Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2017., 18:22   #4121
Kako izgleda to mjesečno javljanje mailom?

Da li se svaki mjesec moram javiti na bar jedan natječaj?

I najvažnije pitanje, ako se javim na natječaj za koji nemam uvjete (to jest imam samo polovične uvjete, imam VSS ekonoskog smjera, ali nemam potrebne 2-3 godine radnog iskustva na istim ili sličnim poslovima) da li mogu u mailu navesti da sam se javila na taj natječaj bez da mi savjetnica prigovara? To jest, da li netko sa burze pregledava da li zadovoljavam sve uvjete za natječaje na koje sam se javila?
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 06:33   #4122
Ispunis tablicu tj navedes savjetnici na sto si se sve javljala.
Ukoliko nije bilo taj mjesec ama bas nikog, posaljes joj opet mejl da se ovaj mjesec nisi javljala jer nije bilo niceg tebi interesantnog-ali obavezno se javi, i to na nacin da ima pisani trag.
Nije bitno da imas sve uvjete, bitno je da aktivno trazis posao i javljas se
Black Uhuru is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 09:09   #4123
ok, super, hvala ti

a, recimo ako se javim na natječaj za posao za koji smatram da je neadekvatan za mene i slučajno me pozovu na testiranje i ne odem na to testiranje...da li netko sa burze može znati/provjeravati da nisam otišla na testiranje...ili mogu navesti u tablici da sam se javila na taj natječaj, a testiranje nikad ne spomenem ili ako me netko pita kažem da me nisu zvali?
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 20:26   #4124
A gle, zavisi koliko ti je bitno da si na burzi, dakle ako primas naknadu nema zafrkacije. Frendica mi je bila kratko na burzi s naknadom, pa mi je pricala.
Ja osobno radije ne bi slao zamolbe za radna mjesta koja me ne zanimaju, cisto da "popunim prostor". Ustedim vrijeme i njima i sebi, netko bi mogao racunati na mene, a ja zajebem, hm ne bi islo. Kako mi ocekujemo korektno ponasanje od poslodavaca, tako i oni od nas
Navodno se temeljito provjeravaju deficitarni i oni na naknadi.
Black Uhuru is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 10:49   #4125
Sto je s ovim ponovnim savjetovanjem? Dobila sam mail za individualno savjetovanje da je po novome obavezno?
Suncana 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 11:34   #4126
Quote:
Black Uhuru kaže: Pogledaj post
A gle, zavisi koliko ti je bitno da si na burzi, dakle ako primas naknadu nema zafrkacije. Frendica mi je bila kratko na burzi s naknadom, pa mi je pricala.
Ja osobno radije ne bi slao zamolbe za radna mjesta koja me ne zanimaju, cisto da "popunim prostor". Ustedim vrijeme i njima i sebi, netko bi mogao racunati na mene, a ja zajebem, hm ne bi islo. Kako mi ocekujemo korektno ponasanje od poslodavaca, tako i oni od nas
Navodno se temeljito provjeravaju deficitarni i oni na naknadi.
Hvala na savjetu. Razmislit ću još kako ću iskombinirati.

Ja imam dugogodišnje iskustvo u vrsti posla koja se rijetko traži (max 2-3 x godišnje budu objavljeni oglasi za taj profil zanimanja). Nekako sumnjam da će ta dinamika odgovarati burzi (da se javljam na natječaje 2-3 puta godišnje ). Mislim da te žele što prije utopiti negdje/ bilo gdje da ne budeš na grbači države, a definitivno ne bih željela raditi bilo što.

S druge strane, ekonomske sam struke, što bi značilo da bi se potencijalno mogla baviti širokoim spektrom zanimanja.

Ne znam kada sam vidjela oglas da traže osobu bez iskustva, a da se ne radi o oglasu za pripravnika. Mislim, mogu se javiti i na oglas za pripravnika, ali to je smijurija. Poslodavac koji traži pripravnika sigurno cilja na mladce koji su tek završili faks i to će im biti prvi posao. Ne vjerujem da bi se odlučili za osobu od skoro 40 godina koja je već dobrano isprofilirana u nekoj drugoj branši.

Zatim, mogu se javljati na ostale oglase iz ekon. struke, ali u oglasima uvijek piše da su potrebne 2-3 godine iskustva na takvom radnom mjestu. Neki čak napišu da oglase koji ne zadovoljavaju sve uvjete neće razmatrati. Takvi bi mi odgovarali samo za privid aktivnog traženja posla (jer ne vjerujem da bi me zvali na testiranje), kad se već toliko bojim da burza neće imati strpljenja da si ja odaberem posao koji mi najbolje odgovara (inače mi ne bih palo na pamet muljati).

