Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2017., 06:07   #10621
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Ako radim u školi na nepuno radno vrijeme kako se obračunava naknada za prijevoz? Trebam li dobiti razmjerni dio, ili puni iznos? U pitanju je Zagreb.
Mislim da ovisi koliko dana si u školi po rasporedu.
Mene su recimo pitali želim li puni prijevoz, moram dolaziti svaki dan.
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Old 11.10.2017., 14:54   #10622
Ja sam nekoliko godina imala nepunu satnicu i uvijek dobivala puni iznos.

Poslano sa mog SM-G361F koristeći Tapatalk
sputnjik is offline  
Old 11.10.2017., 16:02   #10623
Pitam zato što mi je isplaćen jedan iznos (naravno manji, razmjerno broju dana koliko dolazim u školu), a na JOPPD obrascu mi piše da mi je isplaćen puni iznos prijevoza... Po toj logici imam pravo na puni iznos prijevoza, samo ne znam gdje je otišla ta razlika.

Ima li to definirano u nekom pravilniku ili kolektivnom da se mogu pozvati na to kad ću se ići raspitivati u računovodstvo?
mokry is offline  
Old 13.10.2017., 18:26   #10624
Pozdrav kolege
evo ako netko zna, nisam našao stavku u zakonu ni kolektivnom; da li odabir zaposlenika u radni odnos po natječaju za osnovnu školu treba biti jednoglasan ili se mora(može) ponoviti natječaj zbog jednog suzdržanog glasa?
Zahvaljujem
__________________
Podijelio bih s tobom otkrivenje koje sam ovdje doživio. Došlo mi je dok sam klasificirao vašu vrstu i shvatio sam...da vi zapravo niste sisavci. Svaki sisavac na ovom planetu nagonski razvija prirodnu ravnotežu s okolišem oko sebe. Ali vi ljudi ne. Dođete na neko područje i razmnožavate se...i razmnožavate dok ne potrošite sve prirodne resurse. Preživljavate jedino tako da se širite u novo područje. Na ovom planetu postoji još jedan organizam koji se isto ponaša. Znaš koji je to? Virus.
-doom is offline  
Old 13.10.2017., 19:27   #10625
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Ako radim u školi na nepuno radno vrijeme kako se obračunava naknada za prijevoz? Trebam li dobiti razmjerni dio, ili puni iznos? U pitanju je Zagreb.
Moooolim? Zašto biste dobili puni iznos? Ja sam uvijek dobivala putni trošak samo za dane koje sam i išla na posao (dok sam radila na nepuno radno vrijeme).

Imam jedno pitanje... zanima me tko zbrinjava tehnoloski visak? Zupanija?
Satis is offline  
Old 13.10.2017., 21:30   #10626
puni iznos daju ako im je mjesečna karta jeftinija nego zbroj dnevnih
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Old 13.10.2017., 21:32   #10627
Jeste li imali kada u rasporedu isti razred dva puta dnevno, ali ne kao blok sat.

Recimo u satnici engleskog imate npr. 6.c drugi sat, pa opet šesti? I onda sutra prvi i to je to. Odoše tri sata engleskog.
__________________
"If there is such a thing as reincarnation, knowing my luck I'll come back as me!" - Rodney
nevermindMe is offline  
Old 13.10.2017., 22:01   #10628
Quote:
nevermindMe kaže: Pogledaj post
Jeste li imali kada u rasporedu isti razred dva puta dnevno, ali ne kao blok sat.

Recimo u satnici engleskog imate npr. 6.c drugi sat, pa opet šesti? I onda sutra prvi i to je to. Odoše tri sata engleskog.

Imam takav raspored već par godina. Zašto?
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Old 13.10.2017., 22:19   #10629
Nisam nikad imala takav raspored do ove godine.

Pitam samo, zanimalo me imaju li i druge škole takav raspored ili smo mi ove godine zabrazdili.
Ok, došlo je do nekih promjena u školi, ali meni je takav raspored loš. Već su se i roditelji žalili.
Nije to samo za engleski i jedan razred. Nego za dosta predmeta i u većini razreda. Nije dobro, gubi se puno. Ne mogu gradivo obraditi isto kao kad sam imala tri različita dana.
No dobro, što je tu je, moram se priviknuti.
__________________
"If there is such a thing as reincarnation, knowing my luck I'll come back as me!" - Rodney
nevermindMe is offline  
Old 13.10.2017., 22:24   #10630
Šta je tu je, nama je tako zbog nesrazmjera broja razreda u jednoj i drugoj smjeni i ne može se napraviti adekvatan raspored. Meni isto često ne odgovara blok, ali radije bih blok nego to, međutim, navikneš se.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Old 13.10.2017., 22:28   #10631
Je, čak i blok sat ima više smisla od toga.

Tjeramo dalje i nadam se boljem iduće šk. godine.
__________________
"If there is such a thing as reincarnation, knowing my luck I'll come back as me!" - Rodney
nevermindMe is offline  
Old 14.10.2017., 18:20   #10632
Quote:
Satis kaže: Pogledaj post
Moooolim? Zašto biste dobili puni iznos? Ja sam uvijek dobivala putni trošak samo za dane koje sam i išla na posao (dok sam radila na nepuno radno vrijeme).
Sve je to u redu, samo me zanima zašto mi onda na JOPPD izvješću piše da mi je isplaćen puni iznos od 360kn, a ja sam na račun dobio 100kn. Negdje je otišla ta razlika od 260kn...
mokry is offline  
Old 14.10.2017., 19:32   #10633
Quote:
-doom kaže: Pogledaj post
Pozdrav kolege
evo ako netko zna, nisam našao stavku u zakonu ni kolektivnom; da li odabir zaposlenika u radni odnos po natječaju za osnovnu školu treba biti jednoglasan ili se mora(može) ponoviti natječaj zbog jednog suzdržanog glasa?
Zahvaljujem
ne mora bit jednoglasno,treba samo većina glasova.

ne mora se niti može ponavljat natječaj zbog jednog suzdržanog glasa.
__________________
And now I know how Joan of Arc felt..
miseducata is offline  
Old 25.10.2017., 13:39   #10634
Pozdrav ljudi, nova sam na ovoj temi i zanima me koje predmete moram završiti (dodatno) kako bih mogla predavati u osnovnoj i srednjoj školi?

