Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2008., 08:14   #241
Bolje je sandalice. Vani je vruće, nogica se znoji. Po kući može i bosa. Ili isto sandalice. Moj mlađi će 12-og godinu. Ima sandalice, ali je često bos ( samo čarapice, naravno na tepihu )
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 08:36   #242
Sara, moja se digla na noge prije 8 mjeseci, ali su nam rekli da cipele kupimo kad počne raditi prve korake. sad će 11 mj još uvijek hoda uz namještaj tako da nismo kupili cipelice,ali mislim da ćemo kroz koji tjedan jer se sve više pušta
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 08:40   #243
Prohodao je s 10 mjeseci i tad smo kupili cipelice.
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 09:38   #244
Prohodao je s 10, sa 11 počeo baš čvrsto i samostalno. Onda je dobio cipelice.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 09:42   #245
i moja se jako rano pocela dizat na noge i ja krenula odmah u potragu za cipelicama mislila sam da treba uzet kad citam posvuda da je zdravije djetetu da hoda bosa pa me iznenadilo to,tak da nismo jos ni kupili,8mj ima uzet cu nes za more i na jesen tek pravu cipelicu....
dali ste vi cule da je najzdravije da su bosi?
stefi051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 10:33   #246
Da, čula sam, i slažem se time...
Ja kupila cipele, prije par mjeseci, a još ne hoda.
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 12:20   #247
Mi smo imali cipele za sminku jer je bila jesen/zima i hladno za nogice... Nije hodao u tome.
Preko ljeta je bio bos.

Dok nije prohodao isto tako - doma bos ili u carapama s onom gumom dole.
S tim da je te carape naucio koristit tek tamo s 11-12 mjeseci, prije toga bi mu se klizale.
Em sam cula da je tako najzdravije, em mi je logicno da se nogica ne sputava.
Pogotovo dok tek uci kako ce je upotrebljavat
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 13:03   #248
Mi smo dosta rano prohodali, ali cipelice smo poceli koristiti kad smo dobro poceli gaziti, najvise zbog toga sto sam se bojala da vani ne nagazi na staklo ili slicno.

Uglavnom negdje oko prvog rodjendana su cipelice imale svoju pravu funkciju. Mada smo doma i dalje hodali u abs carapicama koje ne proklizavaju.
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 15:30   #249
moji su uglavnom prohodali u bambijevim šlapicama koje su super za prve korake i kupila sam ih kad su imali 11 mj uglavnom su svi prohodali oko 12 mj osim Karla koji je prohodao s 10 mj...
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 22:02   #250
prohodao sa 11 cipele dobio par dana prije prohodavanja ..i sad je većinom bos...i po vani
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 08:13   #251
Ajmo Zagrebachke puce......jel tko kupovao cipke kod Valeka?

Naime....mi bi po preporuci fizijatra trebali kupit cipke (rekli shto duze bez cipka, ali ako joj i nakon 3tjedna nogica bjezi dok se ustaje - mora dobit cipke sa pojachanjem sa strane)

Mi gledali na njihovim stranicama....cipke su im ok.....cijene i vishe nego super (cipke sve skoro 300kn, sandalice ili shlapice 170kn - ako sam dobro vidjela).

Ali cipke za prvo hodanje su im zatvorene i od broja 15....otvorenih sandalica ima tek od broja 18.......a mi imamo samo 16!

Morat chemo ih nazvati i pitati moze li se naruchit izrada malih sandalica i koliko je to love i vremenski......ako ima neko info, nek tipne.....ako ne, ja vam javim shto smo saznali (za buduche majke koje che imati slihcnu dilemicu)
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 13:26   #252
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
Naime....mi bi po preporuci fizijatra trebali kupit cipke (rekli shto duze bez cipka, ali ako joj i nakon 3tjedna nogica bjezi dok se ustaje - mora dobit cipke sa pojachanjem sa strane)

Pia, kako joj nogica bježi?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 14:09   #253
Ma to sam ja tak nazvala da ne objashnjavam prevech

Al evo - ona kad ti stane stopalom na pod da ustane, noga joj nije ravno, nego je ukosi kao patkica....a stopalo malo nagne unazad i osloni se na onaj unutarnji diodio stopala kod palca.

Tako da nam je fizijatar rekao da bi trebalo cipelice sa pojachanjem, ali da to manje vishe sve cipke za prvo hodanje imaju (chichak vezicu)......a i rekao je da je to normalno....samo da bolje da uzmemo cipku da usmjeri nogu, nego da je ostavimo bosu!

