Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2007., 12:15   #1
Unhappy Kako vratiti "izgubljene" emocije nakon vrlo stresnog razdoblja?

Pola godine stresa u vezi dalo je svoje, puno teskih trenutaka, puno neizvjesnosti, iscekivanja, losih vanjskih faktora na koje se nije moglo utjecati...... sad kada je konacno sve vise manje u redu, nakon toliko borbe i truda potpuno zatvaranje u sebe i gubitak osjecaja....

kako to promijeniti?
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 12:55   #2
Teško.
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 13:16   #3
Quote:
outoftheblue kaže:
Teško.
ehh......
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 13:21   #4
Teško ... da, ali ne i nemoguće. Vrijeme radi za nas, a ako još dođe netko suosjećajan, brižan i pouzdan....ide to i brže. Samo otvori oči.
houseneder is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 13:23   #5
Quote:
houseneder kaže:
Teško ... da, ali ne i nemoguće. Vrijeme radi za nas, a ako još dođe netko suosjećajan, brižan i pouzdan....ide to i brže. Samo otvori oči.
ma joj ma neeeee, krivo shvaceno.... isti decko je u pitanju, ista veza
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 14:06   #6
Quote:
little_devil kaže:
ma joj ma neeeee, krivo shvaceno.... isti decko je u pitanju, ista veza
Sorry.
U čemu je onda problem?
houseneder is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 15:29   #7
Quote:
houseneder kaže:
Sorry.
U čemu je onda problem?
pa imali smo problema i borila sam se da bude ok ali stalno sam se morala otvarati i zatvarati kako ne bi ostala povrijedena i sad kad je sve ponovo ok od tolikog soka i stresa izgubila sam osjecaje potpuno....
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 15:34   #8
Quote:
little_devil kaže:
pa imali smo problema i borila sam se da bude ok ali stalno sam se morala otvarati i zatvarati kako ne bi ostala povrijedena i sad kad je sve ponovo ok od tolikog soka i stresa izgubila sam osjecaje potpuno....
To još zove i ZBUNJENOST. Proći će.
__________________
Kako oblikovati potpise
wheel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 15:52   #9
Quote:
wheel kaže:
To još zove i ZBUNJENOST. Proći će.

ne, nije to zbunjenost, ja jednostavno vise nisam u stanju osjecati ista, to je naravno obrambeni mehanizam ali ne znam kako i moze li se to uopce promijeniti......
dogadalo se s vremenom na vrijeme, kad je bilo lose zatvorila bi se, to bi trajalo sat, dva, pola dana, da bi na kraju to preraslo u nesto sto uopce ne bi mogla kontrolirati, da sada danima nista ne osjecam i iskreno stvarno se bojim osjecati ista jer...
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 16:02   #10
Quote:
little_devil kaže:
ne, nije to zbunjenost, ja jednostavno vise nisam u stanju osjecati ista, to je naravno obrambeni mehanizam ali ne znam kako i moze li se to uopce promijeniti......
dogadalo se s vremenom na vrijeme, kad je bilo lose zatvorila bi se, to bi trajalo sat, dva, pola dana, da bi na kraju to preraslo u nesto sto uopce ne bi mogla kontrolirati, da sada danima nista ne osjecam i iskreno stvarno se bojim osjecati ista jer...
Pikni se iglicom u prst pa reci osjećaš li išta. Evo, zar te ova duhovita dosjetka nije razveselila bar na trenutak?
__________________
Kako oblikovati potpise
wheel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 16:03   #11
Quote:
little_devil kaže:
ne, nije to zbunjenost, ja jednostavno vise nisam u stanju osjecati ista, to je naravno obrambeni mehanizam ali ne znam kako i moze li se to uopce promijeniti......
dogadalo se s vremenom na vrijeme, kad je bilo lose zatvorila bi se, to bi trajalo sat, dva, pola dana, da bi na kraju to preraslo u nesto sto uopce ne bi mogla kontrolirati, da sada danima nista ne osjecam i iskreno stvarno se bojim osjecati ista jer...
nekad davno sam dozivila slicno.
i sad sam s tom osobom, ali nikad se nisu osjecaji (intenzitet) vratili na onu razinu na kojoj su bili. o kvaliteti da ne govorim, ona se svejedno mijenja godinama i kroz prozivljeno.
nemam pojma da li "psihologija" tu moze nesto pomoci.
ili je samo na tebi da odlucis hoce li te tako nesto zadovoljiti, i da li si ti sama s takvom tobom (na oprezu, da kazem) sretna
nikakva is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 16:05   #12
Quote:
wheel kaže:
Pikni se iglicom u prst pa reci osjećaš li išta. Evo, zar te ova duhovita dosjetka nije razveselila bar na trenutak?
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 16:08   #13
Quote:
nikakva kaže:
nekad davno sam dozivila slicno.
i sad sam s tom osobom, ali nikad se nisu osjecaji (intenzitet) vratili na onu razinu na kojoj su bili. o kvaliteti da ne govorim, ona se svejedno mijenja godinama i kroz prozivljeno.
nemam pojma da li "psihologija" tu moze nesto pomoci.
ili je samo na tebi da odlucis hoce li te tako nesto zadovoljiti, i da li si ti sama s takvom tobom (na oprezu, da kazem) sretna

