Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2015., 19:01   #21
Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
Uzaludno je neomarksistima objašnjavati standard Čilea i jedne Venezuele, dovoljno je pogledati u kojem društvu je Čile na index heritage ljestvici, a gdje je Venezuela i u kakvom je ona društvu.
Ajde
ne melji cijena bakra kojeg je Čile najveći izvoznik pala 50 posto, a nafte (Venezuela) 300 posto.
__________________
Tko pjeva zlo ne misli ,a što je s onima koji pjevaju falš.
konspiracija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 20:28   #22
Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
Uzaludno je neomarksistima objašnjavati standard Čilea i jedne Venezuele, dovoljno je pogledati u kojem društvu je Čile na index economic freedom ljestvici, a gdje je Venezuela i u kakvom je ona društvu.

http://www.heritage.org/index/ranking

Jel bi prije živjeli u državi gdje vlada slobodno tržište, ili u državi gdje će birokrat narediti koliko treba wc papira?
Pa kad ga nestane, briše se rukama...
http://www.cato.org/blog/venezuela-r...o-toilet-paper
Ne dao ti bog živjeti u "slobodnom tržištu" koje zastupa Friedman. Prosperitet Chilea u nekim područjima nema veze s Friedmanom.

Quote:
sleepyhollow123 kaže: Pogledaj post
Samo da se zna ja sam ovo stavio sve i nisam pri tome razmišlja o ičijim opredjelima, pa ni o opredjeljenju gospodina Friedmana, gospon Lebowski je to sveo na neke druge stvari koje nisam htjeo da se dogode :/ -.-'
E ali desile su se, u tome i je problem
TheBigLebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 20:43   #23
Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
Friedman je najveći ekonomist 20. stoljeća, samo što u ovakvim socijalističkim rupama gdje se štuju neomarksisti poput Pikettya je uzaludno ljudima govoriti tko je on i sta je.

Najbolje je vidjeti na primjeru Čilea sta su savjeti M. Friedmana napravili.
??? Da, Cile...
A pogotovu u USA, gdje srednja klasa vise i ne postoji. Najopasnija i najgluplja "teorija" nakon wahabizma Saudijske Arabije.
Gaius Julius C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 21:31   #24
Quote:
TheBigLebowski kaže: Pogledaj post
Ne dao ti bog živjeti u "slobodnom tržištu" koje zastupa Friedman. Prosperitet Chilea u nekim područjima nema veze s Friedmanom.



E ali desile su se, u tome i je problem
Zar nitko ne vidi što sam ja htjeo kazati sa ovom temom????
sleepyhollow123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 22:07   #25
Friedman se jako trudio da dokaže da je Keynes u krivu. Meni je interesantno kako je imao hrabrosti kritizirati neke događaje u kojima je i sam učestvovao. I ne, nije FED za krivit zbog toga što je povukao neke krive poteze, koje su možda i imale nekakvog smisla,već banke koje su nepromišljeno davale kredite i koje su baš zato što niko nema nadzora nad njima aktivno učestvovale u formiranju svih velikih financijskih kriza. Moje osobno mišljenje, Friedman je u najbolju ruku bio idealist dok Keynes umnogome nije uspjevao progurat svoje reforme zbog vanjskih faktora koje je inicirala tadašnja agresivna Američka vanjska, i ne samo vanjska politika, od Hoovera, prohibicionizma, pa na dalje, vezanje Američkog dolara za naftu i brojnih ratova u čijoj je financijskoj konstrukciji učestvovao upravo Friedman.
wiki pedia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 22:50   #26
Quote:
konspiracija kaže: Pogledaj post
Ajde
ne melji cijena bakra kojeg je Čile najveći izvoznik pala 50 posto, a nafte (Venezuela) 300 posto.
I to točno ima veze sa nestašicom wc papira i hrane u Venezueli, kako?
Kako si to uspio izvući, prosvjetli me?
https://www.youtube.com/watch?v=A61DqjKKQak


Quote:
TheBigLebowski kaže: Pogledaj post
Ne dao ti bog živjeti u "slobodnom tržištu" koje zastupa Friedman. Prosperitet Chilea u nekim područjima nema veze s Friedmanom.
Šta fali slobodnome tržištu koje zastupa Friedman? Jesi uopće pročitao iti jednu knjigu od M.F.?

