Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nasljeđivanje

Nasljeđivanje Oporuke, nužni dio, ostavinske rasprave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2005., 09:20   #21
Vidim da baš nitko ne trza na ovo, ajmo to opisati možda koga zainteresira. Ovako

Kupili smo kuću prije 7.g. koja je u suvlasništvu 2 osobe tj. dvojni objekt. Sad drugi suvlasnik hoće prodati svoje , ali naravno ne štimaju papiri.
Detalji:

Bračni par s dvoje djece živi u kući. Kao vlasnik zemlje u gruntovnom se vodi suprug Nakon nekog vremene su se posvadili i odlučili rastati. Imamo dokument kojim dijele kuću po pola (o zemlji niti slova). Nedugo suprug umire, a djeca se dijele s majkom isto u svađi. Pola-pola. Mi kupujemo dio kuće i preko odvjetnika tražimo i plačamo da nas upiše kao vlasnike kupljenoga u zemljišne knjige. Prije nekog vremena gospođa zbog nemoći i starosti ide kod kćeri koja dio kuće želi prodati( za nas skupo), i ishodi papire u gruntovnom a kad tamo mi vlasnici sve zemlje i pola kuće. Poslije očeve smrti, djeca su po ocu naslijedila ono što je bilo upisano u knjigama, a to je sva zemlja. nisu je prvobitno nakon rastave prepisali pola pola, a ni nakon smrti oca na sebe. Tako, pošto je bio jedan vlasnik zemlje mi smo kupujući svoj dio kuće dobili i svu zemlju koju su nam prodala djeca. Sad kčer želi da sporazumno utvrdimo da je i gospođa u vlasništvu pola zemlje i da joj to vratimo (poklonimo) bez naknade. Što da radimo? Mi smo bili u uvjerenju kako imamo pola kuće i pola zemlje, ali kad je izvađen gruntovni izvadak - čudo. Da jednostavno damo pola onog što nam je država i zakoni i svi papiri kupoprodajom upisali ili...
__________________
Daj Vam Bog sreće i zdravlja...
keckec is offline  
Old 05.07.2005., 09:24   #22
pa dajte.
__________________
© copyright, sva prava pridržana..
nn-st1 is offline  
Old 05.07.2005., 09:34   #23
Samo tako pokloniti iako smo ionako skupo platili svoj dio.
__________________
Daj Vam Bog sreće i zdravlja...
keckec is offline  
Old 05.07.2005., 09:45   #24
pa e.
__________________
© copyright, sva prava pridržana..
nn-st1 is offline  
Old 05.07.2005., 09:46   #25
Ne kužim...
__________________
Daj Vam Bog sreće i zdravlja...
keckec is offline  
Old 05.07.2005., 09:47   #26
pa daj im.
__________________
© copyright, sva prava pridržana..
nn-st1 is offline  
Old 05.07.2005., 09:50   #27
OK...
__________________
Daj Vam Bog sreće i zdravlja...
keckec is offline  
Old 07.07.2005., 07:55   #28
Potpisano. Vuk sit ovce na broju (nadamo se).
__________________
Daj Vam Bog sreće i zdravlja...
keckec is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:32.