Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2017., 23:29   #21
Quote:
medina89 kaže: Pogledaj post
Nikako ja njegovu sestru cak i volim i imamo iste zanimancije,samo sto mi je cudno da ja i on idemo vec 3 puta a on ni jednom.Ali nije mi to ni bitno vec sto vidim da se sve vise i vise okrece protiv mene,evo npr danas jedna glupost,od jednom mu naumpalo kako pampers nije dobar i donio neke pelene ni za sta ,ali cisto da bi mene kontrirao
Smrdi da ste oboje krivi za to.

Nek covjek proba druge pelene ako hoce. I on je roditelj, zar ne?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 00:33   #22
Postoji šansa da tip je smor. Nemamo dovoljno podataka.

Ni meni nije jasno to inzistiranje da svako malo sa bebom sjedate u auto i vozite (posebno po ovim vrućinama) gledat u nečiju sestru. Nek instalira Skype, majke ti.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 08:41   #23
Quote:
medina89 kaže: Pogledaj post

ili recimo njegova sestra nas zove po 3-i put kod nje a nije se jos udostojila doci ona sa svojom porodicom,i ja kazem sto ti nju ne pozoves red je da i oni dodju ovamo malo...on kaze,bila ja(a s tim misli na to kad je krenula bila na more i prolazila bukvalno pored naseg grada pa svratila na kafu)...za razliku od nas koji se prodjemo 350 km da bi bili kod nje

Uglavnom sta god ja kazem hoce da kontrira,pocevsi od sitnica do vecih stvari.Kako biti mudra ovdje ? sta uraditi?
Ne znam kako ali ja bih bila sretna da mi ne dolaze........samo imas posao s gostima, sto ce ti to .............lijepo vi idete k njima, uzivate, vi ste gosti, boli te briga.......
A dobro to s kontriranjima muza u svemu e to je vec problem. A ne znam, trebate porazgovarati o tome. Doduse moram ti reci i da moj muz i ja dosta znamo kontrirati u nekim stvarima i sto godine vise idu te kontre su sve cesce, nevjerojatno ali u pocetku kad smo se upoznali i krenuli u svemu smo se slagali
Stegovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 08:42   #24
Quote:
listen21 kaže: Pogledaj post
Kad ljudi nekoga opišu kao nemogućeg, imam osjećaj da su već na izmaku snaga.
I da ih je taj netko doveo do toga da se osjećaju jadno i očajno.
Ako ti je muž već sada takav 'kanibal', možda je najbolje da se razvedeš. Barem razmisli o tome.
I svakako njemu predloži to rješenje.
Ljudi su zajedno da si olakšaju ono što im život donosi, a ne da se grizu i dodatno iscrpljuju. Što će ti to?
Želiš biti bolesna, depresivna, nesposobna da budeš majka kakva želiš biti?
Jer to ćeš, vrlo vjerojatno, s vremenom postati.
Reci mu da namjeravaš ostati zdrava i normalna i da ti bar još neko vrijeme u životu bude jebeno dobro. I da ti ne trebaju ta sranja.