Prosperitet Čilea, temelje je zadao Friedman sa svojim smjernicama, i Chicago Boysima koji su studirali kod Friedmana.
Ekonomska liberalizacija, privatizacija državnih kompanija i zaustavljanje inflacije, sve to je dovelo do toga da je Čile najrazvijenija država J. Amerike.

The economy of Chile is ranked as a high-income economy by the World Bank, and is considered one of South America's most stable and prosperous nations, leading Latin American nations in competitiveness, income per capita, globalization, economic freedom, and low perception of corruption

Quote:
Gaius Julius C. kaže: Pogledaj post
??? Da, Cile...
A pogotovu u USA, gdje srednja klasa vise i ne postoji. Najopasnija i najgluplja "teorija" nakon wahabizma Saudijske Arabije.
Gluposti, glupav je jedino tvoj komentar gdje uspoređuješ ekonomsku politiku koja se temelji na slobodnom tržištu sa religioznim fanatizmom.
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 23:05   #27
Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
I to točno ima veze sa nestašicom wc papira i hrane u Venezueli, kako?
Kako si to uspio izvući, prosvjetli me?
https://www.youtube.com/watch?v=A61DqjKKQak




Šta fali slobodnome tržištu koje zastupa Friedman? Jesi uopće pročitao iti jednu knjigu od M.F.?

Prosperitet Čilea, temelje je zadao Friedman sa svojim smjernicama, i Chicago Boysima koji su studirali kod Friedmana.
Ekonomska liberalizacija, privatizacija državnih kompanija i zaustavljanje inflacije, sve to je dovelo do toga da je Čile najrazvijenija država J. Amerike.

The economy of Chile is ranked as a high-income economy by the World Bank, and is considered one of South America's most stable and prosperous nations, leading Latin American nations in competitiveness, income per capita, globalization, economic freedom, and low perception of corruption



Gluposti, glupav je jedino tvoj komentar gdje uspoređuješ ekonomsku politiku koja se temelji na slobodnom tržištu sa religioznim fanatizmom.
Friedman
wiki pedia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 23:43   #28
Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
I to točno ima veze sa nestašicom wc papira i hrane u Venezueli, kako?
Kako si to uspio izvući, prosvjetli me?
https://www.youtube.com/watch?v=A61DqjKKQak




Šta fali slobodnome tržištu koje zastupa Friedman? Jesi uopće pročitao iti jednu knjigu od M.F.?

Prosperitet Čilea, temelje je zadao Friedman sa svojim smjernicama, i Chicago Boysima koji su studirali kod Friedmana.
Ekonomska liberalizacija, privatizacija državnih kompanija i zaustavljanje inflacije, sve to je dovelo do toga da je Čile najrazvijenija država J. Amerike.

The economy of Chile is ranked as a high-income economy by the World Bank, and is considered one of South America's most stable and prosperous nations, leading Latin American nations in competitiveness, income per capita, globalization, economic freedom, and low perception of corruption



Gluposti, glupav je jedino tvoj komentar gdje uspoređuješ ekonomsku politiku koja se temelji na slobodnom tržištu sa religioznim fanatizmom.
O cemu ti pricas? O nekakvim uspjesima neoliberalne ekonomske teorije u Cile-u? Si ti zivio tamo? Radio?
Pa cijela ta bolesna teorija monetarizma nas je i dovukla u probleme u kojima smo danas, i to od Los Angeles-a preko Madrid-a do Beijing-a!
Kakvo "slobodno" trziste? Ti ocito nemas pojma o cemu pricas. Slobodnog trzista nije nikad bilo i nece nikad ni postojati.
Gaius Julius C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 00:16   #29
Quote:
Gaius Julius C. kaže: Pogledaj post
O cemu ti pricas? O nekakvim uspjesima neoliberalne ekonomske teorije u Cile-u? Si ti zivio tamo? Radio?
Pa cijela ta bolesna teorija monetarizma nas je i dovukla u probleme u kojima smo danas, i to od Los Angeles-a preko Madrid-a do Beijing-a!
Kakvo "slobodno" trziste? Ti ocito nemas pojma o cemu pricas. Slobodnog trzista nije nikad bilo i nece nikad ni postojati.
http://www.themoneymasters.com/the-m...n-end-the-fed/

