Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2012., 20:26   #1061
Quote:
Napisala sam ono za blogovsko henganje u kontekstu toga da u tim kavama i sl. nema nimalo autoironije, dapače sve je to jako "into fashion" a u stvari je samopromocija i bok.
apsolutna istina. njihovi blogovi najmanje imaju veze s modom što je posebno vidljivo kada iz pristojnosti/zahvale moraju nešto napisati o revijama, kolekcijama po dućanima i slično.

kao što sam rekla, ne smeta mi kaj pišu i zakaj to pišu, ali mi je čudno da se doživljavaju modnim blogerima i da se u medijima tako nazivaju. kao da netko na temelju mog posta zaključi kako sam fizičar, a ja se složim
fuj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 20:32   #1062
Quote:
anything but angel kaže: Pogledaj post
točno to, kad sam se složila s dotičnom tezom, nisam ciljala ni blizu na to da su blogovi krivci za zatupljenost mladih mogova, već da su dio jednog šireg problema, that's it. ne zabrijavam nimalo oko toga, samo sagledavam društvenu klimu u cjelini koja se meni, kao pojedincu, nimalo ne sviđa

a pro po nedostatka samokritičnosti, žao mi je ako će se netko naći uvrijeđen, ali modni blog na kojem netko objavljuje fotke uslikane mobitelom, ne može biti kvalitetan blog, ma kako dobre kombinacije ta osoba imala. ok, to nije blog o fotografiji, ali to ne mijenja činjenicu da je vrlo važan aspekt modnog bloga svakako fotografija jer putem nje i pričaš svoju priču, pokazuješ svoj stil i način kombiniranja i ona puno govori o tvom pristupu cijeloj priči.
nadalje, ko što sam već rekla, loše baratanje engleskim u nekom lame pokušaju da skupiš publiku van hrvatskih granica i postaneš nova blonde salata mi je još gore. te stvari me jako smetaju i to je razlog zašto masu hrvatskih blogova ne doživljavam ni malo ozbiljno jer nisu ništa više nego Modne kritike za hrabre forumašice, a blog bi ipak trebao biti puno, puno više.
da, da , sve je to divno i krasno i naravno da je fotografija bitan dio bloga i u savršenom svijetu svi bi mi imali najbolje dslr fotoaparate i slike bi nam izgledale i bez photoshopa kao u bajci. no ovo nije savršeni svijet, i većina cura koje iz ljubavi prema modi pišu blog, nemaju 4, 5, 6 ili više tisuća kuna da bi kupile takav fotoaparat. mislim da to treba također uzeti u obzir. naročito ako tek počinju pisati blog, ili ga imaju neko kraće vrijeme, pa od kuda im takav fotoapart.. i FYI, sa nekim mobitelima se mogu dobiti bolje slike nego sa nekim običnim digitalcima, tako da ne bih odmah a priori osuđivala nekoga ako se slika sa mobitelom. samo nekoliko blogerica u RH imaju prave fotoaparate, a blogova valjda ima na stotine, tako da ih očito nema ni 5 %.
_____________________
xoxo Sienna
http://fashion-sienna.blogspot.com/
FashionInTheAir is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 20:40   #1063
nadjite decka koji ima dslr fotic to je 2u1 rjesenje. imas osobnog fotografa i imas dobre fotke.

zlocesta sam. sori. necu vise.
__________________
OOS
lik iz bajke is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 21:32   #1064
Quote:
lik iz bajke kaže: Pogledaj post
nadjite decka koji ima dslr fotic to je 2u1 rjesenje. imas osobnog fotografa i imas dobre fotke.

