Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2017., 21:09   #8101
Zdravi san

Quote:
mkash kaže: Pogledaj post
Mi imamo madrac Komfort proizvođača Zdravi San kupljen prije 3 godine i jako smo zadovoljni.

Nedavno su postavili web shop, pa eto još jedna adresa tragačima madraca:

http://www.madraci-zdravisan.com
Ljudi, ima li još netko iskustva s ovom firmom? Koliko je to kvalitetno?
Mican is offline  
Old 30.09.2017., 09:36   #8102
Quote:
amy pelin kaže: Pogledaj post
Jel ima netko od perfecta dreams madrac superior ili libra? Il netko ko se kuzi da napise dal valjaju?
znači ovi:
https://perfecta.hr/superior-proizvo...ndetail192_430

https://perfecta.hr/libra-proizvod-1...detail1190_671
amy pelin is offline  
Old 30.09.2017., 10:10   #8103
Quote:
zeeblack kaže: Pogledaj post
bok bok

kupujem novi madrac i nemam pojma o pojmu dal valja, dal ne valja, sastav ovaj, sastav onaj, opruge latex, svasta nesto, a ja sam bedak kaj se toga tice.. zapeo mi je indigo lux iz medica za oko i nekak mi se cini oke posto imam 100 dana da ga isprobam.. pa bi zamolio Vas koji se kuzite u madace da mi velite ovak po specifikacijama dal te to oke za tu cijenu dal bi bilo bolji neki drugi da uzmem... hvala Vam puno

evo link madraca: https://www.medico-madraci.hr/proizvod/indigo-lux/
hvalaa
I mene zanima taj madrac, pa molim komentar
__________________
Gnothi seauton.
adriatica is offline  
Old 30.09.2017., 16:51   #8104
Pozdrav,

I mene ovo zanima, danas je u Perfecti 30% na kupon iz Glorije +10% na Mastercard ZABA.

Libra izade cca 4.300 kn...
Ako netko moze prokomentirati, jel odnos cijene i kvalitete ok, i jel madrac ok, kada legnem na nekga cini mi se da je ok...jedino sto je navlaka periva samo kemiski...

Hvala
mdjukic1 is offline  
Old 09.10.2017., 14:59   #8105
Pozdrav svima, imate li kakav savjet za dječije madrace? Dakle mala kilaža (16 kg), dimenzije 200X90. Dobila sam za sad ove dvije ponude kad sam slala upite proizvođačima:

https://www.medico-madraci.hr/proizvod/elastic/

https://happy-dreams.hr/madrac-fortu...detail497_1443

I kakva su iskustva s medico madracima?
Gabia is offline  
Old 09.10.2017., 16:13   #8106
Quote:
Gabia kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, imate li kakav savjet za dječije madrace? Dakle mala kilaža (16 kg), dimenzije 200X90. Dobila sam za sad ove dvije ponude kad sam slala upite proizvođačima:

https://www.medico-madraci.hr/proizvod/elastic/

https://happy-dreams.hr/madrac-fortu...detail497_1443

I kakva su iskustva s medico madracima?
Mislim da za dijete stvarno nema smisla kupovati madrac sa zonama, jer su oni mali, pa im dijelovi tijela niti ne dođu do predviđenih zona.

http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/pr...487/#/10244408

Mi smo uzeli ovaj za dijete i super zadovoljni, čak i baka kada dođe obožava spavati na njemu, veli da je to najudobniji madrac i da se na njemu najbolje naspava.
sunce moje is offline  
Old 10.10.2017., 09:27   #8107
a ovaj?:
http://ergoactiv.net/ergokids/
Gabia is offline  
Old 10.10.2017., 09:50   #8108
Meni se ovaj čini baš dobar. Nema zone i super mi je ovo okretanje za veću kilažu. I još dobijete ergo jastuk koliko vidim. Bilo bi dobro isprobati ako imate tu mogućnost.
sunce moje is offline  
Old 10.10.2017., 18:37   #8109
Molim preporuku za nadmadrac 90x200. Supruga ide roditi, pa dok bude kod roditelja da ima na čemu spavati. Također bi ga voljela koristiti dok je negdje u gostima. Njihovi madraci su svi udubljeni i u principu za bacit, pa se nada da će s ovim popraviti stvar. Iako joj govorim da se to ne isplati. Bolje kupit dobar madrac nego ovakva riješenja s nadmadracima.
marek45 is offline  
Old 10.10.2017., 21:45   #8110
Hespo Fantasy vs. JYSK Gold S70 Dreamzone[IMG]http://tinypic.com/r/2s66e53/9[/IMG]
(na žalost, ne znam postaviti slike)

