Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2017., 13:54   #41
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
Pa naravno da nebi pucao na profit.Recimo,možeš kad imaš više novca,zaposliti osobu koja će biti od velike pomoći i koja će kroz neke bonuse (neka je to i 20-30 % dobiti) i trudi ti će se raditi kao da je njegova firma.To kao početik nemožeš napraviti i moraš biti i poduzetnik i menadžer i voditelj,motivator.
Gdje ti je tu onda taj stres kojeg želiš i koji bi bio smisao toga?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 13:58   #42
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Gdje ti je tu onda taj stres kojeg želiš i koji bi bio smisao toga?
Ok,malo je predoslovno shvaćen.

Nije da nebi imao posla,ali bi ipak imao suradnika koji bi preuzeo dio obveza.

Radio bi i ja,od jutra do mraka,ali ipak bi bio slobodan prepustiti neke stvari koje manje volim drugima.Kad počinješ i gledaš na svaku kunu,mislim da teško možeš si dozvoliti taj luksuz.
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 15:06   #43
Javim vam veceras kada dobijem na Eurojackptu, doduse tu je malo vise od 20 miljuna kuna, uglavnom prva stvar je da nebi definitivno nikome rekao da sam dobio neku lovu , jer bi imao puno prijatelja, nastojao bi se ne isticat, a za ostalo cemo se vec snaci.

Šalim se, kad dobijem na Eurojackpotu, necu Vam javit, jer cete mi svi htjeti biti prijatelji.
Zivjeli
water strider is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 12:55   #44
Vjerojatno bih prvo otvorio temu, jer uopće nisam informiran pretjerano o kretanjima investicija i trendovima(porast, pad) te kako se oni reflektiraju.



Kada uzmemo u obzir moj odgovor i pretpostavku da slično razmišljamo, koliko para si dobio?
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 13:31   #45
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Vjerojatno bih prvo otvorio temu, jer uopće nisam informiran pretjerano o kretanjima investicija i trendovima(porast, pad) te kako se oni reflektiraju.



Kada uzmemo u obzir moj odgovor i pretpostavku da slično razmišljamo, koliko para si dobio?
To mene pitaš ili

Ništa,ne igram

I mislim da sam rekao previše,trebao sam staviti 4-5 milijuna kuna.TO mislim da nije dovoljno za neko uživanje pa bi možda ljudi ipak dio ulagali
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 13:36   #46
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
I mislim da sam rekao previše,trebao sam staviti 4-5 milijuna kuna.TO mislim da nije dovoljno za neko uživanje pa bi možda ljudi ipak dio ulagali
Ako bi i ulagali to bi bilo nešto tipa apartmana/kuće na moru
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 14:58   #47
Toliko genijalni ljudi, a svi bi uzeli rađe stanove, u odnosu na poslovne prostore.
rocker1987 is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 15:12   #48
Ne bi nigdje ulagao, nastavio bi raditi što i radim i samo si prilagodio potrošnju iznosu dobitka diskontiranom za inflaciju i podjeljenu na očekivani životni vijek.

Novci danas uopće nisu bitni ako imaš nešto profitabilno, prikupiti sredstva je najmanji problem, problem je što nema ničeg što će ti sigurno vratiti lovu, veći prinos, veći rizik gubitka.

Poduzetništvo je u glavi, a u ne u novcu. Ja uopće nisam tip koji bi doma čamio pred kompom i gledao nekakva kretanja, hoće li nešto pasti ili rasti ili uspjeti i čupao kosu.

S druge strane s tuđim novcima i tuđim rizikom, njemu bi vodio posao, ali za svoj zajamčen dohodak
enduring is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 15:20   #49
U ovakvim vremenima ja bi se bojao za pare na racunu. To je samo broj koji se lako moze pretvorit u nulu u slucaju slucaja.

Sto se tice poslovnih prostora, da se uopce prodavaju na dobroj lokaciji, kupio bi ih naravno.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 15:24   #50
Pa imaš ih na tone ili napraviš svoje, totalno nebitno.