zlocesta sam. sori. necu vise.
Hahahahahaha
––––––––––––
xoxo Sienna
http://fashion-sienna.blogspot.com/
FashionInTheAir is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 21:54   #1065
Kad me se već spominje...
Mislim da postoje razni modni blogovi, oni s dugački postovima, oni s kratkim postovima, kvalitetni i oni malo manje kvalitetni, na nekim blogovima djevojke/dečki postaju svoje kombinacije, a na nekima pišu o modi ili o stvarima koje njihovi vlasnici vežu uz modu.
I mislim da svatko ima pravo na to da se izrazi na način koji njemu najviše odgovara ali s druge strane svatko ima pravo i da komentira taj "način izražavanja" onog drugog. Ne objavljujem svoje kombinacije jer se ne smatram nešto previše posebnom ali zato obožavam modu. Moj blog je krenuo kao mjesto na koje sam stavljala sve one slike koje su nekad jednostavno išle u poseban folder na laptopu, samo što sam ovaj put odlučila taj folder podijeliti sa svima koji žele zaviriti u njega.
I jako sam sretna jer sam otkrila da na svijetu postoji mnogo ljudi kojima se zapravo sviđaju iste stvari kao i meni i još sam sretnija jer su me ljudi zapravo počeli cijeniti (i mene i moje mišljenje) zbog mog bloga. Moj inbox na Tumblru je uvijek prepun pitanja o tome što obući ili pitanja o mome mišljenjue o stvarima vezanim uz modu, a najnevjerojatnije mi je bilo kad me cura pitala kakvu haljinu joj preporučam za maturalnu (s obzirom na to što ona voli i inače nosi), ja sam joj linkala haljinu s ASOS-a, a ona mi je za koji tjedan poslala sliku sebe u toj haljini. Ne znam, to je malo bezvezna anegdota i više ni sama nisam sigurna što sam željela reći ali smatram da nekim ljudima njihovi blogovi puno znače i da svi imaju neki cilj (možda ne direktan ali zasigurno se iskristalizira s vremenom) kad je u pitanju razvoj tog bloga. Ja smatram da sam puno postigla i zaista cijenim svakog od svojih 50 000 followera jer bez njih ne bi bilo ničega.

Hrvatske modne blogove pratim, iako u puno manjoj mjeri nego strane. Ne znam koliko je fer komentirati nečiji osobni stil, mislim, meni se nešto sviđa, tebi ne i to je to. Ako želiš, popravit ćeš blog, poboljšat fotografiju ili stil pisanja ili dizajn, ali čemu mijenjati nešto ako TI smatraš da onda to više nije to i ako se tebi baš sviđa uz 3 fotografije objaviti 2 stiha. Nisam sigurna da znam što sam željela reći niti ne očekujem da me shvatite ali morala sam se i ja oglasiti u ovoj raspravi.
KillinHOES is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 23:11   #1066
Pratim domaće blogove jer su nepresušan izvor treša. Ogrlice od komada lustera, Gordijski čvorovi, bunde a la Mia Begović i vintiđ odjevni predmeti kojima je mjesto u Etnografskom muzeju... Neznam, da sam tip... nebi baš išao upadat ženskoj koja ima ovratnik ko ban Jelačić.

Poštujem vaš izbor da oblačite ono što hoćete, ali nemojte pljuvati po ljudima kojima predimenzionirani stejtment nakit nije prva stvar u životu. Kako li smo samo dosadni, tmurni, nemamo stila... Prosječni, mediokritetni... Mislim, sva sreća da smo taki, jer bi u protivnom najebao inventar HNK
The Whale is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 23:14   #1067
preporučam

zanimljiv blog mladih i perspektivnih dizajnerica..preporučam
http://croatrixdesign.blogspot.com/
Drago54 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 14:59   #1068
Quote:
Trofo kaže: Pogledaj post
zanimljivo je kako blog GOSSIP o modi drži čuvena skupina blogera... mislim da svi znamo tko su ipak su same žene u pitanju.
U zadnjem postu upravo pise da je to netko od novinara.
Ovo postoje presmijesnooo
fashiongossipmk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 15:01   #1069
sad je mrtav "zavijeke"


isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 15:09   #1070
do maloprije je bio ogroman post u kojem se prijetilo ljupki, ani itd...sad ga vise nema. onda je bio samo post "gotovo je" koji je isto pak skinut nakon 3 min
tina899 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 15:12   #1071
Quote:
tina899 kaže: Pogledaj post
do maloprije je bio ogroman post u kojem se prijetilo ljupki, ani itd...sad ga vise nema. onda je bio samo post "gotovo je" koji je isto pak skinut nakon 3 min
I sad pise da je mrtav.
fashiongossipmk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 15:13   #1072
"OTVORENO PISMO BLOGERIMA
Draga djeco ( da dobro ste čuli djeca ste ma koliko god godina imali )
ova domena za moju srcu sada i vašu nesreću broji UŽASNO puno klikova jer ste uspjeli DVA puta uništit domenu tračevima! SADA ĆU JA KAO NOVINAR JEDNOG LISTA RECI SVE ŠTO VAS IDE U IME ( jer se Ljupka voli izražavati MI BLOGERI jer nema muda reći JA LJUPKA pa ću tako sada i ja ) NAS NOVINARA.
GADITE NAM SE! GADITE I GADITE! DA NEMATE TOLIKI EGO I DA NISTE TOLIKO NEGATIVNO NASTROJENI SVI BI PISALI O VAMA PUNO VIŠE! OVAKO MORAMO PISAT AKO NAM UREDNIK NAREDI JER IZAZIVATE SKANDALE.
KAKO VAS NIJE SRAM, KAKO VAS NIJE SRAM, RECITE MI KAKO VAS NIJE SRAM TOGA ŠTO RADITE? PA ZAR VAM NIJE ŽAO VAŠIH RODITELJA KOJI BI SE SA VAMA MORALI PONOSIT A NE DA IM SE VLASTITA DJECA U OČIMA GADE?
LJUPKA TANEVSKA - 1) Prestani si noge u fotošopu sređivat i stanjivati ih do te mjere da izgledaš kao Isabela Raković jer svi znamo da imaš dva pršuta!
2) Prestani srat okolo o svima i glumit neku “bloger’s queen” jer mi mediji imamo dovoljno materijala da te zakopamo zavijeke
3) Imaš 7 dana da kažeš istinu o slučaju BARBARA REPE ili ćemo mi napisati sam prljav veš o njoj i tebi. razmisli
ANA KARADŽOLE - 1) Prestani žvakat žvaku kao KRAVETINA kada se pričaš s ljudima i taj tvoj “skandinavski look”. Hoćeš da ti mi platimo kartu za gore pa da vidiš malo kako to izgleda?
2) Prestani krast posteve za tuđih blogova i potpisivat kao svoje.
3) Isto tako na JAVNO prestani linkat na svoj blog već linkaj na prave izvore. Svi znamo to. I ja sam osobno obavijestio redakciju o tome
DINO BONAČIĆ - Gotov si. GOTOV! Upamti što ti kažem! UPAMTI! Još jednom da vidimo da onako pišeš o ljudima na svom fb profilu i gotov si! GOTOV! O tebi se još što što može reći al dovoljno je reći GADIŠ NAM SE
eMmanuella Magline - Toliko si nebitna, a tiskaš se “bitna” da se kompletnom TTF-u riga od tebe. Radilo smo tekst o tebi i ekipi na TTF-u pa ces ga vidjeti uskoro u novinama.
SONJA CVRK - PA TI SI ZA ZATVORIT U INSTITUCIJU NA PROMATRANJE!!!
BARBARA REPE - Svi se sjećamo tvog plana kako ćeš uništit Marka Banjavčića i Nikolu Grbina. Na portalu i dalje vidim Markove tekstove pa pretpostavljamo da je živ, a Grbin se povukao pa si ga vjerojatno uspjela “ušutkat”. ZA tebe vrijedi isto što i za Ljupku. Imaš 7 dana!
ZA SVE BLOGERE VRIJEDI SLJEDEĆE!
Marko je ruka koja Vas na tjednoj bazi “hrani”. PRESTANITE SRAT O TOME KOJE BOLESTI IMA JER STE NEUKUSNI I ODVRATNI!
RADI SVIH VAS BLOGERI KOJI VRIJEDE NESTAJU I GAZE SE!
NE ZNAM ZNATE LI, ALI SARAH JOSIPOVIĆ NIKOG OD VAS GORE NAVEDENIH NEĆE POZVAT NA DREFT.
ISTO TAKO SVIM SILAMA ĆEMO SE TRUDIT DA VAS I FASHION.HR POČNE MAKSIMALNO IGNORIRAT I DA IZGUBITE SVE ANGAŽMANE JER TO JE JEDINI NAČIN DA VAS SE DOVEDE U RED!
TOLIKO…
U IME SVIH NAS…
SRETNO VAM!"
Ovo je zadnje što se nalazi na blogu http://crofgossip.tumblr.com/.... već dulje vrijeme vas pratim i isto tako pratim i blogerice... čini mi se da blogerice imaju ogroman ego... čast izuzecima npr. Barbara Repe mi se čini ok cura... e sad mene zanima a vjerojatno i sve vas tko se krije iza ove zadnje objave?! i koja je pozadina ove cijele priče tj. ovog javnog prepucavanja?
mare25m is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 15:15   #1073
i stavljen je link na ovo:

