Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2009., 14:42   #141
Quote:
Tučak kaže: Pogledaj post
Cure, rodila sam prije točno 4 mjeseca u st rodilištu. Možete nositi vlastite spavačice i kapatoje (mantile). Ja sam također spremila u svoju torbu spavačice i mantil, al ih na kraju nisam obukla. Rodila sam relativno lako (svakome bih poželjela moj porod - unutar 2 sata dobila trudove i rodila), al mi je bilo sasvim svejedno kako izgledam i što imam na sebi. Tamo se žena i ne može drugačije osjećati nago kao na izlogu mesnice, a i nije mi se dalo prljati vlastitu spavačicu i mantil. Uostalom, kad god bih tražila čistu spavačicu, dobila bih je.
Je, ja nisam mogla donit toliko svojih koliko sam ih puta tila prominit, a njihovu bi uvik nekako užicala i po dvaput dnevno i uvik bila svježa, a za izgled svejedno ti je.
I teško je oprat krvave mrlje pa bolje njihove, jedino me muči što trebam rodit u 8. misec a navodno nema klime i gadno se znojiš, a koliko se sićan spavaćice su debele flanelaste. Ajme!
Nema klime jel da?
Spavaćice pretople jel da il imaju i ljetne?
__________________
Tu smo
detektiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 23:43   #142
ja sam tokom trudnoće se načitala svega i svačega,ružnih priča o porodu u splitu (odakle i jesam) ali i onih lipih. svi su me pripremali na to da je porod na firulama užasan,ali ja eto nisam tila virovat,i kad su me uvatili trudovi utuvila sam sebi u glavu da će sve proć ok i da se nemam ničega bojat,sve sam ružne priče izbacila iz glave i otišla u bolnicu. ali kako su sati prolazili moja je optimističnost splasnila, ponašanje osoblja je katastrofa jedna,babice su arogantne i vrijeđaju ka i doktori,atmosfera je mrtvačka, pomoći niotkud,niko ti ništa ne objašnjava samo se izdiru na tebe... napominjem da ja nisam S NIČIM pokazala da želim neki poseban tretman,nisam NIŠTA zahtijevala,samo sam šutila i slušala ih ko psić misleći da će bit bar malo bolji prema meni al ne... užas jedan. na odjelu babinjača malo bolja priča i situacija al ni tamo nije bajno šta se osoblja tiče. žene sa mnom u sobi bile su grozne, jedna mi je ukrala čak i besplatni kupon za pelene šta su dijelili...nisko ...jadno.. bolnica derutna, sve grozno jedva sam čekala izać. ne kužim kako nekome porod na firulama zna ispast dobro i ne kužim kad hvale babice i doktore. jeli zaista moguće da je mene dopala najgora smjena babica i doktora koja me mogla dopast?? ili žene potisnu ružna sjećanja pa zato pričaju da im je bilo lipo... nikad neću svatit. samo znam da ako budem ponovno trudna- ja ne idem na firule rodit...
edtišem s muževog accounta...
Azrael20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 14:15   #143
Ako trudnoca do kraja bude uredna ja i dalje ostajem pri tome da cu rodit u makarskoj....
pipi3108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 19:43   #144
Quote:
Azrael20 kaže: Pogledaj post
ja sam tokom trudnoće se načitala svega i svačega,ružnih priča o porodu u splitu (odakle i jesam) ali i onih lipih. svi su me pripremali na to da je porod na firulama užasan,ali ja eto nisam tila virovat,i kad su me uvatili trudovi utuvila sam sebi u glavu da će sve proć ok i da se nemam ničega bojat,sve sam ružne priče izbacila iz glave i otišla u bolnicu. ali kako su sati prolazili moja je optimističnost splasnila, ponašanje osoblja je katastrofa jedna,babice su arogantne i vrijeđaju ka i doktori,atmosfera je mrtvačka, pomoći niotkud,niko ti ništa ne objašnjava samo se izdiru na tebe... napominjem da ja nisam S NIČIM pokazala da želim neki poseban tretman,nisam NIŠTA zahtijevala,samo sam šutila i slušala ih ko psić misleći da će bit bar malo bolji prema meni al ne... užas jedan. na odjelu babinjača malo bolja priča i situacija al ni tamo nije bajno šta se osoblja tiče. žene sa mnom u sobi bile su grozne, jedna mi je ukrala čak i besplatni kupon za pelene šta su dijelili...nisko ...jadno.. bolnica derutna, sve grozno jedva sam čekala izać. ne kužim kako nekome porod na firulama zna ispast dobro i ne kužim kad hvale babice i doktore. jeli zaista moguće da je mene dopala najgora smjena babica i doktora koja me mogla dopast?? ili žene potisnu ružna sjećanja pa zato pričaju da im je bilo lipo... nikad neću svatit. samo znam da ako budem ponovno trudna- ja ne idem na firule rodit...
edtišem s muževog accounta...
moje iskustvo identično!

