Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2004., 17:12   #21
Quote:
377chiara kaže:
mila, drsko je reci radnicima NEMAM NOVACA platiti vam vase posteno odradjene sate ali imam za svoj treci stan
u mojoj kuci je to drsko

a one veleumne prijedloge smo svi mi u firmi iskusali odavno
ja sam jedina glupaca koja mu je godinama vjerna
al i toj ce prici skoro kraj
Sandra October - cak i da to kaze to mi nece platiti rezije
al brijem da ste sve vi debelo preko moje place
dva svijeta
koja se ne razumiju
vani bi mi upravo cijela sadasnja placa ostala za dzeparac nakon sto bi platila sve izdatke
imam neke pregovore
tako da i mojoj muci ima kraja
ma u oravu si

a velicina place nema veze

ja imam sasvim dobru placu pa opet necu nikome ni minute besplatno da radim - zashto bih?
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2004., 17:18   #22
Quote:
godisnjeg + tzv obteljski dani + tzv stress leave + personal days i volounteer days
sta je ovo?
nema veze sto ne znam, zvuci kao nesto fino

Quote:
i za ono vrijeme shto prekovremeno provedem na poslu hocu kompenzaciju jer to vrijeme ne mogu provesti sa svojim muzhem, djecom, mackom, pticom, s knjigom....ili shta vec radite u slobodno vrijeme
ma svaka ti stoji!

a jes i ti neka sefica?
vidim da sam ja jedina ovdje zastupnik radnicke klase
377chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2004., 17:29   #23
Quote:
377chiara kaže:
sta je ovo?
nema veze sto ne znam, zvuci kao nesto fino



ma svaka ti stoji!

a jes i ti neka sefica?
vidim da sam ja jedina ovdje zastupnik radnicke klase
ma kakva sefica - imam dva studenta koja mi pomazhu ali oni ti to zovu team i moja klasifikacija radnog mjesta je middle management - al menam nikakve prave "podredjene" - studenti mi se mijenjaju svaka tri mjeseca - na praksi

to ti je:
stress leave je tri tjedna koja su odvojena od bolovanja i mozesh ih dobiti po preporuci psihologa u kompaniji ako on procijeni da si zbog posla imam povecan nivo stresa i da je to utjecalo na tvoje zdravlje

family days ti je 5 radinh dana koje imash godisnje za slucaj bolesti u obitelji - njih za razliku od bolovanja i godisnjeg ne mozesh prenositi iz godine u godinu pa tako uvijek imash samo pet - a bolovanje nam se racuna jedan i pol dan za svaki mjesec koji radimo - tako da mozesh nakupit i par godina bolovanja kao ga nikad ne koristish - shto dobro dodje u slucaju kakve ozbiljnije operacije - npr. moj pokojni svekar je za operaciju srca imao dvije godine bolovanja (ali je koristio samo 11 mjeseci)

personal i volounteer days su dva dana u godini koje mozesh koristiti bilo kad i za bilo shto jer te nemaju oravo trazhiti dokaz da si zaista volontirala ili razlog za taj jedan "osobni dan"


nama normalan radni tjedan traje 37.5 sati a cilj sindikata je da to smanji na 30 sati

sumnjam da ce se desiti za mog vijeka - ali nikad se ne zna
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2004., 21:35   #24
Netematski postovi obrisani. Molio bih bez chatanja, tj. vratite se na temu koja je mislim jasna.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2004., 12:37   #25
Margarita, u kojoj si ti zemlji?

Svidja mi se ovo

"pametan diektor zna da ako smo mi zadovoljni da ce i posao biti obavljen i prije vremena; isto tako i ja sa svojim timom - ne sjedim im za vratom svaku minutu niti imam nerazumna ovcekivanja - ali da posao mora biti obavljen kvalitetno i na vrijeme to znaju"

Zašto sam ostavila temu?

Zato što sam nekidan bila na sastanku u sestrinskoj kompaniji koji se bio oduljio. Dolazim ja s tog sastanka, upadam kod direktorice (o Bože! što sam ti skrivila da mi je ona šef!) da se javim da sam stigla. Ona pita - gdje si ti tako dugo? Ja kažem - bila sam tamo i tamo na sastanku. Pa zar do sad? - pita ona. Ja kažem da - kolegica je još ostala, ima još nešto za napravit.

Uglavnom, ja se fakat požurila nazad na posao, nisam tip koji se šverca. Mogla sam otići usput obavit šoping pa doć i reći da sam bila na sastanku (kao kolegica) ali ja to nisam napravila, ne radim to.

Ali atmosfera koja me je dočekala je bila tipa - ma da, lažeš!

