Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2007., 00:43   #21
Medicinska hipnoza/hipnoterapija

jel netko probao, vaša iskustva ?!
jockerr is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 22:05   #22
šta nitko?
čudno,a čuo sam da pomaže kod raznih psiholoških problema...
puste priče ili...
jockerr is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 22:17   #23
Question

Quote:
jockerr kaže:
šta nitko?
čudno,a čuo sam da pomaže kod raznih psiholoških problema...
puste priče ili...
iskreno nisam cula ali daj reci sto znas o tome...kako pomaze
pahuljica289 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 22:28   #24
probaj na www.hdmh.net
jockerr is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 23:00   #25
hipnoza je prilično moćna stvar, definitivno radi ako hipnotizer zna svoj posao. baš sam gledao po netu šta se sve nudi za "self hipnosis" i našao rješenja za sve životne probleme - od bulimije, pušenja, samopouzdanja do poboljšavanja kreativnosti. ne kažem da je sve kvalitetno i da radi, ali iskusan hipnotizer bi mogao puno pomoći.
btw. neke tehnike jako slične modernoj hipnozi "otkrivene" su kod nekih šamana u polineziji. hipnoza je starija nego što se misli, a uostalom i nije to neka previše napredna ideja - razgovor sa podsvijesti.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 13:54   #26
Bila sam kod jednog umirovljenog psihijatra u Rijeci...u istoj prostoriji nas je bilo minimalno troje (naime bila sam tri puta)....Hipnoza se sastojala od toga da nas je brojanjem uveo u hinozu i onda pričao ružne stvari o određenom problemu. Nikad se nisam osjetila hipnotiziranom i njegove terapije mi nisu pomogle...možda nisam sugestibilna ili...Rekla sam mu da nemam osjećaj hipnotiziranosti i onda mi je on pokazao na curi koja je sjedila do mene kako brzo prelazi u tzv. trans i nakon izlaska iz njega ničeg se nije sjećala. Mislim da je stvar u dojmu koji hipnotizer ostavlja na vas....kao on je tolikima pomogao pa će i meni...moji dolasci su se svodili više na čitanje pisama zahvale ljudi kojima je pomogao. Sve u svemu osobna ocijena 1 ali to sam samo ja!
onli is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 23:08   #27
Quote:
onli kaže:
Bila sam kod jednog umirovljenog psihijatra u Rijeci...u istoj prostoriji nas je bilo minimalno troje (naime bila sam tri puta)....Hipnoza se sastojala od toga da nas je brojanjem uveo u hinozu i onda pričao ružne stvari o određenom problemu. Nikad se nisam osjetila hipnotiziranom i njegove terapije mi nisu pomogle...možda nisam sugestibilna ili...Rekla sam mu da nemam osjećaj hipnotiziranosti i onda mi je on pokazao na curi koja je sjedila do mene kako brzo prelazi u tzv. trans i nakon izlaska iz njega ničeg se nije sjećala. Mislim da je stvar u dojmu koji hipnotizer ostavlja na vas....kao on je tolikima pomogao pa će i meni...moji dolasci su se svodili više na čitanje pisama zahvale ljudi kojima je pomogao. Sve u svemu osobna ocijena 1 ali to sam samo ja!
mislim da ne pričamo o istom....
pročitao sam negdje o nekom liku u Rijeci koji se predstavlja kao iscjelitelj i da cijelo vrijeme čita pisma zahvale ljudi kojima je on pomogao, kako biste mu vjerovali i naravno ostavljali lovu....ime je bilo ako se ne varam - barba Lazo


ovu hipnozu provodi doktor/psihijatar koji je prošao još dodatne tečajeve za provođenje te metode te ne možemo to gurati u isti koš sa nekakvim samoproglašavanim iscjeliteljima koji su ustvari prevaranti
jockerr is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 13:50   #28
Osnovni pravi Bozji zakon je sloboda volje i izbora. Ako ne bi imao Izbor nikada ne bi grijesio... Ako nekog hipnotiziras, Ti u stvari njemu uskracujes Volju i sprijecavas njegovu slobodu Izbora a to se ne smije i Ti na to nemas pravo cak i ako Ti taj iz svog neznanja to "dozvoli".
BOXERSKI is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 15:53   #29
Quote:
BOXERSKI kaže:
Osnovni pravi Bozji zakon je sloboda volje i izbora. Ako ne bi imao Izbor nikada ne bi grijesio... Ako nekog hipnotiziras, Ti u stvari njemu uskracujes Volju i sprijecavas njegovu slobodu Izbora a to se ne smije i Ti na to nemas pravo cak i ako Ti taj iz svog neznanja to "dozvoli".

ne nego upravo suprotno....

