Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2014., 22:29   #1061
Quote:
filiptg kaže: Pogledaj post
Može.

U popisu mogućih priloga odabareš obrazac KD i priložiš svoj pdf (ovjeren).
Pa jel nije da KD ne moramo slati?

P.S. moje npr. odluke nikada nisu ovjerene i prolaze normalno....mislim da je ovjera ta elektronska, elektronički potpis cijelog izvješća koji obuhvaća i to, pa ne vidim svrhu dodatne, staromodne nazovimo ovjere
Stela27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 23:15   #1062
Quote:
Stela27 kaže: Pogledaj post
Pa jel nije da KD ne moramo slati?

P.S. moje npr. odluke nikada nisu ovjerene i prolaze normalno....mislim da je ovjera ta elektronska, elektronički potpis cijelog izvješća koji obuhvaća i to, pa ne vidim svrhu dodatne, staromodne nazovimo ovjere
Radi se komorskom doprinosu za obrtnike koji su obveznici poreza na dobit.

Što se ovjere tiče, razni su stavovi raznih referenata i institucija, a nekako mi je draže da je barem na godišnjem obračunu potpis vlasnika/direktora nego samo potpis "dostavljača"
filiptg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 21:57   #1063
Quote:
filiptg kaže: Pogledaj post
Radi se komorskom doprinosu za obrtnike koji su obveznici poreza na dobit.

Što se ovjere tiče, razni su stavovi raznih referenata i institucija, a nekako mi je draže da je barem na godišnjem obračunu potpis vlasnika/direktora nego samo potpis "dostavljača"
Onda je komorski jednak tako i za trgovačka društva?

Ionako potpisuješ elektroničkim potpisom, pa mislim da je sve ostalo suvišno. Ako si servis, svakako ugovor imaš ovlaštenje te ovjere
Stela27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 12:17   #1064
kako poslati ispravak poreza na dobit?
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 12:50   #1065
Quote:
PowerG kaže: Pogledaj post
kako poslati ispravak poreza na dobit?
Na isti način kao i prvi obrazac PD, ali prije toga nazovi svog referenta i to mu reci.
Ja sam prošle godine imala ispravak nekoliko dana nakon 30.04. dok PD nije još bio obrađen tako da mi nije trebala nikakva popratna dokumentacija uz ispravak.
Tebi će možda tražiti objašnjenje, to ovisi o referentu.
ani08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 12:51   #1066
ma zvala me ... razdoblje mi ne valja ... pa to moram ispravit ... znači samo pošaljem ponovo ispravljeni PD kao i prvi put, ja sam svoj predao još kraj, prvog mejseca ... a tek sad obrađuju ...
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 13:03   #1067
Quote:
PowerG kaže: Pogledaj post
ma zvala me ... razdoblje mi ne valja ... pa to moram ispravit ... znači samo pošaljem ponovo ispravljeni PD kao i prvi put, ja sam svoj predao još kraj, prvog mejseca ... a tek sad obrađuju ...
Ako nećeš ponovo zvati referenta onda možeš napisati dopis uz novi obrazac u kojem objašnjavaš zašto šalješ ispravak - zbog pogrešno upisanog razdoblja na tog i tog datuma poslanom PD-u.
Dopis ovjeri i pošalji u pdf formatu kao prilog uz PD.
ani08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 14:59   #1068
bok, jel se kome dogodilo da nije mogo otvoriti pkk karticu?
obrasci normalno prolaze, kao i potvrde posl. obraz. , ali kartice nikako...
otvori mi se pocetni ekran u obliku tražilice cnn paypal gmail isl. što je to?
latica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 15:28   #1069
meni radi normalno ... to ti je pop-up prozor pa ako imaš neki blocker možda zeza ... koji preglednik koristiš?
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 18:00   #1070
Quote:
PowerG kaže: Pogledaj post
meni radi normalno ... to ti je pop-up prozor pa ako imaš neki blocker možda zeza ... koji preglednik koristiš?
int.explorer, do sada je sve normalno funkcioniralo, nista nisam mijenjala, ne znam od kuda sada to (samo pkk ne mogu dobiti)
latica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 01:29   #1071
Quote:
PowerG kaže: Pogledaj post
ma zvala me ... razdoblje mi ne valja ... pa to moram ispravit ... znači samo pošaljem ponovo ispravljeni PD kao i prvi put, ja sam svoj predao još kraj, prvog mejseca ... a tek sad obrađuju ...
Jel razdoblje tebi ne valja ili kod njih...ja sam imala par klijenata gdje je razdoblje na PDu upisano prema rješenju sudskog registra (otvoreni tokom prošle godine), ali oni su upisali datum kad su ljudi došli a ne iz rješenja u sustav i nije im prolazilo.

