Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2017., 23:31   #2181
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Da, cim radis drzava uzima svoj dio kolaca od tvoje place.
Plus sto posebno placas i porez na zrak.
Ali koliko... i dobijes li ti kaj od tog kolaca...sniticu...mrvicu..

"Hrvatska je u ukupnom poreznom opterećenju među 10 najgorih zemalja u svijetu prema posljednjem World Competitivness Indexu, čemu svjedoči i ovo istraživanje KPMG-a. Zemlje poput Grčke ili Hrvatske (druga i treća na listi) ne karakterizira institucionalna stabilnost, niti postoje faktori rasta koji će privlačiti investitore. Države u Hrvatskoj i Grčkoj su neefikasne u pružanju javnih dobara i ne mogu privući investicije stabilnim makroekonomskim okruženjem niti efikasnim pravnim sustavom (u čemu smo također među 10 najgorih zemalja u svijetu).

U takvim okolnostima je visoko porezno opterećenje kontraproduktivno, jer dodatno obeshrabruje ulaganja i zapošljavanje. Kod neefikasnih država naglasak mora biti na poboljšanju učinkovitosti države iznutra (kroz reformu javne uprave) te na smanjenju ukupnog poreznog opterećenja i na rad i na kapital, kako bi postala konkurentnija na međunarodnom tržištu."

Ljepota je u ocima promatraca.

Ljubav gleda srcem, ne ocima.

#samoljubav

i to..
__________________
I may love to shop but I'm not buying your bullshit.
AlwaysOnTop is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 23:31   #2182
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Ruznoca kao takva nije uzrok necijem nezadovoljstvu i neuspjehu u zivotu, ali ljudi vole da se zakace za taj razlog jer je tesko promjenit svoj izgled.
S takvim cvrstim/nepromjenjivim razlogom imaju free ticket za skidanje odgovornosti vlastitih neuspjeha.
Da, slažem se da, donekle. Svako nezadovoljstvo se vidi, osobito ako to pokazujemo. Osobno, nisam zadovoljna svojim izgledom, ali to ne znači da ću ga kriviti za neuspjeh sa suprotnim spolom, niti kukati o tome. Da sam zadovoljna svojim izgledom - nisam.
__________________
“You can’t make the same mistake twice. The second time you make it, it’s no longer a mistake – it’s a choice.” ... Dust in the Wind
leptirica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 23:32   #2183
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Al ga kompliciraš sad.
Ako sam ja objektivno ružan a mislim da izgledam ok, to onda znači da imam samouvjerenja ili samopouzdanja?



Poet

Nit u samopouzdanju nit u samouvjerenju, već gledaj i uči.
pravi problem je u tom što nemaš ogledala u kući.

Jer da imaš vidio bi i svoje misli mogao korigirat,
Pa bi pravu sliku o sebi znao drugima servirat.



Angry
__________________
"... ěvery dream begins by taking one step ..."
The Poet is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 23:36   #2184
Quote:
lurker312 kaže: Pogledaj post
Da? Mislim da nije. Neka se nešto izjalovi i ne ispadne kako si planirao i samopouzdanje već trpi. Neka se zareda loš niz i raspada se u komadiće. Moraš valjda biti psihopat pa da te ništa u životu ne dirra. Ili imati jebene sreće pa da je baš uvijek sve po tvom.
Ne kuzim zakaj je vecini ovdje sve crno/bijelo.

Napisala sam da je samopouzdanje teze poljuljati.

