Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2011., 07:30   #21
Quote:
$$THUG$$ kaže: Pogledaj post
neki dan sam stavio auto u oglasnik i javio mi se netko sa pitanjem ako je moguce da preuzme kredit na nacin da on meni uplacuje novac, pretpostavljam da nije sposoban imati kredit pa me zanima kolko je pametno prodat auto na taj nacin?
Koliko vidim ti bi auto prodao zato jer zelis kupiti drugi? Ako na tebi ostane postojeci kredit da li bi uopce bio kreditno sposoban za novi? Mislim da je to kljucno pitanje - jer ako ne bi onda te bilo koja varijanta prodaje u kojoj je kredit i dalje na tebi (pa cak i ovakva na povjerenje osobi preko oglasnika - a sto nikako ne bih preporucila) ne zadovoljava! Ako bi ovo napravio velika je sansa da ces biti
1) bez auta
2) bez mogucnosti kupovine drugog auta na kredit (kreditno nesposoban)
3) i dalje si pred ocima banke duzan ti i to za sve - rate, kazne, za placanje osiguranja itd...

Sto ako tip ima totalku? I jos nije platio osiguranje? 99,99% ti nece placati dalje a ti si i dalje duzan banci! Cak i ako ima osiguranje (kasko!) vjerojatno nece pokriti ostatak duga pa si duzan razliku...

Dakle - trazi kupca za cash, bilo da kupac ima toliko novaca pri sebi bilo da kupac digne nenamjenski kredit i time te isplati a ti napravis otplatu postojeceg kredita i tek tada vjerojatno mozes ici na novi... Ako je ovaj zainteresiran neka mu netko od rodbine digne kredit umjesto njega, ako je covjek od povjerenja valjda ce mu prije obitelj vjerovat nego ti, potpuni neznanac...
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 15:58   #22
hvala vam na odgovorima
odustajem od toga..
$$THUG$$ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 21:42   #23
Da ne otvaram neku novu temu, pogledajte ovo, to je nevjerojatno gdje mi živimo.



http://danas.net.hr/hrvatska/page/20...06.html?pos=n0
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 16:01   #24
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Da ne otvaram neku novu temu, pogledajte ovo, to je nevjerojatno gdje mi živimo.



http://danas.net.hr/hrvatska/page/20...06.html?pos=n0
Imao sam isti problem nakon smrti oca još 2002, jer se maloljetna sestra nije mogla odreći vlasništva u moju korist. Na kraju sam uspio prebaciti auto na sebe, nakon što su u PU Sisak dobili mišljenje/dozvolu iz Zagreba za to. Najgore je što se u policiji ne žele zezati s tim pa su me vozali od šaltera do šaltera dok nisam našao nekog kome nije bilo teško nazvati Zagreb i riješiti problem. Isto je onima koji čekaju ostavinsku, a za to vrijeme auto stoji na parkingu jer ga se ne može registrirati.
__________________
Different is not necessarily better, and is a poor goal to aim for without good reason and some skill.
nesho is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 17:27   #25
Quote:
nesho kaže: Pogledaj post
Imao sam isti problem nakon smrti oca još 2002, jer se maloljetna sestra nije mogla odreći vlasništva u moju korist. Na kraju sam uspio prebaciti auto na sebe, nakon što su u PU Sisak dobili mišljenje/dozvolu iz Zagreba za to. Najgore je što se u policiji ne žele zezati s tim pa su me vozali od šaltera do šaltera dok nisam našao nekog kome nije bilo teško nazvati Zagreb i riješiti problem. Isto je onima koji čekaju ostavinsku, a za to vrijeme auto stoji na parkingu jer ga se ne može registrirati.
Katastrofa, pa tko nam kroji te zakone, zar ove na vlasti nije sramota da se takva glupost od zakona ne može riješiti u 10 g.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:37.