Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2013., 17:43   #81
Quote:
Plavi kaputić kaže: Pogledaj post
je stigla je, ja sam okolica rijeke.ali mislim da se radi o tome šta je ta knjižnica nešto kao u sklopu škole i ja sam slučajno naletila na nju dok je mala vraćala knjige.vjerovatno osnovnoškolci baš i ne posuđuju takve knjige.inače, u knjižnici gdje inače posuđujem svaki sam put morala njegove knjige rezervirat i čekat na nju.
I ja sam je prvi puta, od kada sam član knjižnice, prva dobila. I to odmah u ponedeljak dan poslije Interlibera. A knjižnica jedina za cijeli grad Varaždin. Nebrem niti opisati s kojim zadovoljstvom sam izašla van iz knjižnice. Bilo me pomalo i strah držati knjigu u ruci s obzirom da tek izašla iz tiska. Jedna od njegovih boljih knjiga.
__________________
Molim lijepo, sve one koji tvrde da je Varaždin Zagorje, nek mi to potkrijepe nekim linkom ili daju ime knjige gdje to piše. Hvala.
jasmina1969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 09:15   #82
evo leopard je pročitan do kraja.preporučam.jedna mi je od boljih njegovih knjiga.ah, ugrizla se za jezik,tj za prste.neki dan sam napisala da su mi prve njegove knjige bolje.ali kad malo bolje promislim crvendać mi je prva knjiga koju sam pročitala i nije mi baš sjela.još sam se i pitala, zašto je taj lik tako popularan...
još nisam pročitala spasitelja, ali sad mi je nekako blesavo da se moram vraćat unazad.ipak su se u harryjevom životu neke stvari promijenile, pa je vraćanje unazad bedasto.
ipak je najbolje knjige čitat po redu.
Plavi kaputić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 22:32   #83
Prvi Nesbov roman koji sam pročitala bio je Šišmiš, izašao je u tri dijela u 24 sata i toliko me je oduševio da sam ga pročitala u jednom dahu. Po meni jedan od boljih pisaca modernog doba.
Anabell-Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 19:51   #84
Ja imam 2 knjige (Šišmiš (izdanje od 24 sata koja su bila uz novine) i Crvendać). Planiram sve pročitati i onda Kepler, Enger i dovršiti Kule u zraku. Kakav su vam Kepler i Enger?
split1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 22:47   #85
Quote:
split1995 kaže: Pogledaj post
Ja imam 2 knjige (Šišmiš (izdanje od 24 sata koja su bila uz novine) i Crvendać). Planiram sve pročitati i onda Kepler, Enger i dovršiti Kule u zraku. Kakav su vam Kepler i Enger?
Kepler mi je dobar s Hipnotizerom,malo lošiji sa Paganinijevim ugovorom,a treći dio ,Svjedoka vatre još nisam čitao.
Za Engera neznam niš iz prve ruke jer nisam čitao,ali vidio sam dobra mišljenja čitatelja na netu,pa pretpostavljam da bi mogo valjati.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 00:42   #86
Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post
Za Engera neznam niš iz prve ruke jer nisam čitao,ali vidio sam dobra mišljenja čitatelja na netu,pa pretpostavljam da bi mogo valjati.
Nabavila, uskoro dolazi na red
__________________
Goodreads
Original Doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 08:13   #87
Quote:
Original Doll kaže: Pogledaj post
Nabavila, uskoro dolazi na red
Javi dojmove.Ja je planiram posuditi čim stignem,vidim da je već došla u gradsku.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 16:49   #88
Jo Nesbo (90%) i Enger (80%) su najtraženiji. Nikako da ih nađem blizu sebe. Računam sad na školsku
split1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 16:56   #89
Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post
Kepler mi je dobar s Hipnotizerom,malo lošiji sa Paganinijevim ugovorom,a treći dio ,Svjedoka vatre još nisam čitao.
Za Engera neznam niš iz prve ruke jer nisam čitao,ali vidio sam dobra mišljenja čitatelja na netu,pa pretpostavljam da bi mogo valjati.
Istina, Kepler je s Paganinijevim ugovorom čak i davež
Da ne budem skroz off topic, počela sam prekjučer s Leopardom. Prijevod je kriminalan, lektura u skladu s time, al ajde, Nesbo mi ionak dođe ko žvakaća
EineKleineMaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 17:02   #90
Quote:
split1995 kaže: Pogledaj post
Jo Nesbo (90%) i Enger (80%) su najtraženiji. Nikako da ih nađem blizu sebe. Računam sad na školsku
Pretpostavljam da govoriš o stannu u knjižnici? Što ih ne rezerviraš pa si na miru?