Naravno da dira, al dignes glavu, ides dalje, gradis ispocetka.
__________________
I may love to shop but I'm not buying your bullshit.
AlwaysOnTop is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 23:44   #2185
Quote:
leptirica88 kaže: Pogledaj post
Da, slažem se da, donekle. Svako nezadovoljstvo se vidi, osobito ako to pokazujemo. Osobno, nisam zadovoljna svojim izgledom, ali to ne znači da ću ga kriviti za neuspjeh sa suprotnim spolom, niti kukati o tome. Da sam zadovoljna svojim izgledom - nisam.
Ima puno stvari s kojima ljudi nisu zadovoljni.
Ali krivit jednu stvar (ruznocu) za opci neuspjeh zivota mi se cini kao da je postao prihvatljivi trend.
Inace ja nikad nisam cuo od nikoga u RL da kuka na ruznocu kao razlog za neuspjeh u zivotu, nego samo na forumu.
Dal je to nesto sto ljudi ne vole uzivo rec, a anonimno im je lakse napisat, ne znam ... ili mozda samo ja eto nisam imao situaciju da mi netko tako nesto izjavi
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 23:54   #2186
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Ima puno stvari s kojima ljudi nisu zadovoljni.
Ali krivit jednu stvar (ruznocu) za opci neuspjeh zivota mi se cini kao da je postao prihvatljivi trend.
Inace ja nikad nisam cuo od nikoga u RL da kuka na ruznocu kao razlog za neuspjeh u zivotu, nego samo na forumu.
Dal je to nesto sto ljudi ne vole uzivo rec, a anonimno im je lakse napisat, ne znam ... ili mozda samo ja eto nisam imao situaciju da mi netko tako nesto izjavi
Na forumu se svašta može pročitati. Ne znam, ali nigdje nisam spomenula da je nezadovoljstvo izgledom razlog mog neuspjeha (ako je to išlo mene?) sa suprotnim spolom, samo sam tu par puta komentirala nečiji upis i kako i sama nisam izgledom zadovoljna. Čak smatram da nema ružnih ljudi.
Mene smeta kukanje jer ne vidim svrhu u tome. OK je, ponekad, izjadati se ili tako nešto, ali smatram da se kukanjem ništa neće postići.
__________________
“You can’t make the same mistake twice. The second time you make it, it’s no longer a mistake – it’s a choice.” ... Dust in the Wind
leptirica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 00:11   #2187
Ova tema me podsjetila da bi mogla ponovno procitati Baudelaireove Cvjetove zla.
__________________
I may love to shop but I'm not buying your bullshit.
AlwaysOnTop is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 00:14   #2188
Razbij sva ogledala
Goc-369 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 00:14   #2189
Quote:
leptirica88 kaže: Pogledaj post
Na forumu se svašta može pročitati. Ne znam, ali nigdje nisam spomenula da je nezadovoljstvo izgledom razlog mog neuspjeha (ako je to išlo mene?) sa suprotnim spolom, samo sam tu par puta komentirala nečiji upis i kako i sama nisam izgledom zadovoljna. Čak smatram da nema ružnih ljudi.
Mene smeta kukanje jer ne vidim svrhu u tome. OK je, ponekad, izjadati se ili tako nešto, ali smatram da se kukanjem ništa neće postići.
Leptirice, uopce nije islo osobno tebi.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 01:27   #2190
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Ima puno stvari s kojima ljudi nisu zadovoljni.
Ali krivit jednu stvar (ruznocu) za opci neuspjeh zivota mi se cini kao da je postao prihvatljivi trend.
Inace ja nikad nisam cuo od nikoga u RL da kuka na ruznocu kao razlog za neuspjeh u zivotu, nego samo na forumu.
Dal je to nesto sto ljudi ne vole uzivo rec, a anonimno im je lakse napisat, ne znam ... ili mozda samo ja eto nisam imao situaciju da mi netko tako nesto izjavi
Naravno da je tako nešto teže ljudima reći u živo a ako to i govore reći će samo nekome u koga imaju povjerenja za takve razgovore.

Quote:
AlwaysOnTop kaže: Pogledaj post
Ne kuzim zakaj je vecini ovdje sve crno/bijelo.

Napisala sam da je samopouzdanje teze poljuljati.

Naravno da dira, al dignes glavu, ides dalje, gradis ispocetka.
Čitam kontekstualno kako i pišem, zbog toga baš mene često seciraju na crno-bijelo. Navikao sam. U ovom slučaju kontekst tvog upisa je bio takav ga ni "teže" nije ublažilo
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 05:56   #2191
Quote:
lurker312 kaže: Pogledaj post
Čitam kontekstualno kako i pišem, zbog toga baš mene često seciraju na crno-bijelo. Navikao sam. U ovom slučaju kontekst tvog upisa je bio takav ga ni "teže" nije ublažilo
Napisano, samopouzdanje je teze poljuljati, kontekstualno znaci da je samopouzdanje nemoguce poljuljati. Razumijem.
__________________
I may love to shop but I'm not buying your bullshit.
AlwaysOnTop is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 07:36   #2192
Quote:
AlwaysOnTop kaže: Pogledaj post
Napisala sam da je samopouzdanje teze poljuljati.
Naravno da dira, al dignes glavu, ides dalje, gradis ispocetka.
Da, ali ovisi o okolnostima i ponavljanju. Jedno je kad cura vani jednom neuspješno uleti vani i na temelju jednog odjeba zaključi da uleti nisu za žene. A drugo je kad dečko pokupi deset odjeba za redom. Do tada ako ne skuži da nešto nije u redu diže glavu jedino ako je psihijatrijski slučaj jer je potpuno neprirodno ne učiti na vlastitim greškama.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 20:32   #2193
Quote:
frostwired kaže: Pogledaj post
Kak' se nosit s ružnoćom? Iskrivljen nos, premalo kila, dismorfija, ne-estetika, ogavnost, kolko to sve košta Taj "rad na sebi"? Teretana, prehrana, plastične operacije, stomatologija, dermatologija, psihologija, liposukcija. Kosa mi je uvijek k'o da sam se jucer s drveta spustil. Bilo bi fora palit u peći genetski loš materijal, ja ne znam kaj se čeka. Nemam namjere bacat tolko para i riskirat ovoliko procedura, nisu svi Christian Troy. Zakaj ne bi bili svi otvoreni i pričali viceve o onima koji su abominacija prirode? US-u fali crnog humora.
A kako bi bilo da poradis malo na necemu sto bi te ucinilo posebnim, zanimljivim, pozeljnim? Na primer, obrazovanje, prihvatanje samog sebe onakvim kakav si, opustenost, prestanak poredjenja sa drugima? Da li je tebi jasno da niko, apsolutno niko na ovom svetu nije savrsen. Ti se smatras ruznim, neko drugi se smatra glupim, treci se smatra nesposobnim. To je sve toliko subjektivno, da ja takve izjave nikada ne slusam. Ti imas iskrivljen nos, ja sam u gimnaziji bila zaljubljena u jednog muskarca koji je imao veliki, kukasti nos, ali on je bio toliko sarmantan, toliko inteligentan i pametan, da je taj njegov nos, bio nesto posebno lepo u mojim ocima. Ako si mladja osoba, ne bih rekla da imas genetski los materijal, nego da si u pubertetu, a ako si starija osoba, onda ti je potreban razgovor sa psihologom, da bi utvrdio zasto se moras porediti sa drugima i kakvu to sliku imas o drugim ljudima.