Samo bih da dodam da ima i gorih bolnica (derutna), ipak je čisto i to je najbitnije, ima sapuna i dezificijensa uvijek

Samo, primijetila sam da sam jedina ja konstantno prala ruke, ostale babinjače
ništa
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 00:16   #145
e da, eto,jedino se na sreću nije ostvarilo to da je prljavo i krvavo, stvarno su zahodi bili čisti, lavandini i tuš. samo sam jednom naletila u tušu na neke krvave ugruške al očito je da se čistačice trude...jedino wc papira nema nikad,kad su me klistirali dali su mi zelenu krpu da se s njom brišem
novo će rodilište bit odlično i super moderno al ekipa doktora i babica će ostat ista pa čisto sumnjam da će ophođenje s rodiljama bit imalo bolje...
p.s napominjem i to da mi nisu dali ništa protiv bolova... ne tokom poroda (jer sam se bojala tražit jer sam mislila da će bit još gori prema meni) nego tokom šivanja..odbili su..a rana se oladila,bolilo me grozno
ma nemam pojma šta je njima, samo znam da nisu pri sebi.
Azrael20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 11:50   #146
ajme meni majko moja ljudi, ne pretjerujte!
i ja sam se svega naslušala u trudnoći i pripremala se na najgore pa sam zato odlučila povest tatu na porod da mi bude bar malo lakše...
a na kraju sam se razočarala ali u pozitivnom smislu jer je sve bilo super u rađaoni, ako ste normalni i ne zanovjetate nitko prema vama neće bit drzak...morate bit svjesni i znat da niste išle na wellness vikend nego rodit pobogu i da to nije nimalo lak zadatak ali nemojte plašit buduće rodilje...nisam nikakvu vezu imala a u rađaoni su svi svi svi a bilo ih je puno, i sestara i doktora, bili savršeni!! jel imalo utjecaja to šta je tata bio na porodu (a bija je tamo cilih po ure jer san rodila u 3 truda) neznam ali ne mogu reć niti blizu da je bilo grozno i štajaznam...
odjel je malo drugačija priča...ja sam bila na dvojci zloglasnoj, bilo je ok sestara al bilo ih je i ajme neljubaznih, drskih, svakakvih...najbolje vam se obratit onim mladim naučnicama, samo od starih bježite, tima nije do ničeg
uvjeti na odjelu jesu očajni, čujem da još nema kvake u zahodu uvik uložaka krvavih i manjka papira al bože moj, nije to toliko do čistačica nego do žena...
istina je da je užasno vruće liti i nema naravno klime (u rađaoni ima klima i meni je bilo malo hladno!!) a spavaćice flanelske zimske...ali nitko vam ne brani imat svoju spavaćicu ili robu bilo kakvu...ja bih se prebacila u njihovu na viziti iako nisam morala...eto
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 16:22   #147
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
ajme meni majko moja ljudi, ne pretjerujte!
i ja sam se svega naslušala u trudnoći i pripremala se na najgore pa sam zato odlučila povest tatu na porod da mi bude bar malo lakše...
a na kraju sam se razočarala ali u pozitivnom smislu jer je sve bilo super u rađaoni, ako ste normalni i ne zanovjetate nitko prema vama neće bit drzak...morate bit svjesni i znat da niste išle na wellness vikend nego rodit pobogu i da to nije nimalo lak zadatak ali nemojte plašit buduće rodilje...nisam nikakvu vezu imala a u rađaoni su svi svi svi a bilo ih je puno, i sestara i doktora, bili savršeni!! jel imalo utjecaja to šta je tata bio na porodu (a bija je tamo cilih po ure jer san rodila u 3 truda) neznam ali ne mogu reć niti blizu da je bilo grozno i štajaznam...
odjel je malo drugačija priča...ja sam bila na dvojci zloglasnoj, bilo je ok sestara al bilo ih je i ajme neljubaznih, drskih, svakakvih...najbolje vam se obratit onim mladim naučnicama, samo od starih bježite, tima nije do ničeg
uvjeti na odjelu jesu očajni, čujem da još nema kvake u zahodu uvik uložaka krvavih i manjka papira al bože moj, nije to toliko do čistačica nego do žena...
istina je da je užasno vruće liti i nema naravno klime (u rađaoni ima klima i meni je bilo malo hladno!!) a spavaćice flanelske zimske...ali nitko vam ne brani imat svoju spavaćicu ili robu bilo kakvu...ja bih se prebacila u njihovu na viziti iako nisam morala...eto
Istina je da nas ima razmaženih i svakakvih...Ali to nije bio moj slučaj, ja ti kategorički tvrdim! Zaboga miloga, ja sam bila bukvalno prd porod kad sam stigla, skroz otvorena, u bolovima, ali vrlo kulturna i ljubazna, jer sam na moju žalost, takva po prirodi, i vikali su na mene što ne mogu ić iza skale u trudovima! Porod je trajao desetak minuta, pa ako za tih prokletih desetak minuta nisu mogle za mene nać nikakvu toplu riječ osim dernjave, onda se tu nema šta dodat ni oduzet!
Nakon poroda su me stavili na niski pomoćni ležaj s kojeg naravno da nisam mogla ustati, ali sam trpjela jer sam vidjela da jednostavno nije bilo kreveta, i što sad.
Osoblje koje sam ja zatekla je nekulturno , ma nemam riječi za njih koliko su mi zgadili Split. Evo vidiš da nisam jedina
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 10:53   #148
ima li splitsko rodilište rooming in?
__________________
09.05.2009. stigla nasa Ema
trešnjica.14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 12:32   #149
Quote:
trešnjica.14 kaže: Pogledaj post
ima li splitsko rodilište rooming in?
Nema, ovo staro.