Na ovo ciljaju. Ok, ne kontrolira više FED. Šta sad?
Opet ne valja. Sad ispada da je nula broj kao i svaki drugi. Može biti i 100 fedova, 1000 banaka, udružit će se. Broj ko broj ne znači ništa.
Da bude apsurd veći to je i dovelo do širenja izvan granica jedne države, udružilo se više banaka, nije bila više samo jedna, i sad je još gore.
wiki pedia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 07:41   #30
Quote:
TheBigLebowski kaže: Pogledaj post
Hvala, nije potrebno, educirani smo o Friedmanu i previše, a svoje propagandne filmiće ne zovi edukacijom.
Po tvojim postovima ti izgleda uopće nisi educiran o Friedmanu.
Pogotovo što linkaš Naomi Klein, cirkusanticu koja piše o ekonomiji... Znanje te žene nije dovoljno da završi prvi razred srednje ekonomske, a ti citiraš njen tekst o Friedmanu. Jel slijedeće filmić Michaela Moorea i njegova lamentiranja o ekonomiji?

Znači, zagovornika minarhizma i klasičnog liberalizma ti okrivljuješ za situaciju u današnjem neoliberalnom svijetu kojim drmaju velike države i korporatizam?!

Briljantno. Naprosto, briljantno.
DarthZly is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 08:10   #31
Neoliberalism

An approach to economics and social studies in which control of economic factors is shifted from the public sector to the private sector. Drawing upon principles of neoclassical economics, neoliberalism suggests that governments reduce deficit spending, limit subsidies, reform tax law to broaden the tax base, remove fixed exchange rates, open up markets to trade by limiting protectionism, privatize state-run businesses, allow private property and back deregulation.


Liberalism


Economic liberalism is the ideological belief in organizing the economy on individualist lines, meaning that the greatest possible number of economic decisions are made by individuals and not by collective institutions or organizations. It includes a spectrum of different economic policies, such as freedom of movement, but it is always based on strong support for a market economy and private property in the means of production. Although economic liberalism can also be supportive of government regulation to a certain degree, it tends to oppose government intervention in the free market when it inhibits free trade and open competition. However, economic liberalism may accept government intervention in order to remove private monopoly, as this is considered to limit the decision power of some individuals. While economic liberalism favors markets unfettered by the government, it maintains that the state has a legitimate role in providing public goods.

Economic liberalism is most often associated with support for free markets and private ownership of capital assets, and is usually contrasted with similar ideologies such as social liberalism and social democracy, which generally favor alternative forms of capitalism such as welfare capitalism, state capitalism, or mixed economies. Economic liberalism also contrasts with protectionism because of its support for free trade and open markets. Historically, economic liberalism arose in response to mercantilism and feudalism.

A ovo je Britannica

Liberalism, political doctrine that takes protecting and enhancing the freedom of the individual to be the central problem of politics. Liberals typically believe that government is necessary to protect individuals from being harmed by others; but they also recognize that government itself can pose a threat to liberty. As the revolutionary American pamphleteer Thomas Paine expressed it in “"Common Sense"” (1776), government is at best “a necessary evil.” Laws, judges, and police are needed to secure the individual’s life and liberty, but their coercive power may also be turned against him.



lol
wiki pedia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 08:20   #32
Quote:
DarthZly kaže: Pogledaj post
Po tvojim postovima ti izgleda uopće nisi educiran o Friedmanu.
Pogotovo što linkaš Naomi Klein, cirkusanticu koja piše o ekonomiji... Znanje te žene nije dovoljno da završi prvi razred srednje ekonomske, a ti citiraš njen tekst o Friedmanu. Jel slijedeće filmić Michaela Moorea i njegova lamentiranja o ekonomiji?

Znači, zagovornika minarhizma i klasičnog liberalizma ti okrivljuješ za situaciju u današnjem neoliberalnom svijetu kojim drmaju velike države i korporatizam?!

Briljantno. Naprosto, briljantno.

Ma pusti gospodina "pametnog" .Stavio sam zadnji video gdje je Friedman kazao kako je liberalac, a Lebowski je samo tako demantirao.Ja govorim o tome što je tada Milton Friedman kazao za Ameriku od prije pedesetak godina, jer ono što je tada bila Amerika, to je sada Hrvatska (privatizacije, ukidanje javnog školstva i zdravstva, etc...)