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 14:46   #91
Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da govoriš o stannu u knjižnici? Što ih ne rezerviraš pa si na miru?
da. to je u splitu, a danas sam išao do jedne podružnice i uzeo engera prvi i javit ću vam uskoro dojmove te jeli on bolji od nesboa
split1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 16:56   #92
I ja se slažem sa time da je Hipnotizer definitovno bolji od Paganinijevog ugovora, iako su stvarno dobre knjige! Ni ja nisam pročitala Svjedok vatre, ali zašto njega nema na hrvatskom? Hipnotizer i Paganinijev ugovor ima u engleskom i hrvatskom izdanju (ja sam kupila na engleskom), ali Svjedok vatre samo na hrvatskom (barem je tako u algoritmu). Zna li netko da li negdje možda ima na engleskom?
__________________
"Malo tko u Švedskoj mi je povjerovao.Moja im se priča činila nevjerojatnom.To je u redu. Ni ja nisam nikome vjerovao."
saren is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2013., 16:00   #93
od opečenog sam odustao jer mi je pretežak jer je ubojica bio toliko monstruozan da sam skoro povratio tijekom čitanja. To se događa na početku (prvih 5 stranica) i onda sam odustao od knjige. Usporedba s Nesbom i Larssonom je takva nebuloza. Ja javno izjavljume da je pisac bolesnik teških razmjera jer onaj tekst koji je napisao ne može napisati normalna osoba. Ako netko ne vjeruje meni neka je uzme u knjižnicu (kupnja knjige je najgora opcija) knjigu i doba neka je čita. Moj savjet je da kraj sebe ima kantu za povraćanje.
split1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2013., 06:41   #94
Quote:
split1995 kaže: Pogledaj post
od opečenog sam odustao jer mi je pretežak jer je ubojica bio toliko monstruozan da sam skoro povratio tijekom čitanja. To se događa na početku (prvih 5 stranica) i onda sam odustao od knjige. Usporedba s Nesbom i Larssonom je takva nebuloza. Ja javno izjavljume da je pisac bolesnik teških razmjera jer onaj tekst koji je napisao ne može napisati normalna osoba. Ako netko ne vjeruje meni neka je uzme u knjižnicu (kupnja knjige je najgora opcija) knjigu i doba neka je čita. Moj savjet je da kraj sebe ima kantu za povraćanje.
Ja volim takve opise,da malo zgorze čitatelja,kao oni trileri Chrisa CArtera.Na rezervaciji mi je pa se nadam da neću ga dugo čekati.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2013., 16:36   #95
Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post
Ja volim takve opise,da malo zgorze čitatelja,kao oni trileri Chrisa CArtera.Na rezervaciji mi je pa se nadam da neću ga dugo čekati.
ne želim uvrijediti tebe ni nikoga, ali što ti je lijepo u tim brutalnim opisima
split1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2013., 17:08   #96
Quote:
split1995 kaže: Pogledaj post
ne želim uvrijediti tebe ni nikoga, ali što ti je lijepo u tim brutalnim opisima
Iskreno,neznam,nisu mi nužni,ali mi ne smetaju,valjda imaju dodatni šok efekt na čitatelja,ako ih autor zna dobro opisati.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2013., 14:24   #97
Quote:
split1995 kaže: Pogledaj post
ne želim uvrijediti tebe ni nikoga, ali što ti je lijepo u tim brutalnim opisima
Meni je super kad knjiga kod mene izazove neke osjećaje, strah ili doživljaj brutalnosti na primjer, jer mi inače knjiga nije nešto.
__________________
"Malo tko u Švedskoj mi je povjerovao.Moja im se priča činila nevjerojatnom.To je u redu. Ni ja nisam nikome vjerovao."
saren is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 19:07   #98
Navodno je danas bila na telki reklama da mu je komplet od 4 knjige na popustu i košta nekih 130kn...a ja nisam vdjel reklamu...Da li je možda netko vidio...
Bezveze1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2013., 10:37   #99
Sad sam vidla na CMC-u. 125kn Crvendac, Nemeza, Davolja zvijezda, Lovci na glave i Spasitelj. Isplati se


Sent from my iPhone using Tapatalk
assi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 20:35   #100
Evo javlja se još jedna nesbova ljubuteljica.

Vidjela sam da je netko ovdje na temi napisao da je poludio na kraj Fantoma pa me zanima što se dogodi u toj knjizi, ako bi mi netko mogao poslati na pm?
hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:09.