Naravno, držat novce je najgora opcija.
rocker1987 is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 15:58   #51
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ako bi i ulagali to bi bilo nešto tipa apartmana/kuće na moru
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Toliko genijalni ljudi, a svi bi uzeli rađe stanove, u odnosu na poslovne prostore.
Pa nije to neka lova za turizam,poslovno prostor
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 16:00   #52
Quote:
Gilmour kaže: Pogledaj post
U ovakvim vremenima ja bi se bojao za pare na racunu. To je samo broj koji se lako moze pretvorit u nulu u slucaju slucaja.

Sto se tice poslovnih prostora, da se uopce prodavaju na dobroj lokaciji, kupio bi ih naravno.
Onda klasično-u čarapi

Opet,teško dobar poslovni prostor naći.Naravno,sad će ići linkovi s njuškala,ali treba i love za pravi poslovni prostor.

ovaj "prosječni" prostor je izložen neplaćanju,em propadaju,em je to naša navika neplaćati.
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 16:03   #53
Ja te ništa nisam razumio u onoj prvoj poruci.

Problem je, što ni lova u čarapi nije sigurna. Od inflacije, pa do ukidanja, recimo, eura i/ili dolara. Barem dugoročno. Trenutno se ne možeš nadati nečem pozitivnom uz ovoliko plasmana novca na tržište.

Za 20 milijuna kuna ti bi razmišljao o poslovnom prostoru u Hrvatskoj? Jebote patak, ovdje sve genijalac do genijalca.
rocker1987 is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 16:05   #54
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ja te ništa nisam razumio u onoj prvoj poruci.

Problem je, što ni lova u čarapi nije sigurna. Od inflacije, pa do ukidanja, recimo, eura i/ili dolara. Barem dugoročno. Trenutno se ne možeš nadati nečem pozitivnom uz ovoliko plasmana novca na tržište.

Za 20 milijuna kuna ti bi razmišljao o poslovnom prostoru u Hrvatskoj? Jebote patak, ovdje sve genijalac do genijalca.
Ne 20 prije odgovora nene sam stavio 5 mil kuna,jer nema duha poduzetništva

sad jasnije
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 16:07   #55
Totalno svejedno, svi bi rađe stanove, nego poslovne prostore, sa 20 milijuna kuna.
rocker1987 is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 16:09   #56
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Totalno svejedno, svi bi rađe stanove, nego poslovne prostore, sa 20 milijuna kuna.
Dobro s 20 mil.

Ali recimo 4-5 mil kuna...to u eurima nije neka lova za poslovni prostor ili nešto na moru. Makar će sada reći netko da sam lud
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 16:10   #57
Koje more? Vi bi sa par stotina tisuća eura i dalje htjeli ostati u Hrvatskoj? Kažem ja, genijalci.
rocker1987 is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 16:11   #58
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Koje more? Vi bi sa par stotina tisuća eura i dalje htjeli ostati u Hrvatskoj? Kažem ja, genijalci.
Gdje bi ti
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 16:18   #59
Ovisi što je u planu:

Ako je u planu oploditi kapital - veća država s boljim standardom u slučaju direktnog poslovanja s kupcima na licu mjesta. Ako je u pitanju izvoz, država sa vrhunskom javnom upravom, niskim fiksnim troškovima i sa niskom cijenom rada.

Ako je u pitanju samo uživanje - toplije države, kuhinja koja mi paše, pristupačne cijene, kvalitetna privatna zdravstvena skrb.

Treća opcija je kombinacija ove dvije solucije, naravno.
rocker1987 is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 18:07   #60
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Koje more? Vi bi sa par stotina tisuća eura i dalje htjeli ostati u Hrvatskoj? Kažem ja, genijalci.
Ma ne, otisli bi u Jagodinu, jeftiniji kajmak, pa pecali na Belici
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:32.