Uglavnom, zato sam ostavila post. Shvatila sam kako neki direktori mogu biti glupi. Naravno da me ona takvim svojim pristupom demotivira. Osim što smatram da je glupa i nesposobna, mislim da je privatno teška kučka.
cudim_se is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2004., 12:41   #26
Na ovom poslu boravim puno više, ali mi je produktivnost puno manja. Šefica hoće da se nju za svaku i najveću glupost konzultira. Naravno da to onda traje.

Žena se čak miješa u raspored stolova u sobi. Kad ode na godišnji zove svaki dan. Mora si dokazati da ju trebamo. Realno je totalno nepotrebna.


Da skratim, na prethodnom radnom mjestu imala sam šefa kojeg nije uopće zanimalo jesam li na poslu. Morala sam stalno biti dostupna na mob, ali ga nije interesiralo gdje sam. To je bilo super. Ako sam imala nešto važno za obavit (npr. liječnika i sl) mogla sam izaći bez grižnje savjesti.

Istinabog, iako me on puštao radila sam više nego ikada. Ostajala prekovremeno, odradila hrpu projekata, bila kreativna i totalno luda.

Ovdje sam puno više u uredu, puno više "radim", a učinak mi je 70 posto manji.

Shvatila sam da je prvi šef bio siguran u sebe, zato je tako tretirao svoje zaposlenike. Ova sada je nesposobna i svjesna svoje nesposobnosti pa tlači ljude ako zakasne 10 minuta. A to što malo rade je ok, jer ne ugrožavaju nju.
cudim_se is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2004., 12:43   #27
Ja ne govorim o tome da trebam neplaćeno izlaziti posla. Ja sam za to da ostanem duže, odraditi, da mi se skine s plaće (neki normalan iznos), oduzme od godišnjeg i sl. Ne govorim o "švercanju" nego fair odnosu.

Ako smo radnici, nismo zatvorenici, nego ljudi!

Naravno da podrazumijevam da se ne može otići ako je projekt u krizi, totalna gužva na poslu ili sl. Ali opet, moj bivši šef je govorio - ako ti ne možeš izaći na pola dana, to znači da ti nisi dobro organizirala projekt i da ne znaš delegirati!!! Jer da si dobro postavila projekt i da imaš povjerenja u ljude - ne bi se svijet srušio ako tebe jedan dan nema.

To je za mene bio manager!

Ovi kaj imaju cvikalice i broje minute dolaska i odlaska očito nemaju važnijeg posla.
cudim_se is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2004., 12:45   #28
Što se tiče telefona i neta - računi za telefone su pojedinačni i transparentni, pa se ljudi kontroliraju i to mi je jako ok.

Što se tiče neta - firma ionako koristi kabal. Glupo je što ne daju ljudima da surfaju, ja bi im dozvolila. Kad nema posla - možeš koristiti net. Ja ga imam, ali se sve snima. Mene to ne dira.

U prethodnoj firmi smo svi imali net, doslovno svi. Rijetko tko ga je puno koristio jer smo radili ko zvjeri. Ali smo imali osjećaj slobode i nagrade. Mislili smo da možemo.

Nije li to apsurd?

Tamo gdje sam imala slobodu nisam ja koristila, ovdje gdje ju nemam izuzetno ju želim.

To me ustvari ponukalo na sve ovo...
cudim_se is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2004., 12:45   #29
U mojoj firmi se može izaći ako se baš treba. Osobno pokušavam obaviti sve što mogu u slobodno vrijeme (tipa servis, redovni pregledi, ovo ono), ali ako je baš nešto (npr. specijalistički pregled za koji te naravno uvijek naruče u sred dana i budi sretan da su te uopće naručili) onda to najavim unaprijed i dobijem nekakvu 'dozvolu izlaska'. S obzirom na to da nikada iz firme ne izađem na minutu (a najčešće ni na sat) kad završi radno vrijeme, a i marendu ne koristim u punom vremenu (imamo pola sata) to se nekako iskompenzira.

Ako znam da me neće biti iz nekog razloga pol dana u firmi (npr. vozim mamu na aerodrom u Zagreb) onda najavim na vrijeme i uzmem dan GO.

