Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2010., 23:01   #41
Quote:
horn kaže: Pogledaj post
Evo laičkog primjera analize neke dionice.
Uzmimo primjer JPESR u BiH elektroprivreda bih a trguje se na Sase.
ja konsultišem isključivo tarot karte i tarotoskop gde kombinujem tarot i horoskop

kada sam pitao tarot za elektroprivredu bih ispala je karta "obešeni dečak" ..vrlo loša karta koja ukazuje, na bolest, smrt, nesreću a kada se konsultuje za ljubav ukazuje na impotenciju i manjak ljubavi..kod biznisa ne moram da ti pričam šta znači

moja metoda se pokazala veoma uspešnom na više emitenata u republici hrvatskoj kao i regionu uglavnom zadnjih par godina samo izlazi karta ili obešeni dečak ili žena s bradom..pomoću žene s bradom sam čak predvideo i novu osobu na čelu zagrebačke berze

ako te zanima ova metoda možeš da mi se obratiš privatnom porukom da je razradimo mimo javnosti kako ih ne bi opterećivali sa nekim stvarima koje nisu svima dostižne u intelektualnom pogledu..ako me razumeš

Zadnje uređivanje Vidoviti_Milan : 10.08.2010. at 23:09.
Vidoviti_Milan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 01:38   #42
Quote:
Faca5 kaže: Pogledaj post
To si napisao tonom kao da je 200% prinosa u 5 godina pi*kin dim za napraviti
Pa napravio sam rezultate koji višestruko premašuju izjavljeno između 2000 i šestog mjeseca 2007 godine. Zbog recesije mnogo se topi ali neprodajem i čekam čekaću koliko bude potrebno, međutim vreme koristim za učenje analiziranje i stvaranje strategije i programa.
Trenutno vjerujem da mogu ostvariti dosta bolje rezultate od navedenih ali pošto sam jako oprezan treba uzeti sebi dosta prostora.
horn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 01:48   #43
Quote:
Vidoviti_Milan kaže: Pogledaj post
ja konsultišem isključivo tarot karte i tarotoskop gde kombinujem tarot i horoskop

kada sam pitao tarot za elektroprivredu bih ispala je karta "obešeni dečak" ..vrlo loša karta koja ukazuje, na bolest, smrt, nesreću a kada se konsultuje za ljubav ukazuje na impotenciju i manjak ljubavi..kod biznisa ne moram da ti pričam šta znači

moja metoda se pokazala veoma uspešnom na više emitenata u republici hrvatskoj kao i regionu uglavnom zadnjih par godina samo izlazi karta ili obešeni dečak ili žena s bradom..pomoću žene s bradom sam čak predvideo i novu osobu na čelu zagrebačke berze

ako te zanima ova metoda možeš da mi se obratiš privatnom porukom da je razradimo mimo javnosti kako ih ne bi opterećivali sa nekim stvarima koje nisu svima dostižne u intelektualnom pogledu..ako me razumeš
Milane, pošto vjerujem u matematiku i logiku, nikad nisam ni pomislio o tarotu ili nečem sličnom.
horn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 12:47   #44
nisi ti nikada niti pomislio na stop-loss
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 16:56   #45
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Hm, teško pitanje. Vidim da ti okolo propagiraš kupovinu zanemarenih dionica koje će jednom u budućnosti narasti. To radi shef sale, i to je ok pristup ako si siguran da ti novac neće trebati nikada, jer u sadašnjim uvjetima na ZSE te dionice imaju promet po par tisuća kuna. OK, zarada se mjeri u postocima, ali zaista mi ništa ne znači 50% na 2000 kuna u 5 godina. A ako imam 100000 kuna u njoj, jako mi puno znači ako ta dionica padne 50% a ja zarobljena i ne mogu prodati jer su prometi mizerni.
Osobno, trudim se biti u likvidnim dionicama kakvih je na našoj burzi svega par. Manji je rast, ali su manji i padovi, i mogu biti sigurna da ću uspjeti utopiti puno dionica u kratkom vremenu, ako mi novac zatreba. Primjer: ovih par mjeseci dok je burza padala kupujem adris, prosjek mi je 255. Ako bude raspada sistema prodat ću ga bez problema, a ako krene rasti on lijepo raste.

Ukratko, mislim da ne možeš generalizirati, treba poznavati tržište i znati svoja ograničenja i ciljeve
adris-prodati ili drhtati ?
oktavia007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 17:18   #46
Moram priznati da ne drhtim, ove razine mi se čine pristojno niske da ne ide puno niže. Na ispod 250 ću razmišljati o prodaji, ali nekako ne očekujem to, nadam se da ću ga prodavati na 300 u ne tako dalekoj budućnosti
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:30.