Mi kad s njom vjezbamo, nogica joj je ravno, ali chim ona ide po svom ili se zaigra vidim da se tak patkasto dize!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 12:39   #254
pia, i mi imamo isti problem i mogu ti reći da sam se namučila oko izbora cipele.
i još nešto, išla sam kod ortopeda jer ipak vrijedi čuti drugo mišljenje.
e sad - ortoped i naš fizioterapeut (pia jesi ti mislila baš na fizijatra ili fizioterapeuta) se mimolilaze u mišljenju: ortoped kaže cipela nikako i tako sve negdje dok 3 mj ne bude samostalno hodao, a fizio kaže cipela svakako.
ja sam dugo bila u dilemi a onda sam to elegantno rješila:

kupila sam dobre papuče. pošto u vrtiću mora biti u papučama - onda je u njima tamo i one drže nogu, a doma je bos
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 12:55   #255
Štrumfi, gdje ste išli ortopedu?
mene ta mišljenja oko cipela izludjuju. od toda da se cipele stavljaju čim se dijete počne dizati , preko toga da se stave kad počne samostalno raditi prve korake pa sve do toda dok 3 mj bude sam hodao.
i što učiniti? ja ću ipak kupiti kad krene naprijed sama.
Štrumfi,doma je bos, u vrtiću u papučama, a što u parku?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 14:22   #256
I ko bi ga sad znal.......uzas!

Koja je razlika izmedju shlapa i cipka.....osim kaj su mekshe, i mislim imaju flexibiniji djon.....a jel postoje shlape sandale.......pa skuhat che se po ljeti u shlapama!!

A bogme po plazi ak pochne hoduckat ne bi bash bilo pozeljna ni shlapetina ni da bude bosa

Ja naime josh nisam ni za onaj anatomski ulozak....opet dilema podjeljenih mishljenja!!

Kaj da kod Valeka ak naruchujemo kazem - dajte sve kak treba bit, al izbacite ulozak, stavite ravan......ja mislim da bi me blijedo gledali

Jel si ti ishla privatno kod ortopeda i koliko dodje pregled (ako moze i info gdje/koji)?
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 14:41   #257
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
...a jel postoje shlape sandale.......pa skuhat che se po ljeti u shlapama!!
Postoje dosta otvorene ljetne počnice/šlapice i Ciciban i Bambi.

Izgledaju kao sandalice.
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 15:03   #258
mi smo išli kod privatnog ortopeda dr. Tienfenbach (ili tako nešto slično). Petrinjska 40.
cijena 200 kn al mi je rekao da sam bzvze dolazila (što mi nije to rekao telefonom)

u parkiću cipele - pa mora biti u nečem. ciciban, na čičak, sa pojačanjem otraga i uloškom.

pia, nama je ortoped rekao da uložak nema smisla - pa mislim da tvoja ideja nije bez temelja.

samo, nema kupiti bez uložaka (bar ja nisam našla).

a za valeka rekla rodica iz Male kuće - da nema smisla, pa sam zato odustala.

teško je biti pametan
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 15:52   #259
Quote:
Štrumpfeta kaže: Pogledaj post
pia, nama je ortoped rekao da uložak nema smisla - pa mislim da tvoja ideja nije bez temelja.

samo, nema kupiti bez uložaka (bar ja nisam našla).

a za valeka rekla rodica iz Male kuće - da nema smisla, pa sam zato odustala.

teško je biti pametan

E.....pa sad si ja mislim ak vech anatomski ulozak nije potreban, a mi mislili kod Valeka naruchit (ako se moze), pa zake fakat ne bi pitala moze li bez anatomskog.......jer gdje chu nachi cipke sa ravnim uloshkom?????

Onda najbolje vjezbati i vjezbati, po stanu nek bude bosa, a u parku i na moru u cipkama (sandalama)....po moguchnosti bez anatomskog uloshka i shto manje u njima!

Tako che i biti.....do odlaska na Goljak koji je za tri tjedna......pa da vidimo hochemo li ipak otichi i kod ortopeda!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 16:04   #260
pia, ja sam samoinicijativno išla kod otopeda pa ti je moja preporuka da ne ideš.
nama na goljaku nisu rekli da tamo idemo i vidim da nema potrebe.
je da je za drugi topic al reci mi koliko joj ti uspjevaš doma vježbati te nogice.
ja priznajem, slabo
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:22.