ova hipnoza nije nešto što viđaš u filmovima da bez tvoje volje ti netko nametne svoje stavove,već da duboko zatomljeni osjećaji koji su negdje u tvom nesvjesnom se iskristaliziraju i izađu na vidjelo te da se suočimo sa njima...jer silne depresije i anksioznosti počinju iz naše nesigurnosti, slabog samopuzdanja zbog toga što smo proživjeli i potisnuli osjećaje s kojima se nismo imali snage suočiti, ali oni su u nama i nesvjesno nas tjeraju u depresiju i očaj u svakodnevnim situacijama....
jockerr is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 17:38   #30
Ja još nisam probao, ali uskoro ću. Skinuo sam neke materijale od Geralda Keina, on je jedan od najboljih u svijetu. Hipnoza nije toliko teška za naučiti, u Americi postoji tečaj koji traje 7 dana, nije potrebno predznanje i nakon toga si certified hypnotist (što nije isto kao certified hypnotherapist).

Ima stvarno obilje materijala na netu kako naučiti hipnozu i samo hipnozu, a ja sam odabrao Keina jer je jedan od najboljih na svijetu.

Ovo je za samohipnozu:
Gerald Kein - Teaching Self Hypnosis In One Session
Gerald Kein - Advanced Self-Hypnosis

Ovo je taj tečaj nakon kojeg ci certified hypnotist (13 GB, 35 sati treba uhvatiti vremena za to)
Gerald Kein - Basic-Intermediate-Advanced training course [video+ Certification Examination + Manual]

Opis:
Basic-Intermediate Curriculum

* The history of hypnosis
* Nature of hypnosis
* Semantics
* Structuring positive suggestions
* The Pre-induction interview
* Developing rapport
* Establishing client goals
* Determining suggestibility
* Suggestibility testing
* Dealing with resistance
* Role of the conscious mind
* Role of the subconscious mind
* Rules for successful transformation
* Classic induction techniques
* Unique instant, rapid and confusion-induction techniques
* Disguised induction methods
* Disguised hypnotic suggestion methods
* Trance management
* Trance deepening techniques
* Measuring responsiveness and trance depth
* Methods of obtaining deep trance...overtime!
* Waking hypnosis methods
* Direct suggestion techniques
* Conditioned response training
* How to teach clients self-hypnosis
* Achieving the hypnotic coma state
* Recognizing the hypnotic seal

Advanced Curriculum

* Advanced induction techniques
* Advanced instant and rapid inductions
* Gerald Kein's "Universal Therapy"
* Step by step regression techniques
* Past life regression with demonstration
* Gestalt Hypnotherapy
* Abreaction control and therapies
* Abreaction hypnotherapy
* Phobia removal
* Pain control techniques
* Chair therapy
* Death bed therapy
* Forgiveness therapy methods
* Trim Time Parts Therapy

http://www.omnihypnosis.com/classes.htm


Ovo je najimpresivniji video, zbog njega sam i odlučio naučiti hipnozu:
Gerald Kein - Ultra Height Hypnosis.avi
zgoditak7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 01:24   #31
Quote:
BOXERSKI kaže:
Osnovni pravi Bozji zakon je sloboda volje i izbora. Ako ne bi imao Izbor nikada ne bi grijesio... Ako nekog hipnotiziras, Ti u stvari njemu uskracujes Volju i sprijecavas njegovu slobodu Izbora a to se ne smije i Ti na to nemas pravo cak i ako Ti taj iz svog neznanja to "dozvoli".
malo nemaš pojma o hipnozi.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 01:27   #32
Quote:
zgoditak7 kaže:
Ovo je za samohipnozu:
Gerald Kein - Teaching Self Hypnosis In One Session
Gerald Kein - Advanced Self-Hypnosis
"in one session"?? redovito su takvi instant programi ukurcu. nemoj se nadati previše od njega.
p.s. posalji link za torrent
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 08:25   #33
Pozdrav svima,

ja sam išla na hipnoterapiju.Imala sam veliki problem s agorafobijom.Inače bolujem od depresije i paničnih....hm,nekih 5 god.
Probala sam razne terapije,ali mogu reći da mi je hipnoza jako pomogla.
Ako se ikada odlučite za hipnoterapiju,bitno je da se prvo dobro raspitate o stručnoj osobi koja to čini.
Ona mora imati diplomu da može vršiti takvu vrstu terapije.To ne može bilo koji psiholog ili psihijatar.
Što se tiče same hipnoze,nije tu ništa magično ili ne znam što si sve ljudi ne zamišljaju.
Svega ste apsolutno svjesni,čujete sve oko sebe,možete osjetiti i bol,jedino ste jakooooo opušteni.
Kada sam se odlučila za tu terapiju,zvala sam dr. Legac i raspitala se malo o svemu.
Jedino mislim da je zaista pretjerala s cijenom.I nije mi se sviđalo što mi je rečeno da tegobe nestaju nakon 6 tretmana.Mislim da je to individualno.
Lucija30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 10:47   #34
Quote:
Lucija30 kaže:
Pozdrav svima,

