Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2014., 14:39   #41
Quote:
Ar-Pharanzor kaže: Pogledaj post
Bez sumnje. Novih ratova ce biti i u to ne smijemo sumnjati. Moramo imati dovoljno jaku vojsku da bi stranim suparnicima tj Talijanima i Srbima gubici bili neprihvatiljivi. S te strane nam je obrana obale nedostatna. Talijani imaju jaku flotu a mi im se gotovo ni ne mozemo suprostaviti. Nije ni cudo da su Talijani inzistirali da se podmornice povuku iz upotrebe. Nuzno je takodjer remontirati protubrodske rakete i uvesti iste takve ali na kamionima na obali.

Ono sto je mozda najvaznije sto bi mislim trebalo uvesto je sustav za gerilsko ratovanje u slucaju rata. Mislim da bi bilo pogresno ostavit profesionalnu vojsku da izgine u slucaju invazije te bi trebalo uspostaviti vec sad celije, koje bi se uvjezbale i ucile za gerilsko ratovanje, sabotaze i slicno te na taj nacin ucinile cijenu dugotrajne okupacije preskupom. Svjesnost stranaca da takvo nesto postoji bi uvelike bio faktor da se u okupaciju ne krene.
I uz to od Rusa nabaviti one nuklearne bombe (ili prljave bombe) u kuferima koje su nekad proizvodili za potrebe KGBa i raznijeti ih u velikim talijanskim gradovima? A za obranu na samom okupiranom teritoriju formirati posebne ćelije visoko obučenih jedinica za okrutnu i nemilosrdnu odmazdu nad okupatorom ?
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 14:45   #42
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
I Talijani bi patrolirali Splitom, sa 300.000 stanovnika, 99% Hrvata, kako točno?

Pa pojaz Gaze bi bio mala beba
U samome Pojasu Gaze, nisu smještene Izraelske vojne jedinice.
Sve se svodi na povremene protu-gerilske vojne operacije, koje se nakon završetka iste - povlače izvan Pojasa Gaze.
Schlange86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 14:49   #43
Quote:
Schlange86 kaže: Pogledaj post
U samome Pojasu Gaze, nisu smještene Izraelske vojne jedinice.
Sve se svodi na povremene protu-gerilske vojne operacije, koje se nakon završetka iste - povlače izvan Pojasa Gaze.
ne pravi se pametan, Izrael se tek nakon 2005. povukao iz Gaze i radi ovo što govoriš
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 16:12   #44
Zar se nije Izraelska Vojska povuka iz pojasa gaze, tokom 1944. godine?
(Do onda je Pojas Gaze, bio pod Izraelskom vojnom upravom.)
Schlange86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 16:24   #45
Ma ne će i ne može biti nikakvog rata, niti zauzimanja teritorija. To je jednostavno nemoguće. Ono što je tragično je prisvajanje tuđe kulture/ povijesti/ znanosti koje se uvijek tolerira kako od strane međunarodne zajednice tako i od strane političkog vrha naše države koja ne reagira onako kako bi trebala reagirati na izjave i provokacije ovakvog tipa.
Lijepo molim da Srbi koji žele provocirati i napraviti od ove teme "smeće" svojim šovinističko- nacionalističkim izjavama ( tipa mr nice ) da ju zaobiđu. Svoje nacionalističe frustracije, nezadovoljstvo vlastitom i posezanjem za tuđom kulturom/ zemljom/ poviješću idite i liječite na nekom od svojih foruma.
Genneral is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 16:31   #46
Quote:
Genneral kaže: Pogledaj post
Ma ne će i ne može biti nikakvog rata, niti zauzimanja teritorija. To je jednostavno nemoguće. Ono što je tragično je prisvajanje tuđe kulture/ povijesti/ znanosti koje se uvijek tolerira kako od strane međunarodne zajednice tako i od strane političkog vrha naše države koja ne reagira onako kako bi trebala reagirati na izjave i provokacije ovakvog tipa.
Lijepo molim da Srbi koji žele provocirati i napraviti od ove teme "smeće" svojim šovinističko- nacionalističkim izjavama ( tipa mr nice ) da ju zaobiđu. Svoje nacionalističe frustracije, nezadovoljstvo vlastitom i posezanjem za tuđom kulturom/ zemljom/ poviješću idite i liječite na nekom od svojih foruma.
a koju to kulturu i znanost mi imamo?! bit će ratova,bit će.glupost je reći da je to nemoguće.
proljetnileptir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 16:35   #47
Quote:
proljetnileptir kaže: Pogledaj post
a koju to kulturu i znanost mi imamo?! bit će ratova,bit će.glupost je reći da je to nemoguće.
Ajde poklopi se ušima i nemoje se provaljivati ubuduće. OK? ( Kultura kao kultura- kod tebe se vidi kakva je kada ne znaš ništa o kulturi svoga naroda i države. Možeš se jedino stramiti nakon ovakve izjave. )
Genneral is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 16:36   #48
hrvatska bi trebala preventivno napasti italiju.to je moj stav.
proljetnileptir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 16:37   #49
Quote:
Genneral kaže: Pogledaj post
Ajde poklopi se ušima i nemoje se provaljivati ubuduće. OK? ( Kultura kao kultura- kod tebe se vidi kakva je kada ne znaš ništa o kulturi svoga naroda i države. Možeš se jedino stramiti nakon ovakve izjave. )
pa ti mi objasni.čija je arhitektura po dalmatinskim gradovima ako ne talijanska(bar sam ja nešto tako naučuo)
proljetnileptir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 16:59   #50
Quote:
proljetnileptir kaže: Pogledaj post
pa ti mi objasni.čija je arhitektura po dalmatinskim gradovima ako ne talijanska(bar sam ja nešto tako naučuo)

