Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2009., 12:42   #861
Ne plačam ih ja, nego još uvik mater blaženi vječni studenti
A lipo dođeš kod tete na šalter sa ručno popunjenom uplatnicom i daš joj lovu...a ona te zakine za mislim 1% provizije...
kvisko123 is offline  
Old 18.09.2009., 12:59   #862
Mislim da kao student imaš mogućnost za neki student-paket (lepezu ili sl., ovisno banki, provjeri npr. ZABA), kod čega je u nekih 5kn uključeno i vođenje računa i internet bankarstvo kod kojeg plaćaš 1kn za prebacivanje na račun pravne osobe u istoj banki, a 2kn ako je račun u drugoj).
3007 is offline  
Old 23.09.2009., 07:53   #863
Ajd da i ja pitaj jedno blesavo pitanje al mi stvarno nije jasno.

Malo sam čitao i ja vamo-tamo i otišao na virtualnu burzu isprobati kako to zapravo funkcionira...i odmah u startu sam ostao paf.

Simbol________Dobit_____Količina
DLKV-R-A_____0,00%_____30
DDJH-R-A____- 2,73%____1000
FRNK-R-A____- 6,38%_____5
HT-R-A______- 0,57%_____20
OPTE-R-A ____0,00%_____1000
PBZ-R-A _____- 2,16%_____20
PLVA-R-A____- 20,85%____29
VJSN-R-A_____0,00%_____800

Odmah, iste sekunde kako sam neke dionice kupovao, padao sam u minus sa dobiti...iako su čak neke od tih dionica bile "u plusu" prema izvještajima.
Kako to da nema ni jednog plusa po dobiti i čak -20% sa plivinim dionicama??

U čemu je štos?
Ragnarök is offline  
Old 23.09.2009., 10:01   #864
OPTE 1000 kom (sorry nisam mogla odoljeti )

Pa ne znam, nisam nikad igrala tu virtualnu, ali ako je kao prava onda moraš uračunati naknadu brokeru. Tako ti npr kupiš po cijeni od 100 kn, ali je naknada brokeru 1 % (hipotetski), pa je stvarna cijena koju si platio za dionicu 101 kuna - odnosno, automatski si nakon kupnje u minusu
Kod Plive bi ovo bilo najizraženije jer su dionice skupe, pa kad dodaš brokersku naknadu ona se raspodijeli na manji broj dionica pa budu skuplje
I vjerujem da i ta virtualna burza prati pravu, odnosno cijene ili rastu ili padaju.
bilokoje is offline  
Old 23.09.2009., 10:18   #865
@Ragnarök, e je ti izbor (Pliva odlazi s burze, vjesnik zar se time uopće trguje, optima diše na škrge u zraku tj. čeka da ju netko baci u vodu ako se takav hazarder može naći u ovim vremenima, DDJH odlazi s burze)
a ako oćeš na toj virtualnoj nešto postić uzmi ove iz sastava CROBEX10 (s njima se barem trguje) a ove ostale skoro da možeš i zaboravit jer se njima skoro i ne trguje na burzi pa ćeš se načekati (vjerojatno će i proći svi rokovi za takva natjecanja a oni se neće pomaknuti nikud ni u plus ni u minus).
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Old 23.09.2009., 10:48   #866
Ekipa, hvala za analizu mojih dionica ali mi to nije bitno. Mene zanima taj minus.

@bilokoje
Prema tvojoj teoriji onda bi i na ostalim dionicama bio u gubitku, kako to da sam onda točno na 0% ?
Ragnarök is offline  
Old 23.09.2009., 11:20   #867
E, ali ako prati pravu burzu pa cijena poraste ili padne od one po kojoj si ti kupio, ovo bi štimalo
bilokoje is offline  
Old 08.10.2009., 20:05   #868
Imam neke dionice i interesira me kako ih mogu prodati?

Koliko sam shvatio trebam ih prebaciti sa svog računa na račun u SDA pa onda sa SDA na račun brokera. Bio sam u banci i tamo mi kažu da na tekućem računu imam samo novac a nije mi jasno kako jer sam uplatio dionice HT-a i imam uplatnicu koju sam sačuvao. Čitao sam po forumu ali što više čitam sve mi je manje jasno.
Domovina d.d. is offline  
Old 08.10.2009., 21:49   #869
Dionice su na tvom računu u SDA. Za početak nađi doma papir od SDA na kojem ti piše broj investitora i PIN. Ako si to izgubio zovi SDA. Kad to budeš imao nađi brokera - a detaljan opis postupka prodaje onda imaš ovdje, Clarice je imala isti problem. Malo naprijed u temi.
bilokoje is offline  
Old 08.10.2009., 22:08   #870
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Dionice su na tvom računu u SDA. Za početak nađi doma papir od SDA na kojem ti piše broj investitora i PIN. Ako si to izgubio zovi SDA. Kad to budeš imao nađi brokera - a detaljan opis postupka prodaje onda imaš ovdje, Clarice je imala isti problem. Malo naprijed u temi.
Hvala vam na pomoći!

Sad mi je malo jasnije.
Domovina d.d. is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:26.