Lijepi pozdrav,
nedavno mi stigao novi madrac, pa da iznesem prve dojmove. Riječ je o madracu Hespo Fantasy, top modelu i perjanici Hespo ponude iz razdoblja 2012.-2015. Madrac je stajao kao izložbeni primjerak u jednom privatnom salonu namještaja, i budući da je dućan nabavljao novu Hespo kolekciju madraca, stare modele iz izloga davao je po izuzetno povoljnim cijenama. Ja sam ovaj moj, dimenzija 200x90 cm platio 1677 kn (sa 65% popusta!). Inače, cijena ovoga modela za tu dimenziju još do prije godinu-dvije (prije dolaska nove kolekcije) kretala se od 4600-4800 kn. Tu treba istaći i to da je u to vrijeme dok je model bio aktualan to bila i njegova konačna cijena, jer na nove Hespo modele uglavnom nema nikakvih popusta i akcija (trenutno je samo jedan njihov model na „posebnoj akciji od 10%“, od nekih 30-ak modela koliko ih imaju u ponudi, http://www.ambient.hr/bamt/madraci/hespo).
Uglavnom, kako mi je bilo poznato o kakvom se modelu radi (Hespo je ovaj madrac i spavanje na njemu svojedobno reklamirao kao „najkvalitetnije i najudobnije“), iako ga nikada nisam isprobao, odlučio sam svoje novce staviti na kocku i kupiti madrac na neviđeno, tj. mačka u vreći! I tako ja na slijepo postadoh vlasnikom vjerojatno posljednjeg Hespo Fantasy madraca na tržištu u dimenzijama 200x90.
Ali krenimo ispočetka. Dakle, već neko vrijeme bio sam u potrazi za kvalitetnim madracom sa džepićastom jezgrom, jer kao pripadnik „stare garde“ nekako ne vjerujem madracima od pjene. Dao sam se u potragu kako dobiti najviše za najmanje novaca, postavivši početni limit na 1500 kn. Za te novce odmah mi je upala u oči ponuda Medico madraca (https://www.medico-madraci.hr/), tj. njihov model Lux, po cijeni od 1340 kn za 200x90 cm. Ova tvrtka inače oglašava da daje madrace po najpovoljnijim mogućim cijenama jer ih prodaju direktno iz proizvodnje, bez posrednika, prekupaca i njihovih marži, itd. Jedino loše na ovom madracu činilo mi se to što sam na slici izbrojio da ima samo 144 opruge/m2. Standardna džepićasta opružna jezgra ima cca 256 opruga/m2 i to se smatra za neki pristojni minimum. Kada sam poslao upit o specifikacijama madraca Lux, proizvođač je odgovorio na neka pitanja ali je izbjegao reći mi broj opruga. Tek nakon moga drugog upita, dobio sam kratki odgovor da navedeni model ima 320 opruga/m2. To mi se učinilo „predobrim“ (pogotovo što je slika kazivala drugačije!), pa sam poslao još jedan upit da mi kažu debljinu žice od koje izrađuju opruge za taj model. Na to pitanje nikada nisam dobio odgovor i – pametnom dosta! Pobjegoh glavom bez obzira od Medico madraca, jer proizvođač koji skriva tehničke karakteristike u stanju je podvaliti pod madrac i slamaricu – jer kako ću ja znati što je stvarno unutra?
Odlučih stoga kupiti madrac nekoga renomiranog proizvođača kojemu koliko-toliko mogu vjerovati da je u madracu zaista ono što se u specifikacijama i navodi. Tako je pod razmatranje ušao i već ubikvitarni JYSK-ov top model Gold S70 Dreamzone, koji u mojoj dimenziji daju za 2000 kn, a kao njegovu „stvarnu“ cijenu navode 3999 kn (https://jysk.hr/spavaca-soba/madraci...-s70-dreamzone). Ovaj madrac sam isprobavao više od 20 minuta i bio ugodno iznenađen (jer nisam neki ljubitelj memory pjene), iako je debelo probijao moj početni proračun. Tada sam naišao na prodaju ovoga Hespa Fantasy i „ostalo je povijest“.
I sada ono najbitnije: dojmovi i usporedbe. Dakle, što se tiče JYSK-ovog S70, na prvi lagani pritisak dlanom ona strana koja je označena kao „srednje tvrdo“ pokazuje sve značajke madraca sa memory pjenom u površinskom sloju, uključujući i onaj tipični „tjestasti“ osjećaj, dodatno potenciran zbog relativno tankoga prošiva presvlake. Iako ovaj osjećaj mnogima ne odgovara, kada sam legao na madrac meni nije smetao – dapače – bio mi je ugodan!
Što se tiče Hespa Fantasy, on je stigao u perfektnom stanju, bez ikakvih vidljivih oštećenja ili zaprljanja (što je bila moja glavna bojazan, budući da se radilo o izložbenom primjerku). Očito je madrac bio pod posebnom prismotrom dok je bio izložen. Nadalje, budući da je njegova tvrdoća u prospektu na skali 1-5 bila označena kao 4, očekivao sam da će biti tvrđi od S70. Suprotno očekivanjima, na prvi dodir djelovao mi je premekano, zbog iznimno bogatog punjenja navlake. Naime, obilati prošiv u dvostrukoj presvlaci toppera omogućuje početno vrlo mekano utonuće od nekih 3 cm prije nego što se aktivira stlačivanje HR pjene, koja traži još koji cm pritiska prije početka sabijanja opruga. Napominjem da je ova površinska mekoća po svom modalitetu sasvim različita od osjećaja „mekoće tijesta“ koji daje sloj memory pjene na S70.
I sada dolazimo do samoga srca i duše ovih madraca – njihovih opruga! Što se tiče same tvrdoće opruga, one su osjetno tvrđe na Hespu (kako je i očekivano). Međutim, stvar je u nečemu drugome! Zbog gotovo trostruko većega broja opruga u Hespa (1000/m2) u odnosu na JYSK (376/m2), najveća razlika zamjećuje se prilikom mijenjenja položaja tijela i okretanja. Ukoliko ležeći na leđima na JYSK-u počnete podizati koljena i torzo (kao da radite trbušnjake), dolazi do povećanog pritiska na stražnjicu i ona počne dosta propadati i stlačivati opruge. Pri tom pokretu jasno se osjeti rad opruga, do te mjere da ste u svakom trenutku svjesni da je ispod vas opružni madrac. Kod Hespa pak, prilikom izvođenja ove vježbe rad opruga je profinjeniji, opruge se uopće ne osjećaju i ne može se čuti apsolutno nikakav zvuk osim šuškanja tkanine (ja imam 71 kg!). Praktična posljedica toga je sljedeća: prilikom ležanja i okretanja na JYSK-ovu S70 vi imate čistu percepciju opružnih vibracija, što daje onaj karakteristični i prepoznatljivi „štih“, neki bi rekli i „šarm“, spavanja na oprugama. Prilikom ležanja i okretanja na Hespo Fantasy, vi (ako ste teški kao ja) praktički nemate dojam da ste na opružnom madracu. Stlačivanje opruga tijekom cijeloga njihovoga hoda toliko je glatko i ujednačeno, da meni, koji sam naučio na opružne madrace, gotovo da fali taj osjećaj federiranja i vibriranja. Dakle, iako je razlika između ova dva madraca, objektivno govoreći, u klasi, osobne preferencije spavača svakako će biti presudne prilikom favoriziranja jednoga ili drugoga modela.
Eto toliko od mene, nadam se da sam bar malo bio od koristi onima koji traže idealan opružni madrac.