Inače, prekovremeni se ne plaćaju. Tj. ako baš dođem preko vikenda ili ostanem do noći onda upišem pa dobijem slobodne sate/dane (u omjeru 1:1,5) koje najčešće ne stignem iskoristiti pa nikom ništa.
__________________
Ne idite uokolo tumačeći kako vam svijet duguje život. Svijet vam ne duguje ništa. On je prvi bio ovdje.
-- Mark Twain
vrabac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2004., 12:47   #30
Quote:
cudim_se kaže:
Uglavnom, zato sam ostavila post. Shvatila sam kako neki direktori mogu biti glupi. Naravno da me ona takvim svojim pristupom demotivira. Osim što smatram da je glupa i nesposobna, mislim da je privatno teška kučka.
Nažalost, nitko nije cijepljen protiv gluposti... Takav tip shefova s "formalnim" gledanjem je dosta česta pojava u nas - no kada dođe do prave frke na poslu, onda se izgube.

U tu kategoriju svrstavam i forsirani rad u dane tipa današnjeg - neradni četvrtak, radni petak pa opet dva neradna dana. Osim u nekim djelatnostima tipa proizvodnje, usluga i sl. - najpametnije bi bilo za firmu svakome uzeti tjedan dana godišnjeg i rasporediti ih na ovakve dane, dane između Božića i Nove godine i sl. Sumnjam da bi se puno ljudi bunilo - imali bi lijepo svi na početku godine listu produženih vikenda od 4-5-7 dana gdje bi mogli unaprijed planirati, firma bi uštedila ogromnu lovu na grijanju/hlađenju i - produktivnost na razini godine bi bila veća.

Nego, kao radimo, a nema 3/4 firme i niti jednog od poslovnih partnera...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2004., 13:03   #31
Quote:
Sandra October kaže:
na pauzu za ručak ne idem nikad. na poslu u prosjeku odradim dva radna vremena. godišnjeg obično propadne barem 15 ak dana. jedini grijeh mi je što da me jebeš ne mogu doć na posao u 8. Ko bog kasnim barem 20 minuta

sve privatne obaveze odrađujem van radnog vremena. kad vidiš gore rečeno, lako je zaključit da sam u privatnom životu totalno neorganizirana i u vječnom kašnjenju sa nečim.

i moram priznati da se slažem sa claire na ovoj temi .. plaćanje prekovremenih, broj dana godišnjeg.. ljudi moji ok, borite se zato ako ste 8-16 tipovi ljudi i zadovoljava vas prosjek.. al to DEFINITIVNO nije model kako se ide na dalje i bolje...
i to sve za prosječnu hrvatsku plaću? I don't think so.
I ja znam ljude koji rade 16 sati dnevno, ali oni su fino i plaćeni. Ljudi koji rade obične 8-16 poslove gdje se ne treba trgati cijeli dan imaju manju plaću, ali ne trebaju zbog toga još biti i ponižavani i tjerati ih se da rade prekovremeno kao i direktori za puno veće plaće. To je najdrskiji bezobrazluk.

Pozdrav,
gogo
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2004., 14:11   #32
ma prekrasno... ajmo ocjenjivat shefove... oce glavni kriterij bit koliko nam slobodnih dana daju ili koliko zmire na kashnjenja i zabushavanja

Claire is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2004., 14:37   #33
sta je ovo, jebem mu sve?
jel meni neki tekstovi nestali?
a zasto?
jel sam bila nekulturna ili sta?

cudim se, jebote jesi traktat napisala
al slazem se s njim

ovi koji misle kako su uvijek radnici ti koji bi se svercali, kasnili (u nekoliko godina, nisam zakasnila vise od dvaput ali sam 99% vremena dosla 10 minuta prije i ostajala satima - nakon ) dakle ne sudit sve po sebi dragi marljivi radnici

ja bih rado da umjesto placenog barem dobijem slobodan dan za prekovremene
da se naspavam ko covjek
ovako
izadjem po mraku
vratim se po mraku

gogo ma tak je svejedno jel radis za 4000 kuna ili za 16000 zar ne?
jebena nul razlika
377chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2004., 14:51   #34
Quote:
377chiara kaže:
gogo ma tak je svejedno jel radis za 4000 kuna ili za 16000 zar ne?
jebena nul razlika
je, je nema uopće neke razlike. Svi trebamo raditi 16 sati i krv pišati i posao nam je JEDINI smisao života u protivnom nismo normalni već šljam ovog društva.

Fakat nemam protiv da se svakoga plaća po učinku kolko napraviš tolko dobiš. Ali ako ja moramo stalno raditi sve više i više a, da mi se to NIŠTA više ne plati onda sam debil (ili se to zove neradnik po novome??)
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2004., 15:16   #35
Quote:
Fakat nemam protiv da se svakoga placa po ucinku kolko napraviš tolko dobiš
niti ja a o tom i pisem svo vrijeme
tudje ne zelim svoje ne dam

znam ja da bosevi imaju posebne termine za svoje vrle radnike
al imamo i mi za njih, tako da me zaboli

a o nekompetentnosti
imam vise skola od sefa mi
sto on cesce spomene nego ja (svrbi ga jel)
377chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2004., 15:50   #36
Quote:
377chiara kaže:
sta je ovo, jebem mu sve?
jel meni neki tekstovi nestali?
a zasto?
jel sam bila nekulturna ili sta?
Nažalost, mali problem administratorske forme - kada topic ode u chat - a otišao je - onda kod brisanja strada i par smislenih postova - jer je jako teško selektivno brisat (u adiministativnoj formi se vidi samo prvi red posta).