Pa dobro, zar na prvoj prepreci odmah razvod? Nevjerojatno...
Mito is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 08:44   #25
Quote:
medina89 kaže: Pogledaj post
Nikako ja njegovu sestru cak i volim i imamo iste zanimancije,samo sto mi je cudno da ja i on idemo vec 3 puta a on ni jednom.Ali nije mi to ni bitno vec sto vidim da se sve vise i vise okrece protiv mene,evo npr danas jedna glupost,od jednom mu naumpalo kako pampers nije dobar i donio neke pelene ni za sta ,ali cisto da bi mene kontrirao
A da ti njega lijepo pitaš u čemu je stvarno problem? Jer ovo očito nema veze samo s roditeljima i familijom... Možda i ti nešto nesvjesno (ili svjesno, nemoj zamjeriti) radiš što njega navodi na takvo ponašanje. Nije da sad za sve krivim tebe, samo istražujem mogućnosti.
Mito is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 08:56   #26
Quote:
medina89 kaže: Pogledaj post
Jako moguce,ali tesko je ne komentarisati,evo upravo je njega majka nazvala i kroz pricu krenu ga nagovarati "rekla mi je Z da vas je zvala preko vikenda pa odite,budite tamo preko vikenda" kaze muz ne mozemo ona ce ti "Sto idite tamo sta fali i oni su sami"..mislim si u sebi pa sto ne dodju oni kod nas? mrsko im upalit auto? i kasnije kazem muzu sto to nisi rekao mami,kaze on ne zelim I(jednom joj je i rekao)..znaci petlja se u zivot rodbina i tesko je to ignorisati posebno kada sam ja osoba koja svojima kaze odmah kad pretjeraju,ali pitam se da li sam u pravu sto to radim?
Na tvom mjestu bih se isključila dok priča s mamom i uopće ne bih slušala što govore (ipak je na njemu da odluči kako će komunicirati sa svojim roditeljima), a kod sestre i rodbine bih išla samo kad mi se ide, a on kak hoće.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 11:13   #27
Quote:
Mito kaže: Pogledaj post
Pa dobro, zar na prvoj prepreci odmah razvod? Nevjerojatno...
Pa nije prva prepreka kad ju čovjek već neko vrijeme opako jebe u mozak. Što će joj to?
listen21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 11:30   #28
Quote:
medina89 kaže: Pogledaj post
Nikako ja njegovu sestru cak i volim i imamo iste zanimancije,samo sto mi je cudno da ja i on idemo vec 3 puta a on ni jednom.Ali nije mi to ni bitno vec sto vidim da se sve vise i vise okrece protiv mene,evo npr danas jedna glupost,od jednom mu naumpalo kako pampers nije dobar i donio neke pelene ni za sta ,ali cisto da bi mene kontrirao

Čovjek te psihički maltretira.
Čini mi se da ovo nije izdvojen incident, nego da vam je već sam odnos postao takav. Takva vam je dinamika i to vam je postalo normala.
Da on tebe jebe u mozak, a da ti to trpiš.
I naravno, ti ovdje tražiš pomoć, a ne on. Jer njemu je dobro. Ti želiš normalan odnos, a on želi ovakav u kojem se tvojom energijom hrani.
Mala je šansa da će on prestati trebati energetski parazitski odnos i osjetiti težnju za normalnim i lijepim odnosom. Ljudi ne dođu na višu razinu samo tako.
Ozbiljno sa njim porazgovaraj o njegovom ponašanju i reci mu što više nećeš tolerirati. Točno mu nabroji sva sranja i budi specifična na što točno misliš.
Ako te opet pokuša gristi, reagiraj najenergičnije što možeš.
Ne štedi ga niti najmanje.
Ako sve to ne urodi plodom, razvedi se.
Ako imaš kamo otići, makni se bar na neko vrijeme.
Nemoj čekati da postane još gore. Jer ako postiš da ovo ide po inerciji, postat će gore sigurno,sto posto. Čuvaj se i stavi sebe na prvo mjesto. I svoje dijete, naravno!
listen21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 13:00   #29
Danas je sve maltretiranje... Očito je da nešto ne štima i da trebaju otvoreno razgovarati. Možda on reagira ne nešto što autorica njemu "šalje". Možda i on ima osjećaj da i ona njega nečim maltretira. Zašto bi uostalom kontriranje njenom mišljenju po definiciji bilo maltretiranje?
Pitanje je i njenog shvaćanja. Zašto ona misli da je donio neke druge pelene samo da bi njoj kontrirao? Što ako čovjek stvarno misli da je to smeće od pelena? Iz bilo kojeg razloga... Pa ne vrti se svijet samo oko nje i njenih izbora.

