Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2017., 23:28   #81
Recimo, društva u kojima netko iznese svoje viđenje stvari i osjećaje, a kao feedback dobije dijagnoze, neprovodive savjete, kritike stavova i sl. su upravo ona, najbrojnija, vrsta društava zbog kojih ja najviše vremena i provodim sam
Život me je naučio da je mnogo praktičnije zašutjeti nego trošiti vrijeme objašnjavajući nekome tko nije zapravo ni tražio objašnjenje nego je odmah krenuo u napad s netom izgrađenim i najčešće nepromjenjivim stavom.

Sent from my B3-A10 using Tapatalk
Le Clerc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 00:49   #82
A opet potrebu dolaziš ovdje u to i takvo društvo?
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 18:25   #83
Quote:
lurker312 kaže: Pogledaj post
A opet potrebu dolaziš ovdje u to i takvo društvo?
uvijek netko zablista u masi,pa reda radi da bude zapisano na javnoj platformi,možda se u nekome prepoznamo i virtualno obostrano zaljubimo;
budimo realni forumsko virtualno društvo možemo dozirati po potrebi.

@Le slažem se s tvojim upisima.
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 21:48   #84
Quote:
lurker312 kaže: Pogledaj post
A opet potrebu dolaziš ovdje u to i takvo društvo?
Ovdje me nitko ne lupka po ramenu i zapovijeda: "E, a slušaj, ..." ili ponavlja 20 puta jedno isto dok ja nastojim koliko-toliko pristojno slušati. Jednostavnije je nekoga ignorirati kad ti njegov jezik nije u uhu.
Le Clerc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 10:50   #85
Quote:
Le Clerc kaže: Pogledaj post
Recimo, društva u kojima netko iznese svoje viđenje stvari i osjećaje, a kao feedback dobije dijagnoze, neprovodive savjete, kritike stavova i sl. su upravo ona, najbrojnija, vrsta društava zbog kojih ja najviše vremena i provodim sam
Život me je naučio da je mnogo praktičnije zašutjeti nego trošiti vrijeme objašnjavajući nekome tko nije zapravo ni tražio objašnjenje nego je odmah krenuo u napad s netom izgrađenim i najčešće nepromjenjivim stavom.

Sent from my B3-A10 using Tapatalk
Iskreno .. jednako mislim .. zivim u stranoj drzavi .. u sredini gdje svi totalno drugaciji .. ne poznam oko sebe nikog iz Europe i ponekad mi dodje da tucem glavom u zid :-) .. u pocetku je bilo plakanja .. jer izidjem van a nitko u zgradi ne zna niti reci good morning .. vec blenu u zid ili pod .. van kad odem trcat nitko od susjeda da te pogleda u oci .. teska nekultura i depresiva :-) .. sad polako sam vec navikla .. Od susjeda s kojima komuniciram svi imaju sluge i dadilje( preserans) .. Hrvati koji i jesu u gradu blizu mog su previse snobovski orijentirani( ponovo sluge i dadilje) mucno mi :-) .. svi ti salju neka srca ..poljupce preko whatsapp a tu nema ni LJ od ljubavi .. pomislim .. bolje se maknut i biti sam nego zivjet u lazi i preseransu :-) ..
Dasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 21:50   #86
To isto ne razumijem. Godinama sam živio u selu i manjem mjestu. Uvijek su se ljudi pozdravljali. Znao sam brbljati za prodavačicama. Malo mjesto, pa se znaju većina. Pa i u zgradi je bila kultura pozdravljanja. A gore na brijegu dok je baka bila živa, i dok je bilo ljudi, brbljali smo, pričali. Danas sam bio tamo i došli su posljednji stanovnici. I bilo je lijepo brbljati s njima.
A otkad sam se preselio u grad, više manje je kako Dasha kaže. Pozdravljam nove susjede, pomalo pričam, ali nije to to. A ne opterećujem se. Kulturan ću biti i dalje. I kad imam priliku, malo brbljati i pričati.
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 22:36   #87
Zato što je to postalo gotovo pa neprihvatljivo ponašanje. Kad sam doselio u sadašnji stan skužio sam da susjed peče pun k rakije svaki dan. I sad sutradan na s ex idem do auta a oni taman presipaju i ja kulturno pozdravim, bacim par nekih zajebancija jer sam se i sam toga naradio u životu. Naravno ljudi ponude sampliranje, teško žabu naterati u vodu. Trgnem tih par ljutim, dogovorimo neku trgovinu kad malo odleži. Za to vrijeme je cura stajala kraj auta i kad sam se vratio gledala me onom "wtf, mi ne pričamo sa susjedima" facom.
Ne trebamo piti kave i zajedno roštiljati ali pozdraviti, prokomentirati nešto, trgnut rakiju.....pa ne smijemo pustiti da to izumre.
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 22:53   #88
Pravila pristojnosti imaju svoju zemljopisnu dimenziju. Pozdravljanje u haustoru definitivno jest pristojnost na ovim prostorima, ali to ne znači da je globalno uvriježeno.

Na stubama ili u liftu pozdravit ću znamo i neznanog, ali - jednako kao i s drugim ljudima koje ne biramo u životu - bilo kakav pokušaj razgovora imam pravo izbjegavati i smatrati upadom u moj osobni prostor. Takvo što nema nikakve veze čak ni s pristojnoscu, a kamoli s kulturom.

Uzvratit ću na napomenu o vremenu i to je to. Ne vidim na koji način (ne)komuniciranje sa slučajnim ljudima utječe na usamljenost, osim kao očajnički pokušaj da nas barem netko zamijetila.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 23:21   #89
Zgrade su uvijek tu bile drugačije a starci u njima nešto što pozdraviš ali izbjegavaš, sigurno im ne ulaziš u personal space
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 00:06   #90
Jednom sam išla biti dobra susjeda i pristala na burek. Dobila sam stalkera, njegovu cijelu ekipu koja je izgledala kao da je ispala iz Noćne more i još su mi fino virili kroz prozor tu i tamo, a inicijator me svake večeri čekao da dođem s posla da me ponudi večerom. Koju sam odbijala.
Otad opet imam resting bitch face. Osim prema starčićima, njih mi bude milo.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 17:02   #91
Quote:
Dasha kaže: Pogledaj post
.. zivim u stranoj drzavi .. u sredini gdje svi totalno drugaciji ..
Nedavno sam čitao malo o životu na Islandu.. nije me se nešto dojmio, ali mi se jedan moment jako svidio - kažu "svi" da s Islanđanima nema small-talka. To, Miki! Ako odem tamo neću morati komentirati kako je Sunce danas okruglo, kapljice kiše brojne, a babini hemoroidi stabilni.
Le Clerc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:54.