Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2017., 09:08   #2241
Mi imamo kombiniranu jer je mala malo teža i dugačka beba bila jel

Maxi Cosi Opal imamo.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 13:02   #2242
Hvala na preporukama! Ne nalazim na zadnjim stranicama ovu:

http://www.bubamara.in/djecja-oprema...88433228015938

Sto kazete?
__________________
Ljubav je samo riječ dok ne dođe netko tko joj pruži značenje.
khm khm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 22:02   #2243
khm, po cijeni se čini jako dobra.

probaj proguglati testove što kažu.

mi imamo cybexicu 9-36 sada.

naslijedit će je i drugo dijete.

a vidjet ćemo oćemo li morati 0-18 kupovati ili će jaje poslužiti dok ne bude za cybexicu
__________________
robica za curice-Beba
Evil-smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 14:30   #2244
Quote:
khm khm kaže: Pogledaj post
Hvala na preporukama! Ne nalazim na zadnjim stranicama ovu:

http://www.bubamara.in/djecja-oprema...88433228015938

Sto kazete?
neznam koliko vam vrijedi kupiti tu sjedalicu kada dijete u njoj morate okrenuti sa 13 kg u smjer voznje?

bolje gledajte neku da do 18 kg moze biti okrenut u suprotnom smjeru,jer vam se moze dogoditi da dođe do 13 kg a nisu ispunjeni uvijeti za smjer vožnje(15 mj,10 kg i samostalno hodnje,i sva tri uvjeta treba ispuniti da se moze voziti u smjeru vožnje).
__________________
Žalostan je čovjek u kojemu nije ostalo ništa dječje.
Lauf is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 17:05   #2245
Premišljam se između Peg Perego switchable i Joie every stage. Tu su negdje po cijeni. Imate ideju koja je prostranija za dijete? I koju bi preporučili?
Kinderwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 17:06   #2246
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
Mi imamo kombiniranu jer je mala malo teža i dugačka beba bila jel

Maxi Cosi Opal imamo.
Da li je ima jos u Hrvatskoj za kupiti? Gdje god pitam nema. 😔
Kinderwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 10:26   #2247
Quote:
Kinderwoman kaže: Pogledaj post
Da li je ima jos u Hrvatskoj za kupiti? Gdje god pitam nema. ��

nema, mi smo narucivali s amazon.uk-a, došla kroz dva tjedna ak se ne varam.


problem je što je nama trebala neka bez isofixa, a ovo je jedna od rijetkih koju sam uopce nasla na netu. Dvoumili smo se između nje i peg perego viaggo switchabble, ali ona mi nije sjela nikako :/
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 18:57   #2248
Quote:
Kinderwoman kaže: Pogledaj post
Premišljam se između Peg Perego switchable i Joie every stage. Tu su negdje po cijeni. Imate ideju koja je prostranija za dijete? I koju bi preporučili?
Imamo ovu PP
Mala ju baš voli. Njoj je prostrana ali ona je sitna, pa nema ni 10kg a već ima 2 god. Što je zanimljivo jako malo se u njoj znoji (nema ljetnu navlaku) iako nemam klimu u autu. Mi smo ju kupili pred 2 tj., izvadili smo umetak za novorođenčad i komotno joj je. Probajte s djetetom
I ne može se ova vožnja unatrag uspoređivati s jajem, ovdje je dijete mnogo višlje, jer je As glomaznija. imam mali auto i ona lijepo vidi van
Mi smo kupili u BC, tražili smo s prodavačicom idemo prvo probati može li lijepo stati u auto. Kupili smo na popustu pa smo uštedili 15% cijene
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 22:51   #2249
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Imamo ovu PP
Mala ju baš voli. Njoj je prostrana ali ona je sitna, pa nema ni 10kg a već ima 2 god. Što je zanimljivo jako malo se u njoj znoji (nema ljetnu navlaku) iako nemam klimu u autu. Mi smo ju kupili pred 2 tj., izvadili smo umetak za novorođenčad i komotno joj je. Probajte s djetetom
I ne može se ova vožnja unatrag uspoređivati s jajem, ovdje je dijete mnogo višlje, jer je As glomaznija. imam mali auto i ona lijepo vidi van
Mi smo kupili u BC, tražili smo s prodavačicom idemo prvo probati može li lijepo stati u auto. Kupili smo na popustu pa smo uštedili 15% cijene
Hvala. Koji je to popust bio.? Je li žuta srijeda? I da, pojasevi su ok po dužini?
Kinderwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 22:57   #2250
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
nema, mi smo narucivali s amazon.uk-a, došla kroz dva tjedna ak se ne varam.


problem je što je nama trebala neka bez isofixa, a ovo je jedna od rijetkih koju sam uopce nasla na netu. Dvoumili smo se između nje i peg perego viaggo switchabble, ali ona mi nije sjela nikako :/
Ja se dvoumim između pp i Joie, ali o Joie every stage ne znam ništa.
Bojim se narucivati sa neta zbog starosti sjedalice. Ovako u dućanu mogu pogledati datum proizvodnje.
Kinderwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 23:07   #2251
Pogledajt prvo ADACove testove znam sa Joie nije bas dobro prosla samo za PP nisam pratila,ako se dvoumite isprobajte obje u autu s djetetom,koja bolje odgovara nju uzmite.
__________________
Žalostan je čovjek u kojemu nije ostalo ništa dječje.
Lauf is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 23:10   #2252
Netom nemojte uzimati bas zato sto ju nemozete probati pa se zna dogodito da je bebama nagib prestrm itd
__________________
Žalostan je čovjek u kojemu nije ostalo ništa dječje.
Lauf is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 08:27   #2253
Quote:
Kinderwoman kaže: Pogledaj post
Hvala. Koji je to popust bio.? Je li žuta srijeda? I da, pojasevi su ok po dužini?
Nije žuta srijeda, nego su tjedan dana imali 15% i više popusta na sve AS u asortimanu pa smo iskoristili. To pratim na njihovom webu jer mi nije dućan baš usput