Postoji još jedan problem. Razlog zbog kojeg trenutno ne radim je zdravstvene prirode. Nije ništa strašno, ali bi mi trenutno bilo teško raditi 8 sati za kompom zbog oka. Vjerujem da će se stanje u dogledno vrijeme popraviti, a vjeruju i doktori. E sad, budući da sam dugi niz godina radila, mislim da je fer da dobijem novčanu naknadu sa burze i zato ću se prijaviti. Zatim, imam i konkretnu poslovnu ideju koju bih željela realizirati kad mi bude još bolje. Pravo na bespovratne poticaje za samozapošljavanje imam samo ako sam na burzi pa se skinem sa nje. A ako ću ikada više raditi za nekog poslodavca, zaista bih željela da to bude u mojoj struci koju volim.
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 15:18   #4127
sad ce opet uvesti neke radionice za dugotrajno nezaposlene jel zna netko mozda na kaj ce nas slat? ak me pretvore u gerontodomacicu morat cu se samoubit.
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 15:01   #4128
Pozdrav,

Treba mi hitni odgovor. Prestala sam raditi početkom 9. mj. Dogovor je bio da me otpusti kao tehnoloski visak kako bih imala pravo na naknadu. Nedavno sam potpisala ugovor o prestanku rada, ali tek sad vidim da je sporazumni ugovor. Jel to znaci da nemam pravo na naknadu, ako je ta vrsta ugovora? Imam još rok par dana za prijavu na burzu...

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
-Littlecat- is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 00:22   #4129
Quote:
-Littlecat- kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Treba mi hitni odgovor. Prestala sam raditi početkom 9. mj. Dogovor je bio da me otpusti kao tehnoloski visak kako bih imala pravo na naknadu. Nedavno sam potpisala ugovor o prestanku rada, ali tek sad vidim da je sporazumni ugovor. Jel to znaci da nemam pravo na naknadu, ako je ta vrsta ugovora? Imam još rok par dana za prijavu na burzu...

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Mislim da sam već odgovorio na drugoj temi, ali budem i ovdje.
U slučaju sporazumnog otkaza nemaš pravo na naknadu.

Kod ostvarivanja prava na naknadu se gledaju dvije zadnje prijave. U niti jednoj ne smiješ dati otkaz, dobiti otkaz svojom krivicom niti ga potpisat sporazumno. Prema tome, JEDINI način da nakon sporazumnog otkaza dobiješ naknadu su dvije kratke prijave na određeno. Znači poslodavac bi te trebao realno ili fiktivno zaposliti na određeno pa te, kad taj ugovor istekne, ponovno zaposliti na određeno.

Primjer -> Ugovor na tjedan dana, pa odjava. Zatim ugovor na tri dana, pa odjava.

Po isteku drugog ugovora zakonski imaš pravo na 60% plaće koja se računa kao prosjek plaće u zadnja tri mjeseca. Ako si radila manje od dvije godine, naknadu dobivaš tri mjeseca. Ako si radila od dvije do četiri godine, naknadu primaš šest mjeseci. Prva tri mjeseca 60%, druga tri mjeseca 30%.
Perky Psycho is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 20:48   #4130
Trebam se po prvi puta prijaviti na biro. Vidim da od potrebne dokumentacije treba:

- važeća osobna iskaznica i potvrda o boravištu ukoliko se prijavljujete izvan mjesta prebivališta
- svjedodžba o završenoj školi ili diploma (original ili ovjerena kopija)
- podatak o OIB-u

Je li dovoljna osobna na kojoj piše OIB ili u stilu klasične hrvatske neefikasne birokracije to nije dovoljno već treba papirnata potvrda o OIB-u?
Te drugo pitanje, original diplomu im samo donesem na uvid ili je oni zadrže?
Kobelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 08:06   #4131
Quote:
Kobelo kaže: Pogledaj post
Trebam se po prvi puta prijaviti na biro. Vidim da od potrebne dokumentacije treba:

- važeća osobna iskaznica i potvrda o boravištu ukoliko se prijavljujete izvan mjesta prebivališta
- svjedodžba o završenoj školi ili diploma (original ili ovjerena kopija)
- podatak o OIB-u