znam da je sve to u glavi, jasno mi je......
ma mislim da trebam neko vrijeme provesti sama i srediti se, cisto ono, tjedan dva pa krenuti ispocetka.....
kakav god taj pocetak bio

ovdje nije toliko druga osoba kriva koliko okolnosti.....
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 13:44   #14
Quote:
little_devil kaže:
znam da je sve to u glavi, jasno mi je......
ma mislim da trebam neko vrijeme provesti sama i srediti se, cisto ono, tjedan dva pa krenuti ispocetka.....
kakav god taj pocetak bio

ovdje nije toliko druga osoba kriva koliko okolnosti.....
Jednom promijenjeni osjećaji, teško se vraćaju tamo gdje su bili. Nije važno tko jest ili nije kriv.
Sreća je u tome što sutra, i opet, sviće novi dan, donosi n ova iskustva. Život ide dalje i treba ga usmjeriti u što ljepšem, boljem...pravcu.
houseneder is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 14:17   #15
Quote:
houseneder kaže:
Jednom promijenjeni osjećaji, teško se vraćaju tamo gdje su bili. Nije važno tko jest ili nije kriv.
to ja sebi kažem za te ljubavne priče i pričice..nije važno tko je kriv kad se već sve to desi...i bude mi lakše...
azrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 14:28   #16
Quote:
little_devil kaže:
znam da je sve to u glavi, jasno mi je......
ma mislim da trebam neko vrijeme provesti sama i srediti se, cisto ono, tjedan dva pa krenuti ispocetka.....
kakav god taj pocetak bio

ovdje nije toliko druga osoba kriva koliko okolnosti.....
Da te obeshrabrim jos malo, ja sam nakon identicnih dogadjaja probao sve i svasta od trece do pete godine veze. i cura isto tako. Al jebi ga nismo uspjeli. Gotovo je.
lund is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 14:45   #17
Quote:
lund kaže:
Da te obeshrabrim jos malo, ja sam nakon identicnih dogadjaja probao sve i svasta od trece do pete godine veze. i cura isto tako. Al jebi ga nismo uspjeli. Gotovo je.
Ne treba tako crno gledati.
Kraj jednoga, početak je nečeg drugog...
Kad su meni potonule sve lađe, nakon 20 godina, kad sam izgubila svaku nadu; doplovio je moj muž, ne onakav kakvog sam si željela, već i bolji!
houseneder is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 16:12   #18
Quote:
lund kaže:
Da te obeshrabrim jos malo, ja sam nakon identicnih dogadjaja probao sve i svasta od trece do pete godine veze. i cura isto tako. Al jebi ga nismo uspjeli. Gotovo je.
malo je nesmotreno napisati "identicnih" posto nisam navela detalje....
naime, radilo se o tome da je muskarac mojih snova imao vrlo tesko poslovno razdoblje..nije znao moze li me voljeti ili ne i zeli li me uopce zbog zatvorenosti no ja sam ostala uz njega... trudila sam se i davala mu i vise nego sam mogla i imala snage.... nismo znali hoce li ostati u Hrvatskoj ili ne i konstantno smo bili na nekoj klackalici i dogodilo se da je on odjednom definitivno odlucio da zeli pokusati..... od silnog cjelogodisnjeg stresa i tolikog truda, ne misljenja na sebe i te iznenadne promjene u njemu ja sam se sada odjednom zatvorila i ne znam mogu li vise ista osjecati niti zelim li ga...
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 16:35   #19
Nitko nije nezamjenjiv
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 16:36   #20
Thumbs down

Quote:
little_devil kaže:
... i dogodilo se da je on odjednom definitivno odlucio da zeli pokusati..... od silnog cjelogodisnjeg stresa i tolikog truda, ne misljenja na sebe i te iznenadne promjene u njemu ja sam se sada odjednom zatvorila i ne znam mogu li vise ista osjecati niti zelim li ga...
ah klasična priča - silno si ga željela kad nisi znala da ga možeš imati, sad kag ga imaš nije ti više interesantan. odrasti.
dikobraz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:28.