Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.02.2008., 20:39   #81
Ali koliko sam uspio svatiti iz priče u današnjem dnevniku, izgleda da im (ako ne uspije žalba) ne gine kolektivni godišnji odmor od 4 mjeseca i to cijeloj tvrtki.
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 23:18   #82
baš me zanima koliko će država izgubiti samo na pdv-u što ovi 4 mejseca neće raditi, plus poreza na dobit

šuker će odmah izgubiti par kila od znojenja
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 23:45   #83
Izgleda da Banditićevi stanovi u Sesvetama neće biti gotovi na vrijeme
Holding toliko pritišće Tehniku zbog rokova, da ovi umjesto pregradnih zidova predviđenih (u projektu) od opeke, sada stavljaju knauf jer im je to brže ugraditi, a kupci se mogu .
Nakon ovoga neće se više ići ni s knaufom, nego kartonom ili kao u Japanu-papirom!

P.S.-upravo me zanima kako će se to odmotati s obzirom na spregu Tehnike i vrlog nam gradonačelnika i te problematične rokove, kad znamo kako Bandi inače rješava probleme u gradu...
__________________
Mene novac i slava ne zanimaju.
Zanima me samo novac!
kLaZnAdAr is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 00:55   #84
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
Ali koliko sam uspio svatiti iz priče u današnjem dnevniku, izgleda da im (ako ne uspije žalba) ne gine kolektivni godišnji odmor od 4 mjeseca i to cijeloj tvrtki.
jok, koliko ja shvaćam, to baš i nije žalba već suđenje. Tj sud je prvo donio rješenje bez saslušavanja stranaka - to rješenje je nevažeće samom činjenicom da jedna od stranaka zahteva saslušanje (tj manje-više se žalba prihvaća po automatizmu). Tu počinje novi postupak a čije se rješenje donosi na osnovu saslušanja stranaka - tj sud neće prihvatiti ili odbiti žalbu, već će donijeti novo rješenje. Tek tada ide prava žalba na to rješenje / presudu.

Možda bi bilo bolje da netko tko je "pravno potkovan" iskomentira ovu situaciju, no kako ja vidim stvari, bez obzira na detalje, ovo je tak početak procesa protiv Tehnike koji će se voditi neovisno o zahtjevima za odštetu, tj bit će tu još gužvana i to samo takvog ali ne zbog toga što bi sud mogao prihvatiti ili odbiti žalbu, već zato što proces tek počinje.
gooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 20:14   #85
tehnika će sigurno gadno stradati u ovom postupku
odluku o prekršajnoj kazni donosi građevinska inspekcija (to joj je u djelokrugu ovlasti) jednako tako može donijeti i zabranu rada određene tvrtke
ove odluke se donose bez prava žalbe, odnosno žalba ne odlaže postupanje po rješenju inspekcije
managemant tehnike i njezin PR su odradili nikakav posao, oni su morali u javnosti drugačije amortizirati ovaj događaj
slabo osiguranje građevinske jame i odstupanja od glavnog projekta su rak rane hrvatskih građevinara, i u tom smislu je tehnika direktni krivac (ne i jedini u ovom slučaju)
slijedi duboki pad dionice na marketu
ovo bi bio najcrnji scenario...

tehnika je građevinski gigant i malo tko je u RH uopće u stanju izgraditi ono što može tehnika
firma ima ogromno akumulirano znanje i tek tako je zbrisati sa građevinske karte nije nimalo lako
tehnika je moćna uću u sudske procese protiv države i protiv oštećenih stanara (otkupiti zemljišta, platiti odštete, dati zamjenske stanove, sanirati oštećene objekte itd.)
ovakvi incidenti se događaju i nisu nikakva moralna i ina nakaznost firmi izvođača, ljudi ginu po gradilištima, događaju se razne nesreće...
s ekonomskog aspekta neće biti postignut cilj ako se jednu kompaniju otjera u stečaj ili kakvo jeftino preuzimanje
tehnika ima izvrsne ekomomske pokazatelje i dionica će sigurno krenuti putem oporavka
ako je neka kompanija u dokaznom postupki i kriva za neki incident, nije nužno da se ista kompanija kazni smrtnom kaznom zbog toga
ovaj je scenarij puno optimističniji

a što će se dogoditi...vidjet ćemo...a s aspekta eventualnih dioničara "vidjet ćemo" je uvijek kasno
dobregore is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 20:34   #86
Kod mene optimizma nikad premalo!