Zadnje uređivanje Lordan Milin : 10.10.2017. at 22:10. Reason: radi pojašnjenja
Lordan Milin is offline  
Old 10.10.2017., 23:22   #8111
Quote:
amy pelin kaže: Pogledaj post
Jel ima netko od perfecta dreams madrac superior ili libra? Il netko ko se kuzi da napise dal valjaju?
Kupio njihove najskuplje madrace....velika greška, nakon ikea sultan - najskupljih modela sa memo pjemom kupljenih u austriji prije 10tak godina perfecta dream nam se pokazala bitno lošija. Na prvu su udobni ali ujutro se budis sa bolnim ledjima. Na kraju sam u ikei kupio novi madrac i nabacio preko ovih kvazi madraca iz perfecte i sada je bolje. Dobro ime a loši madraci. Moja preporuka je IKEA ili JYSK - gold wellpur serija. I jedni i drugi daju rok od cca 100 dana i mijenjaj ako ne valja za drugi.
lajki is offline  
Old 13.10.2017., 12:43   #8112
Quote:
Lordan Milin kaže: Pogledaj post
Hespo Fantasy vs. JYSK Gold S70 Dreamzone[IMG]http://tinypic.com/r/2s66e53/9[/IMG]
(na žalost, ne znam postaviti slike)

