledas skoro bilo kaj kaj oni prikazu.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2006., 12:29   #36
Quote:
GaelGarciaBernal kaže:
BSG je kanadska produkcija
Da i sto sa time? Inace i u BSG neke stvari koje su same po se bi razumljive ponovno prikazu. Ali uj ja se ne bunim znam a je to zdog ljudi koji su nedovoljno inteligentni da neke stvari shvate.
Amidala is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2006., 13:10   #37
Ok nakon surfanja po HRT-ovom forumu nesto se spominje ljetna sezona i termim galactice. Jos daleko daleko....

Ali sam i skuzila da postoji hr stranica BSG ovdje
Amidala is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2006., 20:00   #38
BSG je stvarno dobra.. najbolja SCI FI serija koju sam ikada gledao i bolja je od toliko obožavanog ST-a 10 puta... došao sam do trineaste epizode druge sezone (Epiphanies), i sve do Pegasusa mi je druga sezona malo opadala ali sad se vratila fino... go Galactica!
 
Odgovori s citatom
Old 06.03.2006., 22:04   #39
Hey doode, si ti pogledao Farscape?
E pa ako nisi nemoj odmah veličati BG.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2006., 22:11   #40
Quote:
voronin kaže:
savjet..bolje nabavi dvd-e od nekog..kad bude na telki i svi budu gledali i komentirali,jednostavno, to neće biti to..znam da će drugi složiti sa mnom..
Meni je to još veće uživanje - da razmenjujemo mišljenja i komentare. Svaka SF serija je dobrodošla.

Zna li se kad počinje?
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:57.