Ja sam prvo dijete rodila u bolnici koja je to imala, i danas mislim da je možda i bolje da nema.


Evo zašto: prvi dan nakon poroda uglavnom si u bolovima koji ti jako otežavaju kretanje. Barem je sa mnom tako bilo. Trebaš ustati da uzmeš dijete, prije toga naravno, dezinficirati ruke, a to je malo teže izvodivo.

Trebaš dijete i pridignuti da podrigne, i sl.

Ovako, u Splitu, je dobro, što to doziraš sam sebi, prema mogućnostima.
Ja sam prvi dan sestrama prepuštala da mi donesu dijete na podoj, već sljedećih dana čim bih ga vidjela da plače, ustajala sam, i molila sestre da mi ga donesu na podoj. Nikad nisu odbile, premda to i ne bilo prema njihovom, unaprijed određenom, ritmu.

Tako da i u Splitu možeš dojiti na zahtjev.
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 15:27   #150
mislim da je možda i bolje da nema.


Evo zašto: prvi dan nakon poroda uglavnom si u bolovima koji ti jako otežavaju kretanje. Barem je sa mnom tako bilo. Trebaš ustati da uzmeš dijete, prije toga naravno, dezinficirati ruke, a to je malo teže izvodivo.

Trebaš dijete i pridignuti da podrigne, i sl.





SLAZEM SE!!!!
__________________
A&N
Clicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 18:09   #151
Quote:
simon3 kaže: Pogledaj post
Ovako, u Splitu, je dobro, što to doziraš sam sebi, prema mogućnostima.
Ja sam prvi dan sestrama prepuštala da mi donesu dijete na podoj, već sljedećih dana čim bih ga vidjela da plače, ustajala sam, i molila sestre da mi ga donesu na podoj. Nikad nisu odbile, premda to i ne bilo prema njihovom, unaprijed određenom, ritmu.

Tako da i u Splitu možeš dojiti na zahtjev.
Pa to mi se čini o.k. Dakle, mi bebe vidimo ?
__________________
...a nije bilo jabuke ?
još 5 dana....
Ticker
ivapetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 19:00   #152
Quote:
ivapetar kaže: Pogledaj post
Pa to mi se čini o.k. Dakle, mi bebe vidimo ?
O,da...One su odmah iza stakla, u svojim malim krevetićima, i uvijek možeš vidjeti svoje dijete, i kad ga važu ujutro, i premataju...I kad krenu djetetu dati bočicu, ti samo hop, i kucaš na staklo ili odeš tamo (ne smiješ ući u sobu s bebama), naravno, ako želiš dojiti svoje dijete...A pretpostavljam da želiš, inače te room-ing ne bi zanimao.
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 21:59   #153
Drage moje i ja imam traumatično iskustvo vezano za splitsko rodilište ali sve je to nebitno i sve se zaboravi iste sekunde kad začujete plač malog stvorenja koje je raslo u vama 9 mjeseci.......
Ja ga se nisam mogla nagledati nisu mi bile bitne ni neljubazne sestre ni doktori ni ona hrpa ljudi koja nas je obilazila u viziti(zajedno sa učenicima srednje škole) ja sam bila najsretnija žena na svijetu da je sa bebicom sve u redu i da je porod prošao..........
Evo prošlo je skoro 9 mjeseci koliko ima moje zlato porod mi je trajao 13 sati ali ja se na to samo nasmijem i pamtim trenutak kad su mi ga stavili na grudi...
I ponovo bi išla u Splitsko rodilište bez obzira na sve..
Što se tiče spavačica donijela sam 3 svoje i nisam za vizitu oblačila njihove prigovorili jesu ali ja u onim njihovim nisam mogla disati od vručine tako da sam svaki dan po svom kroz jedno uho unutra kroz drugo van samo neka prigovaraju..
Sretno buduće mame i sve se to izdrži i prođe kad vidite vaše zlato
__________________
31.07.2008. Naš Borna je konačno sa nama!
MAX021 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 15:05   #154
samo ću reć ovo,