Uzeo sam ponovno Tehniku pred nekoliko dana, na 8000kn. I još ću je se nakrcavat, pa makar sve do isteka tih famoznih 4 mjeseca... Ako nečega imam napretek, onda je to vrijeme i strpljenje... Ah, lijepo je biti ja...
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 13:48   #87
Branitelju?
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 16:36   #88
tajkun
__________________
X
gibo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 11:44   #89
[QUOTE=lepi;12874327]ovdje nije pametno bit nit pesimista nit optimista
shto se tice mijeshanja drzave,gigant nisu
shto se tice shtete,lako se da zbrojat kolko bi ona cca bila
pitanje je kolikim kapitalom tehnika raspolaze
trenutno po dionicama vrijedi 1,5 milijardi kuna
prije te vijesti bila je 1,55 milijardi kuna
dakle,50 milijuna kuna je pala zbog ove vijesti
e,pitanje je sad kolika u kunama bi shteta mogla bit,da li ce isplatiti u ratama (pa onda mogu iz buducih zarada) ili ce dio prodati u dionicama
recimo da je shteta 100 milijuna kuna,dakle josh 50 milijuna kn bi cijena mogla ici dolje,za 265 kn po dionici

indg ce nakon dokapa na 3200 vrijediti tolko.. pa si vi mislite, koja je firma veca..
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 11:51   #90
pa jesi kupio?
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 12:15   #91
jesam, jos pred mjesec dana..
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 12:19   #92
samo se pazi sindroma EIG.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 13:38   #93
Quote:
lepi kaže: Pogledaj post
pitanje je kolikim kapitalom tehnika raspolaze
BV Tehnike je prema izvješću 3Q 07. oko 770 mil. kn.

U bilanci ima stavka "dugoročna rezerviranja za rizike i troškove" u iznosu 56 mil kn. Ako se nadoknada štete sastoji u tome da stanarima poprave stare ili naprave nove kuće + nekakva novčana nadoknada za troškove smještaja u međuvremenu i sl, to sve skupa ne bi koštalo više od par milijuna kuna, jer te kuće koje su se srušile su zbilja sve bile male i jadne.

Obustava rada na 4 mjeseca je druga stvar. To bi već moglo imati veću štetu.

No, kako će se priča povlačiti po sudu i malo pomalo puniti novine, cijena će vjerojatno neko vrijeme dosta oscilirati.
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 13:43   #94
te kuce su bile zivotni prostor nekim ljudima i obiteljima,pa nisu niti male niti jadne,to prvo
a drugo,kad im bude trebalo,vec ce vlasnici napuhat cijenu dionica pa prodat
dotle boli njih briga ako je danas ovolko a sutra onolko
zato ce oni sa svime time otezat,glavno da oni svoje tekuce poslovanje podmiruju i da shto manje trenutno troshe
dalekosezno ne gledaju niti trebaju gledat,s obzirom kakvo smo mi trzishte
lepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 11:55   #95
Quote:
ako su u neformalnim razgovorima clanovi Uprave HEP prije dva mjeseca nam pričali kako bi sanaciju jame i izgradnju garaže mogla dobiti jedna građevinska tvrtka iz Poljske, od te se solucije odustalo, te je za cijeli projekt ugovor ponovno potpisan sa Tehnikom o čemu je jučer ta tvrtka obavijestila i Zagrebačku burzu.
Quote:
Unatoc sretnom kraju za HEP, sudbina stanara Kupske koji su u rujnu 2007. godine proživjeli pravi pakao još nije rješena. Neslužbeno doznajemo kako HEP ne namjerava platiti odštetu stanarima Kupske već očekuju da to učini Tehnika.
Za 10 dana ponovno počinju radovi u Kupskoj
prosvjed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:45.