Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2009., 23:18   #21
Fali ti dobar zivotopis, kvalitetna priprema za intervju i odlicna prezentacija... ma sitnica...
Private Dancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 23:29   #22
Ja sam otišao u Zagreb čim mi se ukazala prilika - na razmjerno manje nego što sam imao u Splitu (plaća je bila veća, ali podstanarstvo, samostalan život...). No, nakon 2-3 godine je došla ponuda jake privatne firme da pređem kod njih... I cijela priča sa prihodima i poslom i svime je postala nešto sasvim drugo...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 12:46   #23
Evo ovako, imam jednu veliku dilemu.

Živim u malom mjestu i zvali su me na usavršavanje u Zagreb u dobru firmu. Radi se o usavršavanju pa vjerojatno znate kakva su plaćanja (2400 + prijevoz). Trebala bih naći stan za iznajmiti, imam već potencijalnog cimera.

Moja dva pitanja su:
1.Mislite da bih mogla živjeti s tim prihodima? (cimer dobije oko 3000)
2.Moj veliki problem je to što sam se previše vezala za svoj kraj i ljude. Bila sam na razgovoru prošli tjedan i kada sam došla u Zagreb osjećala sam se kao izgubljena, kao da ne mogu izdržat bit tamo.
Zanima me da li ste bili u sličnoj situaciji, da li ste se unatoč tome preselili u zagreb ili ne? Ako jeste, da li ste se lako prilagodili s vremenom na udaljenost od svoje obitelji?

Plizz pomoć, svaki savjet dobro dođe.
dzezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 17:08   #24
prezivljavanje - vrlo skromno al dalo bi se.. Sto se drugog dijela tice ako ikad mislis raditi nesto ili nesto malo bolje morati ces kad tad otici od doma ako tamo nemas uvjeta za isto. Po pola zg se doselilo unatrag jednu, dvije generacije pa tko je koga pitao kako mu je.
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 20:47   #25
Quote:
lujozg kaže: Pogledaj post
prezivljavanje - vrlo skromno al dalo bi se.. Sto se drugog dijela tice ako ikad mislis raditi nesto ili nesto malo bolje morati ces kad tad otici od doma ako tamo nemas uvjeta za isto. Po pola zg se doselilo unatrag jednu, dvije generacije pa tko je koga pitao kako mu je.
Znam, da. Tu gdje jesam bih mogla naći neki posao, imala sam prilika i uvijek se nešto nađe, ali neće bit dobra kao što je ova prilika u Zagrebu, to sigurno. Na kraju krajeva, ako me otprde nakon godine dana, bar imam neko iskustvo i lakše ću naći nešto drugo malo bolje kad se vratim doma. Posao je jedini razlog zbog kojeg bi otišla u Zagreb, ali jedini. Ništa drugo me tamo ne privlači. Da li se isplati preživljavati tamo tu jednu godinu ili ne, ne znam, ali vjerujem da treba pokušati, pa ako ne ide, ne ide. Bar sad ima tih usavršavanja na svakom koraku.
dzezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 19:17   #26
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
U normalnom životnom prostoru u Zagrebu za život ti treba minimalno 4500. Ukoliko ćeš par godina raditi i živjeti u zg za 4-5 tisuća kuna, pripremi se na zapravo sirotinjsko preživljavanje...
Slazem se, imao sam daleko veca primanja ali grad je generalno skup. Najvise ti ode na troskove zivota i hranu, izlasci te dokrajce.
Znam ekipe koja je radila i za manje od 4000 ali to je bas prezivljavanje, svaku kunu su okretali po nekoliko puta i kupovali po akcijama.

Prije odlaska sjedi i izracunaj sto gubis/dobijes.

Cinjenica, imas vise prilika za posao. Međutim sve ti se generalno okrece oko veza i poznanstva kao i u nekom manjem gradu.
morskipas1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 16:05   #27
Quote:
profesoricarx kaže: Pogledaj post
Svatko može dobiti posao ovdje ako ima vezu. Ako nemate vezu ili veliko radno iskustvo utopiti ćete se u moru ekonomista. Jedino ako imate ludu sreću
ILI ako se pokažeš bolji od ostalih iako nemaš puno praktičnog iskustva jer neko zakači odmah i ide mu, a nekome treba više mjeseci ili čak godina da bude jednako dobar.
djdane is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:09.