Naime likovnjak sam i imam završen fax, i zanima me posao nastavnika/profesora a o tome ne znam ništa.
Koja je početna točka?
Sve što sam čula je da moram završiti pedagoški dio (tri predmeta ako se ne varam) i da kosta cca 10,000kn, traje godinu dana.

I da li se može živjeti od te plaće (prof likovnog u oš), dal je teško dobiti posao?

Hvalaaaaa )
__________________
manje je više
argentina is offline  
Old 25.10.2017., 14:56   #10635
Quote:
argentina kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi, nova sam na ovoj temi i zanima me koje predmete moram završiti (dodatno) kako bih mogla predavati u osnovnoj i srednjoj školi?

Naime likovnjak sam i imam završen fax, i zanima me posao nastavnika/profesora a o tome ne znam ništa.
Koja je početna točka?
Sve što sam čula je da moram završiti pedagoški dio (tri predmeta ako se ne varam) i da kosta cca 10,000kn, traje godinu dana.

I da li se može živjeti od te plaće (prof likovnog u oš), dal je teško dobiti posao?

Hvalaaaaa )
Da bi radila u školi, s vremenom trebaš položiti stručni ispit. To znači da možeš predavati i bez toga ali će onaj sa stručnim uvijek biti u prednosti. Da bi stekla uvjete za polaganje ispita, odstažiraš godinu dana u nekoj školi.
Može li se živjeti od te plaće? E, sad. Osnovica (meni u OŠ) plaće bez prijevoza i sa stručnim je oko 5200 kn. Međutim, s likovnim je, barem u mojoj županiji (Primorsko-goranska) jako teško dobiti posao. Glazbeni ide malo lakše jer je traženija struka, no često ljudi rade i na više škola.
Može li se živjeti od toga? Ovisi kakav si i kako živiš, iako bi plaća, s obzirom na to da se radi o vrlo odgovornom poslu, trebala biti i veća. To pogotovo dolazi do izražaja ako imaš obitelj i djecu.
Funny Queen is offline  
Old 25.10.2017., 14:59   #10636
Hvala, idem tamo
__________________
manje je više
argentina is offline  
Old 25.10.2017., 15:27   #10637
Quote:
Funny Queen kaže: Pogledaj post
Da bi radila u školi, s vremenom trebaš položiti stručni ispit. To znači da možeš predavati i bez toga ali će onaj sa stručnim uvijek biti u prednosti. Da bi stekla uvjete za polaganje ispita, odstažiraš godinu dana u nekoj školi.
Može li se živjeti od te plaće? E, sad. Osnovica (meni u OŠ) plaće bez prijevoza i sa stručnim je oko 5200 kn. Međutim, s likovnim je, barem u mojoj županiji (Primorsko-goranska) jako teško dobiti posao. Glazbeni ide malo lakše jer je traženija struka, no često ljudi rade i na više škola.
Može li se živjeti od toga? Ovisi kakav si i kako živiš, iako bi plaća, s obzirom na to da se radi o vrlo odgovornom poslu, trebala biti i veća. To pogotovo dolazi do izražaja ako imaš obitelj i djecu.
Funny tnx

Sad mi se nameće sto i jedno pitanje...
Naime, kod mene je situacija slijedeća, imam 14 godina staža (kroz više privatnih firmi gdje se baviim dizajnom) i osjećam da je vrijeme da nešto mijenjam - ukratko - ne želim više raditi taj posao na taj način i ono što me oduvijek privlačilo je prenošenje znanja djeci.

Doslovce počinjem od nule (ako ne i minusa )
Čitajući po ovom postu očito će biti veći problem naći posao nego završiti dodatnu edukaciju.

Gdje bi uopće gledati, preko ministarstva i samih škola?
Koje su šanse bez iskustva rada u prosvjeti, bez stručnog ispita i bez veze dobiti posao u školi, i to još umjetnički smjer...
__________________
manje je više
argentina is offline  
Old 25.10.2017., 23:26   #10638
U Slavoniji nedostaje prof. likovnog, ali zbog male satnice trebate biti spremni raditi na više škola kako biste imali puno radno vrijeme.
perinjo is offline  
Old 27.10.2017., 10:12   #10639
Question

Bok svima!
Imam pitanje: radim na 4 škole da bih imala punu satnicu, svaki dan sam u drugoj školi (u jednoj sam 2 dana) i ni jedan dan nemam raspored da bih morala biti u 2 škole.
Da li sam po zakonu obavezna doći na sjednicu u jednoj školi ako sam taj dan bila u 2. školi na nastavi (bez obzira čak i da sam fizički stigla s nastave u 1 školi na sjednicu u 2. školu)?
Hvala!
__________________
==> Za one koji vole igrice :-) <==
Ako imaš cilj, naći ćeš i put do njega. ==> Zabava za "ubijanje" slobodnog vremena ;-) <==
Dayala is offline  
Old 27.10.2017., 12:50   #10640
Ne, na sjednici dolaze ako ste taj dan po rasporedu u školi, ako niste, niste dužni ni doći. Recite da ćete doći ako će platiti putni trošak.
perinjo is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:29.