Hajmo prvo nešto razjasniti- nadam se da znaš da Italija nije sljednica Rimskog Carstva. A sada budući da sam iz zaleđa Dalmacije, vrlo dobro znam gradove Šibenik i Zadar. Najpoznatiji dio Zadra je Forum- izgrađen za doba Rima, zatim Crkva svetog Donata- izgradili smo ju mi Hrvati u 9. stoljeću i predstavlja vrh romaničke arhitekture u Hrvatskoj, a i šire ne znam ima li igdje tolika romanička crkva. Osim nje izrazito je monumentalna i Katedrala sv. Stošije iz 12./ 13. stoljeća. Šibenik- grad kojeg smo onovali mi, čija je najpoznatija i najveća znamenitost djelo hrvatskog arhitekta Jurja Dalmatinca- Katedrala svetog Jakova- pod zaštitom UNESCO-a, Osim tog u Šibeniku postoje i četiri velike tvrđave- sv. Ivan, Šubićevac, Sv. Ana i najljepša na ulazu u Šibenski kanal- Tvrđava sv. Nikole. Osim tvrđava Šibenik ima i prekrasni Stari Grad i Varoš koji nisu napravili nikakvi Talijani već građani Šibenika- Hrvati. Split- najveća znamenitost Splita je upravo iz rimskog razdoblja- Diokelcijanova palača, a druge brojne znamenitosti su ito tako napravili Hrvati. Najpozantiji splitski spomenik Grguru Ninskom napravio je vjerojatno najveći kipar dvadesetog stoljeća- Ivan Meštrović, koji osim tog spomenika ima i prekrasnu monumentalnu palaču u kojem je smješten njegov muzej. Što se tiče zaleđa- Knin- stari hrvatski kraljevski grad s najvećom tvrđavom u Dalmaciji, samostan Visovac, Burnum i rimski amfiteatar, portal majstora Radovana na trogirskoj katedrali koji je najznačajniji srednjovjekovni portal u Dalmaciji- autor je majstor Radovan. Dubrovik stvarno nije potrebno spominjati. Ja stvarno ne znam u kojoj si ti to školi učio da je arhitektura dalmatinskih gradova talijanska. Šta su romanika, gorika, renesansa i barok isključivo talijanski nacionalni stilovi? Takve insinuacije još niasm čuo.
Genneral is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 17:02   #51
Quote:
proljetnileptir kaže: Pogledaj post
hrvatska bi trebala preventivno napasti italiju.to je moj stav.
S tobom na čelu... Stigli bi i do Rima.
Genneral is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 17:02   #52
a čija je italija sljednica ako nije rimskog carstva?
proljetnileptir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 17:09   #53
Quote:
proljetnileptir kaže: Pogledaj post
a čija je italija sljednica ako nije rimskog carstva?
Isuse Kriste koja provala. To je jedino Mussolini govorio i na taj floskuli zasnivao svoj fašistički program- da je Italija sljednica Rimskog Carstva i da po toj teoriji ima pravo na obnovu Rima u antičkim granicama. Po čemu je Italija veća sljednica Rimskog Carstva od recimo Turske, Francuske ili Španjolske?
Genneral is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 17:33   #54
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Mislim da je Italiji trenutno veći problem orgomna invazija azilanata i koliko čujem veliki demografski pad, a ako bi Italija krenula u napad na istočnu jadransku obalu i njima bi se mogao dogoditi napad na južni Tirol kojeg su bespravno oteli Austrijancima, a kako bi Talijani mogli držati obalu jer mira nikako na toj okupiranoj zemlji nikako ne bi bilo.
Trenutno je trenutno, trenutno neće ništa biti, ali stare pretenzije su samo hibernirane dok vlada trenutni evropski poredak-europrojekt(i NATO). Ako propadne sve je moguće uključujući i grabež za susjedovim teritorijem.

Može Italija biti i meta tuđih presezanja, naravno. Iako ne vidim Austriju kao nekoga tko je može ugroziti. Mi smo vrlo ranjivi, svi susjedi nas gledaju kao plijen, a ponajviše Italija i Srbija, ali i Bh muslimani bi se rado dočepali mora, o Slovencimka da ne govorim, a možda bi i Mađari našli zajednički jezik sa Talijanima i Srbima.

Ali dobro, ako mislite da nemamo što nikad više brinuti jer je nemoguće da nas ikad itko više napadne onda se opustimo i pouzdajmo u tuđi fair play.
Samo bojim se da ćemo to skupo platiti.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 17:41   #55
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Trenutno je trenutno, trenutno neće ništa biti, ali stare pretenzije su samo hibernirane dok vlada trenutni evropski poredak-europrojekt(i NATO). Ako propadne sve je moguće uključujući i grabež za susjedovim teritorijem.

Može Italija biti i meta tuđih presezanja, naravno. Iako ne vidim Austriju kao nekoga tko je može ugroziti. Mi smo vrlo ranjivi, svi susjedi nas gledaju kao plijen, a ponajviše Italija i Srbija, ali i Bh muslimani bi se rado dočepali mora, o Slovencimka da ne govorim, a možda bi i Mađari našli zajednički jezik sa Talijanima i Srbima.

Ali dobro, ako mislite da nemamo što nikad više brinuti jer je nemoguće da nas ikad itko više napadne onda se opustimo i pouzdajmo u tuđi fair play.
Samo bojim se da ćemo to skupo platiti.
Nikad i nikako se ne trebamo pouzdati u tuđi fair play, i zato trebamo razvijati svoje gospodarstvo i što manje se puozdati u strance, a sa tim i svoju oružanu silu, pogotovo mornaricu i ojačati vanjske otoke sa protubrodskim raketama, a ne bi bili naodmet i torpedni čamci.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 17:48   #56
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Nikad i nikako se ne trebamo pouzdati u tuđi fair play, i zato trebamo razvijati svoje gospodarstvo i što manje se puozdati u strance, a sa tim i svoju oružanu silu, pogotovo mornaricu i ojačati vanjske otoke sa protubrodskim raketama, a ne bi bili naodmet i torpedni čamci.
Naravno, kako je ono Broz govorio: radimo(ili živimo) kao da će 100 godina biti mir, a pripremajmo se kao da će sutra biti rat. Nije ni on bio u svemu u krivu.
Ili ono NNNI.

Moramo biti odgovorni prema budućim generacijama, ne smijemo ih ostaviti nespremne za izazove koji zasigurno slijede.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 17:48   #57
Ako je itko sljednik Rimskog Carstva, onda su to Grci. Legalno i legitimno. Zapadno Carstvo je prestalo postojati 476. godine.
__________________
History is the version of past events that people have decided to agree upon."
-Napoleon
Ar-Pharanzor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 17:51   #58
Quote:
Genneral kaže: Pogledaj post
Isuse Kriste koja provala. To je jedino Mussolini govorio i na taj floskuli zasnivao svoj fašistički program- da je Italija sljednica Rimskog Carstva i da po toj teoriji ima pravo na obnovu Rima u antičkim granicama. Po čemu je Italija veća sljednica Rimskog Carstva od recimo Turske, Francuske ili Španjolske?
po čemu je turska sljednica rimskog carstva? turska čak nije ni europska zemlja.šta ima veze ako je to mussolini govorio kad je to istina.
proljetnileptir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 17:53   #59
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Naravno, kako je ono Broz govorio: radimo(ili živimo) kao da će 100 godina biti mir, a pripremajmo se kao da će sutra biti rat. Nije ni on bio u svemu u krivu.
Ili ono NNNI.

Moramo biti odgovorni prema budućim generacijama, ne smijemo ih ostaviti nespremne za izazove koji zasigurno slijede.
onda ćemo ipak veličati i slaviti tita.jer tito se borio protiv i spasio nas od talijana.ne njihov ugu znik pavelić.ja sam inače desničar.haha..tito-tito-nego šta.doći pred talijansku ambasadu ne s pavelićevom nego s titinom slikom.
proljetnileptir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 17:54   #60
to što nas tito nije spasio(nego baš naprotiv)od srba-to je druga stvar.od njih nas je spasio titin general krivousti.
proljetnileptir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:01.