Plasticna operacija nije nikakvo resenje, jer ono sto si iznutra ostajes i posle plasticne operacije. Ako si neobrazovan, neces sigurno postati pametniji zbog operacije, ako si nesiguran, neces odjednom postati Don Zuan, zato sto si ispravio nos. Muskarac bez unutrasnjeg sadrzaja, bez karaktera, je prazna kanta. To nikome ne treba. Spoljasnjost je faktor koji se prvi uoci, ali uz njega odmah ide i drzanje osobe, nacin ponasanja, govor. Sta mi vredi prelepi andjeo sa neba, a je iznutra nista.

Vecini zena je ruzan muskarac koji je nesiguran u sebe, koji je glupav i koji je nesposoban da vodi normalan, opusten razgovor. Imas praznoglavih guski koliko ti je volja, koje gledaju samo na izgled, zar takvima zelis da imponiras? Svaka zena ima svoj ukus i ti mozes biti Apolon u ocima jednih, a u ocima drugih neprivlacan. Ja, na primer, ne volim standardne lepotane, tipa - sunny boy, imam svoj poseban ukus i takvi muskarci mi se dopadaju. Nikada neces udovoljiti svima, da te smatraju lepim, a sebi nikada neces udovoljiti, sto nije lose, jer to tera coveka da radi na sebi. Pogledaj samozaljubljene glupane, pa to ni zaracem da ne dodirnes da se slucajno ne opeces od tolikog samoljublja. Sigurna sam da ne zelis da budes takav.

Savetujem ti da za svoj izgled uradis ono sto mozes, a za to ti treba disciplina, a ne hirurski noz. Pocni od glave. U skladu sa time, kakva ti je kosa, sredi je, pogledaj savete na internetu. Onda odeca, znas sta je moderno i sta odgovara tvom stilu, mani se skupih marki, obuci se cisto, uredno, lepo, moderno po svom ukusu. Uvek budi obrijan, istusiran, menjaj svaki dan carape i donji ves. Uvek imaj osmeh na licu, ne glupavo kezenje i nesigurnu masku osmeha, nego veselost koja odaje prijatnu osobu. Redovno peri zube, cisti i seci nokte. Ne idi sa masnom kosom okolo, neka je uvek sveze oprana. Naravno da ti kosa izgleda kao da si sisao sa drveta, ako je redovno ne podseces i ne peres. Sta se pravis lud? Muski fizer ne kosta pola sveta.

Ako to sve sredis, vec ces i sam bolje da se osecas. Kako je potrebna disciplina za drzanje dijete, tako je potrebna disciplina i za jelo. Ocito premalo jedes, ako imas malo kilograma. Da bi se ugojio trebas jesti ugljene hidrate i masti, da bi dobio misice, trebaju ti belancevine. Na internetu imas dobre i zdrave savete, pa sastavi svoj jelovnik i drzi se toga. Za vezbanje ti nije potreba teretana i bacanje para na to, ako ih nemas. Umesto tegova, uzmi paket od kile secera ili brasna, pa vezbaj sa time, isto imas uputstva na internetu. Umesto da zalis sebe i svoju sudbinu, pokreni se i uradi nesto. A ne da gotovanski legnes pod noz i da ocekujes da ce ti to resiti sve tvoje probleme. Nece, samo ce ti biti gore, jer ces shvatiti da je ljudima sa strane tvoj izgled od sekundarne vaznosti.
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 17:43   #2194
baš me zanima kako bi reagovala kada bi ga vidjela na ulici da ti prilazi
Clandestine is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 17:52   #2195
Quote:
Clandestine kaže: Pogledaj post
baš me zanima kako bi reagovala kada bi ga vidjela na ulici da ti prilazi
Vrisak, krika, "nedajte me, spasite me"
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 18:03   #2196
a on još onako ružan,grbav,neiskusan pa se zateleba
Clandestine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:27.