https://www.facebook.com/events/301228409945213/

HRVATSKI MODNI BLOGERI geleralni su problem hrvatske modne scene i slobodno se mogu izraziti da se ljudima više POVRAĆA od pojedinaca. POJEDINACA koje se tiska i s kojima se zlostavlja narod ( o tome da im se ego puni to nema potrebe ni govoriti ), a oni pravi blogeri koji išta i vrijede kompletno su zapušteni i zanemareni.

OVA INICIJATIVA POZVIVA SVE VAS DA NAPIŠETE ŠTO MISLITE O MODNIM BLOGERIMA I DA IM U OVIH MJESEC DANA "PLJUSNEMO" IGNORE NA BLOGOVE I POKAŽEMO KOLIKO SU ZAPRAVO MALENI I NEBITNI!

PITAM JA SAMO SVE VAS ŠTO NJIHOVI RODITELJI DOMA MISLE O NJIMA? ZAR IM NIJE NEUGODNO ŠTO SE LJUDIMA GADE NJIHOVA DJECA? JA KAO RODITELJ NA SVOJE DJETE ŽELIM BIT PONOSAN, A NE GLEDAT GA S GAĐENJEM!
tina899 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 15:25   #1074
dal zna itko što se dogodilo? koji to novinar stoji iza zadnjeg posta na blogu? vidila sam na blogu od barbare u komentarima da joj se nudi besplatna pravna pomoć da digne tužbu protiv ljupke i njezinih krpelja prije sam išla na blogove da pogledam neku super kombinaciju a sad idem samo zbog tračanja i međusobnog prepucavanja...
mare25m is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 15:26   #1075
Kakve su ovo prijetnje? Dobro jesu svi spizdili na mozak ili koji vrag?

Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 15:27   #1076
Quote:
mare25m kaže: Pogledaj post
"OTVORENO PISMO BLOGERIMA
...


Ovo čak ni meni više nije zanimljivo
Durga is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 15:29   #1077
durga, jel uživaš?

kako tko? pa piše vam na fejsu tko je kreirao event

ovo je stvarno sprdnja nad sprdnjama
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 15:29   #1078
jao, znaci oplakah na ovo.
ne mogu da vjerujem da se svi ponasaju ko djeca u obdanistu. strasno!
__________________
...
panties is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 15:32   #1079


taman sam htjela pitat jel ovo samo meni prelazi sve granice dobrog ukusa

__________________
OOS
lik iz bajke is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 15:33   #1080
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
durga, jel uživaš?
Ne Snebivam se i čudom čudim, iskreno
Šta je tim svim ljudima pobogu
Durga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:12.