Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2018., 20:02   #1
Post Produžna nastava

Od kad se uveo ovaj "e-dnevnik" nisam više siguran koji je minimalna zaključna ocjena za (ne) odlazak na produžnu (sad je zovu dopunskom) nastavu u lipnju u osnovnoj školi? Isto tako, koliko maksimalno smije biti ne ispravljenih ispita za (ne) odlazak na produžnu?
blebetalo1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2018., 21:08   #2
Pa negativna (za odlazak )

1. Zaključna ocjena ne mora biti aritmetička sredina (koju e dnevnik automatski računa)...dakle, netko može imati pozitivne ocjene iz štajaznam, aktivnosti, ali mu je usvojenost i/ili primjena negativna, te će nastavnik zaključiti negativnu.

2. Ovisi o nastavniku. Kod nekih mora sve biti ispravljeno/pozitivno, a neki će tolerirati pokoju negativnu ocjenu.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2018., 22:21   #3
Nema minimalne ocjene. Možeš ići na produžnu s prosjekom 2.6 u teoriji, ako netko traži da sve cjeline budu pozitivno ocijenjene iz svih elemenata.
Da imaš cijelo prvo polugodište negativno, a u drugom prosjek za 3, to je i dalje negativno prvo polugodište koje onda ispravljaš na produžnoj nastavi.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2018., 22:35   #4
Produzena nastava? Molim, prvi put cujem... (toga nije bilou moje vrijeme). Sta, vise se ne ide polagati kad su ti rokovi nego se pohadja produljena? Kak.onda to izgleda?

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2018., 23:05   #5
bilo je produzne, kak ne. pa prvi rok pa drugi rok
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2018., 23:12   #6
misliš popravni ispit? ne sjećam se da je bilo ikakve nastave prije popravnog.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2018., 23:47   #7
zavisi koja si berba. do devedesetih je produžna nastava bila pod normalno prije prvog roka popravnog ispita, nekad u devedesetima (ne pitaj kad, pojma nemam) je to ukinuto, a sad od prije par godina imaš sistem da oni koji imaju negativnu idu na produžnu nastavu (zvanu "dopunski rad", što stvara apsolutnu zbrku jer ju je jako lako pobrkati s dopunskom u toku godine ako ne paziš o čemu se piše/priča), i onda ako na kraju te produžne učitelj/profesor zaključi da su savladali gradivo (a kako će to zaključiti je prepušteno njemu, neki daju ispit, drugi ispitaju usmeno, treći puste one koji su se trudili...), daje pozitivnu ocjenu i prolaz. ili ponovno ruši, a onda se u osmom mjesecu dolazi na dobri stari popravni ispit.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 08:35   #8
to je sad tak i u osnovnoj i u srednjoj?
ne znam kak je bilo kad sam išla u osnovnu, no u srednjoj su bila samo dva roka popravnog (devedesete ).
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 11:53   #9
ma bilo je produžne, kaj pričate... produžna na polažeš popravni pa ak rokneš, onda na jesenski rok
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 16:01   #10
Za vrijeme mog osnovnošk.i srednjoškolskog obrazovanja nije bilo produžne (za osnovnu nisam sigurna, zapravo), a to je od '91 do '03.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 16:27   #11
Nisam nikad imala tu "cast" pa ne znam iz prve ruke. No iz drugetrece isto u devedeserima mislim da toga nije bilo.

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 23:18   #12
ja se sjećam da je do 1991 bila produžna nastava, nakon toga popravni rok i to ljetni i ak nisi položio jesenski. i sad nedavno opet produžna nastava
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:03.