ja sam išla na hipnoterapiju.Imala sam veliki problem s agorafobijom.Inače bolujem od depresije i paničnih....hm,nekih 5 god.
Probala sam razne terapije,ali mogu reći da mi je hipnoza jako pomogla.
Kada sam se odlučila za tu terapiju,zvala sam dr. Legac i raspitala se malo o svemu.
Jedino mislim da je zaista pretjerala s cijenom.I nije mi se sviđalo što mi je rečeno da tegobe nestaju nakon 6 tretmana.Mislim da je to individualno.
Kad sam bila kod psihijatra u bolnici pitala sam ga da li zna nekog tko se bavi hipnoterapijom i rekao je da nema nikog u Hrvatskoj tko je stručan na tom polju.
Zanima me kako si došla do dr.Legac i kolika je cijena.
Mislim da si u pet godina svašta prošla kao i ja pa me zanimaju iskustva...ako nađeš vremena pošalji mi pm.
onli is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 13:22   #35
Za dr. Legac sam doznala preko tažilice na internetu.
Pošto nisam iz Zagreba,zamolila sam je da mi preporuči nekoga iz mog grada.
Tako sam i došla do psihologice koja vrši hipnoterapiju.Nije istina da takvih terapeuta nema,već mnogi psihijatri takvu vrstu liječenja ne priznaju....valjda iz svog osobnog neznanja ili straha da ne izgube pacijente....
Inače cijena kod Legac je koliko sam zadnju informaciju doznala je 400 kn.,ja sam plaćala 250 kn.
Lucija30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 15:05   #36
[QUOTE=Lucija30]Nije istina da takvih terapeuta nema,već mnogi psihijatri takvu vrstu liječenja ne priznaju....valjda iz svog osobnog neznanja ili straha da ne izgube pacijente....
QUOTE]

Da vjerojatno iz neznanja jer ovdje se radilo o doktoru koji radi u općoj bolnici pa ne znam koliko tu ima utjecaja strah od gubitka pacijenata. Ako si iz Ri javi koja je to dr. Hvala
onli is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 16:24   #37
vrlo zanimljivo
ako zna netko nekog još iz zagreba ali koji je jeftiniji od 400 kn nek javi
ivana2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 16:24   #38
Quote:
Lucija30 kaže:
Za dr. Legac sam doznala preko tažilice na internetu.
Pošto nisam iz Zagreba,zamolila sam je da mi preporuči nekoga iz mog grada.
Tako sam i došla do psihologice koja vrši hipnoterapiju.Nije istina da takvih terapeuta nema,već mnogi psihijatri takvu vrstu liječenja ne priznaju....valjda iz svog osobnog neznanja ili straha da ne izgube pacijente....
Inače cijena kod Legac je koliko sam zadnju informaciju doznala je 400 kn.,ja sam plaćala 250 kn.
a koji je broj od dr.Legac
ivana2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 17:45   #39
Quote:
Aphex kaže:
"in one session"?? redovito su takvi instant programi ukurcu. nemoj se nadati previše od njega.
p.s. posalji link za torrent
To je namjenjeno hipnoterapeutima, kako da nauče svoje klijente samohipnozi u jednom tretmanu. To je nekad vrlo korisno iz raznih razloga, a i Amerima nije svejedno hoće li platiti 5 tretmana ili 1 da bi ga naučio nešto da radi doma pa da mu se vrati kad bude spreminiji. Osim toga nije hipnoza komplicirana, vrlo je jednostavna tehnika za ubaciti se u trans, ali ako si hipnoterapeut moraš znati puno više od toga.

Ne mogu ti dati torrent, imaš to na DC++ na hubu Secret Garden:
thesecretgarden.homeip.net is the quick connect address

Ja nisam nikad u životu vidio DC++, tako da nemoj me pitati za dodatne informacije, to je sigurno tamo, ako se ne možeš snaći, razmisli o kupovini tih DVDova , moraju i oni živjeti od nečega. Isto tako ako ti se svidi, ako možeš kupi. Tako podržavaš razvoj takvih DVDova. S druge strane ako nemaš baš para, nemoj da te to sprečava da naučiš hipnozu, eventualno se riješiš nekih svojih problema koje bi odgojem prenio na svoju djecu i ljude s kojima komuniciaraš na poslu i privatno i postaneš bolja osoba i doprineseš da svi živimo u boljem svijetu. Živio internet.

Imaš i negdje tečaj samohipnoze za malo manje od 300 kn u Zagrebu, ne znam di, vidio sam kad sam guglao "Hipnoza Zagreb".
zgoditak7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 21:03   #40
imam jedno pitanje: Mogu li se hipnozom riješiti neki problemi vezani uz živčani sustav? Pritom ne mislim na isključivo psihički već i na fiziološki problem,tj.bolest. Hvala
yria is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:25.