Lijepi pozdrav,
nedavno mi stigao novi madrac, pa da iznesem prve dojmove. Riječ je o madracu Hespo Fantasy, top modelu i perjanici Hespo ponude iz razdoblja 2012.-2015. Madrac je stajao kao izložbeni primjerak u jednom privatnom salonu namještaja, i budući da je dućan nabavljao novu Hespo kolekciju madraca, stare modele iz izloga davao je po izuzetno povoljnim cijenama. Ja sam ovaj moj, dimenzija 200x90 cm platio 1677 kn (sa 65% popusta!). Inače, cijena ovoga modela za tu dimenziju još do prije godinu-dvije (prije dolaska nove kolekcije) kretala se od 4600-4800 kn. Tu treba istaći i to da je u to vrijeme dok je model bio aktualan to bila i njegova konačna cijena, jer na nove Hespo modele uglavnom nema nikakvih popusta i akcija (trenutno je samo jedan njihov model na „posebnoj akciji od 10%“, od nekih 30-ak modela koliko ih imaju u ponudi, http://www.ambient.hr/bamt/madraci/hespo).
Uglavnom, kako mi je bilo poznato o kakvom se modelu radi (Hespo je ovaj madrac i spavanje na njemu svojedobno reklamirao kao „najkvalitetnije i najudobnije“), iako ga nikada nisam isprobao, odlučio sam svoje novce staviti na kocku i kupiti madrac na neviđeno, tj. mačka u vreći! I tako ja na slijepo postadoh vlasnikom vjerojatno posljednjeg Hespo Fantasy madraca na tržištu u dimenzijama 200x90.
Ali krenimo ispočetka. Dakle, već neko vrijeme bio sam u potrazi za kvalitetnim madracom sa džepićastom jezgrom, jer kao pripadnik „stare garde“ nekako ne vjerujem madracima od pjene. Dao sam se u potragu kako dobiti najviše za najmanje novaca, postavivši početni limit na 1500 kn. Za te novce odmah mi je upala u oči ponuda Medico madraca (https://www.medico-madraci.hr/), tj. njihov model Lux, po cijeni od 1340 kn za 200x90 cm. Ova tvrtka inače oglašava da daje madrace po najpovoljnijim mogućim cijenama jer ih prodaju direktno iz proizvodnje, bez posrednika, prekupaca i njihovih marži, itd. Jedino loše na ovom madracu činilo mi se to što sam na slici izbrojio da ima samo 144 opruge/m2. Standardna džepićasta opružna jezgra ima cca 256 opruga/m2 i to se smatra za neki pristojni minimum. Kada sam poslao upit o specifikacijama madraca Lux, proizvođač je odgovorio na neka pitanja ali je izbjegao reći mi broj opruga. Tek nakon moga drugog upita, dobio sam kratki odgovor da navedeni model ima 320 opruga/m2. To mi se učinilo „predobrim“ (pogotovo što je slika kazivala drugačije!), pa sam poslao još jedan upit da mi kažu debljinu žice od koje izrađuju opruge za taj model. Na to pitanje nikada nisam dobio odgovor i – pametnom dosta! Pobjegoh glavom bez obzira od Medico madraca, jer proizvođač koji skriva tehničke karakteristike u stanju je podvaliti pod madrac i slamaricu – jer kako ću ja znati što je stvarno unutra?
Odlučih stoga kupiti madrac nekoga renomiranog proizvođača kojemu koliko-toliko mogu vjerovati da je u madracu zaista ono što se u specifikacijama i navodi. Tako je pod razmatranje ušao i već ubikvitarni JYSK-ov top model Gold S70 Dreamzone, koji u mojoj dimenziji daju za 2000 kn, a kao njegovu „stvarnu“ cijenu navode 3999 kn (https://jysk.hr/spavaca-soba/madraci...-s70-dreamzone). Ovaj madrac sam isprobavao više od 20 minuta i bio ugodno iznenađen (jer nisam neki ljubitelj memory pjene), iako je debelo probijao moj početni proračun. Tada sam naišao na prodaju ovoga Hespa Fantasy i „ostalo je povijest“.