Pojasevi od AS? Da, ok su, ima as sa svake strane i kao nekakvu gumicu (vidi se i na slici) i onda zatakneš pojaseve kad otkopčavaš dijete da ti nisu u sjedištu i ne smetaju kad ponovo dijete ulazi i treba ga zakopčati

Uglavnom, zadovoljna sam (zasad), s obzirom da je u mom gradu dosta slab izbor AS koje mogu bez isofixa i da mi stanu u auto tako da mi je suvozački sic i dalje upotrebljiv
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 10:27   #2254
Quote:
Lauf kaže: Pogledaj post
Pogledajt prvo ADACove testove znam sa Joie nije bas dobro prosla samo za PP nisam pratila,ako se dvoumite isprobajte obje u autu s djetetom,koja bolje odgovara nju uzmite.
Nažalost te mi dvije jedine odgovaraju jer drugih bez isofixa a da idu i kontra vožnje kod nas nisam našla. Možda na jesen dođe nešto novo na tržište.
Da imam isofix izbor bi bio puno lakši.
Kinderwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 14:24   #2255
Imate li mozda u autu pripremu za isofix? Neznam da mozda nazovete ovlasteni servis pa pitate koliko je ugradnja isofixa? Naravno ako postoji priprema to nebi smjelo biti skupo,znam da su za fiata trazili nekih 400 kn mojoj frendici.Mislim da bi vam to puno olaksalo naravno ako postoje uvjeti i financije,kako god bilo najbitnije je da pase u auto i djetetu da ju mozete ucvrstiti kako spada a bila to joie ili pp stvarno je manje bitno.
Kada se PP treba okrenuto u smjet voznje?
__________________
Žalostan je čovjek u kojemu nije ostalo ništa dječje.
Lauf is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 14:29   #2256
Quote:
Lauf kaže: Pogledaj post
Imate li mozda u autu pripremu za isofix? Neznam da mozda nazovete ovlasteni servis pa pitate koliko je ugradnja isofixa? Naravno ako postoji priprema to nebi smjelo biti skupo,znam da su za fiata trazili nekih 400 kn mojoj frendici.
Kada se PP treba okrenuto u smjet voznje?
u uputama veli da PP može u obrnutom smjeru do 13kg. Kontam da će mojoj to najmanje biti do 3.godine tako, jer s 2.god. nema ni blizu 10kg.

Da, auto mora imati pripremu za isofix i onda se može ugraditi kukice što nije toliko skupo. Ako to nema, onda nažalost ništa, jer se smatra da nije sigurno ako nije tvornički napravljeno
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 14:49   #2257
Quote:
Kinderwoman kaže: Pogledaj post
Nažalost te mi dvije jedine odgovaraju jer drugih bez isofixa a da idu i kontra vožnje kod nas nisam našla. Možda na jesen dođe nešto novo na tržište.
Da imam isofix izbor bi bio puno lakši.
ima i ova
https://pernatal.hr/proizvod/jane-au...protect-black/

i ova do 25 kg
https://pernatal.hr/proizvod/axkid-a...minikid-green/

Nama nisu bile opcije jer nismo blizu ZG da ih pogledamo
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 14:50   #2258
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
u uputama veli da PP može u obrnutom smjeru do 13kg. Kontam da će mojoj to najmanje biti do 3.godine tako, jer s 2.god. nema ni blizu 10kg.

Da, auto mora imati pripremu za isofix i onda se može ugraditi kukice što nije toliko skupo. Ako to nema, onda nažalost ništa, jer se smatra da nije sigurno ako nije tvornički napravljeno
A kako izgleda priprema za isofix?
Kinderwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 15:09   #2259
Quote:
Kinderwoman kaže: Pogledaj post
A kako izgleda priprema za isofix?
A ne znam točno, kad sam se interesirala, nisam pitala kako izgleda nego mogu li naknadno cijeli sistem ugraditi pa su mi rekli da ne, moram imati pripremu tvornički napravljenu
našla sam ovo objašnjenje
ISOFIX sistem čine dva zaobljena prstenasta kontakta sa nosačem, koja su pričvršćena za pod vozila, neposredno iza naslona zadnjeg sjedišta. Ona služe za pričvršćivanje kopči instaliranih na nosećem ramu dječijeg sjedišta. Zahvaljujući njima, u slučaju naglog kočenja, sjedište ostaje čvrsto vezano za vozilo.

Priprema je taj nosač.
Treba vidjeti za konkretni auto, može se i preko neta naći, znam da je suprug gledao za moj auto, ima po modelu i godištima, nemam link, ali gugl to vjerujem može naći
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 15:13   #2260
Quote:
Kinderwoman kaže: Pogledaj post
A kako izgleda priprema za isofix?
Nemam pripremu a u servisu kažu da se ne może ugraditi.
Hvala na linkovima.
Kinderwoman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:36.