Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2004., 10:00   #41
Mak koliko sam ja naucio...ovih dana..podno grijanje i drvo ne dolazi u obzir!

No sada lagano mjenjam misljenje... mislim da ce podno (ako i bude islo ici u kuhinju i kupatilo a u dnevnu sobu (dolje) ce ici parket.

Tak mislim da ce biti ok... i, necu mjenjati izlaznu temperaturu specijalno za podno i radijatore...u sve ce ici ista.
__________________
We are the Moderator! Lower your shields and surrender your ships.
We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile!
Fear factor natjecatelj
Pollux is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 22:20   #42
Postoje limiteri koji se mogu koristiti u kombinaciji radijatorskog grijanja i podnog .Oni ide na povrat radijatora i jedan je dovoljan za grijanje 15 m2 podnog grijanja.Mislim da je najbolja opcija kombinacija podno- zidno grijanje a uopste nije skupo .
Laminati idu na podno grijanje sa posebnim postupkom prilikom postavljanja a mislim da ne moze voda direktno iz peci u podno grijanje jer je stetno po zdravlje.
 
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 16:39   #43
Da demantiram par stvari:

naime, ja imam parket (brodski) i podno grijanje. Kad kupujes parket recimo u Ikei odabres onaj koji je za podno grijanje. Tako nema frke , ne moz' da se desi da parket bude sjeban.

U principu ovo grijanje je bolje -zdravije jer temeperatura u vazduhu nije visa od 23°C , vazduh ne bude nikada suh, a kad dotaknes pod on cak nije ni mlak (te price o vrucem podu- prosirene vene su produkt nekih glupiranja nekih ljudi)
aurorra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2004., 08:29   #44
Pozdrav!
Čuj AURORRA! Ono o venama nisam ja izmislio već oni sa titulom dr.medicine, a ti u tu grupu sigurno ne spadaš, ja sam samo naveo ono što su ti dr primjetili, a to je da temp poda ne smije prelaziti 27 C.
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2005., 11:36   #45
Podno grijanje - jedino i primarno?

Da li podno grijanje u kući može biti jedini izvor zagrijavanja prostorija?

Naime, prijatelj koji radi u birou za projektiranje grijanja kaže da se podno grijanje uglavnom ugrađuje za održavanje topline a da je potrebno imati radijatore ili neki drugi način za zagrijavanje.

Molim da mi odgovore oni koji imaju podno grijanje u cijeloj kući (ne u stanu, i ne samo npr. kupaona u kući):
- da li prostor grijete isključivo podnim grijanjem ili imate i neki drugi izvor u kombinaciji s podnim?
- koliko kvadrata grijete isključivo na podno?
- za one iskusne, kada podno ne može biti primarno grijanje?
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2005., 11:39   #46
Re: Podno grijanje - jedino i primarno?

Quote:
Codegun kaže:
Da li podno grijanje u kući može biti jedini izvor zagrijavanja prostorija?

Naime, prijatelj koji radi u birou za projektiranje grijanja kaže da se podno grijanje uglavnom ugrađuje za održavanje topline a da je potrebno imati radijatore ili neki drugi način za zagrijavanje.

Molim da mi odgovore oni koji imaju podno grijanje u cijeloj kući (ne u stanu, i ne samo npr. kupaona u kući):
- da li prostor grijete isključivo podnim grijanjem ili imate i neki drugi izvor u kombinaciji s podnim?
- koliko kvadrata grijete isključivo na podno?
- za one iskusne, kada podno ne može biti primarno grijanje?
ha nista....samo si naletio na jedan od onih projektnih ureda o kojima ja pricam....

naravno da to nije istina....
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2005., 11:43   #47
Re: Podno grijanje - jedino i primarno?

Quote:
Codegun kaže:
Da li podno grijanje u kući može biti jedini izvor zagrijavanja prostorija?

Naime, prijatelj koji radi u birou za projektiranje grijanja kaže da se podno grijanje uglavnom ugrađuje za održavanje topline a da je potrebno imati radijatore ili neki drugi način za zagrijavanje.

Molim da mi odgovore oni koji imaju podno grijanje u cijeloj kući (ne u stanu, i ne samo npr. kupaona u kući):
- da li prostor grijete isključivo podnim grijanjem ili imate i neki drugi izvor u kombinaciji s podnim?
- koliko kvadrata grijete isključivo na podno?
- za one iskusne, kada podno ne može biti primarno grijanje?
još samo da ovo nadopunim...
taj prijatelj iz tog biroa kaže, da zapravo samo matematika i kompletan proračun može pokazati da li podno može biti i jedino grijanje...
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2005., 11:52   #48
Naravno da moze!
Mi grijemo cijelu kucu (cca. 350 m2) iskljucivo na podno grijanje i to nam je bolje, jeftinije, ugodnije, prakticnije od bilo koje druge vrste grijanja.
Podno grijenje rules!
B&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2005., 11:53   #49
Re: Re: Podno grijanje - jedino i primarno?