Ali, uvijek se netko mora naći da napada
sleepyhollow123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 08:45   #33
Quote:
Gaius Julius C. kaže: Pogledaj post
O cemu ti pricas? O nekakvim uspjesima neoliberalne ekonomske teorije u Cile-u? Si ti zivio tamo? Radio?
Pa cijela ta bolesna teorija monetarizma nas je i dovukla u probleme u kojima smo danas, i to od Los Angeles-a preko Madrid-a do Beijing-a!
Kakvo "slobodno" trziste? Ti ocito nemas pojma o cemu pricas. Slobodnog trzista nije nikad bilo i nece nikad ni postojati.
Tko je do tebe spomenuo monetarizam?

Pišem o najvecem zagovorniku slobodnog tržišta, i jednoj od najotvorenijih ekonomija svijeta-Čile, gdje se država ne upliće u tržište, gdje su državne firme privatizirane, i koja ima standard života najveći u J. Americi.

U odnosu na državu najbogatiju naftom svijetu-Venezuelom gdje je sve pod drzavom, drzava sve odlucuje, i gdje se čeka na red za hranu i WC papir, dovoljna razlika izmedju koliko toliko slobodnog tržišta i socijalističke rupetine.

Ono o čem ti pises,vidi se da nemaš pojma, index ekonomskih sloboda ti lijepo pokazuje koje su ekonomije liberalne, a ti ovdje tupis o Kini i Španjolskoj
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 11:50   #34
Samo se vi divite Friedmanu.
Baš me zanima da li ćete se diviti kada privatiziraju vode, pa vam cijena kubika bude min. 20 Kn. I šume pa kad poželite malo udahnuti zraka za šetnju naplaćivati xx kn. Kada budete za samo "dobar dan doktore" morali plaćati min 50 kn unatoč tome što plaćate osnovno i dopunsko zdravstveno. Kada vam ni hitna pomoć neće htjeti pomoći prije nego što se uvjere u vaše uplate navedenoj instituciji. Kada budete plaćali takse i poreze samo zato što hodate pločnikom, zato što na fasadi imate klima uređaj ili na krovu satelitsku antenu ili solarne panele. Kad vam stigne račun zato jer sakupljate kišnicu u spremnik jer je vlada odlučila svu vodu koja padne proglasiti državnom.
Jasno, malo sam iskarikirao (a možda i nisam?) no vi ćete, pametni, superiorni, načitani velevažni umovi sigurno znati zaključiti što vam jedna budala želi reći.
Naomi Klein vrhunska je istraživačka novinarka koja je sjajno povezala neke činjenice i koja je argumentirano izvela neke zaključke. I što je još bitno, nisam naišao ni na jedan članak/knjigu/znanstveni rad koji bi demantirao njene tvrdnje jednakom snagom argumenata i činjenica. Vama je ona cirkusantica zato jer piše ono što vam ne paše. Naravno da sam čitao Friedmana, njegove pristalice (neke čak i cijenim, što je vama vjerojatno nepojmljivo) i protivnike i na osnovu "pro et contra" informacija formirao svoje mišljenje.
A ono je takvo da je suština njegove , ako se tako može nazvati, doktrine, privatizacija svega i svačega pod svaku cijenu, odmah i bez pogovora i davanje svih resursa odabranim "vlasnicima" dobara. Liberalizacija i slobodno tržište je nešto što on koristi samo u svrhu maskiranja te svoje doktrine. I pustite vi to "Friedman je rekao ovo, rekao je ono", naivno je to razmišljanje, treba znati čitati između redova. Ako se to želi naravno. Pa nije jedini koji je pričao jedno, a radio drugo.
I što to znači da se uvijek netko mora naći da napada? Pa autor ove teme je u prvom postu napisao da je tema otvorena i za kritiku. Ako je ovo tema za isključivo hvalospjeve i divljenje Friedmanu, ok, sorry, onda tako napišite, a administrator neka briše moje postove (samo neće morati samo moje kako vidim) a vi nastavie s divljenjem i štovanjem, nemam ništa protiv.
Na ovo "uvijek se mora naći netko da napada" ja kažem "uvijek se mora naći netko da se nekome divi" jer je kult ličnosti duboko ukorjenjen u ljudima, pogotovo u ovom dijelu svijeta. Jbg, divili su se neki Hitleru, neki Josipu Brozu, neki Sanaderu..... A neki eto Friedmanu.
Ne kažem da je kod njega bilo dobrih stavova i ideja, ali to sve zasjenjuje spoznaja što on zapravo zastupa i koji je krajnji cilj njegove "preobrazbe" gospodarstva i društva.
Onima koji ga ne brane s ideološke pozicije, već misle da bi u njegovom "sustavu" raspodjele dobara bolje prošli poručujem - zaboravite na to, vlasnici svega bili bi, kako rekoh, odabrani, a to sigurno niste vi. Takvi ovdje na forumu nisu.
I da dodam na kraju, nisam marksist, socijalist, ni "neo" ni "klasik", nemam problema s kultevima ličnosti ni dogmatičnim stavovima, smatram se liberalnim i to sam, očito, više nego vi, što je, priznat ćete, apsurd. Moja opcija je kapitalizam, ali kapitalizam koji nema veze sa Miltonovim "kapitalizmom".
TheBigLebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 12:23   #35
Quote:
TheBigLebowski kaže: Pogledaj post
Samo se vi divite Friedmanu.
Baš me zanima da li ćete se diviti kada privatiziraju vode, pa vam cijena kubika bude min. 20 Kn. I šume pa kad poželite malo udahnuti zraka za šetnju naplaćivati xx kn. Kada budete za samo "dobar dan doktore" morali plaćati min 50 kn unatoč tome što plaćate osnovno i dopunsko zdravstveno. Kada vam ni hitna pomoć neće htjeti pomoći prije nego što se uvjere u vaše uplate navedenoj instituciji. Kada budete plaćali takse i poreze samo zato što hodate pločnikom, zato što na fasadi imate klima uređaj ili na krovu satelitsku antenu ili solarne panele. Kad vam stigne račun zato jer sakupljate kišnicu u spremnik jer je vlada odlučila svu vodu koja padne proglasiti državnom.
Jasno, malo sam iskarikirao (a možda i nisam?) no vi ćete, pametni, superiorni, načitani velevažni umovi sigurno znati zaključiti što vam jedna budala želi reći.
Naomi Klein vrhunska je istraživačka novinarka koja je sjajno povezala neke činjenice i koja je argumentirano izvela neke zaključke. I što je još bitno, nisam naišao ni na jedan članak/knjigu/znanstveni rad koji bi demantirao njene tvrdnje jednakom snagom argumenata i činjenica. Vama je ona cirkusantica zato jer piše ono što vam ne paše. Naravno da sam čitao Friedmana, njegove pristalice (neke čak i cijenim, što je vama vjerojatno nepojmljivo) i protivnike i na osnovu "pro et contra" informacija formirao svoje mišljenje.
A ono je takvo da je suština njegove , ako se tako može nazvati, doktrine, privatizacija svega i svačega pod svaku cijenu, odmah i bez pogovora i davanje svih resursa odabranim "vlasnicima" dobara. Liberalizacija i slobodno tržište je nešto što on koristi samo u svrhu maskiranja te svoje doktrine. I pustite vi to "Friedman je rekao ovo, rekao je ono", naivno je to razmišljanje, treba znati čitati između redova. Ako se to želi naravno. Pa nije jedini koji je pričao jedno, a radio drugo.
I što to znači da se uvijek netko mora naći da napada? Pa autor ove teme je u prvom postu napisao da je tema otvorena i za kritiku. Ako je ovo tema za isključivo hvalospjeve i divljenje Friedmanu, ok, sorry, onda tako napišite, a administrator neka briše moje postove (samo neće morati samo moje kako vidim) a vi nastavie s divljenjem i štovanjem, nemam ništa protiv.
Na ovo "uvijek se mora naći netko da napada" ja kažem "uvijek se mora naći netko da se nekome divi" jer je kult ličnosti duboko ukorjenjen u ljudima, pogotovo u ovom dijelu svijeta. Jbg, divili su se neki Hitleru, neki Josipu Brozu, neki Sanaderu..... A neki eto Friedmanu.
Ne kažem da je kod njega bilo dobrih stavova i ideja, ali to sve zasjenjuje spoznaja što on zapravo zastupa i koji je krajnji cilj njegove "preobrazbe" gospodarstva i društva.
Onima koji ga ne brane s ideološke pozicije, već misle da bi u njegovom "sustavu" raspodjele dobara bolje prošli poručujem - zaboravite na to, vlasnici svega bili bi, kako rekoh, odabrani, a to sigurno niste vi. Takvi ovdje na forumu nisu.
I da dodam na kraju, nisam marksist, socijalist, ni "neo" ni "klasik", nemam problema s kultevima ličnosti ni dogmatičnim stavovima, smatram se liberalnim i to sam, očito, više nego vi, što je, priznat ćete, apsurd. Moja opcija je kapitalizam, ali kapitalizam koji nema veze sa Miltonovim "kapitalizmom".
"uvijek se mora naći netko da napada""uvijek se mora naći netko da napada" xD sve ok , razumijemo mi tebe i bez tebe znamo što nas čeka sa porezima, privatizacijom, hitnom etc...., ali onako kako si ti ušao sa napadanjem morao sam se početi braniti da se mene ne počne napadati -.-'

Liberalizacija i slobodno tržište je nešto što on koristi samo u svrhu maskiranja te svoje doktrine. I pustite vi to "Friedman je rekao ovo, rekao je ono", naivno je to razmišljanje, treba znati čitati između redova. Ako se to želi naravno. Pa nije jedini koji je pričao jedno, a radio drugo.

Slažem se, ali ne mogu čitati između njegovih redaka jer ga očito nisam toliko proučio, zapravo zato i jest ova tema tu, za one koji su ga proučili i one koji nisu

Btw na tvoj komentar evo ti još koje izjave


Zadnje uređivanje sleepyhollow123 : 27.08.2015. at 12:42.
sleepyhollow123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 12:42   #36
Ma pare nisu bitne.
wiki pedia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 13:34   #37
Quote:
TheBigLebowski kaže: Pogledaj post
Naomi Klein vrhunska je istraživačka novinarka koja je sjajno povezala neke činjenice i koja je argumentirano izvela neke zaključke.
Nije. Njeni eseji su jednako vrijedni kao i uradci Michaela Moorea. Hrpa populističkih fraza, senzacionalizma i nepoznavanje osnova...

Kreacionisti također argumetirano iznose svoje tvrdnje, tj. argumentirano za neznalice, ali druga stvar je što te tvrdnje nemaju veze sa stvarnošću i svijetom u kojem živimo...


Quote:
TheBigLebowski kaže: Pogledaj post
Pa autor ove teme je u prvom postu napisao da je tema otvorena i za kritiku. Ako je ovo tema za isključivo hvalospjeve i divljenje Friedmanu, ok, sorry, onda tako napišite
Nitko ne osporava kritike i pravo na njih. Ali ako uletiš kao ti i u prvim postovima počneš sa zamjenama teza i osnovnih pojmova onda tvoja kritika nije nikakva kritika. Ne može se kritizirati nešto o čemu se nema pojma.

Slično kao što često branitelji socijalizma kao argument uspješnosti socijalizma navode primjer moderne Švedske. Ono, da se upucaš.


Quote:
TheBigLebowski kaže: Pogledaj post
I da dodam na kraju, nisam marksist, socijalist, ni "neo" ni "klasik", nemam problema s kultevima ličnosti ni dogmatičnim stavovima, smatram se liberalnim i to sam, očito, više nego vi, što je, priznat ćete, apsurd. Moja opcija je kapitalizam, ali kapitalizam koji nema veze sa Miltonovim "kapitalizmom".
Ma da... Ti si veliki liberal, veći od drugih na ovom pdf-u, ali nekako imaš problema sa privatnim vlasništvom. Kako slatko.
To nije nikakav apsurd, to je jednostavno nemoguće.
DarthZly is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 13:47   #38
Evo malo liberalnosti bez prijevoda :

sleepyhollow123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 14:16   #39
Za ovo vam ne treba google translate.
wiki pedia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 14:26   #40
wikipedija je puna prijevoda na hrvatskome , ali objasni što si mislio/la svojim postom.
sleepyhollow123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:50.