I sada ono najbitnije: dojmovi i usporedbe. Dakle, što se tiče JYSK-ovog S70, na prvi lagani pritisak dlanom ona strana koja je označena kao „srednje tvrdo“ pokazuje sve značajke madraca sa memory pjenom u površinskom sloju, uključujući i onaj tipični „tjestasti“ osjećaj, dodatno potenciran zbog relativno tankoga prošiva presvlake. Iako ovaj osjećaj mnogima ne odgovara, kada sam legao na madrac meni nije smetao – dapače – bio mi je ugodan!
Što se tiče Hespa Fantasy, on je stigao u perfektnom stanju, bez ikakvih vidljivih oštećenja ili zaprljanja (što je bila moja glavna bojazan, budući da se radilo o izložbenom primjerku). Očito je madrac bio pod posebnom prismotrom dok je bio izložen. Nadalje, budući da je njegova tvrdoća u prospektu na skali 1-5 bila označena kao 4, očekivao sam da će biti tvrđi od S70. Suprotno očekivanjima, na prvi dodir djelovao mi je premekano, zbog iznimno bogatog punjenja navlake. Naime, obilati prošiv u dvostrukoj presvlaci toppera omogućuje početno vrlo mekano utonuće od nekih 3 cm prije nego što se aktivira stlačivanje HR pjene, koja traži još koji cm pritiska prije početka sabijanja opruga. Napominjem da je ova površinska mekoća po svom modalitetu sasvim različita od osjećaja „mekoće tijesta“ koji daje sloj memory pjene na S70.
I sada dolazimo do samoga srca i duše ovih madraca – njihovih opruga! Što se tiče same tvrdoće opruga, one su osjetno tvrđe na Hespu (kako je i očekivano). Međutim, stvar je u nečemu drugome! Zbog gotovo trostruko većega broja opruga u Hespa (1000/m2) u odnosu na JYSK (376/m2), najveća razlika zamjećuje se prilikom mijenjenja položaja tijela i okretanja. Ukoliko ležeći na leđima na JYSK-u počnete podizati koljena i torzo (kao da radite trbušnjake), dolazi do povećanog pritiska na stražnjicu i ona počne dosta propadati i stlačivati opruge. Pri tom pokretu jasno se osjeti rad opruga, do te mjere da ste u svakom trenutku svjesni da je ispod vas opružni madrac. Kod Hespa pak, prilikom izvođenja ove vježbe rad opruga je profinjeniji, opruge se uopće ne osjećaju i ne može se čuti apsolutno nikakav zvuk osim šuškanja tkanine (ja imam 71 kg!). Praktična posljedica toga je sljedeća: prilikom ležanja i okretanja na JYSK-ovu S70 vi imate čistu percepciju opružnih vibracija, što daje onaj karakteristični i prepoznatljivi „štih“, neki bi rekli i „šarm“, spavanja na oprugama. Prilikom ležanja i okretanja na Hespo Fantasy, vi (ako ste teški kao ja) praktički nemate dojam da ste na opružnom madracu. Stlačivanje opruga tijekom cijeloga njihovoga hoda toliko je glatko i ujednačeno, da meni, koji sam naučio na opružne madrace, gotovo da fali taj osjećaj federiranja i vibriranja. Dakle, iako je razlika između ova dva madraca, objektivno govoreći, u klasi, osobne preferencije spavača svakako će biti presudne prilikom favoriziranja jednoga ili drugoga modela.
Eto toliko od mene, nadam se da sam bar malo bio od koristi onima koji traže idealan opružni madrac.
Pozdrav