Quote:
Codegun kaže:
još samo da ovo nadopunim...
taj prijatelj iz tog biroa kaže, da zapravo samo matematika i kompletan proračun može pokazati da li podno može biti i jedino grijanje...
e tako vec da. podno ide samo sa dobrom izolacijom inace bi ga morao nafrljit tolko da kad uđeš u prostoriju vidiš da je nešto nezdravo...
kad je dobra izolacija to je fenomenalan učinak.toplo a ne znaš uopće od kud toplina dolazi. ne znam samo za te zglobove sta pričaju. čuo sam da su u jednom kraju u danskoj jedan cijeli blok promatrali i stvarlno je tamo bilo dosta povećan slučaj od tih bolesti zglobova ili vena (valjda isušuje il koje pizde materine nemam pojma, nemam baš provjerenu informaciju).sad, poznavajući dance oni dobro izoliraju kuće, pa ne znam ni sam šta da zaključim oko podnog, ili mozda znam....
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2005., 12:15   #50
Dnevna soba 24 m2
Kuhinja 9 m2
radna soba 17 m2
spavaća 16 m2 (ne grije se)
kupaona se grije iz kotlovnice
polaz 58 C
povrat 47 C
Sam radio!
potrošnja oko 1500 l lože
još neizolirana kuća, bez zatvorenih tavanskih prostorija
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2005., 12:19   #51
Quote:
ZOsvald kaže:
Dnevna soba 24 m2
Kuhinja 9 m2
radna soba 17 m2
spavaća 16 m2 (ne grije se)
kupaona se grije iz kotlovnice
polaz 58 C
povrat 47 C
Sam radio!
potrošnja oko 1500 l lože
još neizolirana kuća, bez zatvorenih tavanskih prostorija
hvala, i mislio sam da će te mi se Vi javiti. Znači stvar funkcionira čak i kad nema izolacije!?
Da li Vi možete što reći o navodno "proširenim venama" i što ja znam o kojim već lošim pojavama veznim uz podno grijanje.
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2005., 12:26   #52
O proširenim venama sam samo čitao, a podno imam tek od 1980. i temp poda ne prelazi 27 C
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2005., 23:25   #53
malo zazirem od podnog, jer sam cuo price da su im pucale cijevi,pa su jos hrpu love ulagali u sanaciju jer majstore nisu mogli uhvatiti ni za lijek
maler is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2005., 11:24   #54
na deku 5 cm stiropora
na stiropor plastična folija
na foliju betonska mreža tz. 6-tica sa ćim većim oknima
plastične cijevi za vodovod (nekad alkaten) od fi 20 mm vežu se plastikom za voćke (ne žicom) za mrežu.
sve se prekrije 5 cm betona 4:1.
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2005., 01:54   #55
Podno grijanje???

Zanima me ima li to netko ovdje u svom stanu ili kući, ili ima iskustva s podnim grijanjem. Ako netko zna, zanima me koliko dobro to grije, tj. može li zagrijati prostoriju na ugodnu temperaturu (barem 22°C) ako je vani -10°C? Koliko kod prosječne zime takav sistem grijanja troši plina (u Kn)? Šta je sve potrebno kod ugradnje, i koliko sve to prosječno košta za cca 10x10m (prosječna kuća)? Još me također zanima koja tvrtka u HR se bavi ugradnjom takvog sistema grijanja?
Unaprijed Hvala!
__________________
Cijeli život živim u ludnici.
provincijalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2005., 11:03   #56
Pogledajte na slijedecim stranicama ovoga foruma ima dvije ili tri kvalitetne rasprave o tome...
__________________
We are the Moderator! Lower your shields and surrender your ships.
We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile!
Fear factor natjecatelj
Pollux is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2005., 11:12   #57
npr. moj topic o tome

https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=80253
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2005., 22:53   #58
Brodski Pod I Podno Grijanje?

Stavljam u kuću podno grijanje, a htjeo bih staviti brodski pod, pa me zanima ako netko ima iskustva s tim da podjeli sa mnom.
Malo sam čitao o tome i piše da brodski pod može ali od hrastovine koja ima određeni postotak vlage, ali mi je jedan majstor rekao da će se daske za par godina razdvojiti i da u prin cipu to nije dobra kombinacija.

Eto...ako netko nešto zna...
brxon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2005., 01:09   #59
Podno grijanje i brodski pod , idu zajedno , samo moras obratiti paznju da pod bude suh prilikom postavljanja .
Bitno je da pod bude od kvalitetnog drva , jelovina i lagana drva , nisu najboljee rijesenje.
Preklop izmedju dasaka neka bude dovoljan i neka svaka daska bude ucvrscena .
Podno grijanje neka bude malo gusce , radi manjeg prijenosa topline.
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2005., 16:14   #60
Ok, samo bih još volio okvirno znati kolika je cijena hrastovog brodskog poda!?
brxon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:03.