Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2011., 00:29   #1
Ispuštanje vode iz sistema?

Radi se o opel astri classic '98. F model.
1. Kako bi mi bilo najlakše ispustiti vodu iz sistema budući da nema ventila za ispuštanje (barem ga nisam našao)?
Već sam vodu ispuštao iz sistema, ali na taj način da sam ju ispustio kroz crijevo tako da sam skinuo šelnu. Ali tako uvijek ima malo vode i okolo dok ne spustim crijevo u nekakvu padelu, posudu ili nešto slično. Volio bih ju direktno ispustiti u kantu.
I još jedno pitanje.
2. Volio bih da me netko ispravi ako griješim. Kad mijenjam novu vodu, odnosno smjesu vode i antifriza i upalim grijanje ima li potrebe na ovom modelu prozračivati kao što je to stvar kod renaulta i francuskih automobila koji imaju male ventiliće u tu svrhu?
Rio_72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 09:29   #2
ventili za ispuštanje obično budu zapečeni pa i većina servisa ispušta antifriz na tvoj način, skidanjem šelne.
ako se malo prolije, nema veze jer antifriz jest otrov ako ga popiješ ali nije štetan za okoliš. kod postavljanja crijeva, namaži unutrašnji dio pobičnom mašću.

kad ispuštaš stari antifriz van, obavezno grijanje na max da izađe i iz sistema grijanja.
kad staviš novi, natoči do vrha, pokreni motor i ostavi ga da se ugrije, prati razinu. kad se upali ventilator, još sve prekontrolirati i gotov si.
ako nema pipca za odzračivanje onda se odzračuje sam.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 21:21   #3
Hvala
Rio_72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 22:46   #4
a kako se odzračuje sam ako je rashladni sistem, zatvoreni sistem? onda mu barem reci da uključi grijanje u autu, tako da cirkulira voda kroz mali hladnjak te da ne zašerafi čep na posudi od vode tako dugo dok se ne upali ventilator...
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 23:21   #5
Quote:
Rio_72 kaže: Pogledaj post
Radi se o opel astri classic '98. F model.
1. Kako bi mi bilo najlakše ispustiti vodu iz sistema budući da nema ventila za ispuštanje (barem ga nisam našao)?
Već sam vodu ispuštao iz sistema, ali na taj način da sam ju ispustio kroz crijevo tako da sam skinuo šelnu. Ali tako uvijek ima malo vode i okolo dok ne spustim crijevo u nekakvu padelu, posudu ili nešto slično. Volio bih ju direktno ispustiti u kantu.
I još jedno pitanje.
2. Volio bih da me netko ispravi ako griješim. Kad mijenjam novu vodu, odnosno smjesu vode i antifriza i upalim grijanje ima li potrebe na ovom modelu prozračivati kao što je to stvar kod renaulta i francuskih automobila koji imaju male ventiliće u tu svrhu?
Ne ću reći da ventil postoji, ali ako ga ima potraži ga na dnu hladnjaka. Pozicioniran je najčešće sa unutrašnje lijeve ili desne strane.

Ostalo si već dobio upute.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 23:32   #6
Ventil, ili bar vijak na dnu hladnjaka koji glumi ventil bi morao postojati, a ako ga nema onda možeš vodu ispustiti skidanjem termoprekidača ventilatora hladnjaka koji bi se trebao nalaziti na dnu hladnjaka.Termoprekidač se skida odvijanjem.
__________________
503 Service Unavailable
No server is available to handle this request.
Gurevich is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 00:13   #7
Već sam to radio jednom tako da odvijem termoprekidač.
Hvala svima na podršci
Rio_72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 01:50   #8
daj ljudi pa kod svih novijh auta voda stalno cirkulira malim hladnjakom i nema potrebe palit grijanje...
il je to slučaj samo kod vw-a
RENT-A-IDIJOT is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 10:51   #9
Quote:
hcerinski kaže: Pogledaj post
a kako se odzračuje sam ako je rashladni sistem, zatvoreni sistem? onda mu barem reci da uključi grijanje u autu, tako da cirkulira voda kroz mali hladnjak te da ne zašerafi čep na posudi od vode tako dugo dok se ne upali ventilator...
a mogel sam napisati i tutorial od 5 stranica za svaku marku i svaki model posebno
Quote:
Gurevich kaže: Pogledaj post
Ventil, ili bar vijak na dnu hladnjaka koji glumi ventil bi morao postojati, a ako ga nema onda možeš vodu ispustiti skidanjem termoprekidača ventilatora hladnjaka koji bi se trebao nalaziti na dnu hladnjaka.Termoprekidač se skida odvijanjem.
i kad skine termoprekidač, tek onda će zasrat cijeli motor a to želi izbjeći.
doduše, ni sa skidanjem crijeva neće se usrećiti ali ovak bar brže ide i moguće curenje nakon sastavljanja je lakše riješiti
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 21:18   #10
Thumbs up

Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
a mogel sam napisati i tutorial od 5 stranica za svaku marku i svaki model posebno
To bi bilo super
Rio_72 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:07.