Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2021., 03:37   #1
Krvna grupa i začeće

Bio sam s djevojkom koja tvrdi da ne može zatrudnjeti samnom jer sam ja AB- a ona AB+.Neznam gdje je to iskopala. Dali je to complite nonsence i ima li opčenito krvna grupa ikakve veze sa šansom za začeče i kompatibilnosti??
__________________
čipaći-ćitaći
peppper is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2021., 06:17   #2
Ok. Postoji i iternet. Ukinimo firume.
Shvatio sa ga nije dobro imati +- rh faktotre ali i to da ni u ljudilu nitko nije to stavio kao prepreku..Poslje poroda treba obratiti pažnj ako je rh razlićiti rh faktor majke i djeteta.to mi se ne čini kao neka zapreka.Pitao sam vas potrudio si.naći odgovor ali dal moram još duboko učiti ja koji sam štreber bio u školi ...ma aaaajme.ko netko iz prve ruke može mi reći objasniti ko klincu koji je sa 36g pa još desetljeće trudio se uspjeti...da mi objasni tj da mi se serviraju informacoje meni i zbog mene jer bi mi to puno značilo.A ko išta zna neka javi. Mic po Mic.Nije isto kad ti netko velikodušno pomogne nego da ti servira link pa ti bsuštelac ćitaš preporuku nekog velikog Dr.mr-a
__________________
čipaći-ćitaći
peppper is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2021., 06:39   #3
Tvrdnja da ne moze zatrudnjeti s tobom zbog krvne grupe je netocna. Vjerojatno je htjela reci da - Ne zeli, zbog eventualnih komplikacija oko Rh nekompatibilnosti ako bi beba imala krvnu grupu s Rh + Zatrudnjeti mozda zajedno ne biste mogli iz nekih drugih razloga, ne krvne grupe.
Svaka trudnica zbog toga na pocetku trudnoce vadi krv kako bi se, između ostalog, utvrdilo koju krvnu krvnu grupu i Rh faktor (-,+) ima. Kod trudnica koja je Rh -, a tata je Rh +, postoji mogucnost da rodi bebu s Rh +. Dakle, moze doci do Rh nekompatibilnosti na relaciji majka dijete.
Kako bi se sprijecili problemi trudnica dobiva injekciju anti-Rh immunoglobulin ili Rhogam – Anti-D imunoglobulina vec tijekom trudnoce.
Trudnicama se ona može dati i za vrijeme događaja koji su povezani s miješanjem krvi fetusa i krvi majke, npr. prilikom porođaja, nakon amniocenteze, pobacaja, itd.
oceaneyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2022., 17:30   #4
Hvala od ��
__________________
čipaći-ćitaći
peppper is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:24.