Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2017., 13:00   #41
Ja mislim da je za realan odgovor na pitanje uvodničara neophodno napustiti krajnosti, je-nije bitan novac, stil života i slično. Te da je realno uzeti u obzir i tradicionalne rezone, očekivanja s ovih prostora, baš kao i specifičnosti pojedinog slučaja.
Uvjerena sam naime da je novac to manje bitan ikome, što god ga ima češće za ugodan život bez borbe za njega i egzistencijalnih problema. Također, mislim da je definicija meni, nekom drugom ili trećem, što je to ugodan i bezbrižan život, također vrlo važna. Dakle backgraund oboje partnera. Odnosno da je konkretno oko novca najvažnija riječ dovoljno.
Dok sam uvjerena da su ostale razlike koje uglavnom prate razlike u plaćama puno važnije i mnogo puta neprelazne. Interesi, obrazovanje, očekivanja, odgoj djece, ambicioznost, koješta još.
Mislim, sve u svemu, da bi bilo korektno reći da naprosto ljudi sa sličnim backgarundom, stupnjem obrazovanja, društvenim položajem i plaćom imaju nešto više šanse za opstanak veze ili braka, ali da se to ne može smatrati pravilom bez izuzetka niti garancijom. Tek nešto pouzdanijim temeljem za budućnost s manje prijepora i nesuglasica.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 13:02   #42
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Ne bih se slozio s tim jer su se vremena podijelila. Vise bi rekao da je to drustveni konstrukt koji korijene vuce iz patrijarhata gdje se ocekivalo da je musko glava obitelji. Danas vise nije tako.
Vremena se jesu promjenila ali biologija nije, žena među ostalim nosi svako dijete 9 mjeseci kad je jako ranjiva, potreban joj je oslonac lovac i ratnik, pa onda nakon što ga rodi i netko tko će dugi period hraniti i braniti dijete i nju (narocito kod nas gdje ne bi mogli prezivjeti sa naknadama koje daje država). Pa onda još peru hormoni, neisugurnosti...uglavnom, dugo i opsežno dalo bi se pisati. Ne moze se sve pripisivati patrijarhatu, jednostavno neke uloge jesu postavljene tako jer drugacije nikako nisu mogle biti postavljene. Danas jest situacija donekle promijenjena ali daleko je ot od toga da zeni ne treba više sigurnost u muskarcu. Ponajviše govorim o zeni kao clanu obitelji.
ChaosInMotion is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 13:05   #43
Quote:
ChaosInMotion kaže: Pogledaj post
Vremena se jesu promjenila ali biologija nije, žena među ostalim nosi svako dijete 9 mjeseci kad je jako ranjiva, potreban joj je oslonac lovac i ratnik, pa onda nakon što ga rodi i netko tko će dugi period hraniti i braniti dijete i nju (narocito kod nas gdje ne bi mogli prezivjeti sa naknadama koje daje država). Pa onda još peru hormoni, neisugurnosti...uglavnom, dugo i opsežno dalo bi se pisati. Ne moze se sve pripisivati patrijarhatu, jednostavno neke uloge jesu postavljene tako jer drugacije nikako nisu mogle biti postavljene. Danas jest situacija donekle promijenjena ali daleko je ot od toga da zeni ne treba više sigurnost u muskarcu. Ponajviše govorim o zeni kao clanu obitelji.
Sto je s osobama koje ne zele imati djecu?
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 13:07   #44
Quote:
ChaosInMotion kaže: Pogledaj post
Vremena se jesu promjenila ali biologija nije, žena među ostalim nosi svako dijete 9 mjeseci kad je jako ranjiva, potreban joj je oslonac lovac i ratnik, pa onda nakon što ga rodi i netko tko će dugi period hraniti i braniti dijete i nju (narocito kod nas gdje ne bi mogli prezivjeti sa naknadama koje daje država). Pa onda još peru hormoni, neisugurnosti...uglavnom, dugo i opsežno dalo bi se pisati. Ne moze se sve pripisivati patrijarhatu, jednostavno neke uloge jesu postavljene tako jer drugacije nikako nisu mogle biti postavljene. Danas jest situacija donekle promijenjena ali daleko je ot od toga da zeni ne treba više sigurnost u muskarcu. Ponajviše govorim o zeni kao clanu obitelji.
Evo još jedan koji trkelja o povijesnim i antropološkim temama o kojima nema elementarnih znanja.
Kako vam se da.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 13:08   #45
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Zena je nemocna dok ima bebu pa mozda postoji zapis u genima da joj treba sposoban muzjak?
Ali sigurnost nije uvijek jednaka sposobnosti a sigurnost je ta koja se zapravo traži. Ne moram sada nabrajati primjere pojedinaca koji su ugurani u dobre obiteljske biznise a da nije istih znam da ne bi daleko dogurali i bili poželjni kao što su poželjni zbog istih. I koji je onda rezime svega?
softsicher is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 13:12   #46
Quote:
softsicher kaže: Pogledaj post
Ali sigurnost nije uvijek jednaka sposobnosti a sigurnost je ta koja se zapravo traži. Ne moram sada nabrajati primjere pojedinaca koji su ugurani u dobre obiteljske biznise a da nije istih znam da ne bi daleko dogurali i bili poželjni kao što su poželjni zbog istih.
Sve to napisano stoji, ono sto meni upada u oci jest cinjenica da se se prica kako tipovima nije bitno koliko žena zarađuje, pa ispada musko koje ok zarađuje uzima 'siroticu' s ceste jer mu je bitan samo izgled (ili sto vec), a primanja mu nisu bitna.

