Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2012., 19:12   #121
Quote:
Matrix@ kaže: Pogledaj post
Ne znam, ustvari i većinu što pišete.
Onda dobro. Hvala. Navrati opet.
šib.trava is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 19:24   #122
Nije ovo promasen projekt. Projekt je ionako bio pokrast i unakazit ovu nazovimo je drzavicom. Dakle,po vidjenom,prvi put se s stovanim g.Mandicem ne slazem,projekt je u potpunosti bio uspjesan.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 19:29   #123
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Nije ovo promasen projekt. Projekt je ionako bio pokrast i unakazit ovu nazovimo je drzavicom. Dakle,po vidjenom,prvi put se s stovanim g.Mandicem ne slazem,projekt je u potpunosti bio uspjesan.
Uff, sve ima kraj.
Matrix@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 20:03   #124
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Mandić govori ono što se malo tko usudi. Hrvatska jest stvorena na nacionalističkoj i šovinističkoj euforiji HDZ-a i Tuđmana, no slično se dogodilo i sa drugim bivšim ex. Yu republikama u manjoj ili višoj mjeri.
To je samo donekle istina. Nacionalistička euforija je proključala jer je lonac bio predugo čvrsto poklopljen.

No, druga stvar je kakvu smo Hrvatsku točno htjeli. O tome se zapravo uopće nije raspravljalo. Zapravo, vukao se stari sustav (samo su se neke institucije preimenovale) iz dana SFRJ. Neke koncepcije nije bilo.

Ono što nas je pokopalo je zapravo rat, i gubitak koraka s ostatkom bivših komunističkih zemalja (Češka, Mađarska, Poljska). To nitko nije zapravo planirao (možda netko jest, ali o mogućem ratu se malo raspravljalo 1989-1990).

No ni npr. Makedonija, u kojoj nije bilo nekog rata, nije nešto postigla. Pa ni Crna Gora, iako je ispred Makedonije. Srbija je bar bila bombardirana.

No, pogledajmo Sloveniju -- išlo im je dobro prije, ide im dobro (u usporedbi s nama) i sada.

Hrvatska je postojala (ne kao samostalna država, ali je postojala i imala neku autonomiju) i prije. Nije HDZ stvorio Hrvatsku... on ju je samo usmjerio u jednom smjeru gdje je državna samostalnost rješenje svih problema. E pa nije.

Možda je nešto u psihologiji emigranata, koji su došli u Kanadu ili Australiju i nekako pogrešno zaključili da je bogatstvo oko njih posljedica toga što su to samostalne države s kapitalizmom i komunisti nisu na vlasti.

Pa su mislili, ako Hrvatska postane samostalna i komunisti odu s vlasti, bit će Kanada.

Nažalost, malo je Hrvata emigriralo u Portugal. Evo, oni su samostalni 500 godina a nije da su baš bili pod komunizmom. Svojedobno su sa Španjolcima podijelili cijeli svijet u interesne sfere.

I što je ostalo od toga? Gdje je Portugal danas?

PS ah da, reći ćete -- onaj potres. http://en.wikipedia.org/wiki/1755_Lisbon_earthquake -- pa od njega je prošlo 250 godina! Trebali su se obnoviti do danas...?
__________________
Nisam lingvist! • daj Pravu šapuMa sigurno!
Daniel.N is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 20:24   #125
Quote:
Daniel.N kaže:
No, druga stvar je kakvu smo Hrvatsku točno htjeli.
Dao si sam sebi odgovor

Quote:
Pa su mislili, ako Hrvatska postane samostalna i komunisti odu s vlasti, bit će Kanada.
Ja bih radije rekao Švicarska, nekako mi se čini prikladnije nama
Nekako mi se čini da smo sa samostalnosti očekivali da će nam med i mljeko tek tako teći u potocima.
Nažalost stvari se ovdije mjenjaju silom inercije i c/p rješenja za koja mislimo da će funkcionirati i kod nas
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 20:40   #126
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Dao si sam sebi odgovor Ja bih radije rekao Švicarska, nekako mi se čini prikladnije nama
Nekako mi se čini da smo sa samostalnosti očekivali da će nam med i mljeko tek tako teći u potocima.
Krajem 1990 godine stvari su u ekonomskom pogledu izgledale prilično blistavo.

Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Nažalost stvari se ovdje mjenjaju silom inercije i c/p rješenja za koja mislimo da će funkcionirati i kod nas
Ratna privreda i privreda poslije rata nisu baš blistavi. Da nije bilo rata Mandić ne bi mogao pljuvati po Hrvatskoj, lopovi ne bi mogli krasti itd. Ono što mene zanima je kad će Hrvatska postati pravna država u punom smislu te riječi. Račan nije ništa napravio za to, Sanader još manje, Kosorica se trudila koliko je mogla. Milanović je sad na potezu, nadam se da ga nećemo suditi kao i njegove prethodnike, nadam se da će izbiti iz rukava Mandiću opravdanje da pljuje po Hrvatskoj.
__________________
Druže Tito ljubičice crna odveze nam žito, do posljednjeg zrna. Druže Tito, ljubičice bela, tebe voli, domovina cela.
- Koja od ove dvije strofe zvuči realnije, koja je odraz stvarnoga mišljenja naroda?
justificije is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 21:04   #127
Quote:
justificije
kaže:
Ono što mene zanima je kad će Hrvatska postati pravna država u punom smislu te riječi.
To svih nas zanima

Quote:
Krajem 1990 godine stvari su u ekonomskom pogledu izgledale prilično blistavo.
Izgled vara.
Ja sam iskreno očekivao nešto u stilu:
'Evo samostalni smo, hajmo sad'
Ne znam, nekako mi se čini da smo zakazali po tom planu

To je moj dojam
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 21:51   #128
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Izgled vara.
Ja sam iskreno očekivao nešto u stilu:
'Evo samostalni smo, hajmo sad'
Ne znam, nekako mi se čini da smo zakazali po tom planu To je moj dojam
Ako se dobro sjećam Duty Free trgovine su nicale 1990-e godine kao gljive poslije kiše, tehnička roba se napokon mogla kupiti u Hrvatskoj i nije se više moralo švercati iz Austrije ili Italije. Tko je bio zaposlen u periodu 1985-1992, krajem 1990 je plaća bila najveća i brojčano i vrjednosno (koliko se robe za nju moglo kupiti).

Onda je došao rat i pad standarda, plaće su pale na 200 maraka. To je moje sjećanje. Milanović je u intervjuu rekao da je Tuđman bio ratni predsjednik. Razočarali su svi poratni (poslije 1998) predsjednici i premijeri, sve jedan gori od drugoga. Mesić je detuđmanizacijom postigao jednako puno kao Josipović ulizivanjem Tadiću, ako Mandićeve riječi ograničimo na razdoblje 2000-2012 ima nešto u tome, teško je biti sretan s Hrvatskom u 21. stoljeću.
__________________
Druže Tito ljubičice crna odveze nam žito, do posljednjeg zrna. Druže Tito, ljubičice bela, tebe voli, domovina cela.
- Koja od ove dvije strofe zvuči realnije, koja je odraz stvarnoga mišljenja naroda?
justificije is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 16:55   #129
U 21.stoljeću raste standard,ali na umjetan način,za određene slojeve stanovništva, i to one koji ne stvaraju ili proizvode,prerađuju,nego koji rade u državnim službama
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 17:23   #130
Quote:
thatfeel kaže: Pogledaj post
Uzeo je Srbiju kao primjer zato što je on iz Srbije i naravno da će prije uspoređivat stranu zemlju sa svojom zemljom nego sa recimo Zambijom il Paragvajem. Neki stvarno vide velikosrbizam tamo gdje ga uopće nema Ne shvaćam čemu takva frustracija sa Matrixovim postovima.

Al da je u krivo, u krivu je. Neznam niti jedan primjer nacije u Europi koja je imala svoju državu, a da je izumrla. To jednostavno nije moguće. Čak i da svi današnji Hrvati izumru, doći će nam Kinezi i Arapi koji će se integrirat i smatrat Hrvatima.
Ovaj proces se već dogodio u hrvatskoj točnije u Slavoniji kada su Habsburgovci naselili mnoštvo ljudi iz drugih krajeva monarhije.
master_mind_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:07.