Vidiš, vidiš, sada bi moga pitat hoće li adiministiranje biti po učinku, tj. da se plaća po obrisanim postovima...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2004., 15:53   #37
Quote:
cudim_se kaže:
Margarita, u kojoj si ti zemlji?

Svidja mi se ovo

"pametan diektor zna da ako smo mi zadovoljni da ce i posao biti obavljen i prije vremena; isto tako i ja sa svojim timom - ne sjedim im za vratom svaku minutu niti imam nerazumna ovcekivanja - ali da posao mora biti obavljen kvalitetno i na vrijeme to znaju"

Canada

ja naravno velim samo za svoju radnu sredinu - ima i ovdje sefova koji su govna do zla boga

evo ti primjer - u istoj firmi - drugi odjel

bivshi sef mog muza - kad je moj svekar umirao od raka prije 2 i pol godine, moj muz trebao preko sata za rucak da izadje s posla i da doveze svog oca u bolnicu da mu izvade krv (radi kemoterapije) - kako je bolnica jako blizu posla on je to mogao stici ali eto konta da ako slucajno bude sat i pol umjesto sat ili tako neshto da se ipak javi sefu - i veli on njemu _ Eto ja cu preko rucka tako i tako - pa u slucaju da se zadrzim 15 -20 minuta duzhe da znate gdje sam - a njegov sef mu veli: A ne - ne mozhe to tako ima da ispunish formular za taj izostanak od 15 minuta


naravno kad je moj muzh poslao taj formular u kadrovsku - ovi nazvali njegovog shefa i rekli mu da nije normalan i da prestane ljude maltretirati i traciti i svoje i njihovo vrijeme s glupostima

a moja sefica i direktor su sushta suprotnost - npr ti obiteljski dani su za slucaj da ti se razboli clan uzhe obitelji - ali kad je moja baka imala mozhdani udar - bez rijechi su mi dali da iskoristim tih 5 dana i ako treba i vishe pa da poslije naradim prekovremeno da si ne bih troshila godisnji jer mi je te godine trebao za brachno putovanje
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2004., 15:55   #38
Quote:
377chiara kaže:


a o nekompetentnosti
imam vise skola od sefa mi
sto on cesce spomene nego ja (svrbi ga jel)
ih pa takvi su ti sdhefovi najgori i najopasniji

boje se sjene svoje jer znaju koliko su nekompetentni pa to onda iskaljuju na radnicima

govna u dushi
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2004., 15:55   #39
U jednoj od mojih bivših fimi je bilo ovako: turistička djelatnost, i kada špica sezone - onda nema ni popodneva, ni večeri ni vikenda - u tih mjesec dana se zarađuje za cijelu godinu - i znalo bi se dogoditi da npr. treba raditi cijelu subotu i doći u nedjelju u 14 i ostati do 23...

Ali, van sezone bih npr. mogao cijeli tjedan ranije otići radi predavanja i sl.

Naravno - i godišnji tijekom ljeta bih mogao otpisati - ali to se valjda u turističkoj djelatnosti podrazumijeva. Zato bi van sezone gazda uredio besplatne karte i sl. za svoje radnike koji idu na odmor.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2004., 15:59   #40
Quote:
Claire kaže:
ma prekrasno... ajmo ocjenjivat shefove... oce glavni kriterij bit koliko nam slobodnih dana daju ili koliko zmire na kashnjenja i zabushavanja

ne - hajmo ih ocejnjivat po njihovom radu

ja sam u Zg imala direktora koji je bio takav muljator da je to bilo za nevjerovat

nikad ga nije bilo u kancelariji - kao na sastancima a ja sam bila ta koja mu je zakazivala ili ugovarala sastanke

jednom je sjecam se rekoa - ide preko puta u optiku da podigne cvioke - kao gotove su

10 minuta nakon shto je on "otishao u Optiku" eto ti tipa iz Optike- donio naocale - veli nije Z-a ni vidiomislish da se njemu od place to odbijalo?
jest malo morgen - anije bio sam svoj gazda- nego je radio za HQ u Sloveniji
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:28.