Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2012., 06:32   #141
Njemci danas imaju i razarač u svojoj modernoj vojsci koji nosi ime po generalu Rommelu.

razarač Rommel

E sada za neke je strašni nacist, za njemce heroj koji je razbucao francuze i 300 000 engleskih vojnika u dva dana, još su u panici osramoćeni bježali preko kanala, zapovjedao legendarnom 7 pancer divizijom u pohodu na francusku..., ...plus u više navrata se suprotstavljao hitleru, njegovoj vojnoj taktici.
Creeping Death is offline  
Old 11.01.2012., 14:01   #142
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
Ne, oni su pametna nacija pa zapakiraju stvari koje rade u celofan. I podržavam ih u tome jer su pametni, a ne blentavi kao mi.

Rudel died in Rosenheim in 1982, and was buried in Dornhausen on 22 December 1982. During Rudel’s burial ceremony, two Bundeswehr Phantoms appeared to make a low altitude flypast over his grave, although Dornhausen was situated in the middle of a flightpath regularly flown by military aircraft. Bundeswehr officers denied deliberately flying aircraft over the funeral.

U Mađarskoj je eskadrila Gripena imenovana po njihovom zračnom asu iz 2.svj. rata. Baš me zanima kakva bi bila reakcija da se eskadrila borbenih aviona MIG-21 dobije ime npr "Cvitan Galić".

Izgovaranje nekih riječi, u nekom nizu da bude kažnjivo? Ja znam da me nitko neće zatvoriti da izviknem: "Živjela republika Srpska Krajina" Bez obzira što je to bila ilegalna tvorevina koju osnovana na etničkom čišćenju i na čijem su području pod kontrolom njihovih vlasti pročinjeni mnogi ratni zločini.
Mađarska je jako zanimljiv primjer.
Zemlja koja je 1945. uz NDH jedina od članica Trojnog pakta do kraja ostala uz Reich (svi ostali od Finske do Bugarske su ovako ili onako prešli na stranu saveznika, primarno Sovjeta).
Zemlja u kojoj se također dogodila brutalna epizoda holokausta, već pred kraj rata.
Zemlja u kojoj je 11 godina kasnije izbila antikomunstička revolucija, brutalno ugušena od strane SSSR-a.

I svejedno Mađari se za razliku od Hrvatske danas daleko ideološki rasterećenije odnose prema svojoj prošlosti sredine 20. stoljeća koju za razliku od naše nije obilježio antifašizam niti "antifašizam" - ali jest fašizam strelastih križeva i antikomunizam.

A ovo s eskadrilom - pa nedavno sam napisao da je list Hrvatski vojnik morao prekinuti svoj feljton o Hrvatima zračnim asevima između 1916-1948 jer lovci na vještice iz ljevičarskih medija i portala (90% medijskog prostora ove zemlje) čim je objavljen prvi nastavak o pilotu iz NDH zračnih snaga na Ostfrontu u tome vidjeli rehabilitaciju ustaštva
Pa su ljubitelje vojne povijesti uskratili i za priče o partizanskoj eskadrili koja bi neminovno slijedila u feljtonu.
Toliko daleko ide bolest tih likova..

Uostalom, u HV se niti jedan objekt niti postrojba (koliko mi je poznato) nije nazvao imenima nekih od najboljih KuK generala iz prvog svjetskog rata koje je dala Hrvatska:
feldmaršal Svetozar Boroević (pravoslavac jakog hrvatskog nacionalnog osjećaja) osnivač zrakoplovstva AU general Emil Uzelac (pravoslavac jakog hrvatskog nacionalnog osjećaja omražen od kralja Ace zbog toga), general Stjepan Sarkotić..

I oni su dio naše vojne povijesti, ORSH im nije ničim odala priznanje, da jest valjda bi se već našao netko od lijevih piskarala koji bi prvog optužio da je bio protiv prve Jugoslavije, drugog da je pomogao Paveliću osnovati ZNDH, a trećeg da je okupirao Crnu Goru
Leoben Conoy is offline  
Old 11.01.2012., 14:05   #143
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Nećemo. Ne na ovom forumu.
The edge,vi niste ni svjesni što činite takvom zabranom.Postići ćete to,da ćemo mi,umjereni desničari(kao što sam i sam) postati radikalni desničari,ako nam i dalje budu u ovoj državi zabranjivali takav pozdrav.
hajduk1911st is offline  
Old 11.01.2012., 14:11   #144
Quote:
Leoben Conoy kaže: Pogledaj post
Mađarska je jako zanimljiv primjer.
Zemlja koja je 1945. uz NDH jedina od članica Trojnog pakta do kraja ostala uz Reich (svi ostali od Finske do Bugarske su ovako ili onako prešli na stranu saveznika, primarno Sovjeta).
Zemlja u kojoj se također dogodila brutalna epizoda holokausta, već pred kraj rata.
Zemlja u kojoj je 11 godina kasnije izbila antikomunstička revolucija, brutalno ugušena od strane SSSR-a.

I svejedno Mađari se za razliku od Hrvatske danas daleko ideološki rasterećenije odnose prema svojoj prošlosti sredine 20. stoljeća koju za razliku od naše nije obilježio antifašizam niti "antifašizam" - ali jest fašizam strelastih križeva i antikomunizam.

A ovo s eskadrilom - pa nedavno sam napisao da je list Hrvatski vojnik morao prekinuti svoj feljton o Hrvatima zračnim asevima između 1916-1948 jer lovci na vještice iz ljevičarskih medija i portala (90% medijskog prostora ove zemlje) čim je objavljen prvi nastavak o pilotu iz NDH zračnih snaga na Ostfrontu u tome vidjeli rehabilitaciju ustaštva
Pa su ljubitelje vojne povijesti uskratili i za priče o partizanskoj eskadrili koja bi neminovno slijedila u feljtonu.
Toliko daleko ide bolest tih likova..

Uostalom, u HV se niti jedan objekt niti postrojba (koliko mi je poznato) nije nazvao imenima nekih od najboljih KuK generala iz prvog svjetskog rata koje je dala Hrvatska:
feldmaršal Svetozar Boroević (pravoslavac jakog hrvatskog nacionalnog osjećaja) osnivač zrakoplovstva AU general Emil Uzelac (pravoslavac jakog hrvatskog nacionalnog osjećaja omražen od kralja Ace zbog toga), general Stjepan Sarkotić..

I oni su dio naše vojne povijesti, ORSH im nije ničim odala priznanje, da jest valjda bi se već našao netko od lijevih piskarala koji bi prvog optužio da je bio protiv prve Jugoslavije, drugog da je pomogao Paveliću osnovati ZNDH, a trećeg da je okupirao Crnu Goru
Da,možda nisu opterećeni tim dijelom svoje povijesti,ali nema većih radikalnih nacionalista u Europi od njih.Za dolje navedeno se u potpunosti slažem.To su ljudi koji su cijeli život služili Hrvatskoj,posebno Emil Uzelac.
hajduk1911st is offline  
Old 11.01.2012., 15:51   #145
Quote:
hajduk1911st kaže: Pogledaj post
The edge,vi niste ni svjesni što činite takvom zabranom.Postići ćete to,da ćemo mi,umjereni desničari(kao što sam i sam) postati radikalni desničari,ako nam i dalje budu u ovoj državi zabranjivali takav pozdrav.
To nije pitanje ljevice ili desnice, nego civilizacijsko pitanje. A vi budite štogod hoćete.
the edge is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:34.