Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2009., 18:22   #21
Quote:
robberta kaže: Pogledaj post
uzeo standeni kredit u rba prije 6 god nije mi trebao niti jedan jamac jer je moja firma imala poslovnu suradnju sa rba pa su mi išli na ruku a druge banke niti čuti bez jamaca do sada nismo imali nikakvih problema sa rba
ja sam u pbz-u i superzadovoljna sam, službenice uvijek ljubazne i susretljive, internet bankarstvo jednostavno i pregledno, a danas sam se išla raspitivati i za stambeni kredit - ne trebaju jamci ni sudužnici, kamate od 6-7%, gledaju za razliku od rba prosjek samo zadnja tri mjeseca plaće (rba gleda prosjek zadnjih godinu dana) ...
__________________
E bas se necu potpisat!
Kaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 18:23   #22
Quote:
dooks kaže: Pogledaj post
Nakon učestalih problema sa Zagrebačkom bankom odlučio sam se na promjenu banke.
Pozdrav!
samo da primjetim ...jako puno ljudi je nezadovoljno zagrebačkom bankom
__________________
E bas se necu potpisat!
Kaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 20:46   #23
Quote:
Kaly kaže: Pogledaj post
ja sam u pbz-u i superzadovoljna sam, službenice uvijek ljubazne i susretljive, internet bankarstvo jednostavno i pregledno, a danas sam se išla raspitivati i za stambeni kredit - ne trebaju jamci ni sudužnici, kamate od 6-7%, gledaju za razliku od rba prosjek samo zadnja tri mjeseca plaće (rba gleda prosjek zadnjih godinu dana) ...
Ovisno o tome kolika ti je plaća i koliki iznos kredita ti treba...
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 07:58   #24
Quote:
Kaly kaže: Pogledaj post
samo da primjetim ...jako puno ljudi je nezadovoljno zagrebačkom bankom
Pa kad ima najviše klijenata.

I ti se pojavljuje kontradiktornost - ispada najgora, a najviše ljudi se lijepi na nju.
__________________
I GMO su ljudi, samo su drugog okusa!
GMO is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 10:12   #25
Quote:
The|One kaže: Pogledaj post
Sve su ti banke ISTE, nude iste proizvede po gotovo istim uvjetima. Sve je ostalo samo marketing.
yap sitna riba je sitna riba u kojoj god banci bio. nist bolje ti nebu gdje god prešao. ja sam u erste ali nemrem reci ni da su bolji ni gori od drugih, jedino su im osobni bankari a i ostalo osoblje jako jako ljubazni i fini i kad te odbiju za nesto obave to na fin nacin.
Juraj2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 12:20   #26
Quote:
Johnny_B. kaže: Pogledaj post
Ovisno o tome kolika ti je plaća i koliki iznos kredita ti treba...
u drugim bankama s tom plaćom i tim iznosom kredita me traže jamca/sudužnika i kamate su veće ...
__________________
E bas se necu potpisat!
Kaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 19:07   #27
Quote:
GMO kaže: Pogledaj post
Pa kad ima najviše klijenata.

I ti se pojavljuje kontradiktornost - ispada najgora, a najviše ljudi se lijepi na nju.
Pa kad je cijela penzionerska suita u ZABI- navikli su stajati 10-og ispred banke i družiti se od ranih jutarnjih sat čekajući penziju...
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 22:08   #28
To je, meni se čini, više preuveličana paranoja od modificiranih bankomata koji kradu mag. zapis sa kartica nego potreba za trač partijom. Treba stajati po sat vremena, a noge samo što se ne odvoje u kukovima.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 00:35   #29
ja imam loše iskustvo sa RBA. firma je nešto kod njih zajebala i ja kao zaposlenik te firma nisam mogao dobiti ni kreditić ni minus - jednostavno ništa
zoran zoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 10:35   #30
ja imam solidna iskustva s RBA, isto tako i s erste, samo mi se čini da RBA doslovno ima svuda, što bankomata što poslovnica dok erste ne...
vukovarac69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 12:53   #31
ja u RBA imam već 5 godina račun, Visa karticu, mirovinsko, stambeno...sve...
Da bi došla sa plačom koju imam i tražila nenamjenski kredit. Jamac sam tati... rekli su mi da na plaču i iznos za koji sam jamac mogu dobiti 2500 €
S obzirom da je tata uredan platiša onda mogu dići 300 €, a da nisam jamac...na plaču bi mogla dići 8000 €... slučajno otišla u Erste... rekla im istu stvar. Rekli su mi da ako je tata uredan platiša kao i da nisam jamac. AKo nemam račun preko njih mogu dići 8000 € (dakle ista svota kao da nisam jamac u RBA) a ako otvorim račun kod njih mogu dići 12000 € uz jamca, depozit ili životno osiguranje... a do 10000 € dižem bez jamca, depozita ili osiguranja...i šta da vam kažem. Prenosim račun u Erste, životno imam, i iskoristit ću ga da dignem max iznos...
mene je RBA razočarala...imali su puno moje povjerenje, ali ovo s kreditima je užas!
__________________
09.05.2009...There's something about the look in your eyes...
anima una
aranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 13:36   #32
Ovisi što ti je važno. Mislim da Erste puno lakše daje kredite, ali RBA je bolja u vođenju računa, izdavanju kartica i sl.
yelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 00:20   #33
Quote:
yelly kaže: Pogledaj post
Ovisi što ti je važno. Mislim da Erste puno lakše daje kredite, ali RBA je bolja u vođenju računa, izdavanju kartica i sl.
Na bankomatima je lakše "skenirati" karticu...
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 12:32   #34
moj savjet je Erste... trenutno IMO najzdravija banka u HR... dok RBA nije ni blizu... takodjer ako gledas kamate na kredite i slicno a i uvjete za dobijanje istih, RBA je valjda najgora banka po tom pitanju u HR. jedino bi hypo izdvojio kao konstantno najgoru banku jer je zapravo lopovska prcija.
fukodlak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 14:55   #35
Daj malo argumenata. Po čemu je ESB "najzdravija"? Ili zašto je Hypo konstantno najgori, po čemu?
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 15:50   #36
ne zelim se previse uvlaciti u polemike niti dokazivati, dao sam misljenje, ukratko cu dati podrobnije misljenje i to je to...