To možda i jest tocno ako imas urnebesan novac pa mozes izdržavati obitelj bez da trepnes. Ovdje bi se i slozio s violetom koja je rekla da obicno tu razliku u placi itekako prati i gomila drugih stvari, koje jednog od partnera pocnu puno prije smetati nego sami novac.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 13:17   #47
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Sto je s osobama koje ne zele imati djecu?
Zato sam i napisao da mislim uglavnom o ženama koje imaju obitelj, dakle muža djecu...
ChaosInMotion is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 13:18   #48
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Evo još jedan koji trkelja o povijesnim i antropološkim temama o kojima nema elementarnih znanja.
Kako vam se da.
Cekamo pametne da nas prosvijetle, ali oni uglavnom ne zele dijeliti svoje znanje pa se nama i dalje da.
ChaosInMotion is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 13:24   #49
Quote:
ChaosInMotion kaže: Pogledaj post
Cekamo pametne da nas prosvijetle, ali oni uglavnom ne zele dijeliti svoje znanje pa se nama i dalje da.
Poanta napisanog je da ti je percepcija prapovijesnog društva totalno kriva.
Prije svega u vezi uloge lovca i lova tj značaja istoga(ljudi su puno više bili strvinari i oportunisti nego uspješni lovci), raspodjele poslova a i općenito odnosa u tim zajednicama.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 13:25   #50
Quote:
softsicher kaže: Pogledaj post
Jer danas žene zarađuju kao i muškarci, bar u mom zanimanju, većina mladih danas je visokoškolovana s jednakim mogućnostima..ne postoji gender pay gap u IT-u, medicini, ekonomiji, pravu, hrpi ostalih branši..i gdje se tu hipergamija uklapa?
Ok, puno ljudi mlađe dobi ima i diplomu danas. Da li to prate i iznosi plaća?
Pogledaj po državnim službama kolike su plaće; različite iznose dobije jedan službenik u ministarstvu, jedan zaposleni u odvjetničkom uredu i jedan zaposleni u banci. Iako mogu imati isti stupanj obrazovanja, završili su isti fakultet. A fakultete s kojima se radi u branšama di se vrte veće cifre ipak još uvijek više biraju muškarci.

Ili ja griješim?

Bilo bi zanimljivo vidjeti podjelu po spolu što se tiče upisanih zanimanja/završenih fakulteta.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 13:27   #51
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Ok, puno ljudi mlađe dobi ima i diplomu danas. Da li to prate i iznosi plaća?
Pogledaj po državnim službama kolike su plaće; različite iznose dobije jedan službenik u ministarstvu, jedan zaposleni u odvjetničkom uredu i jedan zaposleni u banci. Iako mogu imati isti stupanj obrazovanja, završili su isti fakultet. A fakultete s kojima se radi u branšama di se vrte veće cifre ipak još uvijek više biraju muškarci.
Usporedba privatnik sektor i državni je loša jer je poznato kakve su place i kak ih dobijes u državnim firmama.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 13:29   #52
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Sve to napisano stoji, ono sto meni upada u oci jest cinjenica da se se prica kako tipovima nije bitno koliko žena zarađuje, pa ispada musko koje ok zarađuje uzima 'siroticu' s ceste jer mu je bitan samo izgled (ili sto vec), a primanja mu nisu bitna.

