Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2010., 13:11   #21
Quote:
Outmind kaže: Pogledaj post
Prva knjiga mi je bila u redu. Nakon druge sam odustao jer lik piše substandardno.
Mislim da znam na što ciljaš,ali molim te pojasni?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 19:28   #22
Dovršila Hram muza. Želim nastavke. Di su?
__________________
http://blog.vecernji.hr/iva
Blackrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 10:23   #23
Slijedeći dio su Saturnalije, prevedeno.
I pročitano
__________________
8. padež dubravativ - koga, čime?
Valsharess is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 17:31   #24
Quote:
Blackrose kaže: Pogledaj post
Dovršila Hram muza. Želim nastavke. Di su?
Saturnalije,ima u Algoritmu

Kakav ti je hram muza, ako ti se da malo više napiši dok ti je svježe
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 21:17   #25
Nije loše, obožavam Egipat pa mi je bio gušt čitati o tome. Maddox stvarno zna dočarati atmosferu, ponekad mi se čii kao da čitam scenarij u kojem je detaljno opisan prizor, dosta je 'filmičan'. Deciusov crni humor, genijalno. On i njegov rob čine Holmes-Watson kombinaciju.
Malo mi je bilo predvidljivo (ne želim spoilat; uglavnom - zna se tko je kriv za sve prerano), ali to me nije omelo. Koliko znam, ovaj pisac je autor brojnih romana koji su jako popularni. Nadam se da će kod nas prevesti i ostale romane iz serijala.
__________________
http://blog.vecernji.hr/iva
Blackrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 21:34   #26
Quote:
Blackrose kaže: Pogledaj post
Nije loše, obožavam Egipat pa mi je bio gušt čitati o tome. Maddox stvarno zna dočarati atmosferu, ponekad mi se čii kao da čitam scenarij u kojem je detaljno opisan prizor, dosta je 'filmičan'. Deciusov crni humor, genijalno. On i njegov rob čine Holmes-Watson kombinaciju.
Malo mi je bilo predvidljivo (ne želim spoilat; uglavnom - zna se tko je kriv za sve prerano), ali to me nije omelo. Koliko znam, ovaj pisac je autor brojnih romana koji su jako popularni. Nadam se da će kod nas prevesti i ostale romane iz serijala.
Da, samo što je rob mladi,neposlušni sitni lopov
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 21:37   #27
Da, da, ali mislila sam u smislu - ipak čine jedan dvojac. Čudi me da nisu prodana prava za TV seriju. Bila bi hit.
__________________
http://blog.vecernji.hr/iva
Blackrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 12:23   #28
meni su knjige genijalne, sad citam 4 dio...zapravo totalno su me zaludile, ne mogu ih ispustiti iz ruke...nakon sto procitam 5 dio namjeravam ih kupiti na engleskom, jer brzinom kojom se prevode kod nas, nacekala bi se ...

inace sam ljubitelj povijesnih romana, a ovi romani su lako citljivi, sa opsirnim opisima tako da imam osjecaj da sam u starom Rimu, da secem tim ulicama, totalno sam se uzivila u sve to ...ima humora u njima, a sto se predvidljivosti tice ne bi se slozila da su predvidljivi, osim naravno sto znamo da ce Cecilije upasti u neku nevolju, jer bez toga ne ide ...
dhatri32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 13:13   #29
Do kraja godine bi trebao izaći još jedan nastavak,tako su mi barem javili iz Frakture ovo ljeto,ali tko zna.Uglavnom imaju namjeru presvesti sve nastavke,a izgleda da im je ritam dva naslova godišnje.I meni se jako sviđaju ti romani.nebih baš rekao da su najbolji povijesni krimi romani koje sam ikada čitao,jer im je radnja ipak malo predvidljiva (definitivno nije na razini Agathe Christie ili slično),ali volim ih čitati,nekako me smiruju.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 16:29   #30
Inace volim povijesne romane. I cim sam vidjela Kraljev gambit i procitala da je radnja smjestena u doba Rimskog Carstva, odmah sam je posudila.
Neminovno je reci da sam vise ocekivala no sto sam dobila
Uglavnom, procitala prve 3 knjige i odustala posto sam shvatila da je sve na 'istu foru'. Zaista je steta posto nisam naisla na slicnan tip knjiga :/