Tražila sam da isprave jer bi to za klijente značilo veći predujam (datum veći od 15og) prvo su se izmotavali kao ne može, nije lako itd, pa sam tražila da mi pošalju pismeni zahtjev za izmjenom da imam pokriće zašto sam mijenjala razdoblje i vidiš vraga nakon toga su ipak izmjenili....mogu ali ne da im se zezat...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 19:51   #1072
meni ne valja jer mi je firma u registar upisana 02.01 ili 03.01 a ja sam stavio od 01.01. pa je rekla da joj kompjuter ne prihvaća ... da ispravim i pošaljem ponovo.
Quote:
latica7 kaže: Pogledaj post
int.explorer, do sada je sve normalno funkcioniralo, nista nisam mijenjala, ne znam od kuda sada to (samo pkk ne mogu dobiti)
Instalirao ti se neki toolbar ili spyware pa ti je pošemerio postavke ... deinstaliraj sve te toolbarove ... sa revouninstallerom
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 13:37   #1073
Da li se nekom dogodio sličan slučaj: 30.04. sam predala PD i imam potvrdu o zaprimanju, danas me zove referentica da ona nema tog obrasca, da nismo predali, ja joj faksiram tu potvrdu o zaprimanju, kaže mi kasnije da vidi ona da smo mi predali prijavu, ali ona te prijave nema u sustavu, a ja kod sebe vidim sve, i priloge, i status (u obradi), mogu je i isprintat, sve normalno. Što mi je raditi, koga kontaktirati? Kaže da od svih njenih subjekata, samo našu i od još jednog subjekta ne vidi
bensa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 08:00   #1074
Quote:
bensa kaže: Pogledaj post
Da li se nekom dogodio sličan slučaj: 30.04. sam predala PD i imam potvrdu o zaprimanju, danas me zove referentica da ona nema tog obrasca, da nismo predali, ja joj faksiram tu potvrdu o zaprimanju, kaže mi kasnije da vidi ona da smo mi predali prijavu, ali ona te prijave nema u sustavu, a ja kod sebe vidim sve, i priloge, i status (u obradi), mogu je i isprintat, sve normalno. Što mi je raditi, koga kontaktirati? Kaže da od svih njenih subjekata, samo našu i od još jednog subjekta ne vidi
Jednom, davno, ID obrazac, isti problem.
Nakon što sam faksirala potvrdu referent je sam odradio ostatak, nakon nekog vremena su pronašli obrazac u sustavu. Nikog drugog nisam trebala zvati i sama rješavati.
Ovo ne bi trebao biti tvoj problem, već njihov.
ani08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 08:50   #1075
Znam i ja da ja nemam veze s tim, ali nam je referentica malo (više) nadobudna. Poslala sam mail tamo na e-poreznu, pa ako mi se netko javi za dan-dva dobro, ako ne reći ću joj da ću joj donijeti osobno pa neka ukucava, ja sam svoje napravila.
bensa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 16:47   #1076
Pa taj sustav e-porezna je katastrofa, pošaljem im PD obrazac sa prilozima (RDG, Bilancu i još neke priloge) i gospoda ih ne vidi, a meni uredno piše da su poslani

Pošaljem im i drugi put i opet isti problem, a prošle godine sve bilo u redu.
Što će nam takav sustav ako oni ne vide poslane priloge
Gill01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 21:36   #1077
Quote:
Gill01 kaže: Pogledaj post
Pa taj sustav e-porezna je katastrofa, pošaljem im PD obrazac sa prilozima (RDG, Bilancu i još neke priloge) i gospoda ih ne vidi, a meni uredno piše da su poslani

Pošaljem im i drugi put i opet isti problem, a prošle godine sve bilo u redu.
Što će nam takav sustav ako oni ne vide poslane priloge

Vidiš, moja nije vidjela cijeli obrazac, pa ni priloge, ja pisala mail u tehničku podršku, oni mi odgovorili da oni vide obrazac, neka dam podatke od referentice...u međuvremenu sam se s referenticom dogovorila da joj ponovno pošaljem i taj put je uspjelo, ali priloge sam joj svejedno morala nositi osobno, razmišljam da se iduće godine niti ne patim sa skeniranjem priloga, kad ionako moram prošetat do porezne...
bensa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 21:43   #1078
Quote:
bensa kaže: Pogledaj post
Vidiš, moja nije vidjela cijeli obrazac, pa ni priloge, ja pisala mail u tehničku podršku, oni mi odgovorili da oni vide obrazac, neka dam podatke od referentice...u međuvremenu sam se s referenticom dogovorila da joj ponovno pošaljem i taj put je uspjelo, ali priloge sam joj svejedno morala nositi osobno, razmišljam da se iduće godine niti ne patim sa skeniranjem priloga, kad ionako moram prošetat do porezne...
Ma bez veze, umjesto da napreduju oni se srozaju do te mjere, da ne vide svoje vlastite priloge
Gill01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2014., 17:50   #1079
Da li još koristite i plaćate dodatne punomoći za REGOS?
Ja razmišljam već par mjeseci da to otkažem ali zbog gužve nikako. Usklađenja smo napravili pa mislim da mi više ne trebaju te punomoći.
BlindDog is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 10:46   #1080
Quote:
BlindDog kaže: Pogledaj post
Da li još koristite i plaćate dodatne punomoći za REGOS?
Ja razmišljam već par mjeseci da to otkažem ali zbog gužve nikako. Usklađenja smo napravili pa mislim da mi više ne trebaju te punomoći.
Ja sam kao knjigovodstveni servis svim obrtima odjavio punomoći na FINA-i
jer nema razloga plaćati mjesečne naknade, a poduzeća sam ostavio zbog javne objave i GFI-POD..
boky--- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:41.