Slazem se da je Fantasy odlican madrac, samo mi nije jasno kako ste tamo prebrojili na slici 1000 opruga po m2?
Ne znam da je djepicasta jezgra funkcionalna ispod 220 opruga po m2.. to je neki minimum... vidio sam doduse i jiskove madrace sa 183 opruge... al manje od toga nikako.

Salu na stranu, Fantasy je odlican madrac i slozio bih se s Vasim izborom. Za moj pojam je mrvicu premekan ali ja i jesam 100+ pa je tesko usporediti.




Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
HotRod is offline  
Old 15.10.2017., 00:45   #8113
Iskustva, mišljenja za ovu našu firmu koja proizvodi madrace. Tražila sam nešto ekološki proizvedeno i naišla na njih:

https://www.mistral-zd.hr/hr/madraci/adriatic
Gabia is offline  
Old 15.10.2017., 22:31   #8114
Quote:
marek45 kaže: Pogledaj post
Molim preporuku za nadmadrac 90x200. Supruga ide roditi, pa dok bude kod roditelja da ima na čemu spavati. Također bi ga voljela koristiti dok je negdje u gostima. Njihovi madraci su svi udubljeni i u principu za bacit, pa se nada da će s ovim popraviti stvar. Iako joj govorim da se to ne isplati. Bolje kupit dobar madrac nego ovakva riješenja s nadmadracima.
Mi imamo ovaj na vec 2 kreveta od kojih jedan ima stari i valjda najbazicniji madrac s nekim sugavim oprugama na kojima je (bilo) nemoguce spavati:
https://www.vitapur.hr/spavaca-soba/...ver-5-2-memory

isto smo ga kupili kad je bio na -50%, vidim da je i sad. stvarno odlican proizvod. slazem se da kombinacija los madrac+dobar nadmadrac puno losija, al kad se nema izbora, ovo je zbilja pristojno.
__________________
A rabbit a day keeps the doctor away.
HarveyNorman is offline  
Old 20.10.2017., 13:31   #8115
imate li iskustva sa dreamzone madracima iz jyska... znam da se o njima pisalo, ali kako tražilica ne radi, ne mogu to više naći.
trenutno imamo hespov koji je očajno prljav i želim ga zamijeniti ali nemam para za više od ovoga (za 160x200)
jel taj dreamzone ok? je li mu navlaka skidiva i periva?
extreme is offline  
Old 20.10.2017., 15:13   #8116
Pozdrav,

da li se negdje može kupiti odvojena navlaka za madrac? Naime, madraci su stigli sa oštećenom navlakom, te iako nam nude da pošalju nove, poprilicno je komlicirano za to izvesti. Buduci da kao alternativu nude popust, radje bih onda kupio nove navlake no nisam uspio naci da se negdje samo one mogu kupiti (postoje zastitne navlake koje se prevuku, ali nije to to).