To možda i jest tocno ako imas urnebesan novac pa mozes izdržavati obitelj bez da trepnes. Ovdje bi se i slozio s violetom koja je rekla da obicno tu razliku u placi itekako prati i gomila drugih stvari, koje jednog od partnera pocnu puno prije smetati nego sami novac.
A gle, nije nužno riječ o siroticama u toj priči, ja imam pristojnu plaću u prosvjeti, sasvim sam ugodno živjela u vlastitom stančiću i sve tako, pa ipak imam dvostruko manju plaću od muža. I to nikome nije čudna kombinacija, kao što vjerujem ne bi bila niti obratna u tim nekim manje-više uobičajenim kombinacijama. Naime naš donji prag je dovoljno visoko da mislim kako bi sve funkcioniralo i da on radi najmanje plaćen posao u svojoj struci, odnosno ima plaću poput moje. Dok baš ne vjerujem u golemu sreću na dvostruko ili više nižem pragu, početnom za neko obrazovanje ili vrstu posla. Osim ako to nije uokvireno u neku lagodnu obiteljsku priču.
Vrlo su važne okolnosti. Imam prijateljicu koja je završila Povijest i tek povremeno radi na zamjenama, dok ostatak vremena provodi u maminom butiku, koji manje-više jednako funkcionira s njom i bez nje. Stanuju u etaži raskošne obiteljske kuće sa svim popratnim benefitima i kod njih je realno nevažno što ona jako malo zaradi na godišnjoj razini. Jer imaju, u normalnim okvirima, sve što hoće, a po svemu ostalom su kompatibilni. Već da pola, relativno velike plaće njezina muža odlazi recimo na kredit za stan, vjerujem da ne bi bilo isto. Mada bi ostalo bilo isto.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 13:33   #53
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
A gle, nije nužno riječ o siroticama u toj priči, ja imam pristojnu plaću u prosvjeti, sasvim sam ugodno živjela u vlastitom stančiću i sve tako, pa ipak imam dvostruko manju plaću od muža. I to nikome nije čudna kombinacija, kao što vjerujem ne bi bila niti obratna u tim nekim manje-više uobičajenim kombinacijama. Naime naš donji prag je dovoljno visoko da mislim kako bi sve funkcioniralo i da on radi najmanje plaćen posao u svojoj struci, odnosno ima plaću poput moje. Dok baš ne vjerujem u golemu sreću na dvostruko ili više nižem pragu, početnom za neko obrazovanje ili vrstu posla. Osim ako to nije uokvireno u neku lagodnu obiteljsku priču.
Vrlo su važne okolnosti. Imam prijateljicu koja je završila Povijest i tek povremeno radi na zamjenama, dok ostatak vremena provodi u maminom butiku, koji manje-više jednako funkcionira s njom i bez nje. Stanuju u etaži raskošne obiteljske kuće sa svim popratnim benefitima i kod njih je realno nevažno što ona jako malo zaradi na godišnjoj razini. Jer imaju, u normalnim okvirima, sve što hoće, a po svemu ostalom su kompatibilni. Već da pola, relativno velike plaće njezina muža odlazi recimo na kredit za stan, vjerujem da ne bi bilo isto. Mada bi ostalo bilo isto.
Slazem se s napisanim, ja sam samo rekao kako to ispada po forumima, gdje novac nije bitan, al samo izgled jest. S cim se ne slazem. Rekao bih da ljudi dok su mlađi povrsnije gledaju na stvari, kasnije kad se osamostale, vide da je i novac itekako bitan.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 13:34   #54
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Ok, puno ljudi mlađe dobi ima i diplomu danas. Da li to prate i iznosi plaća?
Pogledaj po državnim službama kolike su plaće; različite iznose dobije jedan službenik u ministarstvu, jedan zaposleni u odvjetničkom uredu i jedan zaposleni u banci. Iako mogu imati isti stupanj obrazovanja, završili su isti fakultet. A fakultete s kojima se radi u branšama di se vrte veće cifre ipak još uvijek više biraju muškarci.