U svakom slučaju što prije trebaju sjesti i ozbiljno porazgovarati, otvoreno i bez histeriziranja.
Mito is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 15:33   #30
Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post
sarajka?
Sve se čini.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 16:29   #31
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Smrdi da ste oboje krivi za to.

Nek covjek proba druge pelene ako hoce. I on je roditelj, zar ne?
naravno. ali neka onda on i robicu na koju je pelena propustila riba
a i eventualne pelenske osipe rješava, lufta guzu, tješi bebu koja bolno plače pri svakom presvlačenju...
ili će to možda medina? jer je njemu puhnulo promijeniti pelene.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 16:35   #32
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
naravno. ali neka onda on i robicu na koju je pelena propustila riba
a i eventualne pelenske osipe rješava, lufta guzu, tješi bebu koja bolno plače pri svakom presvlačenju...
ili će to možda medina? jer je njemu puhnulo promijeniti pelene.
A gdje pise da on to ne radi?

Zar je medina autoritet za pelene?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 16:51   #33
jer obično muževi provedu minimalno 8 sati na poslu. tih 8 sati se žene na porodiljnom doma brinu za bebe. čak i da je briga oko djeteta nakon što muž dođe doma fifti-fifti, tu je opet osam sati mijenjanja pelena više koje ju čine većim autoritetom za pelene od njega.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 16:57   #34
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
jer obično muževi provedu minimalno 8 sati na poslu. tih 8 sati se žene na porodiljnom doma brinu za bebe. čak i da je briga oko djeteta nakon što muž dođe doma fifti-fifti, tu je opet osam sati mijenjanja pelena više koje ju čine većim autoritetom za pelene od njega.
Ok, muzevi ne smiju donositi odluke oko djeteta.

Jel tak ok?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 16:59   #35
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Ok, muzevi ne smiju donositi odluke oko djeteta.

Jel tak ok?
Ne smiju ništa osim donositi novce i ne pitati kamo idu. To si valjda već shvatio ???
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 17:01   #36
ne, nego se odluke oko djeteta donose zajednički. i uvažava se opažanje koje roditelj koji provodi većinu dana s djetetom iznese. a ne tako da roditelj koji ne provodi većinu dana s djetetom ode i kupi neke žnj pelene jer je on odlučio da pampers ne valja.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 17:03   #37
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
ne, nego se odluke oko djeteta donose zajednički. i uvažava se opažanje koje roditelj koji provodi većinu dana s djetetom iznese. a ne tako da roditelj koji ne provodi većinu dana s djetetom ode i kupi neke žnj pelene jer je on odlučio da pampers ne valja.
To i dalje ne znači da je čovjek to napravio samo da njoj kontrira.

Sent from my SM-T710 using Tapatalk
Mito is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 17:07   #38
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
ne, nego se odluke oko djeteta donose zajednički. i uvažava se opažanje koje roditelj koji provodi većinu dana s djetetom iznese. a ne tako da roditelj koji ne provodi većinu dana s djetetom ode i kupi neke žnj pelene jer je on odlučio da pampers ne valja.
A kak mama zna da te ne valjaju ak nije probala?

Kaj da je tata na porodiljnom?

Ili kaj ako nitko nije na porodiljnim vec beba ima 14 mjeseci i ide u jaslice?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 17:34   #39
Quote:
listen21 kaže: Pogledaj post
Pa nije prva prepreka kad ju čovjek već neko vrijeme opako jebe u mozak. Što će joj to?
on nju jebe u mozak???
jer ne prica s mamom kako mu ona kaze da treba i jer je donio doma za probati pelene koje nisu fucking pampers?
:klap:
stvarno, ja ne znam kako ona jadna to izdrzava
najbolje da ga ubije, pa se razvede i onda mu jos pozove policiju i prijavi zlostavljanje
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 17:40   #40
Jadan muz
deboto po bota is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:37.