Koincidentno, radi se o Dreamzone madracima

Dakle, navlake su skidive i perive (nazivno)
__________________
By the power of Grayskull...I HAVE THE POWER!!!
The humans are dead (sniff this one, it's dead)
He-Man is offline  
Old 22.10.2017., 11:38   #8117
Question

Pozdrav, molila bih vas za pomoć..kupujemo svoj prvi bračni madac, istraživali smo malo i isprobavali sve na što smo naišli u Karlovcu ..trazimo madrac 160x200, nesto srednje tvrdo, imamo 75kg i 50kg i još smo relativno mladi ( 28 i 32 god) nemamo omiljene položaje tijekom spavanja, znaci mix od svega sto smo probali najbolje nam je odgovarao jyskov model f130 https://jysk.hr/spavaca-soba/madraci...f130-dreamzone. Da li je netko od vas kupio isti? ili imate neke preporuke za madrac? max do kojeg bi isli je tih famoznih 3000-4000kn. u obzir dolaze i opruge, i bitno nam je da nije vruce za spavanje. Ne znam da li ovo vrijedi 4000kn, sad je kao na snizenju, molim znalce za pomoć nadam se da ćete mi barem malo pomoći u ovoj teškoj odluci, tržište je prepuno svega i svačega..
banana_25 is offline  
Old 23.10.2017., 09:17   #8118
Madrac za hladne krajeve i sobe koje nisu grijane

Ra razliku od prethonog posta ja tražim madrac koji dobro grije i koji se pokazao kao dobar u kontinentalnim hladnim krajevima i kućama koje nemaju centralno grijanje. Kupila sam hvaljeni madrac od pjene (12 cm ) i on se pokazao kao jako jako jako loš izbor jer je u jesen i zimu osjećaj na njemu kao da spavam pod šatorom, studen probija na sve strane. Nadmadrac ne pomaže, sve je to jako slabo. Trebala bih zapravo još jedan pravi madrac po ovome ali ne znam što smijem staviti preko ovog madraca. Znam samo da ispod njega ne smije biti ništa ( samo letvice, tako su mi rekli kad sm kupovala), dakle dolazi u obzir samo nešto iznad njega. Ili neko sasvim drugačije rješenje ? Može li nam netko dati savjet ili provjereno rješenje.
invisible38 is offline  
Old 24.10.2017., 00:39   #8119
Quote:
lajki kaže: Pogledaj post
Kupio njihove najskuplje madrace....velika greška, nakon ikea sultan - najskupljih modela sa memo pjemom kupljenih u austriji prije 10tak godina perfecta dream nam se pokazala bitno lošija. Na prvu su udobni ali ujutro se budis sa bolnim ledjima. Na kraju sam u ikei kupio novi madrac i nabacio preko ovih kvazi madraca iz perfecte i sada je bolje. Dobro ime a loši madraci. Moja preporuka je IKEA ili JYSK - gold wellpur serija. I jedni i drugi daju rok od cca 100 dana i mijenjaj ako ne valja za drugi.
a koji si kupio u IKEI, baš gledam ili IKEA ili Bernarda, inače mi je Bernarda top topova, ali su skupi, bar onda kad sam kupovala prije par godina, morat ću pogledati neke njihove jeftinije verzije koliko koštaju. Ima li netko za preporučiti koji od Bernarde a da nije Rosa od 6000 kn hehe. I koji bi predložili od IKEE, gledam baš ili Hovag ili Hyllestad. Ima li tko iskustva?
iskljucivo123 is offline  
Old 26.10.2017., 11:35   #8120
Kupio nadmadrace od mebla i nisam kupio,ili dao sašiti navlake,kako bi izbjegao fleke od znojenja.E sad,kako da se ti nadmadraci očiste.Dali se fleke od znoja mogu očistiti kemijskim čišćenjem ili parnim čistačem?
davor1973 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:55.