Ali slazem se da bi bilo hit kada bi ekranizirali ciklus
Arafel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 18:02   #31
Quote:
Arafel kaže: Pogledaj post
Inace volim povijesne romane. I cim sam vidjela Kraljev gambit i procitala da je radnja smjestena u doba Rimskog Carstva, odmah sam je posudila.
Neminovno je reci da sam vise ocekivala no sto sam dobila
Uglavnom, procitala prve 3 knjige i odustala posto sam shvatila da je sve na 'istu foru'. Zaista je steta posto nisam naisla na slicnan tip knjiga :/

Ali slazem se da bi bilo hit kada bi ekranizirali ciklus
slažem se s tobom.I ja sam više očekivao.mora mpriznati da su mi prve dvije knjige bile čak i pomalo dosadnije od onog što sam mislio.Ali dobro,s obzirom da sličnih stvari baš i nema prevedenih kod nas zadovoljio sam se i tom serijim krimića i zavolio je.Ali postoje definitivno bolji romani slične tematike (npr.serija o Cadfaelu,ili serija o nekom odbjeglom aztečkom robu koja se dešava u predkolumbovskoj Americi-ne sječam se naslova,autor je Simon levack i stvarno su dobri romani).
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 03:13   #32
Quote:
Arafel kaže: Pogledaj post
Inace volim povijesne romane. I cim sam vidjela Kraljev gambit i procitala da je radnja smjestena u doba Rimskog Carstva, odmah sam je posudila.
Neminovno je reci da sam vise ocekivala no sto sam dobila
Uglavnom, procitala prve 3 knjige i odustala posto sam shvatila da je sve na 'istu foru'. Zaista je steta posto nisam naisla na slicnan tip knjiga :/

Ali slazem se da bi bilo hit kada bi ekranizirali ciklus
ne znam, meni je Falco od Lindsey Davis puuunooo jaci, Rim zivopisniji,al nije prevodjeno mislim, ima nesto dijelova u bogdana ogrizovica
__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 11:26   #33
Quote:
Asin kaže: Pogledaj post
ne znam, meni je Falco od Lindsey Davis puuunooo jaci, Rim zivopisniji,al nije prevodjeno mislim, ima nesto dijelova u bogdana ogrizovica
Čuo sam o tom Marcusu Falcou,ali nije ništa dostupno ovdje kod nas.Izgleda mi slično.ovisi kakva je krimi priča,tj.zagonetka,dali je jaka ili previdljiva kao kod Robertsa.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 20:26   #34
dostupan je dio knjiga iz serije na engleskom u zg u bogdana ogrizovica,meni je superioran ovom drugom ali i drugaciji, ima vise humora, likovi su jako zivopisni, imas osjecaj kao da si tamo, svaka knjiga ima svoju pricu ali su i povezane, ako ces ga ikad nabavljat pocni od prve

ja ga obozavam osobno
__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 09:13   #35
Ja sam pročitao prva dva djela,kupio sam i treći ali nikak da ga stignem pročitati.Dosta dobra serija romana.
gelo85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 11:59   #36
Jedino što opet moram dugo čekati sljedeći
Dajte mi na engleskom koji je sljedeći po redi i amazon link ako ima?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 18:28   #37
jeli zna tkjo kada izlaze novi nastavci na hr'.Ako se ne varam obično ih objavljuju na proljeće i ljeto.Dva nastavka godišnje.Meni nisu loši,iako kao krimići i nisu baš nešto,ali globalno gledajući su ok romani.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 10:23   #38
Pročitao prva 4 dijela i moram priznati da sam jako zadovoljan.

Vrlo zanimljivo i zarazno, puno kvalitetnih informacija (dosta se može naučiti) i jako dobro kombiniranje izmišljene priče sa stvarnim događajima. Jednostavno kad krenem čitati, teško je stati... iako romani neće nikog ostaviti bez daha, šteta ih je propustiti.

Glavni lik Decije me oduševljava sa svojom pronicljivošču, humorom i nevjerojatnim talentom za upadanje u nevolje... njegov odnos s ocem mi je također jako zanimljiv.

Jel možda netko čitao neke druge serijale od Johna Maddoxa Robertsa i što mislite o njemu... nisam baš upoznat s njegovim likom i djelom... ovo sam krenuo čitati sasvim slučajno?
Scissorhands is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 18:45   #39
Ovaj mjesec izlazi novi nastavak.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 19:50   #40
Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post
Ovaj mjesec izlazi novi nastavak.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:27.