porod je jedno iskustvo koje je svakoj ženi kad rađa prvi put pogotovo,bolno i traumatično.
tada ćete tražiti dlaku u jajetu,jer imate tijelo koje je doživjelo šok,i psihu koja je pod utjecajem hormona.

dakle,kinky,vokabular ti je u najmanju ruku,bezobrazan,nemoj vrijeđat,jer nitko nije vrijeđao tebe.

iskustvo roditelja o kojima pišeš je takvo,nažalost..

ali ja sam ti već pije rekla,da žene plaćaju porode,ne ne podržavam,ali opet,nema tu kruha ni uspješnog,bezbolnog poroda.

samo jedno,da,i ja sam trebala na carski,pa je bilo prekasno,jer se carski obavlja na drugom odjelu,a malac je morao van.
da,smatram to aljkavim,od strane doktora,ali pošlo je kako je prošlo,pamtim samo lijepe stvari.

suludo je tu pljuvati bolnicu i doktore,takvih ima u svim gradovima,u svim bolnicama.

i,tek toliko,ovaj topic čitaju cure koje će prvi put u splitsko rodilište,sigurno će s veseljem i optimizmom prihvatiti tvoje postove.

pozdrav
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 15:09   #155
i da,

ne radim u bolnici.
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 17:37   #156
ok zašto bi ja pretjerivala? lipo sam napisala da sam s POZITIVNIM mislima išla u rodilište, i da nisam čak ni sredstvo protiv bolova zahtijevala a kamoli išta drugo jer sam se bojala i babica i doktora i opet mi je bilo grozno iskustvo i nemam riječi hvale za njih.
Lake,tebi je muž bia na porodu, i rodila si brzo pa stoga nisi ni imala prilike vidit njihovo ponašanje kad se dignu na livu nogu
Azrael20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 09:08   #157
Drage moje da ponovimo gradivo ! U Splitu dr, Mimica i dr Budimir, a što znate u dr Visković - on je u Makarskoj ???
__________________
...a nije bilo jabuke ?
još 5 dana....
Ticker
ivapetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 10:31   #158
Quote:
ivapetar kaže: Pogledaj post
Drage moje da ponovimo gradivo ! U Splitu dr, Mimica i dr Budimir, a što znate u dr Visković - on je u Makarskoj ???
Dobar, iskusan ljubazan, i ...pohlepan, bezobrazno naplaćuje ono što bi trebalo biti besplatno. Meni je naplatio ama baš svaki ultrazvuk, kontrolu plodove vode (jer sam prenijela)...A račun nikad nisam dobila. E, da i porod naplati 100 eura.

Svaki put kad bih mu izašla iz oridinacije osjećala sam se ko magarac

Ali kad u Makarskoj nema drugog gdje možeš ići s kartonom...

Ako ti to nije bitno, on je inače dobar ginekolog. Na to nemam nikakvih primjedbi, i sve žene kažu da im je na porodu bio divan.
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 11:15   #159
Jebi ga....hajde barem je stručan... Idem zvati da čujem !
Hvala
__________________
...a nije bilo jabuke ?
još 5 dana....
Ticker
ivapetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 11:35   #160
Quote:
simon3 kaže: Pogledaj post
Dobar, iskusan ljubazan, i ...pohlepan, bezobrazno naplaćuje ono što bi trebalo biti besplatno. Meni je naplatio ama baš svaki ultrazvuk, kontrolu plodove vode (jer sam prenijela)...A račun nikad nisam dobila. E, da i porod naplati 100 eura.

Svaki put kad bih mu izašla iz oridinacije osjećala sam se ko magarac

Ali kad u Makarskoj nema drugog gdje možeš ići s kartonom...

Ako ti to nije bitno, on je inače dobar ginekolog. Na to nemam nikakvih primjedbi, i sve žene kažu da im je na porodu bio divan.
Koliko ja znam on ne radi u bolnici,jel?
Njega moras zvat da te porodi....Nes ti 100 eura...bitno je da sve prode u redu!
pipi3108 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:46.