erste banka je u zadnjih 5-6-7 godina iz par svojih poslovnica i propale rijecke banke sustigla i prerasla RBA i to sve sa zdravom dobiti, ok kamatama itd..tj. bez pljacke svojih klijenata, lijepo konstantno i uredno... sada vec dahce za petama PBZu... takodjer erste uredno isplacuje kredite, imaju jednu od manjih kamata na trzistu... po informacijama od prijatelja financijasa pak, talijanske maticne i RBA maticna nisu u tako dobrom stanju kao erste maticna pa i to je dio price..

uglavnom meni to sve skupa govori da bankom upravljaju sposobni ljudi...dapace, najsposobniji medju HR bankarima u zadnjih 4-5 godina...

osim toga erste banka je proglasena najboljom hrvatskom bankom u 2008 godini...

u tih 5 godina RBA je mogla napraviti isto, imala je puno bolju situaciju jos davno dok je erste tek ulazila na trziste... ali nisu ocito sposobni... s tim da nadalje konstantno imaju vece kamate od erste banke... kamate na poslovne kredite su im bezobrazno velike bez obzira na rizik... uglavnom prije 5 godina bi rekao RBA, sad kazem erste...

a jedna hypo banka je konstantno na rubu kvote i odgadja isplate kredita stvarajuci neugodnosti priliko kupoprodaja nekretnina zbog rokova itd. naravno kad svaki mjesec cujem kako nekome hypo banka halta odobreni kredit(i to s uknjizenom bancinom hipotekom na prodavateljev stan) jer su popunili kvote to me ispunjava ogromnim povjerenjem u tu banku...pored toga sto je mafijaska banka... i sto su znali namjerno dizati kamate da bi ljudima oduzeli stanove itd... koga god znam da je digao kredit u hypo banci se na ovaj ili onaj nacin opekao....ta banka samo nize kriminalne afere jednu za drugom i maticna i hrvatska...
fukodlak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 16:23   #37
Ne trebaš ti ništa dokazivati, no ako samo popljuješ bez argumenata, onda svi misle da radiš za konkurenciju.

Banke su sve tu da zarade, potkaradju, mafijaše, kako god hoćeš. Isti d*ek.

Meni npr. ispunjavanje kvota u Hypo znači da su toliko povoljni pa svi hrle kod njih po kredit i da zato probijaju kvote. Istinu možda nećemo nikada saznati. No što je je, Hypo ima najveće kamate na štednju od top 5 banaka (iako joj ESB puše za vratom).
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 19:29   #38
nije to bas tako jednostavno... hrvatska je dobrano pokradena pocetkom 90ih a te novce je oprala tadasnja austrijska provincijska banka hypo klagenfurt a kasnije i nasa podruznica te iste... radi se o ogromnim svotama novca koji su pokradeni kad su bili najpotrebniji... onog zagorca i cijelu tu rh alan ekipu i jos poveci dio HDZa treba na elektricnu stolicu i zaplijenit im svu imovinu a hypo banku doslovno razapeti i unistiti do temelja kaznama za pranje novca.

to ce se IMO u iducih par godina i odigrati tako kako sam napisao jer EU ne prestaje s istragama hypo banke upravo zbog cega je cak mozda i sanader dao ostavku. nema sanse da nas EU pusti prije nego im se dopusti da procesljaju komplet dokumentaciju poslovanja hypo banke, vlade i nekolicine pojedinaca ala zagorec, pashalic pa i sam sanader...
fukodlak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 06:11   #39
Quote:
dooks kaže: Pogledaj post
Nakon učestalih problema sa Zagrebačkom bankom odlučio sam se na promjenu banke. E sad, pošto sam laik sa ekonomiju i bankarstvo trebao bih malu pomoć.. Razmišljam da se preselim u Raiffeisen ili Erste (primam i druge prijedloge).
Koristio bi tekući račun, devizni račun i kreditnu karticu. Kao dodatnu opciju uzeo bi i internet bankarstvo.
Raspitivao sam se i čitao prethodne postove na forumu, ali sa dosta stvari nisam upoznat.
Trebat ću i neki kredit pa mi i to igra veliku ulogu (neznam gdje su povoljniji krediti i gdje ih je lakše dobiti).
Hvala na svakoj pomoći...
Pozdrav!
Ja bio 2 godine u RBA i stalno sam imao nekakve petljancije i probleme s njima ...stalno sam morao dolazit osobno u banku i rijesavat stvari... pao mi mrak na oci i nakon 2 godine sam presao u ZG...tu sam skoro 3 godine i nikad nisam imao vecih problema...dobio sam stvarno odlicnu osobnu bankarku i 90% stvari rijesavam telefonom u direktnom dogovoru s njom...nazoves i objasnis sta trebas a ona sve odradi bez tvog dolaska...

Savjet: mijenjaj osobnu bankarku a ne banku
istojano is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 18:12   #40
RBA,
imaju super internet banking, organiziran, možeš oročit, mjenjačnica, fondovi....skoro pa da i ne moram ići u banku.
Što se tiče naknada mislim da imaju niže od ostalih.
Šalteri su jako brzi,stari mi ima račun u ZABI, tamo se valjda red pomakne kad netko umre
Ferrari is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:10.