Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2014., 22:54   #1
Prosirenje kuce i problemi koji idu uz to

Trenutno zivimo u kući koja nam bas ne odgovara pa bi je mi prosirili. Kuca ima jako puno mana, pa bi mi bar neku od njih maknuli.
Raspored prostorija je jako los , a dnevna nam je jako mala pa bi mi prosili kucu za jednu sobu i tako dobili vecu dnevnu, a u sadasnoj bi bila blagovaonica.

1. Zanimaju me iskustva ljudi koji su to vec radili sto se tice spajanja temelja. Znaci novi temelj bi trebalo spojiti sa vec postojecim . Dali se to moze kvalitetno izvesti da ne dodje do nekog pucanja ili necega.

2. U pitanju je pravljenje prolaza u nosivom zidu kuce. Kuca je gradena blokom i sirina tih zidova je cca 30cm.
Radi se o ovim zidovima :

http://tinypic.com/r/1z2q7x2/8

Objasnjenje slike: Ucrtana su ta dva kobna nosiva zida sa prozorima i vratima. Crveno je oznacen dio gdje bi mi pravili prolaz. Ukupna sirina tog prolaza ( sa vratima i prozorima) je cca 275 cm.
Zeleno su oznaceni prozori koje bi zazidali. Iznad prolaza ostavili bi onu gredu koja je trenutno iznad vrata i prozora, dakle nju nebi dirali da ima nekakvu nosivost.
(ukupna sirina prvog zida je cca 17m, a drugog 10m)
(Prva zelena linija sa lijeve strane bi bila vrata).
Moje pitanje je dali je to uopce moguce, ako nije dali ima neka slicna solucija?
Nadam se da sam bio dovoljno jasan.
Ocajni smo i amateri u svemu ovome i svaki savjet bi nam dobro dosao.
mmarko555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 07:33   #2
može se sve napraviti,temelji se spajaju tako da se u postojeći temelj ubuši armatura i poveže sa armaturom iz novog temelja,nakon toga kad se radi ABploća na novim temeljima potrebno ju je napusrtiti u stari prostor 10-15cm i također treba željezo iz nove ploće povezati sa postojećom pločom a otvore u zidu radi tako da na odgovarajućoj visini isštemaš otvor za nadvoj,dobro armiraš i zaliješ betonom s time da taj nadvoj napuštaš bar 20 cm izvan otvora na obje strane
1popravljam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 19:21   #3
Quote:
1popravljam kaže: Pogledaj post
može se sve napraviti,temelji se spajaju tako da se u postojeći temelj ubuši armatura i poveže sa armaturom iz novog temelja,nakon toga kad se radi ABploća na novim temeljima potrebno ju je napusrtiti u stari prostor 10-15cm i također treba željezo iz nove ploće povezati sa postojećom pločom a otvore u zidu radi tako da na odgovarajućoj visini isštemaš otvor za nadvoj,dobro armiraš i zaliješ betonom s time da taj nadvoj napuštaš bar 20 cm izvan otvora na obje strane
E, tu nastaje problem!
Stara kuća je propala u zemlju i postala je stabilna. Sada nešta novo povezati sa tim starim dovodi do toga da će taj novi dio propadati neko vrijeme i trgati stari dio. Npr: AB ploča će nakon nekog vremena ostati u zraku jer je ućvršćena za stari dio, a novi temelj će propasti - nožda milimetar, a možda centimetar
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 20:53   #4
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
E, tu nastaje problem!
Stara kuća je propala u zemlju i postala je stabilna. Sada nešta novo povezati sa tim starim dovodi do toga da će taj novi dio propadati neko vrijeme i trgati stari dio. Npr: AB ploča će nakon nekog vremena ostati u zraku jer je ućvršćena za stari dio, a novi temelj će propasti - nožda milimetar, a možda centimetar
Razumijem. Toga sam se i bojao. Dali imas kakav prijedlog?
mmarko555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 21:03   #5
ako se napravi pravilno neće ab ploća ostati u zraku tj neće past za toliko koliko plašiš čovjeka,napravio sam par takvih poslova da nije ni milimetra sjelo ni nakon 10godina. naravno sad će opet bit uvjeravanje kako je to nemoguće ali
ja stojim iza onog što kažem
1popravljam is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 09:33   #6
Quote:
1popravljam kaže: Pogledaj post
ako se napravi pravilno neće ab ploća ostati u zraku tj neće past za toliko koliko plašiš čovjeka,napravio sam par takvih poslova da nije ni milimetra sjelo ni nakon 10godina. naravno sad će opet bit uvjeravanje kako je to nemoguće ali
ja stojim iza onog što kažem
Možeš Ti stajati iza toga što napišeš, ali.....
Poznaš li teren gdje mmarko nadograđuje kuću?
To nejednako slijeganje se mora uzeti u obzir!
Kažeš da si povezao novu AB ploću sa postojećim temeljom ili ploćom, OK!
U tom slućaju se odvaja novi temelj od nove ploće!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 11:32   #7
ma nv u pravu si ,neda mi se raspravljati
1popravljam is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 14:36   #8
Shvacam sve sto ste rekli. I mene plasi to slijeganje tog novog temelja, i par ljudi dosad mi je to spomenulo. Ali sam mislio da ako se kvalitetno napravi da nece bit problema. Htio sam cut iskustva drugih ljudi koji su prosirivali kucu. Hvala vam na odgovorima, jos cu se ja raspitati. Ako netko ima jos kakav savjet, slobodno neka kaze.
mmarko555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 18:29   #9
i naravno da neće bit problema ako se4 napravi kako treba,mislim da ovdje ipak ima malo previše predviđanja slijeganja i odvajanja
1popravljam is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 19:47   #10
Što možeš! Bolje predvidjeti nego "nisam znao"
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:50.