Je li dovoljna osobna na kojoj piše OIB ili u stilu klasične hrvatske neefikasne birokracije to nije dovoljno već treba papirnata potvrda o OIB-u?
Te drugo pitanje, original diplomu im samo donesem na uvid ili je oni zadrže?
Dovoljna je osobna, tj. bilo što na čemu piše OIB.
Diploma je samo na uvid, vraćaju ti je odmah na šalteru.
Krekushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 13:52   #4132
Prijava na burzu nakon isteka ugovora, je li nužna? Nemam pravo na naknadu, a prijavila sam se već na zdravstveno... Ne da mi se opet zafrkavati s njima
__________________
~~ <3 I wanna know what love is... and I want you to show me... <3 ~~
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 18:24   #4133
Ne moraš, ak nema naknade, nema ni potrebe
Tict Tac Toe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 19:07   #4134
Quote:
Tict Tac Toe kaže: Pogledaj post
Ne moraš, ak nema naknade, nema ni potrebe
Nema naknade, osim ako se nekih čudom ubrzo zaposlim ponovno.. znači nema ni 'posljedica' kod zapošljavanja kod drugog poslodavca, s obzirom da nisam na burzi?
Znam da mi je to bila još davno prepreka za stručno o., baš sam morala biti mjesec dana na burzi... pa se nadam da takvih cirkusa nema kad je u pitanju pravi posao?
Već mi je bilo pun kufer tih obaveza prema burzi, na kraju sam se zaposlila na radnom mjestu - u struci, o kojem me nisu niti obavijestili.. toliko o njihovoj pomoći pri traženju posla..
__________________
~~ <3 I wanna know what love is... and I want you to show me... <3 ~~
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 20:25   #4135
Pozdrav ekipa!

Moram li se prijaviti na burzu ako idem odmah vani po završetku faksa (njemačka) tražiti posao?
__________________
Don't leave me murph!
Blaubarschbube is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 18:07   #4136
Quote:
Blaubarschbube kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa!

Moram li se prijaviti na burzu ako idem odmah vani po završetku faksa (njemačka) tražiti posao?
Ne moraš se prijaviti na burzu nikad u životu ako nećeš
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 17:58   #4137
Zna li netko kada se isplaćuje naknada sa HZZ-a? Da li je to svima isti dan u mjesecu ili kad te zadesi?
dextra_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 22:16   #4138
Prijavila bih se na biro isključivo zbog sor-a. Hoću li se morati javljati i na ostale natječaje koji nisu sor ? Ukoliko se na njih ne budem javljala, hoće li me izbrisati iz evidencije ? Prijeteljica je rekla svojoj savjetnici da želi samo sor i nije joj slala druge natječaje. No, ona je prvostupnik, a ja sss.
Melija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 22:39   #4139
Upisao sam prekvalifikaciju..nisam u mogucnosti poci na burzu a ugovor kod sadasnjeg poslodavca mi zavrsava za 10-tak dana..gdje mogu vidjeti jel burza subvencionira na neki nacin prekvalifikaciju,usavrsavanje itd jer na njihovim stranicama ne mogu nac
ajmoplavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 22:40   #4140
koliko često se moramo javljati na biro ako smo nezaposleni? Ja sam se prijavila 3.10., prve konzultacije (kod gospođe koja je mjenjala moju savjetnicu jer su kod savjetnice bili svi termini zauzeti) sam imala 11.10. (tog 3.10. sam dobila dokaz o prijavi za gradski prijevoz (kartu) za nezaposlene). Međutim, danas idem nadoplatiti kartu, kad oni kažu nije vas Zavod nama prijavio, ne možete (svakog 25. u mjesecu Zavod prijavljuje gradskom prijevozu putnika tko je od onih koji je tražio prijevoznu kartu za nezaposlene još na Zavodu - valjda). Meni u papirima što sam dobila piše da je javljanje obavezno najmanje jedednom u 8 tjedana osobno ili mailom, te osobno najkasnije jednom u 12 tjedana. Jučer sam slala mail savjetnici (ne onoj koja je vodila prve konzultacije, nego onoj kojoj moje zanimanje pripada i čiji su mi broj/mail dali na tom prvom savjetovanju u slučaju nekih problema) da je pitam kad mogu doći na konzultacije i danas mi je odgovorila i rekla idući tjedan u to i to vrijeme. Nije mi ništa spomenula, nikakav problem. Valjda bih nešto rekla da nije dobro ili? Ne razumijem što se onda dogodilo s mjesečnom kartom? Brinem da me nisu izbrisali iz evidencije, nisam više pametna.
putovanježivota is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:57.