Ili ja griješim?

Bilo bi zanimljivo vidjeti podjelu po spolu što se tiče upisanih zanimanja/završenih fakulteta.
Slažem se, onda je bedasto dovodit sposobnost i nekakvu pamet u računicu jer je mnogo i pitanje sreće. Isti stupanj obrazovanja, isti fakultet, jedan je imao sreću zaposliti se u ministarstvu, drugi u agenciji. Potonji ima duplo veću startnu plaću.
Ne znam baš za zanimanja i fakultete gdje se vrte veće cifre da upisuju pretežito muškarci, što je s farmacijom npr. same žene a plaće ekstra dobre..pa fer i medicinu koji garantiraju visoko plaćene poslove upisuju podjednako oba spola ako se ne varam..
softsicher is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 13:38   #55
Fer ne upisuju jednako cure i decki.
Medicinu mozda.

Sent from my D2403 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 13:45   #56
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Fer ne upisuju jednako cure i decki.
Medicinu mozda.

Sent from my D2403 using Tapatalk
Nije mozda, žene su podzastupljene na dva faksa, FER i FOI.

http://www.srednja.hr/studenti/vijes...kojim-decki-7/
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 14:10   #57
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Slazem se s napisanim, ja sam samo rekao kako to ispada po forumima, gdje novac nije bitan, al samo izgled jest. S cim se ne slazem. Rekao bih da ljudi dok su mlađi povrsnije gledaju na stvari, kasnije kad se osamostale, vide da je i novac itekako bitan.
Da, sasvim si u pravu, s godinama se prioriteti mijenjaju. To je i logično. Kako mi je novac i mogao biti važan dok se uopće nisam brinula oko njega, nego je samo dolazio u potrebnim količinama?
Izgled je uvijek važan, makar jer osigura pogled više, pažnju. Što nikako nije malo. Kao i neke druge karakteristike slično.
Inače se ovdje ljudi vole sporiti upotrebljavajući extreme, neživotne primjere. Kada kažem da mi kod muškarca nije jako važan izgled, mislim na nekog uobičajena izgleda, prosječnog, ne na Quasimodovog potomka. To bi se trebalo podrazumijevati, mislim. Neki balans, srednjih 60-70% Gaussove krivulje.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 14:21   #58
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Nije mozda, žene su podzastupljene na dva faksa, FER i FOI.

http://www.srednja.hr/studenti/vijes...kojim-decki-7/
Za medicinu sam rekao mozda.
Za fer se zna da decki dominiraju, ali i to ce se promijeniti.

Mislim da ce muski trend na zapadu biti da sve manje upisuju fakultete.

Sent from my D2403 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 16:07   #59
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
I dalje mislim da je zenama bitno da muskarac vise zaradjuje.

Ne svima, ali hipergamija je realnost od kad je svijeta i vijeka.

Ne znaci da imam nesto protiv zena kad to tvrdim, ali tako je pa se ne trebamo lagati.

Slazem se oko ovog zadnjeg, ali se uglavnom radi o skromnim muskarcima koji dobro zaradjuju.
Evo ja. Ne puno vise.
Nije mi bitno. Ne bi mi smetalo i da zaradjujem dva put vise nego sto zaradjujem.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 16:18   #60
Mislim da je puno bitnije kako se oboje odnose prema novcu kojeg zaraduju sami, i prema onom kojeg partner zaraduje.
Jer ako cu ja svojih 4k, spremati sa strane, a njegovih 11 trositi ko sumanuta, naravno da se to njemu nece svidjeti. Ista stvar je i ako ja svoj novac potrosim odmah, jer, eto, ionako nije dosta ni za kruh i mlijeko, a onda gledati koliko ce mi on dati, takoder nece ni to dugo drzati vodu.
Ali mislim, da ako partner vidi da ja sa tih 4k razumno raspolazem, i da postujem i svoj i njegov novac, da ce onda i partner drugacije gledati na takvu osobu, i na drugaciji nacin pristupiti u tom slucaju, a drugacije u ona prva dva.
Jer svatko svoje voli i cijeni, i vjerujem da ocekuje i od drugih da isto tako cijene i postuju i covjeka i novac koji ih hrani i placa im rezije i osigurava zivot iznad mogucnosti koje sama mogu osigurati u tih 4k.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:39.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger