Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2009., 21:21   #1
Odlikaši

Zanima me kako se nose roditelji djece odlikaša u osnovnim školama, a nisu bili odlikaši tj. nisu fakultetski obrazovani, dok s druge strane postoje roditelji čija djeca nisu odlikaši a oni su to bili, pa često idu na informacije i brinu se o mom djetetu a ne o svijima?
deni007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 21:27   #2
Ne razumijem uopće što pitaš
Ako pitaš kako se preambiciozni roditelji nose sa svojom djecom ne-odlikašima, ajde okej.
Ali ne razumijem prvi dio pitanja; kako se sa djecom odlikašima nose roditelji koji to nisu bili Pa kako - vjerojatno ponos i dika
Daj ti malo pojasni što zapravo želiš pitati, na što ciljaš
__________________
Ludim se smatra onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
HAL3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 00:30   #3
to što neki roditelji nisu fakultetski obrazovani ne znači da nisu u školi bili odlikaši

lagano mi već na kiki ide to nabijanje fakulteta kao sinonim za veću vrijednost u društvu
__________________
"Svi tvrde da postoji jedan svijet. Ja tvrdim da postoje dva. Jedan je moj, a drugi djelite kako želite " (Jim Morrison)
kinder_lada is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 01:00   #4
Quote:
deni007 kaže: Pogledaj post
Zanima me kako se nose roditelji djece odlikaša u osnovnim školama, a nisu bili odlikaši tj. nisu fakultetski obrazovani, dok s druge strane postoje roditelji čija djeca nisu odlikaši a oni su to bili, pa često idu na informacije i brinu se o mom djetetu a ne o svijima?
Ja sam razumjela ovako: ti nisi bila odlikasica i nemas diplomu,al ti je dijete odlikas.
Drugi ljubomorni roditelj je bio odlikas,al mu dijete nije.Pa taj ljubomorni roditelj gnjavi uciteljicu,umjesto da svoje dijete stisne da uci,pa usput mozga kako to da je tvoje odlikas,a ti nemas akademsku titulu.
Jel tako?
Ako sam razumjela-bas te briga,ljudska zavist je neunistiva i tu se nista ne moze...
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 07:02   #5
Moja mama ima 4 razreda osnovne i nije je uopće mučilo to što sam ja bila odlikašica.

Ja sam bila odlikašica, ali nisam završila faks (iako sam na prijemnom bila 3.).

Od moje klinke se nadam da će završiti faks, iako ne očekujem da mora biti turbo odlikašica.

Uopće ne kužim vezu između fakulteta, odlikaša i sl.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 07:50   #6
Quote:
kinder_lada kaže: Pogledaj post
to što neki roditelji nisu fakultetski obrazovani ne znači da nisu u školi bili odlikaši

lagano mi već na kiki ide to nabijanje fakulteta kao sinonim za veću vrijednost u društvu
baš...sa srednjom školom mozes danas imati veću placu nego netko s faksom
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 08:53   #7
Moja mama završila 4 osnovne, a tata srednju i to jedva.
Ja bila čisti odlikaš.
Ne kažem da im nije bilo drago, ali nikad tome nisu pridavali veliki značaj, čak su izbjegavali ići na roditeljske sastanke jer su znali da je sve savršeno, i nisu smatrali potrebnim da idu. Bilo im je jedino važno da sam zdrava.
Fakultet uopšte nema veze sa snalažljivošću. To što mislim magistrirati ne daje mi pravo da se smatram vrijednijom od čistačice u firmi. Možda bi i ona završila fakultet da je imala uslove, kao što bi i moja mama možda bila ljekar... Ko zna...
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 10:33   #8
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Ja sam razumjela ovako: ti nisi bila odlikasica i nemas diplomu,al ti je dijete odlikas.
Drugi ljubomorni roditelj je bio odlikas,al mu dijete nije.Pa taj ljubomorni roditelj gnjavi uciteljicu,umjesto da svoje dijete stisne da uci,pa usput mozga kako to da je tvoje odlikas,a ti nemas akademsku titulu.
Jel tako?
Ako sam razumjela-bas te briga,ljudska zavist je neunistiva i tu se nista ne moze...
Upravo to Vi ste shvatili o čemu se radi, ali ne samo da gnjave učiteljicu nego su čak i svojem djetetu objasnili kako će rušiti samopouzdanje kod mog djeteta, no eto nisu uspjeli, sretna sam i ponosna na svoje djete i na svu djecu u njegovom razredu jer se svi jako trude i zaista su vrijedni, marljivi, pomažu jedni drugima i što je nabitnije imaju emocije i osjećaje za druge, osim par pojedinaca koji nam eto zagorčavaju život tj. njihovi roditelji koji misle da se uzima pod obavezno da im djeca budu odlikaši jer oni imaju titule a ne razumiju da su im djeca vrlo nadarena jedan za sport a drugi za umjetnost i umjesto da u tom pravcu vode svoju djecu, oni se brinu o tome kako da moje dijete ne bude 5,0.
deni007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 10:57   #9
Quote:
deni007 kaže: Pogledaj post
Upravo to Vi ste shvatili o čemu se radi, ali ne samo da gnjave učiteljicu nego su čak i svojem djetetu objasnili kako će rušiti samopouzdanje kod mog djeteta, no eto nisu uspjeli, sretna sam i ponosna na svoje djete i na svu djecu u njegovom razredu jer se svi jako trude i zaista su vrijedni, marljivi, pomažu jedni drugima i što je nabitnije imaju emocije i osjećaje za druge, osim par pojedinaca koji nam eto zagorčavaju život tj. njihovi roditelji koji misle da se uzima pod obavezno da im djeca budu odlikaši jer oni imaju titule a ne razumiju da su im djeca vrlo nadarena jedan za sport a drugi za umjetnost i umjesto da u tom pravcu vode svoju djecu, oni se brinu o tome kako da moje dijete ne bude 5,0.
Ma to su samo zli i iskompleksirani ljudi koje je najbolje ignorirati. Svom djetetu objasniti o čemu se radi, i da i takvih ljudi postoji, i neka i dalje marljivo uči i bude ponos svojim roditeljima. Ne dajte se omesti od strane takvih budala
__________________
Ludim se smatra onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
HAL3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 11:01   #10
odlikaši

Još da napomenem čak su i meni kao roditelju govorili: Ha, ha, ha, ha, vidjet ćemo mi tko je tko u srednjoj školi jer mi imamamo veze. Ja sam samo šutjela i nisam komentirala ali vjerujte ljudi da me to zaboljelo. Koliko puta je naše dijete pomagalo njihovima i pomaže još uvijek, jer oni su pak školski frendovi i nismo ga odgajali da dijeli ljude obzirom na znanje, titulu, visinu, boju kože, materijalno dobro, jer to nas nisu učili ni naši roditelji.
deni007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 11:03   #11
Quote:
deni007 kaže: Pogledaj post
Upravo to Vi ste shvatili o čemu se radi, ali ne samo da gnjave učiteljicu nego su čak i svojem djetetu objasnili kako će rušiti samopouzdanje kod mog djeteta, no eto nisu uspjeli, sretna sam i ponosna na svoje djete i na svu djecu u njegovom razredu jer se svi jako trude i zaista su vrijedni, marljivi, pomažu jedni drugima i što je nabitnije imaju emocije i osjećaje za druge, osim par pojedinaca koji nam eto zagorčavaju život tj. njihovi roditelji koji misle da se uzima pod obavezno da im djeca budu odlikaši jer oni imaju titule a ne razumiju da su im djeca vrlo nadarena jedan za sport a drugi za umjetnost i umjesto da u tom pravcu vode svoju djecu, oni se brinu o tome kako da moje dijete ne bude 5,0.
To? Ma pusti napuhane budale... I samo naprijed sa svojim djetetom, na dobrom si putu već čim razmišljaš o tome!
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 11:14   #12
Quote:
deni007 kaže: Pogledaj post
Još da napomenem čak su i meni kao roditelju govorili: Ha, ha, ha, ha, vidjet ćemo mi tko je tko u srednjoj školi jer mi imamamo veze. Ja sam samo šutjela i nisam komentirala ali vjerujte ljudi da me to zaboljelo. Koliko puta je naše dijete pomagalo njihovima i pomaže još uvijek, jer oni su pak školski frendovi i nismo ga odgajali da dijeli ljude obzirom na znanje, titulu, visinu, boju kože, materijalno dobro, jer to nas nisu učili ni naši roditelji.
Ne mogu da vjerujem kako ludih ljudi ima
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 12:25   #13
Quote:
deni007 kaže: Pogledaj post
Još da napomenem čak su i meni kao roditelju govorili: Ha, ha, ha, ha, vidjet ćemo mi tko je tko u srednjoj školi jer mi imamamo veze. Ja sam samo šutjela i nisam komentirala ali vjerujte ljudi da me to zaboljelo. Koliko puta je naše dijete pomagalo njihovima i pomaže još uvijek, jer oni su pak školski frendovi i nismo ga odgajali da dijeli ljude obzirom na znanje, titulu, visinu, boju kože, materijalno dobro, jer to nas nisu učili ni naši roditelji.
Boze,kakvih budala ima...
Bas ce "divno" odgojiti djecu...
Ti postupas ispravno,ne obaziri se na sitne i zavidne duse,nazalost rade na stetu vlastite djece...
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 13:06   #14
boze dragi ja nemogu vjerovat da takvih ljudi ima i to kao skolovani pa mislim stvarno. Ovako nesto nisam dozivjela sa svojim djetetom u skoli, moj cak ni mobitela nema ne zato sto ga nemoze imat nego smatram da mu u 3r jos nije potreban,nismo imali ovkvih ispada sa strane djece. Samo ti i tvoje dijete dignite glavu i naprijed,uostalom sta vam oni mogu. Boze sveti kakvih nas sve ima, neki roditelji se ponasaju ko da su bogom dani
millenaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 15:03   #15
olikaši

Quote:
millenaa kaže: Pogledaj post
boze dragi ja nemogu vjerovat da takvih ljudi ima i to kao skolovani pa mislim stvarno. Ovako nesto nisam dozivjela sa svojim djetetom u skoli, moj cak ni mobitela nema ne zato sto ga nemoze imat nego smatram da mu u 3r jos nije potreban,nismo imali ovkvih ispada sa strane djece. Samo ti i tvoje dijete dignite glavu i naprijed,uostalom sta vam oni mogu. Boze sveti kakvih nas sve ima, neki roditelji se ponasaju ko da su bogom dani
Jedan roditelj je logoped u jednoj Zgb. školi a drugi novinar, što mi je još manje za vjerovati da se ljudi sa takvim zvanjima koriste vrlo plitkim stvarima, a sve je počelo u početkom 5. razreda, kada je moje dijete i dalje bilo odlikaš a njihova nažalost nisu. Iako su se prije toga normalno družili i ponašali sa svim roditeljima.
deni007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:24.